Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Fjalė tė menēura

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 4-1-2010 nė 01:48
Fjalė tė menēura


“ Durimi ėshtė nėna e sė mirės”

“Ajo qė dimė ėshtė sa njė pikė uji, ajo qė s’dimė ėshtė sa njė det”

“ Babanė e mirė nderoje, babanė e keq duroje”

“ Mos pyesni ē’ka ka bėrė vendi pėr ju, mendoni se ē’bėni ju pėr vendin”

“ Askush nuk ėshte aq I shurdhėr se sa ai qė nuk dėshiron tė dėgjojė”

“ E shara ėshtė arma e tė dobėtit”

“ Ai qė bėn njė tė mirė sot e e kėrkon nesėr, ėshtė njėsoj si ai qė e mbjell njė fidan sot e shkul nesėr”

“ Nuk jam budalla t’I di tė gjitha”

“ Zgjidhe shokun mė tė mirė se veten”

“ Mos e humb besėn se tė humbet varri”

“ Po qe se dajaku do tė bėnte dikė mė tė menēur, atėherė mė tė menēurit nė botė do tė ishin buajt e mi”

“ Kush mban shėnime lexon dy herė”

“ Tė gjitha idealet e botės nuk vlejnė sa lotėt e njė fėmije”

“ Kur bie lisi, ia presin edhe degėt”

“ Kush flet shumė nuk ka kohė tė mendojė”

“ I pasur bėhej me dituri, jo me pasuri, I menēur bėhej me mendje, jo me moshė”

“ Ka njė mijė mėnyra pėr tė thėnė njė gėnjeshtėr, por vetėm njė pėr tė thėnė tė vėrtetėn”

“ Ia kam frikėn atij njeriu qė ka lexuar vetėm njė libėr”

“ Ne krua tė shtetit mos pi as ujė”

“ Merri disa orė borxh natės e puno”

“ Tė lavdėruarit e vetes, ėshtė fillimi i turpit”

“ Dhimbja qė shkakton e vėrteta ėshtė me e lehtė se ajo e mashtrimit”

“ Babai qė lė djalin e mirė pas, nuk vdes”

“ E dhėna e tjetrit ėshtė si e kruajtura e dhėmbit”

“ Fati ndihmon tė guximshmit e trimat”

“ Fjalėn sa e ken ė gojė e ke robin tėnd, sapo tė del nga goja ti bėhesh rob i saj”

“ Ai qė mbush stomakun mė shumė se sa duhet, I bėn vetes gropėn me dhėmbėt e vet”

“ Njeriu mėson tė flaės shumė herėt, port ė heshtė shumė vonė”

“ Koka bėn, koka pėson”

“ Goja bėn fajin e xhepi paguan”

“ Kush jep s’duhet t’a kėrkojė, kush merr s’duhet t’a harrojė”

“ Mendja dhe duart tė nxjerrin faqebardhė”

“ Po doni tė ngopni njė tė uritur, I jepni njė peshk, po doni t’a ngopni tėrė jetėn mėsoni sit ė peshkojė”

“ Kush e ka gjuhėn e gjatė, e ka mendjen e shkurtėr”

“ I pasuri jep nga tepricat, i varfuri jep nga zemra”

“ Ndershmėria ėshtė si shkrepėsja, hyn nė punė veē njė herė”

“ Kush blen ē’nuk i duhet, nė fund shet dhe atė qė i duhet”

“ Po kėrkove shokė pa tė meta, mbetesh pa shokė”

“ Mos ki frikė nga vdekja, por nga turpi”

“Humbet pasurinė, humbet hiēasgjė, humbet shėndetin, ke humbur diēka, humbet shpresėn, ke humbur gjithēka”

“ Premto mė pak e bėj mė shumė”

“ Njoh njė pėrtac, nuk ecėn nė diell, qė tė mos t’a tėrheqė hijen e vet”

“ Vozės me verė, tė gjithė I bėjnė nderė”

“ Liria vlen mė shumė se gjithēka”

“ Fitimi i keq t’a sjell tė keqėn nė derė”

“ Ndershmėria shpėrblehet”

“ Mė mirė xhepin se sa mendjen e boshatisur”

“ Varfėria tė merr jetėn”

“ Pėr njė gozhdė, humbi patkonjtė”

Pjese nga libri i nje autori te njohur: Bardhyl Xhama
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3156
Regjistruar: 17-9-2009
Vendndodhja: gR

Gjendja: Energetic
Energetic
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Jashtė Linje

Gjendja:

[*] postuar nė 5-1-2010 nė 04:11


“Ajo qė dimė ėshtė sa njė pikė uji, ajo qė s’dimė ėshtė sa njė det” :wink3:And how can I stand here with you, and not be moved by you..
Would you tell me how could it be any better than this?...
Dedicated to my only dream that unfortunatly cant be with me, but hoping one day willShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 12-7-2010 nė 16:51


ZGJIDHE SHOKUN MA TE MIRE SE VETEN
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 12-7-2010 nė 19:10


mos i shih gunen shiko punen :icon exclaim:
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 13-7-2010 nė 12:45


SHOKU I MIRE NE DITE TE VESHTIRE
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u vendos nė Krye
16-5-2011 nė 23:20

Antar i Respektuar
****


Foto


Postime: 516
Regjistruar: 31-8-2009

Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 16-2-2012 nė 13:33


Njė djalė i kėrkoi njeriut mė tė vjetėr dhe mė tė menēur
se kush ishte gjėja mė e fortė: - plaku i urtė, pas pak u pėrgjigj:

- Gjėrat mė tė forta janė 9:
• Hekuri ėshtė mė i fortė, por zjarri e shkrin!
• Zjarri ėshtė i forte, por uji e shuan atė!
• Uji ėshtė mė i fortė, por retė e avullojnė atė!
• Retė janė mė tė forta, por era i shpėrndan ato!
• Era ėshtė mė e fortė, por mali e ndal atė!
• Mali... ėshtė mė i fortė, por njeriu fiton!
• Njeriu ėshtė mė i fortė, por vdekja e mund atė!
- pra vdekja ėshtė mė e forta? - e nderpret djali.
-jo! vazhdoi plaku, DASHURIA I MBIJETON VDEKJES
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 5-9-2012 nė 14:40


Mekati me i madh esht te tradhetosh nje zemer te ndershme...Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 5-9-2012 nė 14:40


‎"I plakur quhesh kur qirinjtė e tortės kushtojnė mė shumė se vetė torta e ditėlindjes...Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 4251
Regjistruar: 16-4-2007

Gjendja: Busy
Busy
Mosha: 29
Jashtė Linje


[*] postuar nė 5-9-2012 nė 15:14


"Njė vajzė me #@!--)akter tė fortė,fsheh patjetėr thellė saj njė zemėr tė lėnduar...''Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 2-2-2013 nė 14:27


miqt jan si kepucet , sa me te ngusht te jene , aq me shum te vrasin..!!Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 2-2-2013 nė 14:28


Bota ėshtė pėrplot me kaktuse, por nuk e kemi patjetėr tė ulemi nė to.!Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 2-2-2013 nė 14:28


Kėshillė do tė thotė ajo qė ne e kėrkojmė, e qė ia dimė pėrgjigjen, mirėpo kishim dashur mos ta kishim ditur atė.Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 11:48


Mos u trego shum i ndershem me njerezit sot ne bot,
mos harro se pemet e drejta zgjidhen qe ne fillim per tu prer
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 11:49


Mos e merrni per dobesi heshtjen time,se nese un flas ju nuk do mund ta perballoniShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 11:50


Preferoj armikun tim me urrejtjen e tij te sinqert,
sesa nje "mik" me dashurin e tij te rrem
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 11:50


Me mir nje fund i deshperuar,sesa nje deshperim pa fundShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 11:51


Jeta esht nje piano,e ti je pianisti i saj
keshtu qe mundohu te zgjedhesh nje melodi te bukur te jetes tede
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 11:51


Deshtim nuk do te thot te rrezohesh,por refuzim te ngrihesh perseriShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11