Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1  2    4  ..  14
Autori: Subjekti: Lajmi i rrallė

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:47


26 vjeēari shqiptar 3 vjet i lidhur me zinxhire
Nje 26-vjecar, me te meta mendore e fizike, prej tre vitesh mbahet i lidhur me zinxhire ne nje kasolle ne Levan te Fierit, pasi familja mendon se ai perben rrezikshmeri per te tjeret.

Jeton me gjysherit e tij per shkak se eshte braktisur nga prinderit. Familjaret thone se e kane lidhur prej 3 vjetesh qe mos u beje keq te tjereve. 26-vjecari i perket komunitetit rom dhe semundja i eshte shfaqur 5 vjet me pare per shkak te probleme te medha ekonomike.

Asnjehere nuk ka marre kurim mjekesor ndersa ne femijerine e tij nuk ka shkuar kurre ne shkolle dhe gjithe kohes ka mbledhur mbeturina ne koshat e plehrave.

Te afermit e tij thone se eshte i rrezikshem por 26-vjecari eshte nje i semure qe kerkon kujdesje. Ne pamundesi per t’ja dhene familja e tij, kete duhet ta beje shteti.

I riu nuk duket i rrezikshem dhe qendron ne nje kolibe te vogel fale meshires se fqinjeve te tij, te cilet e ushqejne. Ndersa familja e tij me 7 anetare banon ne nje kasolle aty prane.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:48


Iniciativė jo e zakonshme pėr ngritje tė suksesit

Ne Malajzi eshte ngritur nje iniciative jo e zakonshme nga e cila zyrtaret shteteror presin te sjellin permisimin e suksesit te nxenesve.

Aksioni i quajtur "Njė toalet" kerkon nga mesuesit dhe nxenesit te shfrytezojne toaletet e njejta.

"Kur nxenesit do te shfrytezojne toaletet e njejta bashke me mesuesit, do te fitojne bindjen se jane te barabarte me ta dhe se edhe ata jane te rendesishem ne shkolle"- tha me kete rast nje perfaqesues i Ministrise se Drejtesise.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:49


Goditje me kaxhik pėr femrat qė mbajnė jelek


Grupi islamik radikal ne Somali filloi t'i denoje me goditje me kamxhik grate te cilat mbajne jelek, sipas te cileve ato bien ndesh me islamin duke "mashtruar".

Pjesetaret e grupit Al Shabaab kane derguar meshkuj te armatosur ne rruget e kryeqytetit Mogadishu qe t'i mbledhin te cilat sipas tyre kane gjinje te forte.

Grate me pas "kontrollohen" qe te vertetohet a eshte fortesia natyrale apo eshte pasoje nga mbajtja e jelekut.

"Al Shaab ne detyron te mbajme veshje tradicionale, kurse tash nga ne kerkon te na kontrollojne gjoksin e ne te shkundim gjinjte"- thote nje grua, vajza e se ciles u godit para disa diteve me kamxhike.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:50


Hapet vetshėrbimi ku nuk duhet tė paguani asgjė


Vetshėrbimi i cili gjendet ne qender te Barcelones funksionon ne menyre te tille qe secili vizitor mund te marre deri ne pese artikuj gjate nje vizite, kurse mund ta vizitoje ate vetem nje here ne dy jave.

Produktet qe gjenden ne kete vetsherbim jane te reja ne treg, ndersa brendet e reja e shfrytezojne per mrekulli kete shitore per te testuar interesin e konsumatoreve. Te vetmen pagese qe duhet bere konsumatori eshte prej pese eurove qe i mundeson blerje gratis per 6 muaj me rradhe.

Kjo eshte shitorja e pare e ketij lloji ne Evrope. Ne vitin e ardhshem pritet te hapen disa sosh neper qendrat me te medha te Evropes.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:50


Shitet apartmani mė i shtrenjtė nė Botė


Ne Hong Kong eshte shitur apartman luksoz me pese dhoma gjumi. Pronari i ri per kete apartman eshte dashur te paguaje 56,6 milion dollare amerikan, apo 99 000 dollare per meter katror.

Sipas "China Morning Post" bleresi i apartmanit me te shtrenjte ne Bote eshte nje biznesmen nga Kina.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:02


Majmuni Perdhunon Cjapin!


Majmuni Perdhunon Cjapin

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:07


Dyvjeēari me inteligjencė tė Ajnshtajnit
]
Njė dyvjeēar nga Anglia ėshtė bėrė anėtari mė i ri i organizatės ndėrkombėtare tė njerėzve me inteligjencė mbimesatare - Mensa.

Dyvjeēarit Oscar Wrigley gjatė testimit i ėshtė vėrtetuar koeficienti i inteligjencės mbi 160, sikur edhe shkencėtarėve Albert Einstein dhe Stephen Hawking. Babai i djaloshit Joe Wrigley ka thėnė se Oscar pak kohė mė herėt i ka folur nėnės sė tij pėr ciklin riprodhues tė pinguinėve dhe ky ėshtė vetėm njėri prej shembujve qė i ka shtyrė tė konstatojnė se biri i tyre ėshtė pak mė ndryshe nga moshatarėt e tij.

"Secili prind mendon se fėmija i tyre ėshtė i veēantė, por ne e kemi ditur qė Oscar ėshtė shumė i veēantė", ka deklaruar babai i djaloshit.

Nga Mensa kanė vėrtetuar se bėhet fjalė pėr njė djalosh me inteligjencė superiore tė cilin duhet me kohė tė pėrcaktohet se ēfarė drejtimi do tė merr

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:09


Tregoi Botės ku ke pasur Marrėdhėnie Intime


Faqja e internetit IJustMadeLove.com u mundeson shfrytezuesve te internetit nga e gjithe Bota t'i ndajne informatat Kur dhe Ku kane pasur marredhenie s eksuale.


Faqja me ndihmen e "google maps" u mundesen te klikoni te shteti juaj, te zgjidhni qytetin dhe me zmadhimin e hapesires te gjeni vendin e sakte ku keni bere dashuri.

Nese psh. heren e fundit keni pasur marredhenie intime ne katin e pare ne ndertese ne Londren Jugore, mund ta gjeni adresen ne fund te faqes dhe me klikimin ne pjesen e djathte te miut te ndani pervojen me gjithe publikun e internetit.


Pervec informatave themelore, ku keni pasur s eks, nga shfrytezuesit gjithashtu kerkohet te japin me shume te dhena si psh. A keni qene me partnerin duke bere marredhenie intime ne Hapesira te Hapura apo te Mbyllura...

Ne kete faqe jepet edhe nje grafike me 5 pozitat s eksuale, te cilat mund t'i shfrytezoni per te dhene nje pasqyre me te detajuar te marredhenies per te cilen tregoni.
Pasi te keni shenuar te gjitha informacionet e kerkuara, ne 20 minutat e ardhshme faqja s'do tu lejoje te vendosni te dhena te reja.


Deri tash mbi 11 000 shfrytezues i kane informuar te tjeret kur dhe ne cilin vend kane pasur marredhenie intime me partnerin. Me shume shfrytezues jane nga SHBA me mbi 4000, nga Britania e Madhe mbi 800, kurse nga Arabia Saudite jane vetem 7.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:10


Shpallet Lista e Universiteteve mė tė Mira nė Botė

Gazeta britanike "Times" e shpalli listen e universiteteve me te mira ne Bote dhe ne vend te pare ashtu si edhe vitin e kaluar u gjend universiteti amerikan "Hardvard", kurse menjehere pas tij ai britanik "Cambridge" dhe ai amerikan "Yale".

Vendin e katert e zuri "UCL", ndersa "Oxford" te pestin.

Universiteti Kombetar Australian, kanadezi "MCGILL" dhe "Universiteti Elektroteknik" i Cyrihut jane te vetmit qe jane renditur ne 20 vendet e para e qe nuk jane nga SHBA apo Britania e Madhe.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:12


Nė toalet, mė pas nė aeroplan


Kompania Japoneze e fluturimeve "Nippon Airways" kerkon nga udhetaret parap se te hypin ne aeroplan te shkojne ne toaletet e aeroporteve, ne menyre qe te zvogelojne emetimin e gazrave te demshme ne atmosfere.

Sipas zyrtareve te kompanise, toaletet e zbrazur dhe udhetaret e lehtesuar ben qe pesha e avionit te jete me e vogel dhe ne ate menyre avioni harxhon me pak kerozine.

Reduktimi i peshes do te sjelle deri ne 5 ton me pak gazra te demshme ne atmosfere per nje muaj.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:13


Nena e zeze, djali i bardheMamaja nga Kenia, me lekure teper te zeze. I vogli i saj, Hosteyn eshte i bardhe si qumesht me floke te verdhe. I ati eshte nje suedez tipik.
Cudia qe ndodh nje here ne nje milion raste, fakton se femija ka marre totalisht ngjyren e lekures te te atit.

Nene e bir ndersa ndodheshin ne Milano te Italise kane shkaktuar kuriozitet mes njerezve, te cilet e kane patur te veshtire ta besojne se keniania kishte sjelle ne jete pikerisht ate femije me lekure aq te bardhe.

Po ne fakt eshte pikerisht keshtu: femija nuk ngjan aspak me te emen dhe mesa duket gjate gjithe jetes do te kete probleme nga konstatimet e te tjereve!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:13


Shpėrblim fshatarit i cili mbyti mbi 83.000 minj

Njė fshatar nga shtetit i Bangladeshit ėshtė shpallur kampion nė betejėn kundėr minjve pasi qė ka mbytur mbi 83.000 prej tyre.Mo#@!--)ul Islam, 40-vjeēar, gjatė nėntė muajve tė fundit ka mbytur 83.450 minj dhe pos titullit tė kampionit ėshtė shpėrblyer edhe me njė televizor me ngjyra.

"Jam shumė i lumtur pėr nderin qė mė ėshtė bėrė", ka deklaruar nė ceremoninė e ndarjes sė shpėrblimit.

Ekspertėt vlerėsojnė se minjtė nė Bangladesh, njė prej shteteve mė tė varfra nė botė, minjtė shkatėrrojnė dhjetė pėr qind tė korrjeve. Islam ka thėnė se ka pėrdorur helm pėr tė arritur suksesin e tij, dhe si dėshmi pėr mbytjen e tėrė atyre minjve ka ofruar bishtat e tyre.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:18


22-vjecarja, e paralizuar nga nje hamburger


Ankthi i Stephanie Smith nisi nje mbremje vjeshte dy vjet me pare, ne nje darke familjare.Hamburger, sallate dhe patate furre, ushqimi klasik amerikan i nje te diele.

Por ne mishin e marre nga supermarketi, qendroi i gjithe problemi. Nuk behej fjale per nje cope mishi te cilesise se pare, sic thuhej ne etikete, por ishte nje produkt i perbere plot me copa dhjami.

Perberesit vinin nga Nebraska, Texas, South Dakota deri nga Uruguaj. 22-vjecares i nisen dhumbje te forta ne stomak. Mendoi se behet fjale per nje virus, Me pas nisi diarreja dhe gjaku ne fece. Dhimbja u be e padurueshme, aq sa u shtrua ne spital pese dite pas konsumimit te hamburgerit.

Ne spital u diagnostikua me Salmonele. Vajza hyri ne koma dhe qendroi ashtu per nente muaj. Kur doli prej saj, dhimbja i kishte shkaterruar sistemin e saj nervor. Nuk mund te ecte...ishte paralizuar!

"Perse mua? Perse nga nje hamburger?", thote Spephanie, jeta e se ciles nuk eshte me si pare.

Ky rast u publikua edhe nga New York Times, qe i dedikoi plot dy faqe nje hetimi lidhur me ceshtjen. Rezultat i hetimit ishte: vajzes i ra fati i keq ne 'ruleten ruse' dhe konsumoi ushqimin e gabuar nga supermarketi...rreziku eshte evident edhe per miliona amerikane te tjere!

Drama e Minnesota-s ka levizur dicka ne kete lloj sistemi te gjetjes dhe futjes se produkteve ne supermarkete.

Nderkohe Stephanie jeton ne shtepine e nenes se saj ne Cold Spring, kalon shume kohe te fizioterapistja, e cila paguhet nga kompania qe e helmoi.

Megjithate ajo rrezikon te mos levize gjithe jeten. Punonte si mesuese kercimi per femijet. Tani ato hapa nuk mund t'i beje me...

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:30


Lirohet burgosuri mė i vogėl nė Botė...

[SIZE=7]Gaza e mirėpret lirimin e tė burgosurin mė tė vogėl nė botė.[/SIZE]
Tė premten e kaluar, rreth orės 11 tė kohės sė evropės qendrore, pikėrisht afėr vendkalimit kufitar Bejt-Hanun nė veri tė Rripit tė Gazės, u tubuan dhjetėra palestinez, ndėr ta gra dhe fėmijė, tė cilėt mbanin parulla dhe flamuj palestinez duke pritur tė liruarat palestineze nga burgjet hebreje.

Ndėr ata gra tė cilat u liruan ishte edhe e burgosureja Fatima ez-Zak dhe fėmiju i saj Jusufi, i burgosuri mė i vogėl nė botė, i cili u lind brenda burgut tė okupatorit izraelit.

Porsa u shfaq para tė afėrmve tė saj Fatima ez-Zak, filluan duartrokitjet dhe brohoritjet si dhe aty pėr aty u bė njė ftesė pėr rezistencė tė qėndrueshme pėr lirimin e tė gjithė tė burgosurve palestinez nga burgjet e okupatorit izraelit.


www.aljazeera.net/
Pėrktheu dhe pėrshtati nga arabishtja: Muhammed Jashari - Shkup

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:32


Vuan nga LEMZA 4 vite me rradhėXhemi Molisi nga Florida vuan nga Lemza e dobėt. Tashmė 4 vjet luftimeve nga Lemza , situata shkon duke u keqėsuar.

Lemza e krijon dhimbje koke dhe dhimbje nė gjoks, dhe Xhemi tashmė ėshtė dėshpėruar dhe mjekėt qė nuk mund tė gjejnė njė ilaē pėr tė ndihmuar.

Lemza ndalet pak kohė, por kur fillon nuk ndalet me javė. Por Xhemit nuk i pengon mė pėr tė jetuar njė jetė normale.

Ajo brenda tre javėve do tė fejohet me tė fejuarin e saj qe thotė se LEMZA e tė fejuarės nuk i pengon.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:35


Ik nga takimi romantik, dėnohet me dy vjet burg

Njė mashkull nga Detroiti i cili kishte ikur nga takimi i tij i parė romantik duke mos paguar faturėn dhe duke vjedhur automjetin e femrės me tė cilėn po darkonte ėshtė dėnuar me dy vjet burg.
Policia ka njoftuar se 34-vjeēari Terrance McCoy nė muajin prill tė kėtij viti kishte darkuar me njė femėr 27-vjeēare nė restorant.

Kur kishte ardhur koha tė paguaj faturėn, ka thėnė se e kishte harruar kuletėn nė automjetin e saj, i ka kėrkuar asaj ēelėsat dhe ia ka mbathur me tė.

Avokati i McCoy kishte thėnė se klienti i tij ishte “njeri i mirė i cili marrė njė vendim tė gabuar”.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:40


Restoranti 30 metra lartėsi nga toka


Tani, darkuesit nė Francė, tė cilėt kėrkojnė njė vend mė tė veēantė, kanė rastin t’i shijojnė disa nga ushqimet mė tė shijshme, nė njė restorant tė veēantė, nė natyrė, rreth 30 metra lartėsi nga toka.

Restoranti nė fjalė ofron njė platformė tė veēantė nė kryeqytetin Francez, rreth 30 metra lartėsi mbi rrugė. Bileta pėr njė darkė nė njė vend tė tillė kushton 950 euro.

E veēanta e kėtij vendi pėr tė darkuar ėshtė se nga ulėsja mund tė shihen pika tė ndryshme referimi si Kulla e Eiffelit.

Ndėrkohė, personat qė vuajnė nga sėmundjet e detit nuk duhet tė merakosen pėr lartėsinė e restorantit, sepse do t’ia kalojnė mirė.

Kryekuzhinieri francez Yannick Alleno thotė se njė pėrvojė e tillė ia vlen, jo vetėm pse nga aty duket njė pamje shumė e bukur e njė pjese tė qytetit, por edhe ushqimi ėshtė shumė i mirė. /rtv21/telegrafi/

ps: do kishit mar gucim te ishit edhe ju pjese e nje darke te tille?

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:41


Birra erotike mė e mirė se Viagra!


Arriti pija me e re erotike e cila do t'i detyroje meshkujt te kalojne me shume kohe ne dhomen e fjetjes, duke bere dashuri me partneret e tyre.

Supozohet se ashtuquajtura birre erotike dhe qe prodhohet ne birrarine e Jurgen Hopf eshte me e mire se viagra.

Qysh kur filloi shitja e kesaj birre, shume meshkuj kane ardhur dhe i kane thene se tashme me pak shikojne TV e me shume kohe kalojne ne dhomen e fjetjes, shpjegon Hopf.

Ai thote se planifikon te filloje te eksportoje kete birre ne mbare Evropen, kurse e njejta do jete e dallueshme ne baze te fotografise se ambalazhit ku verehet nje femer nudo.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:42


Hjek dorė nga cigarja pas 95 vjetėve

Nje britaneze e cila cigaren e pare e ka ndezur ne kohen e Luftes se Pare Boterore ne vitin 1914, me ne fund ne moshen 102 vjecare hjek dore nga pierja e duhanit.

Winne Langley pas 95 vjet pierje aktive te duhanit, hjek dore sepse "nuk i jane dukur me te mira dhe me nuk i kane shkaktuar kenaqesi". Cigaren e pare tregon ajo e ka nda me shoqet qysh kur ishte ne shkollen fillore.

Nga cigarja e saj e pare, ajo ka pire mesatarisht pese cigare ne dite apo 170 000 cigare gjate gjithe jetes. Megjithate, Winne e mbijetoi burrin e saj Robert, i cili vdiq ne vitin 1968, por edhe djalin e tyre i cili vdiq para kater viteve ne moshen 72 vjecare.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:43


Bukuria e mjekes ndikon ne sherimin e paciantve!
Bluza e bardhė i shkon, por nuk arrin t'i mbulojė tė gjitha hiret. Njė bionde e gjatė, me forma tė rrumbullakosura dhe tepėr tėrheqėse. Ėshtė gjithmonė nė formė dhe nuk i shpėton asnjė detaj nga luku i saj i realizuar me mjeshtri. Madje, edhe grimi qė pėrdor dhe modeli i flokėve ėshtė mė se modern dhe i kėndshėm sa tė gjitha do t'ia kishin zili. Nė fakt, nuk bėhet fjalė pėr njė modele, por pėr njė kryeinfermiere nė qendrėn mė tė madhe spitalore nė vend dhe pikėrisht tek "Nėnė Tereza". E ndonėse ajo shėrben nė njė nga shėrbimet mė tė dhimbshme dhe pikėrisht tek Onkologjiku, kjo nuk e pengon aspak atė qė pamjes sė saj tė kėndshme t'i shtojė edhe njė luk tė kuruar mirė nė ēdo moment. Kjo ėshtė kryeinfermierja Blerina Cenameri, qė vetė pacientėt por edhe kolegėt e saj, e vlerėsojnė si mė tėrheqėsen ndėr qindra infermiere nė QSUT. Nė intervistėn pėr "Shekulli"-in, Blerina rrėfen se si puna dhe pamja fizike shkrihen pėr tė dhėnė njė produkt sa mė frytdhėnės pėr profesionin e saj.

Sa kohė keni qė punoni me bluzėn e bardhė?

Kam 7 vjet qė punoj si infermiere, ndėrsa nė postin e kryeinfermieres kam 3 vjet. Konkurrova pėr nė shkollė tė lartė, fitova 2 degė, Ekonomikun dhe Infermierinė. Doja ta trashėgoja pasi brez pas brezi familja ime e ka trashėguar mjekėsinė. Thjesht mė pėlqen puna ime.

Kolegėt dhe pacientėt ju konsiderojnė si punonjėsen mė tė bukur dhe simpatike. A ndikon kjo nė punėn tuaj?

Nuk diskutohet se edhe paraqitja ka rol kryesor, por dua tė theksoj se mbi tė gjitha ka tė bėjė edhe komunikimi me pacientėt. Njė komunikim i bukur dhe i ėmbėl i bėn ata mė tė dashur dhe nxjerr nė pah edhe pamjen. Nėse do tė kisha njė komunikim aspak etik me pacientėt, atėherė pamja ime jo vetėm qė nuk do vente, por do nxihej, pasi puna jonė ėshtė nė radhė tė parė mision dhe jo profesion.

Ndodh qė t'iu bėjnė komplimente pacientėt?

Po, ndodh shpesh.

Po nga kolegėt?

Ka kolegė qė mė komplimentojnė pėr pamjen dhe veshjen, por ka edhe raste qė nuk e fshehin dot smirėn dhe kjo vlen mė shumė pėr koleget femra.

Si ėshtė Blerina pa bluzėn e bardhė?
Jam krejtėsisht pa komplekse, por ka njė parim qė puna ėshtė punė dhe jeta private ėshtė tjetėr. Nė punė mundohem tė jem sa mė serioze nė veshje, ndėrsa nė jetėn e pėrditshme nuk jam kaq strikte. Mė pėlqen tė ndjek tendencat e fundit ,por pa e tepruar nė asgjė.

Tė etiketojnė ndonjė herė si kryeinfermierja sexy?
Jo, nė fakt nuk mė pėlqen aspak tė mė quajnė tė tillė. Kėtė e dinė tė gjithė dhe askush nuk e pėrdor tė paktėn para syve tė mi. Kolegėt dhe pacientet mė etiketojnė mė shumė si kryeinfermierja bukuroshe apo simpatike.

Sa kohė shpenzon pėr veten?
Shumė kohė. Shkoj nė palestėr, parukeri, estetikė dhe tė gjitha trajtimet e mundshme. Tė kujdesesh pėr veten ėshtė respekt.

Po vartėset tė marrin seriozisht me urdhrat qė u jep?

E thashė edhe mė parė, puna ėshtė punė dhe unė e respektoj punėn po aq sa dhe veten time. Unė nuk jap urdhra, por infermierėt qė drejtoj duhet tė dinė se kemi detyra dhe duhet t'i realizojmė ato me korrektėsi.

Tė ka penguar ideja e njerėzve qė njė vajzė e bukur nuk mund tė jetė edhe e zgjuar?

Di tė them se kam punuar shumė pėr tė arritur deri kėtu dhe shpresoj tė eci edhe mė shumė. Mė vjen keq qė ėshtė ky opinion pėr vajzat e pashme, por besoj se kam ditur tė tregoj se di tė bėj punėn time falė aftėsive qė kam.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:44


Jashtokesoret !, Sa u besoni ketyre gjallesave?!


Jashtėtokėsori i mitur gjendet nė tokė
Pas 2 viteve,shkencėtarėt arritėn pas shumė kėrkimeve tė vijnė nė pėrfundim se kjo “bishė” e gjetur nė njė farmė tė...
...Meksikos ėshtė nė tė vėrtetė njė jashtėtokėsorė.

Njė specialistė tė cilėt meren me studimin e jashtėtokėsorėve kur pėr herė tė parė,pa fotografinė ai konstatoi se ėshtė nga gjithėsia.Farmeri e kishte vėrejtur nė fermėn e tij gjersa ai po bėrtite pa ndėrprerė,ndėrsa mė vonė edhe kishte vdekur. Pas kėrkimeve tė shmta nga ana e hulumtuesve,farmeri ua kishte dhėnė beben nė fjalė pėr ti bėrė analizat e mėtutjeshme dhe pėr tė vėrtetuar nėse kjo race e panjohur vin nga gjithėsia.Testimet qė ishin bėrė kishin dhėnė rezultate qė u priteshin. Ky lloj nuk ekzistone nė tokė,qė nėnkupton se ai ishte jashtėtokėsor. Pjesa e prapme e trurit ishte shumė mė e madhe tek jashtėtokėsori,nė krahasim me pjesėn e prapme tė trurit tek njerėzit. Kjo dėshmon se ata jaė shumė mė intelegjentė se ne,sepse pjesa e prapme shėrben pėr tė mėsuar dhe pėr tė ruajtur memorien.Nė Meksikė kohėt e fundit janė vėrejtur shumw objekte tė paidentifikuara,gjė qė e shton probabilitetin se me tė vėrtetė ėshtė gjetur njė jashtėtokėsor,por nuk pėrjashtohet edhe mundėsia e njė shpekulacioni


Video:
http://www.youtube.com/watch?v=ERPzfIFXajc...r_embedded#t=76PS: Un nuk e di se a u besoj ketyre,eshte nje ndjenje e cuditshme kur nis e mendon per keto gjallesa qe ndoshta ekzistojn ne kete gjithsi pa fund,sa ju besoni ju ketyre?! Kam degjuar se feja Islame mohon ekzistencen e tyre pres qe ndonje dietar fetar te jap repliken e vet rreth kesaj teme dhe si eshte e spjeguar ajo nga ana e feseSa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:45


Pėllumbi mė i shpejtė se interneti


Tė punėsuarit e frustruar tė njė kompanie tė Afrikės sė Jugut kanė dashur tė sqarojnė sa e dobėt ėshtė lidhja e internetit tė cilėn ua siguron ofruesi mė i madh i shėrbimeve tė internetit nė vend, dhe kjo u ka shkuar pėr dore.Ofruesi mė i madh i shėrbimeve tė internetit nė Republikėn e Afrikės sė Jugut Telkom ėshtė gjetur nė njė situatė tė palakueshme pasi qė ėshtė dėshmuar se mė lehtė ėshtė tė dėrgohen tė dhėnat me pėllumb i cili bart letra sesa tė pėrdoret lidhja e tyre e internetit.

Shpejtėsia e internetit nė shtetin mė tė pasur afrikan ėshtė shumė e dobėt pėr shkak tė gjerėsisė sė vogėl tė shiritit tė frekuencave.

Gazeta lokale SAPA raporton se pėllumbit 11 muaj tė vjetėr me emrin Winston i janė dashur njė orė e tetė minuta tė kalojė largėsinė prej 80 kilometrash nga zyra e kompanisė Unlimited IT nė afėrsi tė Pietermaritzburgut deri tek qyteti bregdetar Durban, dhe tė dėrgojė #@!--)telėn mė tė dhėna e cila ka qenė e shtrėnguar pėr kėmbėn e tij.

Bartja e tė dhėnave nėpėrmes internetit ka zgjatur dyfish mė shumė, dy orė, gjashtė minuta e 57 sekonda.

Kompania Unlimited IT ka vendosur qė tė bėj kėtė eksperiment pasi qė tė punuar e saj janė frustruar me “shpejtėsinė” e bartjes sė tė dhėnave.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:46


Macja mbijeton 26 ditė nėn gėrmadha

Njė mace, kafshė shtėpiake e njė gruaje nga shteti amerikan Ohio ėshtė gjetur e gjallė nėn gėrmadha, 26 ditė pas zjarrit nė ndėrtesėn nė tė cilėn jetonte.Sandy LaPierre thotė se ka besuar qė macja e saj njėvjeēare me emrin Smoka tė ketė pėsuar nė zjarrin e 10 gushtit nė Franklin, 48 kilometra nė veri tė Cincinnatit. Zjarri kishte shpėrthyer nė ndėrtesėn nė tė cilėn gruaja po jetonte nė katin e dytė.

Gjatė largimit tė mbetjeve tė ndėrtesės me 4 shtator, punėtorėt kanė parė macen Smoky nė gėrmadha. Ajo ishte dobėsuar shumė dhe tani han shumė pėr tė kompensuar humbjen, thotė pronarja e saj. Pėrveē vėshtirėsive tė vogla gjatė ecjes, mirė ndjehet, ka shtuar pronarja.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:46


Seks me Hitlerin!Fushate kunder SIDA-s!

Nje videoklip i shoqates gjermane „Regenbogen“ me rastin e fushates kunder SIDA-s. Ne te shfaqet nje dubler i Adolf Hitlerit ne nje skene erotike me nje model. Porosia e videoklipit: SIDA eshte vrases masovik! Mbrohu! Klipe te ngjajshme jane pergatitur edhe me figurat e Stalinit dhe Sadam Hyseinit. Prej javes se ardhshme, klipi do te prezantohet edhe neper TV dhe kino.

„Viteve te fundit interesi per SIDA-n ka rene me te madhe, ndersa numri I viktimave rritet pa nderprere. Deri me tani ka vdekur me shume se 28 milion njerez nga SIDA ne bote, dhe, per cdo dite shtohet numri ii tyre per 5000. Keshtu qe, SIDA eshte njeri nga vrasesit masovik te histories”-shprehet Regenbogen.
Qellimi i kesaj menyre te fushates, prej se ciles jane tronditur shume gjermane, eshte qe HIV-it t’i jepet nje fytyre e keqe, sikurse se e ka domethenien ajo e Hitlerit, qe te ngritet vetedija per seks te mbrojtur. Fushata pritet te mbahet edhe ne Finlande, Suedi dhe SHBA.

Te neveritshem dhe shokues e konsideron shoqata gjermane per SIDA kete videoklip. “I patolerueshem eshte krahasimi I SIDA-s me Holokaustin”, shprehen ata.

Videoklipin mund ta shihni KETU .

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 04:47


Show i rremė: dy muaj i inēizuan lakuriqe

Nente vajza te reja ne moshe ndermjet 26 dhe 24 vjec jam paraqitur ne konkursin e rreme ne te cilin kerkoheshin pjesemarrese per ne "reality show" "Dikush iu vezhgon".
Incizimet e atyre lakuriqe, grupi i meshkujve i shitnin per dy muaj ne internet.

Vajzat ishin te binduara se behet fjale per "reality show" te tipit Big Brother. U vendosen ne nje shtepi luksoze ne afersi te Stambollit dhe u eshte thene se nese e leshojne kete spektakel apo kontaktojne me dike nga jashte, do te duhet te paguajne denim prej 20000 sterlina.

Ne fillim vajzat ishin te mahnitura nga luksi me te cilin u priten, por shpejt filluan te dyshojne sepse nuk merrnin asnje detyre dhe se asnje nga to nuk skualifikua.

Gjate nje vikendi prinderit e brengosur vendosen qe rastin ta paraqesin ne polici sepse kuptuan qe vajzat e tyre nuk shfaqen ne asnje nga televizionet e as ne faqen e internetit te atij Produksioni Televiziv nepermjet se ciles ishte bere mashtrimi.

Deri me tash eshte arrestuar vetem nje burre i cili akuzohet per mashtrim dhe kidnapim, kurse besohet se ne kete jane te perfshire edhe te tjere.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1  2    4  ..  14

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11