Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1  
Autori: Subjekti: E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė tė. Pse?

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-2-2010 nė 07:47
E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė tė. Pse?


Prej kohėsh kam menduar ta hap kėtė temė, por bija nė siklet si ta titulloja. Njė herė mė shkoj ndėrmend ta titulloja:
1. Kush po na vret dashurinė pėr atdheun. ( prej kėsaj hoqa dorė se m'u duk fort e ashpėr )
mandej mendova ta titulloja pak si nė stilin folklorik "Larg syshė, por afėr zemrės"... edhe prej kėsaj hoqa dorė...Me te pershtatshme gjeta ket E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė tė.?

Cfar mendoni ju antare te dashur shpreheni mendimet e juaja.?Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u vendos nė Krye
6-2-2010 nė 07:49


*******


Foto


Postime: 3156
Regjistruar: 17-9-2009
Vendndodhja: gR

Gjendja: Energetic
Energetic
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Jashtė Linje

Gjendja:

[*] postuar nė 6-2-2010 nė 07:56


Tem shum e goditur por varet nga pikpamjet qe ka cdo njeri!! Ne rastin tim smund te jetoj ne atdhe se skam nje te ardhme ndoshta!And how can I stand here with you, and not be moved by you..
Would you tell me how could it be any better than this?...
Dedicated to my only dream that unfortunatly cant be with me, but hoping one day willShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 6-2-2010 nė 09:35


te gjithe e duam atdheun por ketu eshte bere me keq se ne bashkimin sovjetik papunesi varferi ekstreme dhe secili prej nesh mendon te jetoj diku larg vendit tone
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Antar i Respektuar
****


Foto


Postime: 816
Regjistruar: 28-1-2010
Vendndodhja: DeShiRan

Gjendja: Cool
Cool
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Dashuri Kam Shum Taktik Jo Se Te Dua Haq Shum Por Bej Panik(H)

[*] postuar nė 7-2-2010 nė 11:50


nuk ka gjeri qe mos ta doje Atdheun por nuk jetojne Sepse nuk ka nje te ardhme per jeten
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 28-2-2010 nė 00:07


Ti mund te filloje dhe pergjigjen sepse jeton me sa di un vet jashte atdheut tend, mase do ishte motivuese per te tjeret..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 5-4-2010 nė 06:31


Shume shqiptare kane emigruar neper bote ,dhe nje perqindje e madhe e tyre kane krijuar familje dhe nje fare jetese te qete dhe te normalizuar , kjo gje e ben shume te veshtire kthimin e emigranteve pasi edhe ne Shqiperi nuk ka shtet, nuk ka ligje nuk ka siguri.
Personalisht do deshiroja me gjithe shpirt te kthehem e te jetoj ne Shqiperi, nuk e di sa do e realizoj kete gje por shpresoj se nje dite do kthehem...
S'ka vend me te embel se vendlindja :love0071:


░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 149
Regjistruar: 26-2-2010
Vendndodhja: Tirane

Gjendja: Procrastinating
Procrastinating
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 29
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 23-7-2010 nė 15:41
Mendimi im :


Ne jetojm ne emigrim , jo un por te tjeret .Sepse politika shqiptare dhe ekonomike ne vend sja vlen per te punuar ne shqiperi.Duke marr parasysh shum pun dhe paga te larta jasht shtetit ne vendosim te rrim ne vende te tjera te botes si greqi,amerike ,itali , etj...
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Antar i Respektuar
****


Foto


Postime: 516
Regjistruar: 31-8-2009

Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 23-7-2010 nė 17:01


Shume veta kane vite qe jane larguar nga Shqiperia,kane krijuar familjet e tyre,pune etj. Ne Shqiperi nuk ka siguri dhe korrupsioni eshte ne maksimum. A do kthehesh ndonjeher ne shqiperi?? Zemra thote po. Arsyja thote jo. Citim: Nuk i intereson shtetit te kthehen emigrantet se ata jane me te vlefshem jashte se ne Shqiperi. Jane ata qe sigurojne ...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 07:00


Te te kthehesh ne Shqiperine e sotme eshte nji “loje fati” qe jo te gjith e kan guximin ta luajn, edhe kjo me te drejte. Meqense se Shqiperia nuk esht ne gjendje akoma tu siguroj emigranteve kushtet e jeteses qe kto te fundit kane ne vendet ku jetojn, mendoj se tani per tani, emigranteve mund vetem ti kerkohet ta ndimojn nenen nga larg. Vendet ku jetojm na e japin mundesin te behemi te zot per vete, ta kemi edhe koken mbrapa. Nuk besoj se i sherbejm Shqiperise duke u kthyer e duke u ber nje i/e diplomuar me shume pa pune, nje maturant/e pa te drejt studimi etj etj. Deshira e kthimit eshte e pa pershkrueshme por mendoj se esht nji enderr akoma larg … Mbas 5, apo 10 apo 25 vjetesh …. Ose ndoshta vetem kolopucet tane do e kene ate fat.

“Mbahu nene mos ki frike se ke djemte ne Amerike” – ka then i madhi Noli …
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 4-1-2011 nė 13:21


Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Te te kthehesh ne Shqiperine e sotme eshte nji “loje fati” qe jo te gjith e kan guximin ta luajn, edhe kjo me te drejte. Meqense se Shqiperia nuk esht ne gjendje akoma tu siguroj emigranteve kushtet e jeteses qe kto te fundit kane ne vendet ku jetojn, mendoj se tani per tani, emigranteve mund vetem ti kerkohet ta ndimojn nenen nga larg. Vendet ku jetojm na e japin mundesin te behemi te zot per vete, ta kemi edhe koken mbrapa. Nuk besoj se i sherbejm Shqiperise duke u kthyer e duke u ber nje i/e diplomuar me shume pa pune, nje maturant/e pa te drejt studimi etj etj. Deshira e kthimit eshte e pa pershkrueshme por mendoj se esht nji enderr akoma larg … Mbas 5, apo 10 apo 25 vjetesh …. Ose ndoshta vetem kolopucet tane do e kene ate fat.

“Mbahu nene mos ki frike se ke djemte ne Amerike” – ka then i madhi Noli …Komenti jot me i bukur qe kam lexuar deri tani, po ne te europes pse na ke perjashtuar se mora vesh, vetem ju te amerikes dini :PPPP hahahahah e mos bej mungesa shum ne forum :smilie811
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

SaDneSS
*****


Foto


Postime: 861
Regjistruar: 21-11-2010
Vendndodhja: Ne ZeMreN TeNDe

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: ElektronILire

[*] postuar nė 4-1-2011 nė 15:13


Une e Dua Atdheun Edhe Po Jetoj Ne te....Hedh Syt Dhe Veshtroj Larg
Shof Nje Drit Qe Po Vjen Po Vjen Ngadal
A eshte Fati Ime apo prap Sketerr ?
Tlutem Zot shifem Po shifem Mir Ket Her..
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 5-1-2011 nė 14:05


Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Te te kthehesh ne Shqiperine e sotme eshte nji “loje fati” qe jo te gjith e kan guximin ta luajn, edhe kjo me te drejte. Meqense se Shqiperia nuk esht ne gjendje akoma tu siguroj emigranteve kushtet e jeteses qe kto te fundit kane ne vendet ku jetojn, mendoj se tani per tani, emigranteve mund vetem ti kerkohet ta ndimojn nenen nga larg. Vendet ku jetojm na e japin mundesin te behemi te zot per vete, ta kemi edhe koken mbrapa. Nuk besoj se i sherbejm Shqiperise duke u kthyer e duke u ber nje i/e diplomuar me shume pa pune, nje maturant/e pa te drejt studimi etj etj. Deshira e kthimit eshte e pa pershkrueshme por mendoj se esht nji enderr akoma larg … Mbas 5, apo 10 apo 25 vjetesh …. Ose ndoshta vetem kolopucet tane do e kene ate fat.

“Mbahu nene mos ki frike se ke djemte ne Amerike” – ka then i madhi Noli …


shum e vertet dhe mua me pelqej shum ky mendim i yti

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 5-1-2011 nė 14:08


Cituar: Postimi origjinal nga Enkelejda  
Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Te te kthehesh ne Shqiperine e sotme eshte nji “loje fati” qe jo te gjith e kan guximin ta luajn, edhe kjo me te drejte. Meqense se Shqiperia nuk esht ne gjendje akoma tu siguroj emigranteve kushtet e jeteses qe kto te fundit kane ne vendet ku jetojn, mendoj se tani per tani, emigranteve mund vetem ti kerkohet ta ndimojn nenen nga larg. Vendet ku jetojm na e japin mundesin te behemi te zot per vete, ta kemi edhe koken mbrapa. Nuk besoj se i sherbejm Shqiperise duke u kthyer e duke u ber nje i/e diplomuar me shume pa pune, nje maturant/e pa te drejt studimi etj etj. Deshira e kthimit eshte e pa pershkrueshme por mendoj se esht nji enderr akoma larg … Mbas 5, apo 10 apo 25 vjetesh …. Ose ndoshta vetem kolopucet tane do e kene ate fat.

“Mbahu nene mos ki frike se ke djemte ne Amerike” – ka then i madhi Noli …


shum e vertet dhe mua me pelqej shum ky mendim i yti

i bashkanjgitem dhe un mendimit te antares shume shume e sakte si pergj
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 5-1-2011 nė 14:32


te gjithe e duam atdheun po skemi cte bejm vet jeta esht e tille shum shqipare shum familje u perplasen neper dyer te evropes per asnje nuk ka qen let ti kthej shpinden pragut te shtepis ku ka lindur ku esht rritur...


Guri peshone ne vende te vet po dhasht zoti nje dit t e kthehemi te gjithe ne ATDHEUN TONE NE TOKEN TONE NE GJIRIN FAMILJARE KU VETEM ATI MARIM FRYM TE PASTERT KU VETEM ATI NUK NDIHEMI TE HUAJ PO JEMI NE VENDLINDJEN TONE KU KAN LINDUR BABALLARET GJYSHRIT E STERGJISHIT TONE DHE VAZHDOJN SOT E KESAJ DITE TE JETOJN::

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 259
Regjistruar: 13-3-2010

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 5-1-2011 nė 14:32


pse -ja ska fund por............ rendesi ka qe e duam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 10-1-2011 nė 04:15


Cituar: Postimi origjinal nga DoLce  
Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Te te kthehesh ne Shqiperine e sotme eshte nji “loje fati” qe jo te gjith e kan guximin ta luajn, edhe kjo me te drejte. Meqense se Shqiperia nuk esht ne gjendje akoma tu siguroj emigranteve kushtet e jeteses qe kto te fundit kane ne vendet ku jetojn, mendoj se tani per tani, emigranteve mund vetem ti kerkohet ta ndimojn nenen nga larg. Vendet ku jetojm na e japin mundesin te behemi te zot per vete, ta kemi edhe koken mbrapa. Nuk besoj se i sherbejm Shqiperise duke u kthyer e duke u ber nje i/e diplomuar me shume pa pune, nje maturant/e pa te drejt studimi etj etj. Deshira e kthimit eshte e pa pershkrueshme por mendoj se esht nji enderr akoma larg … Mbas 5, apo 10 apo 25 vjetesh …. Ose ndoshta vetem kolopucet tane do e kene ate fat.

“Mbahu nene mos ki frike se ke djemte ne Amerike” – ka then i madhi Noli …Komenti jot me i bukur qe kam lexuar deri tani, po ne te europes pse na ke perjashtuar se mora vesh, vetem ju te amerikes dini :PPPP hahahahah e mos bej mungesa shum ne forum :smilie811


Dolceee kush te perjashtoj ty mi??? Ju te Europes jeni disi me kryesor sepse e keni memedheun me afer... e kur degjoj qe ktheheni ne Shqiperi nga 2-3 apo edhe 4 her ne vit ju kam zili... ej ndrrohena bashk per nja dy vjet mi?:P
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 10-1-2011 nė 10:09


Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Cituar: Postimi origjinal nga DoLce  
Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Te te kthehesh ne Shqiperine e sotme eshte nji “loje fati” qe jo te gjith e kan guximin ta luajn, edhe kjo me te drejte. Meqense se Shqiperia nuk esht ne gjendje akoma tu siguroj emigranteve kushtet e jeteses qe kto te fundit kane ne vendet ku jetojn, mendoj se tani per tani, emigranteve mund vetem ti kerkohet ta ndimojn nenen nga larg. Vendet ku jetojm na e japin mundesin te behemi te zot per vete, ta kemi edhe koken mbrapa. Nuk besoj se i sherbejm Shqiperise duke u kthyer e duke u ber nje i/e diplomuar me shume pa pune, nje maturant/e pa te drejt studimi etj etj. Deshira e kthimit eshte e pa pershkrueshme por mendoj se esht nji enderr akoma larg … Mbas 5, apo 10 apo 25 vjetesh …. Ose ndoshta vetem kolopucet tane do e kene ate fat.

“Mbahu nene mos ki frike se ke djemte ne Amerike” – ka then i madhi Noli …Komenti jot me i bukur qe kam lexuar deri tani, po ne te europes pse na ke perjashtuar se mora vesh, vetem ju te amerikes dini :PPPP hahahahah e mos bej mungesa shum ne forum :smilie811


Dolceee kush te perjashtoj ty mi??? Ju te Europes jeni disi me kryesor sepse e keni memedheun me afer... e kur degjoj qe ktheheni ne Shqiperi nga 2-3 apo edhe 4 her ne vit ju kam zili... ej ndrrohena bashk per nja dy vjet mi?:PNuk besoj se do nderroheshe, se u bere kater vjet gati pa shkuar ne memedhe, afer i thencin, kur degjon se ca behet te humb dhe deshira te shkosh andej..megjithate noli mir e tha :P:P
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 10-1-2011 nė 10:54


e dur atdheun tim shume shume ku do qe te jem apo te ndodhem memedhen sdo ta harroj kurre RROFTE MEMEDHEUShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 10-1-2011 nė 14:33


e dua vendlindjen e prinderve te mij por skam koment ... e lej me kaq:smilie802
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 10-1-2011 nė 17:22


Ne fakt emigrimi dhe dashuria per atdheun, jane dy koncepte shume diverse. Ne momentin qe ti largohesh, dhe behesh "illegal alien" apo "legal alien" ne ate vend, ekziston nje arsye e forte, dhe globalizimi, do e bej akoma me pak te ndjeshem kete ēėshtje.”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 10-1-2011 nė 22:20


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Ne fakt emigrimi dhe dashuria per atdheun, jane dy koncepte shume diverse. Ne momentin qe ti largohesh, dhe behesh "illegal alien" apo "legal alien" ne ate vend, ekziston nje arsye e forte, dhe globalizimi, do e bej akoma me pak te ndjeshem kete ēėshtje.


Prohibited, ma thuaj nje cik me fjalet e tua kete fjaline e dyte qe prej "... egziston nje arsyje e forte.. etj etj" sepse aty me humbe :P. Globalizimi eshte kjo arsyeja e forte? Apo e kam lexuar komplet gabim? ( Po nuk pertove ee:P:P)
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 10-1-2011 nė 23:19


kam dhene edhe une nje koment ketu nga ajo qe une mendoja si me vlere , por e paskan shlyer ...... Turp turppp per ata qe kan bere ........Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 10-1-2011 nė 23:47


Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Ne fakt emigrimi dhe dashuria per atdheun, jane dy koncepte shume diverse. Ne momentin qe ti largohesh, dhe behesh "illegal alien" apo "legal alien" ne ate vend, ekziston nje arsye e forte, dhe globalizimi, do e bej akoma me pak te ndjeshem kete ēėshtje.


Prohibited, ma thuaj nje cik me fjalet e tua kete fjaline e dyte qe prej "... egziston nje arsyje e forte.. etj etj" sepse aty me humbe :P. Globalizimi eshte kjo arsyeja e forte? Apo e kam lexuar komplet gabim? ( Po nuk pertove ee:P:P)


Po muskonja, patjeter.

Ne momentin qe them nje arsye e forte, nenkuptoj arsye nga mė te ndryshmet, siē jane mungesa perspektives per te ardhmen, ekonomia oshilative dhe jo stabile familjare, mungesa e nje diplomimi pa korrupsion ( qe ketu interferohem ne menyre direkte une por si une dhe shume te tjere ) etj etj.

Dhe ēeshtja tjeter eshte globalizimi, dhe kam thene qe: Fenomeni i globalizimit do zbehi kufinjte e shteteve, dhe ndarjen si me thikė qe behet midis shteteve, dhe Evropa do shihet si nje e tėrė, si Evropa dhe kontinentet e tjera si per inerci do pėsojne ndryshime, qe do te zbehe ate mungesen e theksuar te vendlindjes, dhe ate ndjenjen nacionaliste kaq te skalitur si me mjeshtėri tek ē'dokush.
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 11-1-2011 nė 05:39


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Ne fakt emigrimi dhe dashuria per atdheun, jane dy koncepte shume diverse. Ne momentin qe ti largohesh, dhe behesh "illegal alien" apo "legal alien" ne ate vend, ekziston nje arsye e forte, dhe globalizimi, do e bej akoma me pak te ndjeshem kete ēėshtje.


Prohibited, ma thuaj nje cik me fjalet e tua kete fjaline e dyte qe prej "... egziston nje arsyje e forte.. etj etj" sepse aty me humbe :P. Globalizimi eshte kjo arsyeja e forte? Apo e kam lexuar komplet gabim? ( Po nuk pertove ee:P:P)


Po muskonja, patjeter.

Ne momentin qe them nje arsye e forte, nenkuptoj arsye nga mė te ndryshmet, siē jane mungesa perspektives per te ardhmen, ekonomia oshilative dhe jo stabile familjare, mungesa e nje diplomimi pa korrupsion ( qe ketu interferohem ne menyre direkte une por si une dhe shume te tjere ) etj etj.

Dhe ēeshtja tjeter eshte globalizimi, dhe kam thene qe: Fenomeni i globalizimit do zbehi kufinjte e shteteve, dhe ndarjen si me thikė qe behet midis shteteve, dhe Evropa do shihet si nje e tėrė, si Evropa dhe kontinentet e tjera si per inerci do pėsojne ndryshime, qe do te zbehe ate mungesen e theksuar te vendlindjes, dhe ate ndjenjen nacionaliste kaq te skalitur si me mjeshtėri tek ē'dokush.


Faleminderit Prohibited,
Bashkohem me te dy argumentat e shtruara nga ty... ( e kisha lexuar disi gabim postimin tend te pare, and nuk arrita te kuptoja tamam kush ishte arsyeja e forte).
Ne vijim, shpresoj qe globalizimi te na ofroj similarity jetese me shume se sa te na zbehi atdhetarizmin. :)
P.S. Me mesove nja dy fjal te reja shqip :P keshtuqe ngushellohu me kete nese te kam "vjedhur" disa minuta :P:P
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 11-1-2011 nė 11:52


te duash atdheun eshte nje detyre patriotike jemi bijt dhe bijat e tij pavarsisht se e ardhjma keu eshte mese e veshtireShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1  

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11