Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 5-12-2009 nė 15:29
Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femerRregulli i artė ėshtė respekti pėr partneren, qoftė edhe nėse atė femėr e dėshiron vetėm pėr njė aventurė. Shumė meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta sepse u duket tipi i femrės qė nuk reagon ndaj shenjave.

Kur sheh njė femėr tė bukur, tė kalojnė nė kokė mendime “tė pista” dhe pikėrisht kėtu ndod hesh nė rrugėn e gabuar dhe mendon: “ta gjuaj”? Por, nė qoftė se sheh njė reagim tė padėshiruar do tė thotė se diku ke gabuar! Po si tė bėsh veprimin e zgjuar? Me pak stėrvitje do tė mėsosh se femrat tė cilat dinė se ēfarė kėrkojnė, “nuk bien pre” asnjėherė e replikave tė lehta. Nė radhė tė parė, mos u nis me njė ide tė parapėrgatitur tė tipit: “ėshtė bionde, ėshtė e lehtė” apo “vishet seksi, pranon menjėherė”. Nė qoftė se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė “playboy” i vėrtetė, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit, lėvizjet cool tė kėrcimit etj. Rregulli i artė ėshtė respekti pėr partneren, qoftė edhe nėse atė femėr e dėshiron vetėm pėr njė aventurė. Shumė meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta sepse u duket tipi i femrės qė nuk reagon ndaj shenjave. Nėse e dini se cili ėshtė “arti” i tė propozuarit, mos gėnjeni veten, pasi nuk ėshtė aspak aq e thjeshtė sa duket.

Shiko cilėsitė
Pėrveēse e di qė je njė tip fantastik, kjo s’do tė thotė qė edhe ajo ta dijė kėtė gjė. Pjesa mė e madhe e femrave i mbajnė “tentakulat mbrojtėse” tė ngritura kur tenton t’i “pushtosh” hapėsirėn e tyre personale. Njė gjė krejt normale, nė fund tė fundit. Me pak humor mund ta rregullosh kėtė gjė.

Mos e vėr nė lojė
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit ėshtė mė e rėndėsishme, dhe kjo ėshtė arma jote! Mos u pėrpiq t’i marrėsh numrin e telefonit qė herėn e parė… ajo e ka mėsuar tashmė qė ti po pėrpiqesh ta zėsh tė dashur, kėshtu qė zgjidh njė mėnyrė tjetėr; ndryshe nga ajo qė po mendon. Pėrpiqu t’i thuash direkt se ēfarė kėrkon nga ajo dhe mos ia fut kot, pasi vetėm kėshtu do ta dehėsh me sharmin tėnd. Nė qoftė se do adoptosh njė sjellje tė qetė dhe tė shprehesh qartė, do t’i lėsh asaj tė kuptojė qė ti ke njė personalitet tė besueshėm.
Mos krijo plane
Disa njerėz mund tė improvizojnė mjaft mirė, por ti ke mė shumė shanse tė mos jesh njė prej tyre. Njė plan i mirėdetajuar do tė ndihmojė sė tepėrmi, ndonėse kjo mundėsi nuk ėshtė mė e mira nė kėtė botė. Megjithatė, pėrllogaritja qė nga shtėpia nuk do tė ndihmojė ty me atė ēfarė gjen “nė treg”, por s’ke ēfarė bėn…kjo ėshtė magjia e joshjes!

Mos u sill pervers
“Perversionet” e vogla janė tė lejuara vetėm brenda ēiftit. Nėse i flet asaj siē nuk tė ka hije, mund tė marrėsh nga pas edhe njė emblemė nė tė cilėn shkruhet: “Ndihmė, jam i virgjėr!”. Mos hap gojėn si peshku kur shikon gjokset e saj; mos u pėrpiq ta kapėsh prej tė ndenjurave dhe mos e fto thjesht vetėm pėr tė bėrė seks.

Je arrogant
Ke makinė dhe rroba tė shtrenjta, por gjithmonė ja pėrmend kėto sa herė qė hap gojėn. Ndonėse mund tė jesh me njė stad material mbi mesataren, mėso tė kesh njė sjellje tė pėrshtatshme, pėrpos faktit se je njė djalė qė di tė vishesh dhe tė sillesh. Mos harroni! Femrat seksi e dallojnė shumė lehtėsisht arrogancėn mashkullore. Pėr aq kohė sa nuk do tė besosh se femra tė cilėn po josh ėshtė njė objekt material dhe ajo tė pėrket vetėm ty, sjellja jote ėshtė nė rregull.

Tregohu i shoqėrueshėm
Rreziku i tė qenit gjithmonė “Mr. Nice Guy” ėshtė qė mund tė bėhesh mė shumė armik se sa i dashuri i saj i ardhshėm. Pėrpiqu tė ruash njė ekuilibėr midis tė qenit i shoqėrueshėm dhe romantik.

Tregohu i interesuar
Kur i thua qė mė intereson dhe sheh femra tė tjera, ėshtė ndoshta zhgėnjimi mė i madh pėr atė femėr tė cilės po pėrpiqesh me ēdo kusht qė t’i thuash se e pėlqen sė tepėrmi. Ėshtė e qartė qė shanset pėr t’u dukur serioz bien diku nėn nivelin e detit, kėshtu qė tė ngelet ty topi qė t’i tregosh qė nuk ėshtė ajo e vėrteta.

Degjoje
Ėshtė mirė qė nė kėtė kapitull tė jesh integruar tashmė nė kategorinė klasike tė njė mashkulli qė mbyll gojėn dhe dėgjon. Kjo nuk do tė nėnkuptojė qė do ta lėsh vetėm atė tė drejtojė bisedėn, por pėrfshihuni nė njė bisedė interesante. Nė qoftė se ajo ka diēka pėr tė thėnė, tregohu qė po interesohesh pėr tė duke e dėgjuar me vėmendje. Ato e vlerėsojnė kėtė gjė.

Perdor gjuhen e trupit
Mos e mbaj vėshtrimin pėrtokė kur ha ose pi diēka; mos bėj veprime tė pakontrolluara dhe mos e shty trupin pėrpara duke vėshtruar aprovimin apo mosaprovimin e saj tė heshtur. Ėshtė tepėr e rėndėsishme tė mbash kontaktin vizual. Bėhu i kujdesshėm se ēfarė po pėrpiqet ajo tė transmetojė pėrmes rrugės sė trupit.

Ballkanweb
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

I KEQ
*****


Foto


Postime: 7081
Regjistruar: 3-9-2009

Jashtė Linje

Gjendja: sayalw fa-beulithf ytoou "ZoGu"

[*] postuar nė 8-2-2010 nė 04:18


:cool0003:

Mos ke ikur ne hėnė? Mos ke ikur ne diell? Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos e ke gjetur njė mėnyrė pėr tu bėrė e padukshem? Tė me shohėsh , e unė mos te te shoh.... Mos te kanė bezdisur kaq shumė te tjeret?
Sa ti kesh vėnė vetes maske ne fytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ajo shiu qe ne mbrėmje gjithė naten e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vetmia qe me pret?
Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......
Mos e ke emrin pritje....?!

Deshiroj ta di me te veretet ku je ti ku gjendesh tani...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 23-9-2014 nė 09:09


aahahaaahaha i lodhe cunatShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11