Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Gjeni Lind Apo Behesh?

I KEQ
*****


Foto


Postime: 7081
Regjistruar: 3-9-2009

Jashtė Linje

Gjendja: sayalw fa-beulithf ytoou "ZoGu"

[*] postuar nė 28-12-2009 nė 17:31


E KE NE HORMONE POR DHE DUHET AKTIVIZUAR...

Mos ke ikur ne hėnė? Mos ke ikur ne diell? Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos e ke gjetur njė mėnyrė pėr tu bėrė e padukshem? Tė me shohėsh , e unė mos te te shoh.... Mos te kanė bezdisur kaq shumė te tjeret?
Sa ti kesh vėnė vetes maske ne fytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ajo shiu qe ne mbrėmje gjithė naten e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vetmia qe me pret?
Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......
Mos e ke emrin pritje....?!

Deshiroj ta di me te veretet ku je ti ku gjendesh tani...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 202
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: ne rruget e zemres...

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: :D

[*] postuar nė 28-12-2009 nė 17:33


jam dakort me xhentilin...Image and video hosting by TinyPic
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1247
Regjistruar: 17-1-2010

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Jashtė Linje

Gjendja: SeCrEt

[*] postuar nė 27-1-2010 nė 00:57


normal qe behesh sepse nuk ka lind ndonjeri i ditur gjithmon me te mesuar.....Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1247
Regjistruar: 17-1-2010

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Jashtė Linje

Gjendja: SeCrEt

[*] postuar nė 27-1-2010 nė 01:29


ne po flasim ne pergjithsi.... sepse nuk ka pyll pa derra...:lol:Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 27-1-2010 nė 10:34


jane dhuntit e zotit qe i krijojne nje femije por me kalimin e kohes mund te behesh dhe gjeni
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 27-1-2010 nė 17:21


Atehere une mendoj qe ky fenomen pra te qenit "GJENI" eshte nje kombinacion i gjenetikes ( pra ADN-se, me sekuencat perkatese ose gjenet qe pergjigjen per funksione diverse) dhe kultivimit te saj gjate jetes ( pra me influence ketu vlen te theksohet, mjedisi, shoqeria, familja, vullneti individit, te qenurit kreativ etj etj). Kam degjuar shpesh, dhe eshte bere diēka monotone kur persona te caktuar shprehen qe eshte nje fenomen i kultivuar, POR une mendoj qe pesha me e rendesishme eshte trashegimia, pra gjenetika e individit. Nese nje person si pasoje e gjeneve ne ADN-ne e tij ka nje kapacitet te limituar, atehere si mund te pretendohet fakti qe gjate jetes ky person mund te kultivoje dije, permes leximit, studimit ( nga burime nga me diverse ) kur ky person gjenetikisht eshte i limituar si pasoje e gjeneve qe jane pergjegjese per inteligjencen??!!! Pra definitivisht mendoj qe eshte nje paralele e hequr mes trashegimise dhe mjedisit!!!”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 29-9-2014 nė 09:55
jam dakord


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11