Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1    3  4
Autori: Subjekti: Shprehje filozofike.

[Tani ZaNa]
****
Postime: 949
Regjistruar: 1-7-2007

Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 27-6-2007 nė 21:08
Shprehje filozofike.


Jeta e«shte« 1 bashke«jetese« (martese«) me vdekjen.

Vdekja e«shte« ajo qe« te« mban gjalle«
Kontrollimi i te arsyetuarit nga llogjika e purifikuar e nje shoqerie eshte djepi i ngazellimit te njerezimit.Jeta e shpirtit tone permban shume gjera te fshehta dhe te quditshme, por bota njeh vetem emrin dhe hunden tonePerse te mos mendosh se realiteti e ka zanafillen ne mendimet, gjykimet, krijimet dhe veprimet e tua, por e ben ate me kompleks se ceshte ne te vertete
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

[Tani ZaNa]
****
Postime: 949
Regjistruar: 1-7-2007

Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 27-6-2007 nė 21:10


Pe«rse te« presim gjithnje«? Vendose qe« te« veprosh ke«tu, tani menje«here«. Dhe nde«rto te« ardhmen te«nde.


Mbani ne« mend se koha e«shte« e nume«ruar, dhe nuk duhet vonuar qe« ta pe«rmbushim ate« e§ka na qe«ndron ne« zeme«r.


Kur veprojme« me kujdes dhe maturi, kursehemi bukur shume« prej zhge«njimit dhe fatkeqe«sise«.


Njeriu ideal ka fuqine e Mashkullit dhe Ndenjat e Femres.

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

[Tani ZaNa]
****
Postime: 949
Regjistruar: 1-7-2007

Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 27-6-2007 nė 21:11


Ne ket jete-bote me i rendesishem eshte Njeriu dhe ne njeri Shpirti i Njeriut.


Nuk ka me vetem dy lloj njerezish;
-Disa te drejte dhe qe besojne qe jane mekatare.
-Disa mekatare qe besojne qe jan te drejte.


Vetem eksiston nje mesues; VET JETA.


De«shtimi ne« planifikim e§on ne« planifikimin e de«shtimit
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

[Tani ZaNa]
****
Postime: 949
Regjistruar: 1-7-2007

Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 27-6-2007 nė 21:13


Disa shprehje filozofike nga Corsa:

Puna eshte e shenjt, prandaj mos e prek me dore.
Puna te bene mire per shendetin. Mos u be egoist, lerja shokut.
Po te hypi deshira per pune ulu dhe prit te te kaloj.
Punen e sotme mos e ler per neser se mund te besh edhe pasneser.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1053
Regjistruar: 19-11-2006
Vendndodhja: athine

Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 9-11-2007 nė 16:35


"di dicka.qe nuk di asgje"

HE WHO MAKES A BEAST OF HIMSELF
GETS RID OF THE PAIN OF BEING
A MAN
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 18-6-2010 nė 17:22


Kundershtoj ate qe thua, por do te mbroj deri ne vdekje, te drejten tende per ta thene... "VOLTAIRE"”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 18-6-2010 nė 17:25


Nese i druheni vetmise, mos u martoni!

ANTON CHECOV
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 18-6-2010 nė 17:42


Largesia i zvogelon gjerat ne sy, por i zmadhon ne mendim...

ARTUR SCHOPERHAUER

Lumturia te tremb me shume se hidherimi...

FREDERIC BEIGBEDER


Njeri i famshem eshte ai,i cili tere jeten punon per te qene i njohur,pastaj mban syze te zeza per te mos e njohur...

V.ALENI

Ndjenja me e dhimbshme qe mund te ekzitoje eshte te zbulosh se je vleresuar me shume nga cje ne te vertete...

F.NIETZCHE

Njeriu eshte si thyesa.Emeruesi eshte ajo cfare mendojme qe jemi, ndera numeruesi eshte ajo cfare ne jemi. Sa me i madh qe eshte emeruesi, aq me i vogel eshte numeruesi...

K.MARKS

Njerezit e zgjuar vleresojne te gjithe njerezit, pasi ata shohin te miren te secili dhe e dine se sa e veshtire eshte te besh dicka te mire...

BALTAZAR GRACINI
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 18-6-2010 nė 17:52


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  

Njeri i famshem eshte ai, i cili tere jeten punon per te qene i njohur, pastaj mban syze te zeza per te mos e njohur...

V.ALENI


Sa e papare kjo shprehje, gjeniale!!!
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 19-6-2010 nė 17:03


Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 19-6-2010 nė 17:41


Cituar: Postimi origjinal nga Ermenita  
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …


Kaq Sinjifikative!!!
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 19-6-2010 nė 17:57


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga Ermenita  
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …


Kaq Sinjifikative!!!
ne qfare kuptimi e thua ate ???
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 19-6-2010 nė 18:00


Cituar: Postimi origjinal nga Ermenita  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga Ermenita  
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …


Kaq Sinjifikative!!!
ne qfare kuptimi e thua ate ???


Shprehje e papare, dhe kaq me vlere, me domethenie te pakrahasueshme <img
src=)" />)
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 19-6-2010 nė 18:02


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga Ermenita  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga Ermenita  
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …


Kaq Sinjifikative!!!
ne qfare kuptimi e thua ate ???


Shprehje e papare, dhe kaq me vlere, me domethenie te pakrahasueshme <img
src=)" />)aa ok me vjen mir qe te pelqen :D :Thanks:
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 9-8-2010 nė 22:00


Humbja e parave ėshtė gjė e lehtė; humbja e nderit ėshtė gjė e rėndė; humbja e guximit ėshtė e pakompensueshme...!!! (Goethe)

How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 9-8-2010 nė 22:02


Njerėzit nuk i falsifikojnė paratė, aq sa paratė i falsifikojnė njerėzit...!!

How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 9-8-2010 nė 22:06


Ka gjithnjė kohė pėr ta shtuar njė fjalė, kurrė pėr ta tėrhequr mbrapsht...!!

How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 9-8-2010 nė 22:08Koha ėshtė ena qė peshon mė shumė kur ėshtė bosh...!!


How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 9-8-2010 nė 22:08


Njė dijetarė midis tė pa diturve ėshtė sikur njė i gjallė midis tė vdekurve.

How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 9-8-2010 nė 22:09


Njeriun nga kafsha e dallon mendja nėse largohet prej saj del nė pah kafshėria e tij.

How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 10-8-2010 nė 01:57


Tri detyrat mė tė rėnda tė kėsaj bote janė: ta shpėrblesh
urrejtjen me
dashuri, pranimi i tė pamundshmės dhe thėnia-unė
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 10-8-2010 nė 09:38


.Per interesat e vetvetes edhe djalli mund ta citoj biblen.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 10-8-2010 nė 09:38


Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 10-8-2010 nė 09:39


Kur ke e ke kemben jasht gremines, eshte e leht te japesh keshilla.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 10-8-2010 nė 09:39


Mos e harro ate, se jeta ka edhe turbullira, prandaj pranoj si normale, pa mos e dorezuar veten!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3  4

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11