Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 23-12-2009 nė 14:15
Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!


Nuk ka rėndėsi nė qoftė se ajo nuk ėshtė e interesuar pėr ty pėr momentin. Rėndėsi ka qė ėshtė pėrballė teje. Lexo tė dhėnat e mėposhtme pėr tė kuptuar nė qoftė se do tė regjistrosh ndonjė progres. Pastaj fiksoje me sy tek:

Buzėt:

1.Buzėqeshje e ēiltėr, e cila lejon t“i duken dhėmbėt e sipėrm dhe tė poshtėm, ndėrsa lėkura e fytyrės e qetė
2.Kafshon buzėn dhe nxjerr gjuhėn jashtė pėr t“a njomur. Disa femra e bėjnė kėtė gjė me njė lėvizje tė vetme ose e fillojnė nga buza e sipėrme dhe pėrfundojnė tek ajo e poshtme.
3.Mban midis dhėmbėve ndonjė prej thonjve tė gishtave.
4. nxjerr jashtė buzėt dhe po ashtu edhe gjokset mė nė pahSytė:

1.Shikon nė thellėsi tė syve tė tu, ndėrsa pupilat e saj hapen.
2.Ngre vetullat sipėr pėr disa ēaste, ndėrsa kjo ndėrthuret zakonisht me njė buzėqeshje dhe kontakt vizual.
3.Ta bėn me sy, ndėrkohė qė diskuton me ty apo edhe kur ndodheni nė distancė
4.Kur flet me ty pulit sytė mė shumė se normalja.
5.Kur ti diskuton, ajo zbret vetullat poshtė, ndėrsa mė pas tė jep njė buzėqeshje pėr tė nėnkuptuar se tė kishte kuptuar.Flokėt:

Fut gishtat nėpėr flokė. Ky mund tė jetė njė veprim i bėrė vetėm njė herė ose i pėrsėritur.
Pėrdredh fijet e flokut me gishta ndėrkohė qė tė shikon.
Hedh flokėt prapa shpatullave.Veshja:

Nė qoftė se ajo mban rroba, tė cilat tė lejojnė tė shihen majat e gjokseve, do tė shihni se ato erektohen.
Ka tendencėn qė tė tregojė mė shumė nga sipėrfaqja e kėmbėve, duke pėrdorur si aksesor fustanin qė ngrihet paksa.
E rregullon dhe e ledhaton paksa me duar, por jo krejt dukshėmLėvizjet:

Lėviz sipas ritmit tė melodisė, ndėrsa sytė e saj tė shikojnė.
Ulet duke marrė njė pozicion tė drejtė, ndėrsa muskujt e saj shtrėngohen.
Rri paksa me kėmbėt e hapura.
Qėndron kėmbė mbi kėmbė nė njė mėnyrė tė tillė qė mund tė duken kofshėt e saj.
Fėrkon kėmbėt me njėra-tjetrėn.
I fėrkon kėmbėt e saj me njė nga kėmbėt e tavolinės.
Kur rri kėmbė mbi kėmbė, kofsha e sipėrme ėshtė e drejtuar nga ty (e lėviz nė ritėm, pak para dhe mbrapa).Duart:

Duart i dalin nė pah sė tepėrmi ose tregon shpesh pėllėmbėn e dorės nga ty.
Kur flet me ty mban bėrrylin me dorė, ndėrkohė qė dora tjetėr orientohen pėllėmbėn sipėr.
I fėrkon kyēet nga sipėr dhe poshtė.
Mbėshtet ose mban njė dorė nė gjoks.
Fėrkon mjekrėn apo prek njė nga faqet. (Kjo gjė do tė nėnkuptojė faktin se femra po mendon pėr ty, si dhe ka filluar tė mendojė pėr krijimin e njė ēifti…).
Luan me ēelėsat, ngre gotėn nga tavolina dhe e vė sėrish atje pa pirė gjė fare, luan me mbajtėset e ēelėsave si dhe ēdo gjė tjetėr qė gjen mbi tavolinė.
Fillon tė luajė me bizhuteritė, veēanėrisht duke i tėrhequr apo shkundur ato.
Prek krahun, shpatullat, belin e saj ose dorėn, ndėrkohė qė flet me ty (nė rastin kur nuk ke filluar ende tė bėsh flirt me tė, more zotėri!).
Bėn sikur shikon orėn atėherė kur kalon pranė saj.Zėri:

E ngre dhe e zbret nė nivelin e zėrit tėnd pėr ta harmonizuar.
E ngadalėson apo e pėrshpejton ritmin e tė folurit pėr t’u harmonizuar sėrish me ty.
Buzėqesh njėkohėsisht me ty.
Kur ka shumė njerėz, flet vetėm me ty dhe ėshtė e vėmendshme ndaj faktit qė ti po i drejtohesh vetėm asaj.
_________________

[Modifiko 23/12/2009 nga NoRa-ks]
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 203
Regjistruar: 25-12-2009
Vendndodhja: Aty Ketu...

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: Mir..

[*] postuar nė 29-12-2009 nė 18:21


PerfektShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 13-9-2014 nė 08:50


:$:$:$:$ a moj goca moj goca i keni bo cunat me turpShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11