Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1    3  ..  14
Autori: Subjekti: Lajmi i rrallė

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:18
Lajmi i rrallė


Nje australian i moshuar i cili doli nga shtepia per te blere gazete, e gaboi kthesen dhe iu desh te vozis plot 600 km ne drejtim te gabuar, megjithate ka deklaruar se koha eshte ne anen e tij dhe nuk ka ne mendje te bleje GPS pajisje.

"Pse te blej GPS? Atehere s'do te mundesh te humebsh, kurse ajo nuk eshte interesante" - ka deklaruar Eric Stewart.

"Nuk e dija se ku shkoj, por e dija... se me pak fat perseri do ta gjej bashkeshorten time." - ka vazhduar 81 vjecari.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:19


Kirurgji plastike e vaginės e rrezikshme


Numri i grave qė janė tė gatshėm pėr tė bėrė kirurgji plastike vaginėn ėshtė nė rritje, por mjekėt paralajmėrojnė se nė thelb ajo ėshtė njė prej operacioneve tė rrezikshme.


Sipas shkencėtarėve, operacionet plastike vaginale mund tė shkatėrrojn nervat gjenitale dhe te pengojnė seriozisht shėndetin.

Disa dėshmi tregon se njė operacion i tillė nė pjesėn gjenitale mund tė shkaktojė humbjen e kuptimin ne prekje.

Edhe pse kirurgji plastike ne vagine eshte e rrallė, sipas studimeve tė fundit numri i tė kėtij lloji tė aktivitetit ėshtė duke u rritur nė mėnyrė dramatike.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:20


Nė Australi ndahen binjaket siameze


Melbourne, 17 nėntor– Mjekėt australianė ndanė tė martėn dy binjake nga Bangladeshi, tė cilat ishin tė lidhura pėr kokė, pas njė operacioni maratonik 27-orėsh, me rezultate tė pėrshkruara si “tė mrekullueshme”.

Dyvjeēaret Trishna dhe Krishna, tė shpėtuara nga vdekja e sigurt nė jetimoren nė Dhaka, sipas Reuters, thuhet tė jenė nė gjendje “shumė tė mirė” pas operacionit, duke i lėnė prapa skenarėt e parashikuara dhe tė zhyteshin nė koma tė kontrolluar.

“Momenti i ndarjes sė tyre ishte njė ēast i mrekullueshėm”, theksoi Leon Donnan, shefi i repartit tė operacioneve nė spitalin mbretėror tė fėmijėve nė Melbourne. “Jemi shumė tė lehtėsuar, mirėpo mendoj se pa marrė parasysh tė gjitha tė arriturat aty ne kemi edhe shumė punė pėr tė kryer dhe vajzat kanė edhe shumė kohėra tė vėshtira pėrpara vetes”.

Rreth 16 mjekė dhe infermiere punuan gjatė gjithė natės pėr tė ndarė zyrtarisht binjaket e lidhura nė kokė rreth orės 11 tė martėn, para se ekspertėt e rindėrtimit tė organeve t’ua mbyllnin eshtrat e kokės dhe muskujt nervor, rreth 32 orė pasi tė jenė bartur nė sallėn e operacionit.

“Vajzat tash janė nxjerrė nga salla e operimit dhe janė nė njėsitin e pėrkujdesjes intensive”, theksoi Donnan.

“Gjithēka ka shkuar shumė mirė. Ato janė nė gjendje shumė tė mira, gjė kjo qė paraqet lajm fantastik...ato tė dyja janė mirė dhe tė shėndetshme. Mendoj se janė edhe mė mirė se sa kemi mundur tė parashikonim”.

Vajzat do t’i kalojnė disa ditėt e ardhshme me qetėsues, tė lidhura pėr tube tė frymėmarrjes dhe nėn vėzhgimin e afėrt tė mjekės, para se tė zgjohen gradualisht nga gjumi, theksoi Donnan, duke shtuar se ato pėrballen me rrezikun e dėmtimeve tė shumta.

“Ato kanė edhe njė proces tė gjatė pėrpara vetės dhe na duhen edhe shumė ditė pėr tė kuptuar se sa mirė kanė shkuar tė gjitha gjėrat”, tha ai.

Ndarja e binjakėve siamez ėshtė njė procedurė tepėr e vėshtirė, me dy tentime tė mėparshme tė bėra nė Britaninė e Madhe dhe nė Bangladesh, tė cilat pėrfunduan me rezultate negative vitin e kaluar. Nė njė tentim tjetėr ndėrkaq, mjekėt kanė sauditė kishin arritur tė ndanin me sukses organet e pėrbashkėta tė dy vėllezėrve egjiptianė nė muajin shkurt.

Nė njė rast tė njohur mirė, mjekėt nė Singapor mė vitin 2003 bėnė njė tentim tė kotė pėr tė ndarė dy binjake tė rritura – dy iraniane tė diplomuara nė drejtėsi, Laleh dhe Ladan Bijani (29) – tė cilat humbėn jetėn si pasojė e humbjes sė madhe tė gjakut, 52 orė pas operacionit.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:21


Hotel hapėsinor nė plan pėr t’u hapur


Njė kompani po planifikon tė hapė hotelin e parė nė hapėsirė dhe parashikon qė njė pushim nė orbitė do tė bėhet shpejt njė mundėsi reale udhėtimi, falė kjo njė projekt-investimi shumė miliardė dollarėsh .

Arkitektėt e Strehės Hapėsinore Suita Galaktike, me qendėr nė Barcelonė, thonė se stacioni i tyre hotelier hapėsinor ėshtė i planifikuar tė presė miqtė e parė me pagesė nė 2012.

Tė gjithė mezi po presin qė disa kompani spanjolle tė promovojnė udhėtimet e reja, jashtė tė zakonshmes, jashtė kėsaj bote. Hoteli i parė nė hapėsirė nga Suita Galaktike mbase nuk ekziston ende, por ėshtė planifikuar tė lėshohet brenda dy viteve.

3 milionė euro pėr njė qėndrim 3 net nė hotel, ku nė kėtė ēmim pėrfshihet kurs trajnimi tetė-javor nė njė ishull tropikal.

Gjatė qėndrimit tė tyre, mysafirėt mund tė shohin lindjen e diellit 15 herė nė ditė dhe tė udhėtojnė pėrreth botės ēdo 80 minuta. Ata do tė veshin kostume velkro, kėshtu qė mund tė ecin kėmbadoras rreth dhomave lėvozhgė tė tyre duke e ngjitur veten e tyre nėpėr mure si Njeriu Merimangė.

Ēmimi ėshtė shumė i reduktuar nė krahasim 20-35 milionė dollarėt qė janė paguar pėr biletat deri mė tani, i cili sjell udhėtimin privat pėr kategori klientėsh tė pasur.

CEO i Galactic Suite Ltd, Xavier Claramunt, njė inxhinier veteran i aerohapėsirės, thotė se projekti do ta vendosė kompaninė e tij (http://www.galacticsuite.com) nė pararojė tė njė industrie foshnjė me njė tė ardhme tė madhe para saj, dhe parashikon se turizmi hapėsinor do tė bėhet normal.

“Duke pasur parasysh zhvillimet teknologjike qė tashmė ekzistojnė dhe kufijtė e tejkaluar ėshtė krejt normale qė fėmijėt tuaj brenda 15 vjetėve tė kalojnė njė fundjavė nė hapėsirė”.

Mė shumė se 200 veta kanė treguar interes pėr tė udhėtuar nė hotelin hapėsinor dhe tė paktėn 43 njerėz kanė rezervuar tashmė.

Claramunt thotė se njė miliarder anonim entuziast i hapėsirės i ka akorduar njė fond prej 3 miliardė dollarėsh pėr tė financuar projektin.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:21


Femrat me gjinj tė mėdhenj janė mė tė menēuraNjė studimi realizuar sė fundmi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ka treguar se femrat me gjinj mė tė mėdhenj janė mė tė menēura se ato qė i kanė mė tė vegjėl.
Nė hulumtimin e realizuar nė Chicago janė pėrfshirė 1.200 femra, ndėrsa qėllimi i studimi ishte pėr tė treguar nėse femrat ‘e bekuara’ janė edhe tė menēura.

Kėshtu, rezultatet kanė treguar se ato ishin mė tė menēura se femrat me gjoks mė tė vogėl.

Pjesėmarrėset nė studim ishin ndarė nė pesė grupe, varėsisht nga madhėsia e numrit tė sutieneve, ndėrsa tė dhėnat treguan se menēuria ishte nė proporcion tė drejtė me madhėsinė e numrit tė jelekėve.

Ekspertėt e shpjegojnė kėtė me faktin se femrat me gjinj tė mėdhenj kanė mė shumė hormone femėrore tė cilėt ndihmojnė nė zhvillimin mė tė mirė tė trurit qė ėshtė arsyeja kryesore qė ato janė mė tė menēura.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:22


Pantollonat tė ndaluara pėr femrat nė Paris!

Duket e pabesueshme, por ende sot ne Paris eshte e ndaluar me ligj per grate qe te vishen me pantallona, njesoj si ne Sudan.
Ne kryeqytetin francez eshte ende ne fuqi nje norme e fundit te shekullit te 19-te, kur grate nuk mund te vishen 'si burra' pa autorizimin e policise.

Ne kryeqytetin francez, cdo pariziene qe deshiron te vishet si burre duhet te prezantohet fillimisht ne zyren qendrore te policise per te marre autorizim.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:24


Mbetet gjallė pasi tubi i ēan kraharorin

Pas nje aksidenti me kamionin e tij, 39-vjecari Xhezon Repley ka qene vertet me fat, perderisa nje tub i ka care mes per mes kraharorin, por ai ka mbetur gjalle. Pikerisht, tubi i gjate 8 metra kaloi tejpertej kraharorit te tij, por pa prekur organe jetesore, gjate nje aksidenti qe Repley pesoi ndersa po kthehej nga puna.

Pavaresisht se burri nuk ishte aspak ne nje pozicion komod, ai ka pasur fuqine per te marre celularin dhe per t’i telefonuar shefit, duke i thene se ka pesuar nje aksident. “Mund te kete qene adrenalina, por une mora celularin dhe telefonova, ndoshta ne gjendje shoku. Vetem kur e kuptova se kisha nje tub ne kraharor, ateherere mendova qe nese ndokush nuk vinte te me ndihmonte, atehere mund te kisha vdekur. Ne menyre te cuditshme nuk eshte se ndieja shume dhembje”, tregon ai. Disa miq i kane dhene kurajo gjate gjithe procesit te prerjes se tubit, deri ne momentin qe ai u transportua ne spital, ku kaloi 24 ore ne koma.

Megjithate, tashme, pas kurimit, ai mesohet se eshte kthyer te punoje, ndonese mjeket nuk munden t’ia vinin serish ne funksion shpatullen. Kjo ngjarje ndodhi rreth 15 muaj me pare, por vetem tani, Xhezon i beri publike fotot e aksidentit. Te ardhurat nga shitja e fotove do te shkojne per “Great North Air Ambulance”, sherbimi spitalor qe i shpetoi jeten.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:26


SHBA, tmerr perdhunimesh e abuzimesh ne familje


Horror ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Nje burre me kater djemte e tij jane akuzuar per perdhunim te gjashte niperve dhe femijeve te tyre.
Te akuzuarit jane Burrell Edward Mohler 77 vjec dhe djemte e tij David A. Mohler, 52 vjec, Burrell Edward Mohler jr, 51 vjec, Jared Leroy Mohler, 48 vjec dhe Roland Neil Mohler, 47 vjec.Policia po kerkon te gjithe zonen e fermes se tyre per te pare nese ka trupa te varrosur aty. Autoritetet po perpiqen te kuptojne nga shenimet e femijeve se c'lloj abuzimesh kane pesuar.

"Kur viktimat ishin ne moshe te vogel shkruanin cfare kishte ndodhur, duke i fshehur ne token e fermes, ne perpjekje per te harruar cfare kishin hequr", thone autoritetet.

E gjitha kjo histori u zbulua kur nje 26-vjecare shkoi ne polici per te treguar se ishte viktime e perdhunimit nga i ati, nga xhaxhallaret dhe nga gjyshi i saj.

Kater motrat dhe vellai i saj bashkepunojne me policine. Deshmitarja tregoi se per here te pare eshte perdhunuar ne moshen 5-vjecare, ndersa ne moshen 15-vjecare mbeti shtatzene duke e abortuar femijen.

Perdhunimet ishin te shoqeruara nga ceremoni 'martesash' ku vajzat duhet te mblidhnin lule dhe t'i vinin kurore ne koke, si dhe duhet te mbanin veshje speciale.

Vajza tha se ne nje nga keto raste gjyshi i saj mbulonte porten dhe dritaret dhe thoshte "argetohuni".

Ajo tregoi se ishte detyruar qe te kishte raporte seksuale me nje qen dhe te shihte te vellane, ndersa perdhunohej.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:27


Zbulohen 40 tonė ar nė Etiopi

Vende me 40 tonė arė janė gjetur nė Etiopi, konfirmoi Ministria etiopiane e Xehetarisė dhe Energjetikės. Vlera e 40 tonėve tė arit besohet tė jetė 1.7 miliardė dollarė, ndėrsa supozohet se ka edhe vende tjera me arė. Njė ndėrmarrje britanike, e cila para pesė viteve bėri hulumtime nė Etiopi, pohoi se kėtė vend mund tė ketė deri nė 500 tonė arė. Nė eksploatimin e arit janė angazhuar 44 kompani, ndėrsa Etiopia nga eksporti i arit realizon fitim prej 105 miliardė dollarėve. Etiopia ėshtė njėra ndėr vendet mė tė varfra nė botė, e cila disponon me pasuri minerale, e qė deri mė tani nuk ėshtė eksploatuar.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:29


Pishinė me Birrė!

Nje birrari ne Austria realizoi nje ide jo te zakonshme, hapi nje qender terminale me pishine te mbushur jo me uje por me birrė.

Ne pishine ka 20 meter kub birrė, kurse qendrimi dhe relaksimi ne te per dy ore kushtn 135 euro.

Birra ndihmon ne pushimin e nervave dhe e ben me te bute lekuren, thone ne Birrarinė Starkenberg duke shpresuar seriozisht se do te terhjekin shume njerez.

Per momentin vec meshkujt e kane privilegjin te shijojne ne trupin e tyre birrėn kualitative austriake dhe ne te njejten kohe te pijne nga ajo.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:32


Mercedesi tashmė edhe si telefon mobil


Tė gjithė njerėzit tentojnė qė tė kenė telefonat mobil mė tė hollė tė ketė mė shumė funkcione,apo tė jetė mė i lehtė, mirėpo dikush dėshiron tė ketė telefonin mobil sa mė kreativ. Disa kinez kanė krijuar njė telefon mobil mercedes,i cili ka pamjen e njė veture tė vogėl. Me sa duket mercedesi nuk do tė dominojė vetėm nė tregun e automjeteve.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:33


Parisi me kullė tė re

Me sa duket Parisi ka njė surpriz qė i pėrgatit botės pasi qė nė vitin 2012 do ketė edhe njė kullė tjetėr mirpo do jetė njė kullė moderne do jetė diēka krejt ndryshe prej kullės sė Eiffelit.Mė poshtė mund tė shihni disa foto se si do tė duket ajo.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:34


Escobar dogji 2 milionė dollarė pėr t’u ngrohurNjė nga kriminelėt mė tė vrazhdė nė botė, dileri mė i famshėm i drogės, kolumbiani Pablo Escobar, brenda njė nate tė vetme kishte djegur 2 milionė dollarė pėr t’u ngrohur bashkė me tė bijėn e tij.
Escobar, atė natė tė ftohtė ka qenė nė arrati, dhe pėr ngrohje kishte shfrytėzuar #@!--)tėmonedhat qė i kishte pasur me vete.

Sebastian Marroquin, i cili para se ta ndėrronte emrin quhej Juan Pablo Escobar, ėshtė i biri i mbretit tė kokainės Pablo Escobar, dhe kėtė rrėfim e ka treguar pėr revistėn kolumbiane “Don Juan”.

Sipas tij, Escobar kishte vendosur t’i digjte paratė, pasi kishte kuptuar se e bija e tij, Manuela, me tė cilėn ndodhej nė arrati – duke ikur nga pushtetit – ishte e sėmurė.

Mbreti i kokainės ėshtė vrarė nė vitin 1993, derisa pėrpiqej t’i ikte pėr tė satėn herė forcave tė policisė. Revista Forbes, nė vitin 1989, e kishte radhitur nė vendin e 7 tė njerėzve me tė pasur nė botė – duke e vlerėsuar kapitalin e tij nė vlerė prej 30 miliardė dollarėsh.

I biri i tij, Sebastian, pas vdekjes sė tė atit, bashkė mė familje, ka shkuar tė jetojė nė Argjentinė

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:34


Nje bote me ndryshe-Larg civilizimit, Fisi Dani


Fisi Dani

Civilizimi ne kete vend eshte term i panjohur dhe, mund te thuhet i padeshiruar. Ne kete kohe te globalizimit, veshtire per t’u besuar, por fotografite ne vijim flasin per nje bote krejt ndyshe, per nje bote qe per te civilizuarit eshte primitive, por qe banoret e tyre me krenari e ruajne ate.Fisi Dani eshte nje fis indigjen (autokton) i cili jeton ne ishullin Gvinea e Re (Newguinea), qe i takon Indonezise, e se bashku me pjesen lindore te ishullit, Papua-Newguinea, paraqet ishullin e dyte me te madh ne bote pas Grenlandes.
Ne vendin e tyre mund te arrini vetem me aeroplan. Ata kane kulturen, traditat, gjuhen dhe religjionin e tyre.
Kjo grua eshte duke qepur e punuar nje cante qe quhet Noken. Behet prej fijeve te thata te korres se drurit. Keto canta jane shume stabile dhe u mundesojne grave t'i mbajne drunjte, prodhimet ushqimore si dhe femijet e tyre.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:35


Merr bursė pėr ndjekjen e fantazmave


Njė student i quajtur, Callum Cooper, ka fituar bursėn unike nė botė, me vlerė prej 1.800 funtesh, pėr ndjekjen e fantazmave dhe pėr komunikim me njerėzit e vdekur dhe dimensionet paralele.
Fondacioni Parapsikologjik i New Yorkut ka dhėnė bursėn e parė nė historinė e njerėzimit pėr fenomenet anormale – dhe ajo i ka takuar kėtij studenti tė Universitetit Northampton.

Ndjekėsi i fantazmave kėtė bursė e ka fituar nėpėrmjet shpėrblimit Eileen J. Garrett, qė iu ndihmon studentėve tė gjejnė dėshmi shkencore pėr fenomenet e jashtėzakonshme.

Callum planifikon tė shkruajė disertacionin pėr fenomenin – “ndjenja qė dikush ju pėrcjell nė vendet publike

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:36


Shėron pasi tė zhytet nė baltė


Njė njeri i shenjtė indian thotė se ai arrin t’i shėrojė njerėzit, pasi tė zhytet nė njė basen pėrplot baltė.
31-vjeēari Avinash Tripathi thotė se balta pranė lumit Ganges, nė Varanasi, i jep atij aftėsi pėr t’i kuruar tė tjerėt.

"Vetėm duke u lidhur me vrazhdėsinė e natyrės, njeriu mund tė gjejė rrugėn drejt shėrimit”, ka shpjeguar Tripathi.

Sipas tij, ēdo sėmundje mund tė shėrohet – kur njerėzit lejojnė qė toka t’i prekė ata

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:36


Dashnori fshihet nudo ne ballkonNje skene te tille e kemi pare shpesh neper komedi sexy te viteve me pare.

Bashkeshorti xheloz kthehet papritur ne shtepi per te kontrolluar nese e shoqja e tradheton. Nga ana tjeter dashnori nudo gjen vend ku te fshihet per te shpetuar.

Nje prej skenave me klasike te kinemase erotike ka ndodhur realisht ne nje province, ne jugperendim te Kines.

25-vjecari Sun Meng, nje Don Zhuan i koheve moderne, mendoi 'te fshihej' nudo ne ballkonin e shtepise se dashnores...u ngjit mbi kondicioner dhe qendroi aty ndersa bashkeshorti i nxehur kontrollonte shtepine.

Po sa keq qe bashkeshorti xheloz e gjeti shpejt dashnorin e gruas se vet.

Nderkohe nje fqinj mistrec filmoi sa ndodhi dhe me pas publikoi imazhet ne web.

Indinjim

I gjithe komuniteti mori vesh se c'kishte ndodhur dhe u indinjua per marredhenien e Meng me nje grua te martuar.

Nuk dihet nese rivalet ne dashuri kane bere paqe, por tashme eshte e sigurt se njerezit kane reaguar ashper ndaj 25-vjecarit.

"Familja ime ndihet e turperuar dhe asnje prej fqinjeve nuk do te flase me mua. E di se kam gabuar, po kisha frike se mos vritesha", thote Meng.

Ironia

Ceshtja eshte bere edhe me groteske pas komenteve ne web per 25-vjecarin, ku thuhet se nga pamja ai nuk duket aspak si 'hamshor'.

Meng ka kerkuar qe fotoja te hiqet nga web. "Njerezit qeshin kur me shohin pa rroba. Megjithate me duhet t'ju kujtoj se ajo ishte nje dite shume e ftohte...!"/tch/

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:38


Maqedonasja Violeta me plis tė bardhė


Mediumet serbe kanė publikuar disa foto nga garuesja maqedonase nė "Big

Brother", Violeta Raleva, nė tė cilat ajo ėshtė fotografuar me plis tė bardhė,

kapelė kjo tradicionale shqiptare. Si ka arritur tek mediumet kjo foto nuk dihet, por thuhet se do tė revoltojė publikun dhe adhuruesit e saj serb. Pjesėmarrėsja nė spektaklin


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:41


Trend i ri mode nė Tokio - Meshkuj me funde


Meshkujt ne Tokio kohen e fundit kane trend te ri mode, e ato jane fundet. Meshkoujt japoneze shetisin neper qytet te veshur me funde dhe ne kete menyre terhjekin vemendjen e kembesoreve kureshtare.

Haruki Shana, nje student shprehet ne kete menyre per kete trend te ri mode:

"Me pelqen se si fundi valevitet nga era. E kam ble ne shitore per 1000 jen. Deshira e tij per te vesh funde i erdhi kur i pa artistet nga seriali i njohur Harry Poter"

Ky trend ka marre hov shpejt, sa qe tash Tokio eshte e mbushur me meshkuj te veshur me funde.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:42


Mbetet pa leje tė vozitjes pėr njė kohė rekorde

Nje 18 vjecar nga Australia ka mbetur pa leje te vozitjes pas 45 minutave nga momenti qe e morri ate.

Sapo e morri lejen e vozitjes bashke me nje shok u nisen per ne shtepi duke vozitur 154 km ne ore neper autostraden per ne Melburn, ne te cilen pjese shpejtesia e lejuar eshte 120 km ne ore.

Djaloshi u mundua te arsyetohet perpara policit duke i thene se shoku i tij nuk ndjehej dhe prandaj shpejtonte ta dergoje ate ne spital, por edhe kjo nuk i ndihmoi te shpetoje nga denimi.

18 vjecari mbeti pa leje te vozitjes ne gjashte muajt e ardhshem dhe duhet te paguaje plus 421 dollare australian.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:43


Motrat merimangė, binjaket mė tė cuditshme

Binjaket Ganga dhe Jamuna Mondal mbajnė me bukė familjen e tyre me spektaklet qė japin nė cirkun “Motrat merimangė”. Edhe pse shprehen se “nuk dalin shpesh jashtė pasi bėhen nė nervoze nga reagimet e njerėzve”, motrat kanė pranuar qė 5 orė nė natė nė skenėn e njė cirku nė Indi tė japin spektakėl pėr tė gjithė. Dhe njerėzit dynden tė shohin spektaklin e tyre. Por, dhe ato vetė janė nė dijeni se janė shumė tė ēuditshme. Lindėn bashkė. Janė 39 vjece por tė lidhura nė njė trup me dy koka me fytyra qė ngjasojnė, me 3 kėmbė, katėr krahė dhe janė tipi i llojit tė binjakeve mė tė rralla nė botė. Ecja e tyre i ngjan tipike njė merimange ndaj dhe spektakli i tyre quhet “Motrat merimangė”. Qė kur lindėn prindėrit u tmerruan prej tyre, por doktorėt vunė nė v“dieni se ato mudn tė kishin jetė sė bashku pa i ndarė. Ndarja sipas tyre do tė ishte fatale jo vetėm port njėrėn, por pėr tė dyja. Por njėra nga motrat shprehet “Zoti na krijoi nė kėtė formė, dhe ne kėshtu do tė jetojmė”.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:44


Arrestohet sepse nė shtėpinė e vet rrinte lakuriq!


Nje amerikan i cili ne shtepine e vet vendosi te pergatise kafe duke mos pasur asnje pjese teshe ne trup, eshte akuzuar per prishje te rendit dhe qetesise.

Eric Williamson nga Springfield i Virxhinias, po pergatiste kafe ne kuzhinen e shtepise se tij personale, kur prane dritares se kuzhines se tij kaloi njue grua me birin e saj shtate vjec te cilet pane cka ben ky personi. Gruaja u ankua ne stacionin e policise, kurse policia lokale e arrestoi "ZOterine Nudist".

Williamson 29 vjec i cili eshte baba i nje vajze pese vjecare me kot u mundua t'i binde policet se ai eshte i pafajshem.

"Eshte e vertete se nuk kisha tesha veshur, por isha vetem ne shtepine time dhe sapo u zgjova nga gjumi. Pervec kesaj ishte edhe pak terr dhe nuk mund te paramendoja se dikush mund te me shikoje. Une jam baba i mire dhe te gjithe te afermit e shoket e mi e dine se nuk ka gjasa te bej dicka te ketille perpara femijes."

Williamson rrezikon 1 vit burg dhe 2000 dollare gjobe nese shpallet fajtor nga gjykata.


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:44


Ajetet Kuranore nė trupin e foshnjės!


[SIZE=7]Mrekulli apo shaka? Rusėt nė mėdyshje pasi ajetet nga Kurani filluan tė shfaqen nė mėnyrė 'spontane' nė lėkurėn e foshnjės [/SIZE]Njė fėmijė ėshtė duke shkaktuar njė valė tė spekulimeve nė Rusi pasi ajetet nga Kurani filluan tė shfaqeshin nė lėkurėn e tij. Thėniet nga libri i shenjtė musliman thuhet se janė paraqitur nė duart, kėmbėt dhe stomakun e foshnjės nėntė muajshe Ali Yakubov - para se ato tė largoheshin dhe zėvendėsoheshin me ajete tė reja. Punonjėsit mjekėsor rus deklarojnė se ata janė nė mėdyshje pėr shkak tė shenjave nė lėkurė tė fėmiut tek i cili e tėra filloi kur fjala All-llah u shfaq nė mjekrėn e tij nė javėt e para tė lindjes sė tij. Mjekėt mohojnė se janė shenja qė dikush ti ketė shkruar nė lėkurėn e fėmiut. Nėna e tij, Medina tha se ajo dhe burri i saj nuk ishin praktikues tė Islamit deri sa shkrimet filluan tė shfaqeshin nė lėkurėn e foshnjės.Fillimisht ata nuk i treguan askujt pėr shkrimet e pasqaruara tha ajo, deri nė zbulimin e tyre nga mjeku dhe imam i tyre nė fshatin Tetori i Kuq i cili ėshtė njė rajon me musliman tė fortė nga besimi. Tani djali ėshtė bėrė njė vatėr e nderit musliman nė vendlindjen e tij nė krahinėn e trazuar tė Dagestanit nė jug tė Rusisė i rrėnuar nga lufta nė Ēeēeni. Ministri i pushtetit lokal Akhmedpasha Amiralaev tha: "Ky djalė ėshtė njė shenjė e pastėr nga Zoti. All-llahu e dėrgoi atė nė zonėn e Dagestanit nė mėnyrė qė tė mos ketė revolta dhe tensione nė republikėn tonė. "Nėna e djalit tha: "Normalisht kėto shenja shfaqen dy herė nė javė - tė hėnave dhe nė netėt mes tė enjteve dhe tė premteve. Aliu ndjehet keq kur kjo i ndodh. Ai qan shumė dhe temperatura e tij shkon lart. Ėshtė e pamundur pėr ta mbajtur nė duar derisa kjo ndodh, trupi i tij lėvizė nė mėnyrė aktive kėshtu qė ne e kemi vėnė atė nė djepin e tij. Ėshtė aq vėshtirė pėr ta parė atė duke vuajtur".

"Ajetet Kuranore zėvendėsohen rregullisht njėra me tjetrin nė lėkurėn e foshnjės", tha ajo.

Imami lokal Abdullahu tha se nga parashikimet nė Kuran pėr fundin e botės, ėshtė se do tė ketė njerėz me thėniet nė trupin e tyre. Ai tha se nė njėrėn nga shenjat shkruante: "Mos i fshihni kėto shenja nga njerėzit."

Kjo ngjarje ka tėrhequr vėmendje tė konsiderueshme nė mediat ruse dhe nė internet. /dailymail/


Video...

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:45


Han dajak vetėm sepse ėshė e trashė!


Britanezja Marsha Coupe u rrefye per BBC se eshte viktime e malltretimit dhe dhunes fizike vetem sepse eshte e trashe. Gruaja fatkeqe udhetonte me tren kur nje grua e rrahu vetem sepse eshte e trashe.

Marsha 53 vjecare, ne kupe ishte e ulur afer nje gruaje e cila se duronte dot peshen e Marshes.

Gruaja filloi ta ofendoje Marshen, filloi te berrtase duke i thene se i nevojiten dy ulese prandaj nese nuk ka dy ulese te lira per te mundur t'i shfrytezoje s'duhet te niset te udhetoje me tren. Mirepo, gruaja agresive nuk ndalo vetem me ofendime, por filloi ta godase ne menyre te eger me grushta e shqelma.Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 23-11-2009 nė 03:46


Gruaja ia pret penisin nė gjumėNjė mashkull i pėrgjumur as nė ėndėrr nuk e kishte parė se gjatė gjumit do tė mbetej pa penisin e tij.
Bashkėshortja e tij, me tė cilėn nuk kishte pasur asnjė lloj fjalosjeje, por qė vuante nga ērregullimi psikik, mė anė tė gėrshėrve ia ka prerė penisin atij.

24-vjeēari Lu, nė qytetin Shangai tė Kinės, ėshtė zgjuar nga dhimbja e tmerrshme dhe kur kishte parė se ēfarė i kishte bėrė gruaja e tij, ishte alivanosur.

Fatmirėsisht, motra e gruas sė tij ka intervenuar shpejt dhe e ka dėrguar nė spital. Sipas tė dhėnave nga spitali, me anė tė operacionit, mjekėt kanė arritur t’ia ngjisin sėrish penisin. /Telegrafi/

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3  ..  14

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11