Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1    3    5  ..  14
Autori: Subjekti: Lajmi i rrallė

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:47


Arrin Mercedes-Benzi mė i ri


Mercedesi-Benzi i ri SLS AMG do ta kete premieren e vet me 15 shtator te vitit 2009 ne panairin qe do te mbahet ne Frankfurt.

SLS i permbush te gjitha pritjet, arrin shpejtesine maksimale 312 km/h.

E cmimi shites ne Gjermani do te jete 177.310 euro.
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:48


Pėr shkak tė krizės ekonomike globale, njė vetėshėrbim nė Los Angeles ka ofruar tė kurorėzojė ēiftet me ēmim nė tė ulėt se njė dollarė.Zinxhiri i dyqaneve "Just for 99 cents" do tė shėnojė 9 shtatorin, ditėn e nėntė tė muajit tė nėntė tė vitit 2009, ashtu qė sot nė lokalin e vet nė Bulevardin e Mugėtirės, nė zemėr tė Hollywoodit, do tė kurorėzojė ēiftet pėr vetėm 0.99 euro.

Ēiftet nga pronarėt do tė fitojnė 99.99 dollarė dhe me limuzina do tė dėrgohen nė "njė vend romantik” nė Hollywood, por nuk ėshtė thėnė se pėr ēfarė vendi bėhet fjalė.

Zinxhiri i dyqaneve, nė kuadėr tė promovimit tė vet, do t’i dhurojė nga 999.99 dollarė ēdo fėmije tė lindur mė 9 shtator, me kusht qė tė jetė me peshė prej 4.3 kilogramėsh.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:49


Flen nė frigorifer!


Nje 49 vjecare, e opsesionuar me pamjen e saj mendon se temperatura e larte e ruan elasticitetin dhe me kete rast lekura qendron e re.

Qe ta ngadalesoje procesin e mplakjes, gruaja qe njihet si Joys pasi qe emri dhe mbiemri i saj nuk jepet, ka menduar nje teknike te re - fjetje ne frigorifer.

E pakenaqur me rezultatet e kirurgjise estetike, nen varesine e te cilave ka qene, ajo tashme cdo nate vendoset nen tretman te vecante ne temperature tre grade nen zero.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:49


Rusi, boom martesash per 09/09/09


Boom martesash neser ne Moske me rastin e nje date perfekte, 09/09/09, qe ne Rusi vleresohet si nje ogur i mire.Ne kryeqytet do te celebrohen 1036 martesa, shifer kater here me e larte se mesatarja.

Por numerologet japin alarmin, pasi 09/09/09 eshte nje date e rrezikshme, duke qene se 9 eshte numri i djallit i kthyer mbrapsht.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:50


Kur vjehrrat tė bėhen bashkė


Njė grupim i pazakontė ėshtė bėrė bashkė nė njė siujdhesė indiane. Pėr tė mbrojtur emrin e tyre pėr “qėllime tė mira” brenda familjes, qindra vjehrra indiane janė bashkuar dhe kanė themeluar njė shoqatė pėr mbrojtje nga vetvetja.Qindra vjehrra indiane janė bėrė bashkė nė qytetin jugor Bangalore dhe kanė themeluar Forumin mbarė-indian pėr mbrojtjen e vjehrrave i cili do duhej t’i mbrojė nga keqtrajtimet e rejave tė tyre, shkruajnė mediat lokale.

Shoqata, nė tė cilėn janė 500 deri nė 700 gra nga pjesė tė ndryshme tė Indisė, nė mesin e vet ka edhe avokate, mjeke, profesoresha, tė cilat duan tė largojnė kėndvēshtrimin pėr “egėrsinė” e vjehrrave, tė cilėn e paraqesin serialet e ndryshme televizive.

"Nė televizor na paraqesin si gjakpirėse, mirėpo nė fakt ne jemi viktima”, ka thėnė koordinatorja e Forumit, Neena Dhulia.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:51


E ndėrron foshnjėn me shtėpi


Nje nene 19 vjecare akuzohet se e ka dhene foshnjen e vet tetemujorshe nje cifti bashkeshortor ne nderrim me nje shtepi.

Nena e Maria del Rosario Santos shkoi ne stacionin e policise ku dhe dha kete informate sipas te ciles vajza e saj i ka dhene nje cifti foshnjen, kurse si kundershperblim ka kerkuar nga ato shtepi, e ato jane pajtuar me kete.

Vajza kishte edhe nje femije prej me perpara, kurse supozohet se nuk kishte mjete te nevojshme financiare per t'i rritur keta dy femije, prandaj ka qene e detyruar ta jape njeren nga ato.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:51


Njė muaj burg se veshi pantallonaGazetarja sudaneze, Lubna Ahmed Al-Hussein, e cila kėrcėnohej me rrahjen me kamxhik pėr shkak tė veshjes sė pantallonave, tė hėnėn ėshtė gjobitur me 200 dollarė ose me njė muaj burgim.

“Nuk do ta paguaj gjobėn, mė shumė dėshirojė tė shkojė nė burg”, deklaroi ajo menjėherė pas vendimit tė gjykatės.

Sudanezja u arrestua nė korrik nė njė restorant nė qytetin e Hartumit me 12 gra tė tjera pėr shkak tė “sjelljes sė pahijshme”, pasi kishte veshur nė pantallona tė gjera dhe bluzė tė gjatė.

Tė arrestuarat e tjera u dėnuan me dhjetė goditje me kamxhik. Njė gjė e tillė e priste edhe Lubnan, por ajo i hodhi poshtė akuzat dhe filloi fushatėn publike pėr suprimimin e nenit kontestues tė kodit penal nė Sudan, i cili parashikon deri 40 goditje me kamxhik pėr personin qė “sillet nė mėnyrė tė pahijshme, e shkel moralin publik ose mbanė veshje jo pėrkatėse”. /Alsat-M/

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:55


Nė burg pėr tu shkurorėzuar


Anthony Miller, nje amerikan i cili nuk mundej te shkurorezohej nga gruaja sepse ajo e kercenonte se do te vetevritet, vendosi qe te gjithe kete ceshtje ta mbyll ne nje menyre jo te zakonshme: plackiti banke qe te shkoje ne burg.

Ne gjykate deklaroi se ajo ishte menyra e vetme te lirohet nga gruaja sepse ishte i bindur se ajo vertet do te bente vetevrasje po qe se shkurorezohet nga ajo.

Miller hyri ne nje banke me pistolete dhe i kercenoi te punesuarit qe t'i jepnin te gjithe parate. Ne nje moment u ul ne sysheme dhe i luti ato qe te thirrnin policine.

Gjykata vendosi ta denoje me tri vite heqje lirie kurse gruaja pranoi te shkurorezohet.

- Tri vite nuk jane pak, por jane te pakrahasueshme me roberine e perjetshme ne te cilen do isha nese nuk do shkurorezohesha - deklaroi Miller per mediumet amerikane.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:55


New Guinea, kapet miu me i madh ne bote

Kerkuesit e nje ekipi te BBC Natural History kane zbuluar ne Malesite Jugore te Guineas se Re nje lloj te ri miu, i vetmi me permasa te tilla i njohur.

Me nje gjatesi prej 82 centimetrash nga hunda tek bishti dhe peshe prej 1.5 kilogram mendohet te jete miu me i madh i njohur ne bote.

“Ky eshte nje nder minjte me te medhenj ne bote. Eshte nje mi i vertete, i njejte me ata qe ndodhen neper kanalizimet e qyteteve”, thote Kristofer Helgen, biolog ne “Smithsonian National Museum of Natural History” i cili ishte edhe pjese e shkencetareve qe zbuluan miun.

Gjetja e kafsheve dhe insekteve te reja ne kete zone nuk eshte dicka e pazakonte per keta shkencetare. I njejti grup ne vitin 2007, megjithese jo me permasat e ketij te fundit, zbuloi nje tjeter mi gjigand.

“Eshte e veshtire te them se sa specie te reja kafshesh dhe insektesh kemi gjetur ne kete zone, por te jeni te sigurte qe jane me shume se 30”, thote George McGavin perfaqesues i “Oxford University”.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:56


Selmani takohet me aktorin Nexhati Shashmaz, i njohur si Pollat AlemdarKryetari i Demokracisė sė Re Imer Selmani, ka realizuar njė takim me aktorin e njohur turk Nexhati Shashmaz, i njohur si Pollat Alemdar. Aktori turk, nė ditėn e dytė tė qėndrimit nė Maqedoni, takoi qytetarėt e Tetovės, ndėrsa nė orėt e mbrėmjes nė restorantin “Tivoli” nė Tetovė, realizoi njė iftar tė pėrbashkėt me liderin e DR-sė Imer Selmani.
Pas takimit tre aktorėt turk u shprehėn shumė tė kėnaqur nga mėnyra se si ėshtė pritur, dhe falėnderoi nga afėr kryetarin e DR-sė, pėr kohėn e kushtuar atij dhe dy aktorėve tė tjerė tė serialit filmik “Lugina e Ujqve”, Kenan Ēoban dhe Erhan Ufak.
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:57


Ofrojmė SPERMĖ nga Yjet botrore!Sot thuhet se gjithcka eshte e mundshme, po keshtu edhe klinike ne te cilen ofrohet sperme nga meshkuj te cilet ngjajne me ndonje yll te njohur boteror. Me kete pune jo te zakonshme merret kompania e cila se shpejti ka ne plan te hape klinike ne Manhattan.

Kjo kompani deshiron prinderve tu ofroje mundesine te zgjedhin pamjen dhe dukjen e femijes se tyre qe i #@!--)akterizon yjet me te medha boterore. Ky eshte kriteri qe kerkohet nga donatoret e spermes. Sa me shume qe ngjasojne me ndonje yll aq me mire.

"Do doja qe te mundesha te thoja se te gjithe donatoret jane si Brad Pitt apo David Beckham, mirepo nuk eshte realisht keshtu. Kemi donatore qe ngjajne me shume yje te njohura" - ka deklaruar Scott Brown, zedhenesi i kesaj kompanie kontraverse.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:58


Ketri albinė hit nė Cape Town

Ketri albinė i quajtur "Frosti" u be yll i vertete ne Cape Town pasi qe eshte verejtur ne nje nga parqet e qytetit.

Ketri eshte mesuar me prezencen e njerezve dhe kercen neper kembet e kembesoreve duke mbledhur ushqim.

Pa marre parasysh ngjyren, "Frosti" i takon llojit te Ketrave te Perhimta Lindore. Kete lloj ne Afriken e Jugut nga Evropa e ka sjelle biznismeni anglez John Rodes ne shek. 19.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:58


Ia kafshon gishtin floktares pėr shkak tė frizurės

Shpesh njerėzit tė pakėnaqur me frizurėn e tyre zihen me floktarėt ose ua pėrplasin dyert gjatė largimit me qėllim qė tė mos kthehen mė kurrė, mirėpo ka edhe tė atillė qė dalin mendsh nė situata tė tilla.Njė suedeze nga qyteti Jonkoping, nė jugperėndim tė Stokholmit, nė mėnyrė tė pazakontė ka shprehur pakėnaqėsinė me shėrbimin i cili i ėshtė ofruar nė sallonin e floktarisė.

Fillimisht ajo e ka kafshuar floktaren nė gisht, e mė pas i ka hallakatur edhe tė gjitha orenditė nė dyqan.

Gjykata ia ka caktuar dėnim prej rreth 900 eurosh pėr kafshim dhe gati dyfish mė shumė pėr shkatėrrimin e orendive tė sallonit.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:59


Do nuse, rregulloi dhėmbėt!

Familja e nuses nuk ka mundur t’ia lėshojė sytė dhėmbėve tė dhėndrit 32-vjeēar Gordon Taylor. Babai i nuses me emrin Philip thotė se dhėmbėt e tij ishin si nė filma horror, derisa edhe nuses i pėlqente mė shumė buzėqeshja e bardhė.Gordon Taylor nga Britania e Madhe ėshtė dashur tė durojė dhimbje tė mėdha duke rregulluar dhėmbėt e tij pėr tė dalė para altarit me tė dashurėn e tij 26-vjeēare Sarah Lewis. Edhe pse ajo gjatė lidhjes sė tyre nuk ka pasur problem me dhėmbėt e tij tė prishur, babai i nuses, dentist me profesion, i ka vendosur ultimatum.

“Qėllimisht nuk i kam rregulluar dhėmbėt, ndoshta ka qenė rezultat i stilit tim tė jetesės. Mendoj qė babait tė Sarah dhėmbėt e mi i ishin bėrė ‘halė nė sy’ sepse kėtė e ka profesion”, ka thėnė Gordon.Dentisti 56-vjeēar ka pranuar se dhėmbėt e dhėndrit tė tij i ishin dukur si nėpėr filma horror.

“Nuk mė ka pėlqyer ideja qė bija ime tė martohet me tė me dhėmbė tė tillė” ka thėnė Philip, derisa gruaja e tij Joy ka shtuar se ėshtė dashur tė pėrmbahen qė tė mos ia hapin sytė dhėmbėve tė Gordonit.

Gordonin e presin disa tretmane tė zbardhjes sė dhėmbėve para se tė martohet.

“Gjithmonė do ta dua, por e di edhe se si ai dhe familja ime do tė janė mė tė lumtur me dhėmbėt e tij tė rinj”, ka thėnė Sarah.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:03


Mianmar, lind femija me dy koke dhe nje zemer


Nje femije me dy koke dhe nje zemer te vetme ka lindur ne ditet e fundit ne lokalitetin e Kiaukmese, ne Mianmar.

Lajmin e ben te ditur nje e perjavshme lokale, e cila sqaron se femija eshte i prekur nga nje patologji e rralle dhe ka vetem 25% mundesi per te mbijetuar.

Behet fjale per nje rast te rralle, pasi ne trupin e vogelushit ndodhen dy binjake me koka te vecanta, por qe kane organe te perbashketa.

Sipas eksperteve te shendetesise, nje rast i tille mund te verifikohet vetem nje here ne 80 mije te lindur.

Nje rast shume i ngjashem u regjistrua ne fund te korrikut ne Filipine, ku lindi nje vajze me dy koka, por qe ndryshe nga vogelushi kishte edhe dy zemra.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:05


E ėma me ngjyrė me tre fėmijė albinė

Po, edhe kjo ndodhė. E ėma me ngjyrė “i ka lėnė gojėhapur” shkencėtarėt pasi qė ka lindur tre fėmijė albinė.Braziliania Rosemere Fernandes de Andrade dhe partneri i saj Joao janė me prejardhje afro-amerikane. Megjithatė, tre nga fėmijėt e tyre qartazi kanė ngjyrė tjetėr tė lėkurės, shkruan Daily Mail.

Profesori i gjenetikės Valdir Balbino, nga Universiteti Federal Pernambuco, thekson se ky rast ėshtė shumė i rrallė, posaēėrisht nėse merret parasysh qė dy fėmijėt tjerė tė cilėt ky ēift ka janė me ngjyrė tė zezė.

Familja jeton nė Olinda nė veriperėndim tė Brazilit, derisa fėmijėt e tyre albinė ēdo ditė pėrqeshėn nga kolegėt e tyre tė shkollės pėr shkak tė ngjyrės.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:06


Japoni, gruaja e kryeministrit: Me rrembyen aliene

Flitet e flitet per jashtetokesoret...shume nuk i besojne, por ka nga ata qe tregojne 'histori'.Eshte nje zonje shume e rendesishme, gruaja e kryeministrit te ri japonez, Yukio Hatoyama qe deklaron se eshte rrembyer nga alienet dhe eshte derguar ne planetin Venus ne vitet 70.

Shume jane habitur nga keto deklarata, por zonja nuk hesht.

Dhe po flasim per nje grua qe pas 15 ditesh do te kete nje rol te rendesishem ne nivel nderkombetar, duke qene gruaja e kryeministrit te nje vendi shume te zhvilluar.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:06


I akuzuari shukatet me ngjitėsNjė gjykatės tė cilit i kanė ardhur nė maje tė hundės replikat e tė dyshuarit pėr plaēkitje, e ka urdhėruar shėrbyesin e gjykatės qė t’ia mbyllė gojėn me ngjitės nė formė shiriti.

Gjykatėsi Stephen Belden ka deklaruar se shukatja e tė akuzuarit me ngjitės ka qenė mėnyra mė e mirė qė tė kthehet rregulli nė gjykatore nė qarkun Canton, nė shtetin federal amerikan Ohio.

I padituri 51-vjeēar Harry Brown ėshtė ankuar pėr faktin qė gjykatėsi i cili i ėshtė pėrcaktuar pėr rastin e tij nuk ishte i pėrgatitur sa duhet. Pas vėrejtjeve tė shumta pėr ta pushuar sė penguari rrjedhėn e gjykimit, gjykatėsi ka urdhėruar qė t’i mbyllet goja tė paditurit.

Kur i ėshtė larguar shiriti ngjitės, Brown ka thėnė se gjykatėsi nuk ka qenė i pasjellshėm.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:07


Vendos prindėrit nė shitje

Amerikani Michael Amatrudo, i ka vendosur prindėrit e tij nė ankand online pėr shitje nė faqen e popullarizuar Craiglist. Shakaja e tij megjithatė ka nxitur qindra “oferta” nga mbarė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.Ky menaxher 51-vjeēar i njė kompanie tė sigurimeve nė Madison, nė shtetin Connecticut, thotė se kėtė punė e ka bėrė pėr shaka dhe pėr tė thyer monotoninė e njė vikendi me shi, shkruajnė mediat lokale.

Nė shpalljen e tij, Amatrudo thekson se “ka pasur mjaft dobi nga ta gjatė 50 viteve tė fundit, por se tani ėshtė koha pėr ndryshime", prandaj dėshiron t’i shes pėr 155 dollarė ose t’i shkėmbejė me njė ēift tė prindėrve mė tė rinj, pompė pėr zgjatje tė organit gjenital mashkullor “Erector” apo edhe pėr ndonjė “biondinė tė nxehtė”.

Ai thotė se ka pranuar qindra oferta nga mbarė Amerika. Shumica e tė interesuarve kanė dashur tė dinė kush i paguan shpenzimet e transportit dhe sa gjatė duhet tė pritet pėr “dėrgesėn".

Amatrudo thekson se prindėrit e tij Ed dhe Arlene kanė sens tė mirė humori dhe se shpalljen e kanė pranuar me buzėqeshje.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:07


#@!--)tolina udhėton 72 vjet deri tek e fejuara

#@!--)tolina tė cilin njė i ri francez e kishte adresuar nė emėr tė fejuarės sė tij nė Monaco ka arritur 72 vjet mė vonė pasi qė ėshtė dėrguar, shumė kohė pas vdekjes sė personit tek i cili ishte drejtuar.#@!--)tolina ka arritur mė 25 gusht nė postėn e Monacos sė bashku me postėn tjetėr tė rėndomtė nga qyteti Nice, shkruajnė mediat franceze. Atė e kishte dėrguar mė 11 gusht tė vitit 1937 nga Saint-Etienne-de-Tineen J. A. Achiardi tė fejuarės sė tij, floktares Fernandi Roberi, ka thėnė motra e saj 94-vjeēare Olga Platini.

Nė porosinė e shkruar me laps, dėrguesi, pos nėnshkrimit, i dėrgon tė fejuarės sė tij edhe pėrshėndetje. Fernanda Roberi kishte vdekur qysh nė vitin 1969.

Drejtuesi i postės sė Monacos thotė se ekziston vetėm njė sqarim racional: ai qė #@!--)tolina ka rėnė nga sirtari pėr kategorizimin e postės.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:08


Nje te tretat e tinejxhereve ne Hong Kong e pranojne si aktivitet me se normal prostituimin, tregon nje rezultat i studimit te bere nga bashkesia e krishterte e atij vendi.

Nga 6000 te anketuara ne moshe 12-20 vjec, 34% jane deklaruar se prostitucionin e kuptojne si angazhman punesimi me orar te plote te punes, 60% e tyre thone se do te benin nje gje te tille vetem per para, kurse 23% se do e benin eksluzivisht per kenaqesi seksuale personale.

Policia vendore kohes se fundit eshte shume aktive duke arrestuar disa burra te cilet punonin si makro me te mitura edhe 13 vjecare, kurse javes se kaluar nje 18 vjecare u arrestua pasi publikoi nje video ne te cilen ne menyre orale kenaqte nje burre ne autobus publik per vetem 25 dollare. Ne pyetjen e autoriteteve pse e kishte bere nje gje te tille, vajza i ishte pergjigjur:
- Per te blere nje cante Gucci!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:08


Vezė nė vezė


Nje bujk nga Britania e Madhe morri te fergoje veze per ushqim, mirepo e priti nje surprize. Ne vezen e thyer brenda gjeti edhe nje veze tjeter.

Jeff Taylor 40 vjec dhe bashkeshotrja mbeten te habitur kur ne brendi te vezes gjeten nje veze me te vogel.

"Merrem me ruajtjen e kafsheve gjate tere jetes sime dhe asnjehere nuk kam pasur rastin te shoh nje gje si kjo, as qe kam ndegjuar dike te tregoje se ka pa dicka te ketille" - thote Taylor

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:09


Njeriu merimange” ngjit kullen e Malajzise

Alpinisti francez i njohur ndryshe si “njeriu merimange” per ngjitjet e tij spektakolare, ka ngjitur nje nga ndertesat me te larta te botes, ne Malajzi, ne tentativen e tij te trete.

Deshmitaret treguan se 47-vjecarit Alain Robert iu deshen me shume se dy ore per te arritur ne majen e kulles se dyte 88 kateshe te Petronas Towers.

Robert ka ngjitur ndertesat me te larta te botes pa perdorur mjete sigurie, por shume here eshte arrestuar nga policia.

“Njeriu merimange” e filloi ngjitjen e 452 metrave pasi kaloi pa u vene re nga agjentet e sigurise dhe arriti ne maje ne 07:30 me oren lokale.

Me te arritur atje, ai shpalosi nje flamur te Malajzise dhe ngriti duart lart ne shenje fitoreje.

“Ai u ngjit duke perdorur vetem duart e tij dhe arriti ne maje aq shpejt saqe personeli i sigurise nuk e vuri re”, ka deklaruar nje kameraman i mediave lokale.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:10


Ecė nėpėr litar nė 2.943 metra lartėsi


Zvicerani i cili pothuajse tėrė jetėn e tij merret me tė ecurėn nėpėr litar, ka pėrgatitur njė spektakėl tė madh nė malin mė tė madh gjerman, vetėm me njė shkop pėr baraspeshė nė dorė ka ecur nė lartėsinė mbidetare prej 2.943 metrash.Freddy Nock ka ecur nė litarin 995 metra tė gjatė nė malin Zugspitze nė Gjermani, duke pėrdorur vetėm shkopin pėr baraspeshė. Rreth 1.800 kureshtarė e kanė pėrcjellė shfaqjen e tij 50 minutėshe.

Ka pasur momente kur zvicerani i krisur edhe ka filluar tė vallėzojė, derisa ecjen e tij e ka pėrfunduar nė lartėsinė mbidetare prej 2.943 metrash.Nock e ka pėrdorė kėtė akrobacion tė tij pėr tė mbledhur mbi 19.000 dollarė pėr qėllime bamirėsie.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 05:13


Kamera pėr prapanicėn tuaj!
Pėr tė ndihmuar gratė qė janė duke kėrkuar gjithmonė, “Se si duken me xhinse (farmerka)”, njė prodhues australian i xhinseve ka vendosur kamera nė gardėrobat e duqeneve te tij.

Kompania Jeanswest vuri nė dukje se kamerat janė vendosur pėr tė dhėnė njė shfaqje se si duket Modeli i zgjedhur i xhinseve.

Ėshtė e rėndėsishme tė shohim xhinse tė mirė dhe personaliteti tė ndihen rehat nė to, ndėrsa kamera nė veshjet ofron pamje mė tė mirė tė pjesėve tė rėndėsishme, "tha Stephen Younane, nga Jeanswest.


Nė vend qė tė rrotulloheni dhe pa sukses te shiheni se si rrinė xhinset ne prapanice shume thjesht ua mundėson kamera e vendosur ne gardėrobė dhe imazhi shfaqet drejtpėrdrejt nė ekran.

Ky lloj i kamerave janė instaluar nė tre dyqane nė Australi, dhe nga fundi i vitit ėshtė planifikuar tė pajisjeve dhe dyqane tė tjera nė tė gjithė vendin.

PS: Kini KUJDES!!! Kamera bėn inēizime mos e teproni duke shikuar lakuriq prapanicėn tuaj!!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3    5  ..  14

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11