Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1    3  ..  6
Autori: Subjekti: Dashuri

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:42
Dashuri
Nuk dua tė pėrmbahem pėrsėri
tė dorėzohem dua
Nuk dua tė fshihem nė hije
nė diell tė shfaqėsohem dua
Nuk dua tė errėsoj vėshtrimin
rrudha buzėqeshjesh dua
Nuk dua netėve tė frikėsohem
pėrqafimesh dua ngrohtėsinė
Nuk dua tė ėndėrroj se si
tė jetoj dua me ty dashuri.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:42
Rrėmbeni ditėn
rrethi i humbur i poetėve
tė vdekurit dhe tė gjallėt
fituan dhe humbėn

Rrėmbeni ditėn
brėnda nė njė shpellė skėterr
me dritė tė paktė qė vjedh nga hėna
me pluhurin nga gurėt
me librat dhe ikonat
pas dore tė lėna

Rrėmbeni ditėn
me fjalė tė pathyeshme
me qėndrim si ahu
me zė kryengritės

Rrėmbeni ditėn
me fjalė dashurie
me pėrkėdhelje erotike
me vėshtrim pėrplot tė vėrtetė

Rrėmbeni ditėn pa tmerr
me frikė
pa vdekje
me ėndrra
Rrėmbeni ditėn...

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:43

Qėndron i vetmuar nė njė qoshe tė dhomės tėnde
duke paraqitur fitimtarin nė njė lojė qė nuk luajte
sy tė mbushura shi tė kuq
pejsazh i qullur balli yt
serfon si manjak mbytjen tėnde
dėrgon zile tė papėrgjigjura vetvetes
nuk mė vjen keq pėr ty, Tė dua

Tė dua andaj tė them vrapo
dy hapa larg strategjisė tėnde bėn festė jeta
Arrin nuk arrin!
Vrapo!!!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:43
Sonte do udhėtoj
tė kacavirrem nė urėn e shpirtave tanė
do udhėtoj pėrtej horizonteve
tė sė pėrditshmes
tė bukurave
tė sigurtave
do udhėtoj me sy tė shkallmuar
gati pėr vetėtima
furtuna
detėra tė tėrbuar
Ti fli
unė do ėdėrroj pėr Ty.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:44

Janė disa netė si kjo
fjalėt e tua nė mėndje m`trokasin
vrapojnė n`labirinth pa fund
disa netė t`pėrhumbura nė qetėsi
seē ndjej si lumė qė vėrshon dhimbje, mėrzi

Janė netė tė ēuditshme, pambarim
ndeshem me vetveten
netė pa realizim
ėndrra t`flakura nė zjarr
e di, je kėtu brenda meje
por kaq larg

Janė disa netė qė s`kam ku tė mbahem
tė mbėshtetem pėrpak diku
disa netė qė koha ngrin
netė qė tė ndjej pranė, mė buzėqesh
por ti nuk je kėtu

Eja sonte si shi tė freskosh
ėndrrat e mia
falmė njė lot tė ndjej tėnden dashuri
do tė pres shpirti im
deri atje, nė pafundėsi.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:45
Leri tė lira duart e mia
zemrėn time tė lirė dhe atė
leri gishtėrinjtė e mi tė vrapojnė
nė rrugicat e trupit tėnd
tė mbledhin aromat e tua dhe tjetėr asgjė

Nė arkėn e zemrės time balsam do t`i ruaj
aromė blini
aromė mokthi
aromė jasemini
aromė deti
aromė qielli
aromė yjesh
aromė jete
si ty nė kėtė botė tjetėr asgjė

Burrė si lis mijėvjeēar
zjarrit tim mos iu frikėso
aromat e tua tė thithi vetėm
e nė kėtė botė tjetėr asgjė

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:46


Aromė e jetės time


Nė rrokje ritmin akoma ndaj
nėse dėgjon zemrėn time
pak tė prushta vėshtrime me mjaftojnė
pėr njė moment tė tė pėrulem
njė jetė, jeta ime

Vetėm shenja tė dashurisė pėrqafuam
nė zemėr njė zhytje nuk mjafton
tė tjerat janė korale qė nuk arritėm
ndoshta kjo ėshtė qe na lėndon

Ndaj nė rrokje tė aromave hijet
dėgjoj dhe ato qė nuk thua
njė puthje jotja mė mjafton
tė dua dhe ato qė mbi ty kaluan.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:46
Eja kėtu pėrqafim ėndėrr
dy duar tė tė pėrkėdhelin
tani qė ke kaq shumė nevojė
detit tė mendimeve tua t`i largohesh

Eja dhe natėn do ta trullos
tė arratisemi nė monopatet melodike tė yjeve
eja pluhurin nga sytė tė ta pėrzė
dhe ē’farė krahėt t`i lidh
eja, unė do tė jap thikėn tė presėsh
ēdo nyje qė tė pėrkul

Mos u tremb,
nė pėllėmbėn e dorės tėnde puthje do tė le
ēelsa t`i pėrdoresh nė rrugėt e pasioneve tua

Eja
edhe nėse fryma ime tė thėrras
mos u frikėso, frymėn tėnde nuk grabis

Eja shpirti im
tė tė jap gjithēka dėshira tė lindi
me puthje tė tė pushtoj
nė kaltėrsinė e qiellit tėnd
dėshmi tė le timen dashuri

Eja kėtė natė qė mendimet pėr Ty
lėmsh janė bėrė nė kraharorin tim
e me lenė pa gjumė
Eja
dhe unė nė sy dua tė tė shoh
kur do tė tė them:
Tė gjitha t`tuat shpirti im, e vetėm dhimbja jote mua

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:47


Natėn e mirė
Dhe nėse lind dikur njė tjetėr
e unė mė s'do ekzistoj
mos u tremb

Do t'mė gjesh si yll kur tė ecėsh netėve tė akullta
ndoshta nė shikimin e njė fėmije qė do t'kaloj pėrpara teje
ndoshta nė flakėn e njė qiriu
qė do tė mbash kur tė kalosh pyje tė dendura e tė errėta

Se lart nė qiell atje ku banojnė yjet,
mblidhen tė gjithė poetėt
dhe dashnorėt thithin nė qetėsi fletė jeshile
pėrtypin pluhur tė florinjtė
kapėrcejnė lumenj

Dhe presin tė zvogėlohen orbitat
tė arratisen ngadalė nė gjumin tėnd
tė bėhen rėnkim nė anė tė buzėve tė tua
tė t'zgjojnė e tė shohėsh nga dritarja
fytyrėn time tė ndritshme
qė krijon pėr ty orbitė yjesh
tė t`buzėqeshi
tė t`pėshpėriti ėmbėl
Natėn e mirė.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:48
Merrmė

Merrmė sonte merrmė
me dy krah, me dy puthje
nė njė qilim qė fluturon
tė shoh botėn nga lart
nė yje ngushėllomė

Dhe bėhet nata magjike
krah u jep tingujve qė udhėtojnė
ėndrra me aromė kanelle dhe frymė blini
nėn qerpikė tė pushojnė

Zbresin yjet dhe pėrkulen nė pėrqafim
koha rrėshqet si glinė nė trupin tim
ėndrra ime qė mu dhurove akoma pa tė ėndėrruar
Pėrqafimi im , asgjė nga Ty s'ėshtė e tepruar.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:48


Me ndjej
Kur fryma pėrkėdhelė flokėt lehtė
mos kthe kokėn tė shohėsh kush ėshtė
ėshtė fryma e shpirtit tim, qė tė jepet Ty

Kur tė dėgjosh pėshpėritje tė ėmbla
mos u kthe prapa tė mėsosh kush ėshtė
ėshtė zėri i zemrės sime, qė Ty tė thėrret

Nėse nė buzėt e tua njė shije pluskon
mos u mundo tė kuptosh nga se tė vjen
ėshtė puthja ime pėr Ty, qė tė jesh i lumtur

Nėse natėn njė dritė pėrmbytė errėsirėn
mos shiko hėnėn tė kuptosh nga vjen
ėshtė shkėlqimi i jetės time
se nė kėtė botė ekziston…Ti.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:49


Pa titull ........


Shkruaj e marrė poezi
vargje dhe pėrralla
fol pėr zana mali
dhe pėr zogj ndėr zalla

Shkruaj e marrė mos ndalo
shkrimi pėr ty ėshtė jetė a vdekje
shkruaj mos u frikėso....

Shkruaj pėr ata tė njohurit
pėr ata qė tė lėnduan
pėr skuthat e pazot
qė tė vrasin nuk guxuan

Shkruaj dhe qaj me dėnesė
lotėt mos i mbyt
fol pėr yje , zogj ,dashuri
nė mjerim mos u zhyt

Leri tė tjerėt tė qeshin
tė qajnė pėr dashuri nuk dinė
shkruaj vetėm pėr tė marrėt
qė janė plot jetė, dritė

Shkruaj e marrė mos ke frikė
dhe nėse tė braktisin, shkruaj
dhe nėse tė kryqėzojnė
me zemrėn tėnde shkruaj

Jepu ti me shpirt, fillimin
dhe pak marrėsi, jepu
janė tė verbėr nuk shohin
ndoshta gjejnė shikimin

Dhe nėse tė refuzojnė
pėr ta ndiej mėshirė
jetojnė nė narkozė
tė vėrtetėn nuk dinė mirė

Shkruaj e marrė e nostalgjisė
e marrė e dashurisė
kėndo pėr tė me zell, me magji
mos e braktis nė dallgėt e vetmisė

Shkruaj pėr tėnden dashuri
tė voglėn lozonjare
qė ka pamje hyjnore
mos u tremb nė ėshtė tradhtare


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:51
Kontrast..........


Gjithmonė festoj kur vuaj
dhe nė tė bardha vishem kur mbaj zi
nė logjiken e botės nuk u pėrshtata,
nė tė djathtė nuk kishte dashuri

Shoku me i mirė vetvetja pėr mua
mik i ngushtė u bėra me vetminė
por vijnė disa muzgje qė nuk duroj.
dua tė marr malet, tė arrij ēmendurinė

...Dhe pretendoj tė vish pėrsėri
dhe pretendoj pranė meje tė jesh
qoftė vetėm pėr pak
pėrpara se tė mbyll sytė, tė vdes

Enigmė kjo e imja histori
kundėr kohės i shkoj
qėllimin e zemrės kur kuptoj
n`burg tė pėrjetshėm e dėnoj, pėrsėri

Dhe sikur copė tė mė bėj vobektėsia
fjalė pėr ty asnjė
netėve mė vė nė gjumė krenaria
mėngjeseve vetmia me ngre.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:52


Ani ēka,,,,,,T`mė ndjesh, t`mė prekėsh Ti
gjithēka ngapak do tė bėhesha
lumė i kthjellėt nė shkretėtirė
lis gjethor n`ishullin e zhveshur
kaltėrsi qielli, flakėrim dielli
pjesė gjithėsie, orbitė yjesh
urė ylberi ndėrmjet brigjeve t`largėta
dhe njėfarė dashnori gjithsesi

Pėr Ty do tė bėhesha ngapak gjithēka
dashuria na dogji shpirtin
Ani ēka, ani ēka...!Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:53


Pėr hir tė dashurisė


Ndoshta mungesa jote ėshtė prani
edhe pse nuk je Ti
edhe pse ēdo mėngjes nuk kėput njė lule tė kaltėr nga kopshti Yt pėr mua
edhe pse nuk ecėn me ngadalė nė mes tė mjegullės dhe turmės
edhe pse tė tjerėt nuk do te shohin atė dritė qė shkėlqen nė dorėn tėnde,
qė ndoshta askush nuk e kuptojė se degėzon prejardhjen e kuqe tė trėndafilit

Edhe pse ti mė nė fund nuk je kėtu
edhe pse papritur nuk vjen si i babėzitur tė mėsosh jetėn time,
qė si valė gruri valėvitet nė tė veriut frymė
edhe pse Ti nuk je kėtu
edhe pse Ti mė nė fund nuk do tė vish
Unė jam se je Ti

TI je , JAM , JEMI
pėr hir tė dashurisė do tė JEM, do tė JESH, do tė JEMISa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:53


Udhėtojmė…

Njė udhėtim nė qiell
ku zėrat e tė tjerėve ndalojnė
vetėm njė engjėll pėshpėrit

Ninullė i kėndon ėndrrave tona
dhe unė e ti nė gjumė letargjik
nė ėndrrėn tonė

Atje ku guxon dashuria
t`zhytet thellė nė qeliza
t`deh zellshėm mendimet
t`hipnotizon me pasion trupat e uritur

Dhe rrėshqasim duke prekur yjet
pėrlyejmė gishtat me dritė
shtrėngohemi fort
humbemi nė re tė bardha

Udhėtojmė tė palodhur
ndėrtojmė jetėt brenda nesh
thellė nė pafundėsinė e shpirtrave tanė
thurim kurorė buzėqeshjesh tė ēiltra
dhe dashuria ndjek rrugėt tona

Iu vėmė flakė ndjenjave
dhe udhėtojmė tė pėrqafuar fort
armatosim tė sotmen me nesėr
duke falėnderuar zotin tonė
pėr mrekullinė qė na dhuroj
jetėn qė pėrqafoj jetėt tona

Udhėtojmė…
freskojmė lumturinė me njė lot
duke qarė nė krahėt e dashurisė
pėr dashurinė tonė

Udhėtojmė…
dhe fjalėt shumėzojnė ledhatimet
ylberi veshi zemrat tona me ngjyra
koha dorėzohet e pa zot

Udhėtoj…
nė thellėsinė e oqeanit tėnd
e palodhur notoj
nė pafundėsinė e kaltėr

Udhėtoj...
nė jetėn tėnde
DRIDHEM
nė prekjet e shpirtit tėnd
SHPIRTI IM…!


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:54


Nė mitin qė lind hėna e plotė udhėtova...
njė rreze hėne shkallė tė ėndrrės e bėra
dhe u arratisa nė momentet e zjarrta tė natės tėnde

Atje shikimet lėkundeshin nė frymėn e pasionit
atje ku duart e lidhura i kishin zėnė vendin kryqėzimit tė kohės
trupat thikė prisnin nė copa vetminė dhe e shpėrndanin nė yje
egėrsoheshin shpirtrat, Pegasot qė udhėtonin midis qiellit dhe detit
dhe unė tė ndjeva qenie mitologjike, qė erdhe nga pafundėsia e kaltėr

Ėndėrr e thurur nga argjendi i hėnės
dhe e qėndisur nga fildishi i pikave tė kripura tė detit
ēuditshėm mė mahnite, mė trembe me bukurinė tėnde
mė stolise trupin, korale dhe mokth, nė flokė yje me vure #@!--)fica
ylberin pikturove nė sytė e mi, guaca mė le nė duar
tė mė ninullojnė pėshpėrimėn e valėve
qenie e qiellit dhe detit tim, shpirti im Ti.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:55


Shpirtrat e humbur
Nuk kam frikė nėtėt e akullta,
kam ty zjarr e me ngrohė

Nuk kam frikė errėsirat pėrbindėshe,
kam sytė e tu e mundem tė shohė

Nuk kam frikė diejt e egėrsuar,
unė kam brenda hėnė tė shpėtoj

Nuk kam frikė djajtė e harruar,
tani kam engjėll tė mė mbroj

Ato zėrat e pėrmbytur kam frikė,
ato qė ditėn ushtojnė....
dhe ndjej "SHPIRTRAT E HUMBUR"
ato qė gjithmonė triumfojnė.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:56
S`ėshtė vonė pėr dashuri


Mė jep duart tua
tė mbjell lulen
qė mbanė nė vete aromėn tėnde
dhe ta ujis me vargun tim

Mė jep sytė e tu
tė shoh lindjen e agimeve
qė shkėlqejnė prej vesės sė lotėve
dhe ta mbush liqenin e dashurisė

Mė jep zėrin tėnd
tė ndjej cicėrimėn e kanarinės
qė shkrihet nė notat e pentagramit
dhe ta kėndoj elegjinė e pėrjetshme!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:57


Tani kėtu tė dua

Tani kėtu tė dua, tani qė tė vėshtirat filluan
tani qė etja mė ka pushtuar
tani tė dua

Puthmi sytė , pėrzemi ėndrrat e liga
vriti fantazmat
shtratin e lumit tėnd tė rrėmbyeshėm
derdhe nė trupin tim
tė lulėzoi i imi shpirt


Tani kėtu tė dua, tani qė tė vėshtirat filluan
tani qė etja mė ka pushtuar
tani tė dua

Nėn qerpikėt e mi pelikanė tė sjellėsh
tė fluturojnė aty
kur nė detin mė tė egėrsuar t`mė hedhėsh

Puthmi buzėt kur kripa e dallgėve t`mė shterojė
nė brigje zallor me shtegto
gjysmė verbuar vetėm yjet e afshit tėnd tė shoh
Merrma frymėn, tė marrėsh forcė
njė pikė vetėm me lė
tė mundem tė tė pėshpėrit

Tani kėtu tė dua
tani qė etja me ka pushtuar.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:58
Engjėjt ekzistojnė


Natė memece
bota po fle e qetė
zogu ēapkėn
pėrpėlitet t`ringjallė
kėngėn e blertė
n`kopshtin e shpirtit
ku ėndrra kryqėzohet
ēdo mėngjes
e lulja kėputet pėr lulen

Degėn mos e thyej
mbi pipin e papranisė
ngrite shikimin kah rruga
ku rrezja e diellit puth qiellin
dhe valėt e detit
bėhen njė
me hapat e mia prej shtegtari

Shkallėve t`qiellit do ngjitėm
deri te porta e parajsės
atje, ku ėndrra e natės
palos shpirtin tim t`vockėl
dhe mėngjeset zbardhin
me lindjen tonė tė dytė

Sa vit-dritė paskam kėrkuar
si lypės leckaman
mungesėn e munguar...

Kush tha se engjėjt nuk ekzistojnė?!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 12:59


Djelli im i vogel


Kur nė duart e tua mbanė njė diell tė vogėl,
mos ke frikė tė voglat re

Mblidh dritė me grushte
dhe shpėrndajė nė zemrat qė nuk lulėzuan kurrė

Paguaj ditėt e zbrazura me qetėsi,
dėrgo pėrsėri e pėrsėri njė lutje nė qiej

Kur nė duart e tua njė diell tė vogėl mbanė,
asgjė nė gjithėsi nuk ėshtė mė e madhe

Mundohem tė tė mbaj dielli im
por kam frikė tė voglat re.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 13:00


Ne pritje jam.......

Ne pritje jam te ndegjoj zerin tend
Ne netet e gjata te mbuluara me terr
Kur shpirti ka aq nevoj
Me dike te bisedoj

I vetem ne kete eresire te pakufijt
Qendroj ne sanatoriumin e te vetmuarve
I denuar mos te ndegjoj
Ate qe dhembjen ma lehtesoj

Shoh se nuk kam rugdalje tjeter
Duhet ti kthehem jetes qe jetoja
Ti them perseri "mire se erdhe dhimbjes"
Qe nuk mund ti largohesha edhe pse doja

Jeta per mua eshte treguar shtrige
Qe kur pashe driten e ferrit te jetes
Vale pse kur lind foshnja qan
A thua e din kuptimin e jetes

Por njeriu lind per te luftuar
Me ndjenjat e tija, me dreqin e mallkuar
Mvaret vetem a eshte I fort
Qe satanan ta mund dot

Une do te behem I fort dhe do te jetoj
Per nje cast dashurie do te luftoj
Sepse ajo eshte arma qe vret
Deshiren per te vdekur, shton deshiren per jete


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 13:00


Nė thellėsinė e zemrės sime
Desha tė ta them, por…?
Se je diku thellė,
Thellė,
Nė thellėsinė e zemrės sime, por…?
Ku tė fshehi nga tė tjerėt,
E ku tė kėrkoj pandėrprerė.
Aty,
Ku jeta fillon
Dhe ku malli mė pėrvėlon.

Ti jeton nė mua.
E ndajmė ēdo gėzim e hidhėrim.
Dua…,
Ta zotėrosh ēdo pjesė tė trupit tim,
E tė ndiej nė ēdo qelizė.

Ndiej…,
Se pluskon nė mua,
Dhe se gjithė trupin ma ledhaton,
E ku…,
Butėsia jote,
Mė jep forcė
E mė jep shpresė.

Po jetoj…,
Tė tė adhuroj,
E tė tė falenderoj.

Mė duhet kėtė tė ta them,
Edhe pse Ti…,
Ti e di,
Se jemi njė,
Natė e ditė.
Nuk ėshtė e kotė,
Kėtė,
Qė po ta them.
Tė jam pėrgjėruar.
Tė kam adhuruar,
Por, prapė…,
Sikur,
Ehhhh…!
Tė ėshtė fshur diku.

Tė dua…,
Shumė tė dua!
Kthe fytyrėn nga unė
Mė dashuro,
Edhe Ti mua!


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********


Foto


Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 20-2-2010 nė 13:01


E shpirti them.........
Si ne pasqyrim te ujit
Ku vetveten kurrė se gjen
Jeta eshte nje lojė mistike,
Po s'di tė luash,tė gėnjen.


Kėshtu njė ditė rashė dhe unė
Dhe ne shpirt u vrava keq
Jo se hiē s'dija tė luaja,
Por pa fat,si per dreq.

Kėnge e vjeter mė mundon
E shpirti them;nuk ėshtė letėr
Ndaj rri e pi deri vone
Vetmi,cigare e verė te vjetėr.

Por prapė them:Nuk ka mbaruar.
Jeta rrjedh,ky s'ishte fundi
I lodhur,krejt i rraskapitur
Mbi nje ėndėrr mė zė gjumi.

Dhe mė zgjojnė zėrat e agut
Njė ditė e re po lind;Me prit
Nėse mbas lashė errėsirėn
Patjeter para ka veē dritė.
““““““““““““““““““““““““““““““““““

Ti nė ėndrra sot me zbrite
Dhe u zgjova nė mesnatė
Mbi xham derdh hėna rreze drite
Dhe njė mendim qė s'mė lė rehat


Mbi sy qepallat mė rrinė rėndė
Si te kisha kohė pa fjetur
A thua koha ka ndal ne vėnd
Me gjysmėn tėnde tė pa tretur!?.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3  ..  6

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11