Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko n fund

Antart q po shikojn kt faqe: Asnj - 1 Vizitor

Versioni i Printueshm  
 Faqet:  1    3    5  ..  24
Autori: Subjekti: shkruani tekstet e kengeve qe keni qef.....

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:12


Meda - A ke thene a ske thene

A ke Thane a Ske Thane ..

KeQ Kam Fjet e KeQ Jam Zgju
FjaLe Te KeQija Kam nDeGju
KeQ Per Mu, KeQ Per Ty
pO dOjne ZemRat Me Na i Thy

Vi Tek ti e PeR Mu FLaSin
Vijne te Une e Zemren Ma PlaSin
Me Fjale Te HuaJa Shum pO Vuj
HajDe Vet e Qka Dush ThuJ

A ke Thane a Ske Thane
Se Kete ZemeR Ke Me Lane
A esHte Rrena e Vertet
HajDe HajDe tregOm dReJt

KeQ Kam Fjet e KeQ Jam Zgju
FjaLe Te KeQija Kam nDeGju
KeQ Per Mu, KeQ Per Ty
pO dOjne ZemRat Me Na i Thy

Vi Tek ti e PeR Mu FLaSin
Vijne te Une e Zemren Ma PlaSin
Me Fjale Te HuaJa Shum pO Vuj
HajDe Vet e Qka Dush ThuJ

A ke Thane a Ske Thane
Se Kete ZemeR Ke Me Lane
A esHte Rrena e Vertet
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:13


Meda - A me te thirre a mos me te thirre

Mes dy zjarresh une kam ra
me ka marr malli per ate za
shum dashni kam pas me ty,
kisha dasht te ti me u kthy

shum dashni kam pas me ty,
kisha dasht te ti me u kthy

(refreni)(2x)
A me te thirr
A mos me te thirr
Se pa ty nuk ndjehem mire

Mos me te thirr
Nuk po me rrihet
E me te thirr
Zani po me dridhet

Mes dy zjarresh jam
Se me fol zemer spo kam

Mes dy zjarresh une kam ra
Kisha dashte sonte me te pa
Kisha dashte me nejt me t
E me fol me kater sy

Kisha dashte me nejt me t
E me fol me kater sy

(refreni)(2x)
A me te thirr
A mos me te thirr
Se pa ty nuk ndjehem mire

Mos me te thirr
Nuk po me rrihet
E me te thirr
Zana po me dridhet

Me dy zjarresh jam
Se me fol zemer spo kam.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:14


Shpat Kasapi - Asgje midis nesh

Dashuri ske qen e drejt, se sa here mua mke rrejt
ke mendua se, me ke mashtru
Une te gjitha i kam dit, para ty i kam mbyll syt
e kam dit se, ti ke me kuptu oohhhhh

Me mu ke qen, te tjetri ke mendu oohhhh....
Tash e kuptun sa keq ke vepru

Midis nesh, asgje ska, Dashurija jone u vra
mbeten do kujtime, thell ne zemren time
Tani ne jemi te huaj, shko e asgje mos me thuaj
Me rrenat e tua, une ma nuk te dua

Tani ma tek une ski vend, shko dhe gjeje tjeter kend
Se me rrena dashuri nuk ka
Eshte keq kur dashuron, por e dashura mtradhton
Keshtu nuk shkon e ste dua ma ooohhhh

Me mu ke qen te tjetri ke mendu ooohh..
Tash e kupton sa keq ke vepru

Midis nesh asgje ska, dashurija jone u vra
mbeten do kujtime, thell ne zemren time
Tani ne jemi te huaj, shko e asgje mos me thuaj
Me rrenat e tua, une ma nuk te dua

ohhhh..Me mu ke qen te tjetri ke mendu
oohhh...Tash e kupton se sa keq ke vepru

Midis nesh asgje ska, dashurija jone u vra
mbeten do kujtime, thell ne zemren time
Tani ne jemi te huaj, shko e asgje mos me thuaj
Me rrenat e tua, une ma nuk te dua
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:15


Rovena Stefa - Adrese pa emer

Adrese pa emer
esht vendi im o zemer
a ste treguan ku gjendet mikja e vjeter
te shkruva nje leter me doren time
vetem qe je ti shkaku i vdekjes sime

Dashnia vdes nese zemra te pushon,
Une o shpirt jam qe jeten e flijon
Urime zemer per nusen e re
as pak mos u prek edhe pse kam vdek

Ne telefon mos kerko numrin e vjeter,
se un sjam me aty esht dikush tjeter,
harroje emrin qe sekziston me ,
se kush ka vdekur jo sesht thirr me.

Dashnia vdes nese zemra te pushon,
Un o shpirt jam qe jeten e flijon
Urime zemer per nusen e re
as pak mos u prek edhe pse kam vdek
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:22


Dj Enno Vs 2PO2 , Florida , Flori - Crazy Girl Remix Lyric


Yeah crazy girl
Go crazy girl, c-crazy girl
Come on you crazy girl,crazy girl haa

Flori:

Crazy girl hin n club
Ja nis e kcen,djemve po ju ikin ment
T vshtrojn ,kur ti vjen
kur ti girl... Sexxyyy...
Crazy girl yeah
Lvizjet q i ke
Kur je n dancefloor
Na bn t mendemi ne
Dridhu sa m zjarrt stop
bounce it posht nalt
Ta dish se krejt djemt
Pr ty do bnin gjithka

Ah,ah,ah,ah,aaah

Florida :

Hey
Shawty what I gotta do to get you home
My jeans full of gwap
And they ready for Shones
Cadillacs Maybachs for the sexy grown
Patrone on the rocks that'll make you moan

One stack (come on)
Two stacks (come on)
Three stacks (come on, now that's three grand)
What you think I'm playin baby girl
I'm the man, I'll bend the rubber bands

That's what I told her, her legs on my shoulder
I knew it was ova, that Henny and Cola
Got me like a Soldier
She ready for Rover, I couldn't control her
So lucky oo me, I was just like a clover
Shorty was hot like a toaster
Sorry but I had to fold her,
Like a pornography poster
She showed her

2po2:

K,k,k,krejt ti ngulin syt
Kur ti vjen e hin n pist
Ha-ha mir ja ke nis
Numr 1 je n toplist,dije
Djemt ne juri
Konkurim sonte nuk ki ej
Me veti ki prej njerzve t'thjesht e deri n V.I.P.
Tu pi raki,derisa mos t'metet asni lek n'xhep
Jon bo kurioz po dojn me dit
Sonte kujt pi bjen n'grep
Lvizjet djathtas,majtas kur i bon ah,ah-ah
Kur bounsiratesh posht-nalt-naaaa-alt
Nuk ka ma crazy hiq
Nuk po dokesh sikur bitch
Muzika doket e mir edhe
se po kceni shum black-bitch
Tash bonu gati po vjen Flori me 2po2
Dridhu ma ashpr
Let valon mir ai fustani yt blu
N'tripa hi hiq pa vi
N'qef je kur repin e bi
Terrorizoje clubin
Shtine thell n pagjumsi
Kalle hiq pa kujdes
Krejt venin shtine n'stres
Hey Flori sing that song
"Crazy girl" deri n'mngjes

Flori:

Crazy girl hin n club
Ja nis e kcen,djemve po ju ikin ment
T vshtrojn,kur ti vjen
kur ti girl... Sexxyyy...
Crazy girl yeah
Lvizjet q i ke
Kur je n dancefloor
Na bn t mendemi ne
Dridhu sa me zjarrt stop
bounce it posht nalt
Ta dish se krejt djemt
Pr ty do bnin gjithka

Ah,ah,ah,ah,aaah

2po2:

Crazy girl yeah
Lvizjet q i ke
Kur je n dancefloor
Na bn t mendemi ne
Dridhu sa me zjarrt yeah
bounce it posht nalt
Ta dish se krejt djemt
Pr ty do bnin gjithka
ae ih ae ih ae ih

Crazy girl yeah
Lvizjet q i ke
Kur je n dancefloor
Na bn t mendemi ne
Dridhu sa me zjarrt yeah
bounce it posht nalt
Ta dish se krejt djemt
Pr ty do bnin gjithka

`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:24


Ramadan Krasniqi - Asaj
As i dehur nuk do te pranoj
Goten mos ma mbush sa e dashuroj
Mos le ta di askush

E kam fshehur cdo puthje te saj
Thelle ne shpirt e mbaj
se kam dashuri, mos i trego asaj

Asaj qe une ja fala vehten
Asaj qe mua ma shkaterroj jeten
Asaj per cilen kam shume malle
Ajo e cila ne zemer me ka kalle

O mos i trego asaj, se per te po qaj
Dhe kurre mos i thuaj se ende e dua

I dehur i zbulon fshehtesine
Goten mos ma mbush ajo eshte fshehtsi
Qe nuk e di askush

Buzet djegin nga puthja e saj
Shpirtin ma lendon se e dashuroj
O veq ajo ka faj

Asaj qe une ja fala vehten
Asaj qe mua ma shkaterroj jeten
Asaj per cilen kam shume malle
Ajo e cila ne zemer me ka kalle

O mos i trego asaj se per te po qaj
Dhe kurre mos i thuaj se ende e dua

Asaj qe une ja fala vehten
Asaj qe mua ma shkaterroj jeten
Asaj per cilen kam shume malle
Ajo e cila ne zemer me ka kalle

O mos i trego asaj se per te po qaj
Dhe kurre mos i thuaj se ende e dua
dEvIL i/e shkputur Prgjigju duke Cituar
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:24


Alban Skenderaj - Nje here ne jete
Me sa duket kete nate do ta kujtoj
me sa duket neser nje drite e re do te me zgjoj
pse me thua te dua e pse e ndjej
pse kur je ti me mua eren e saj me nuk e gjej.


reff
ti je ajo qe po sfidon
ate qe koha dot nuk po e sheron
ti e di se cfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 here ne jete sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq lehte te dua, por
je ajo qe vjen 1 here ne jete nje here ne jete.


me sa duket ket her sdo refuzzoj
mesa duket tani zemren tende do ndaloj
ti me thua te dua e une e ndjej
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen
ti je ajo qe po ndricon,
po ndricon aty ku dielli dot nuk po deperton

reff 2x
ti e di se cfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 here ne jete sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq lehte te dua,
por je ajo qe vjen 1 here ne jete nje here ne jete.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:25


Sinan Vllasaliu - Lutem

Lutem, veq njeher ti mbylli syte
e te pushoje
asnjeher per ne te dy, mos te enderroj
ne u kthyem kunder vehtes, kunder fatit
tash kush do ta mbaj peshen e mekatit

Lutem, ne kete jete te kujtosh
vetem si mik
dhe nga une kur tme takosh
mos te kesh frik
ne u deshten, u takuam,
ne udhen e trishtimit
tash kush do ta mbaj peshen e kujtimit

jeta mashtron ajo te them mos i beso
ne sy te shikon te genjen mos i beso
para zotin do ti marr mekatet per ne te dy
une lutem, une lutem vetem per ty

Lutem, veq njeher ti mbylli syte
e te pushoje
asnjeher per ne te dy, mos te enderroj
ne u kthyem kunder vehtes, kunder fatit
tash kush do ta mbaj peshen e mekatit

Lutem, ne kete jete te kujtosh,
vetem si mire
dhe nga une kur tme takosh
mos te kesh frike
ne u deshten, u takuam,
ne udhen e trishtimit
tash kush do ta mbaj peshen e kujtimit

jeta mashtron ajo te them mos i beso
ne sy te shikon te genjen mos i beso
para zotin do ti marr mekatet per ne te dy
une lutem, une lutem vetem per ty.

[Modifiko 11/11/2009 nga NoRa-ks]
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:26


Blero ft Kaos - T`Kam Mall
[K-OS]:Qeto garant se keni prit..
Blero K-OS
[Blero]:Vdes,cdo dit nga,nga pak un
Psee,te vuaj i denuar
zot te lutem ,ke mshir
Ke mshir mbi mua
Kthee nje rreze le t'ik fortuna
Sa i rend shiu qe bjen mbi mua
vetem ate kogja e kam tradhtuar
Sa shum qe jam penduar

Ref.2xHouuuuu ne endrra te therras,
Cdo Nate t`kam mall...2x
Psee e humba vetveten
Me mashtroi ma prishi jeten
Per nje cast u hutova
E di qe shum gabova
Gjeje forecen tlutem me zgjat doren
5 vitee kem bashk zemer ne t'dy
Un lrrita me ty,ti u rrite me mu
Me fustan te bardh,mbreme
Te kam endrru...

Ref:2xHouuuuu ne endrra te therras,
Cdo Nate T`kam mall...2x
[K-OS]: Kjo osht per ty qe stkom pa kurr..AHA
Nashta sikur ti nuk ka me pa kurr..AHA
A pom doket qe tnjoh si cdo nat
N`ondrra t`sho shpesh
Lutem me gjet ftyren tonde
Tjeter kon edhe thom
Garant ni femen si ti duhet me ekzistu
Qfare pe du,asi qe pershtatet
Komplet me mu,Qfare i sho
Me ty nuk krahasohen
Nese sjon tbukra me
make up zbukurohen
Si ti me gjet garant osht vshtir
Se edhe je e meqme
Edhe dokesh mir
Edhe me ty m`rrihet
Nuk kendoj nonstop
Po qka menon nontop
Sta nin burr qka tjeter kush bon
Perpos meje absolut S`kom
Nevoj Te Ti mu shit
S`tkom gjet ty te tjera jom tu nxon
Sa jom tu prit ama nese t`gjej
Kurr nuk kom met lon me ik
Per femenn e ondrrave
Njeri perfekt po perfekt...
[Blero]:Houuuuu ne endraa te thrras,
Cdo Nate T`kam Mall...2x
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:26


Etno Engjujt - Le Per Mu Mama

Le per mu mama boll mo me drama
nuk eshte i dukatit nuk eshe barakobama
puna a e tij ish zero mos u kap te fama
dije qe je zoj si ulpiana lama
hajde ketu te papa le frajerin mama
mos i lakmo pare,as ne kerr ,shpi me xhama
ty te duhet njo ma i mire jo si Vallderama
nje qe t'don ma shume prej ketu deri ne panama
le frajerin mama t'lutem mama ama
t'du si ke vesh,si ke desh si n'pixhama
shume postera tu mama i kam shti ne rama
ti ma shume ke peshe se tokat ne allabama.
Hasebi hasebi guribeti gjon ki keji sa no pna qanitun iqna na ji ja na qa naaaaaaaa......
le per mu mama boll mo me ojna
e omel si bonbona e zonin si Bleona
ti je seksi gona e krejt diteve tona
ti i kall krejt te varfer e varolla
le frajerin mama prape po te drejtona
ti ma shume ke peshe se ni milion gallona
le frajerin mama fesat sa
foret i ka te rona te rona si shabllona
le per mu mama hajde pak ketu rrina
djeg si benzina ti vret sikur mina
thuj ec ati mama e hajde knej pina
qfare osht ai ti perfundon te kuzhina.
e mos i lakmo ne pare e ne emer limuzina
po gjuju ketu te papa se na senet i dina
shume postera te tu mama i kam lan vitrina
je ka m'shkatrron si uragani katrina
hasebi hasebi guribeti gjon ki keji sa no pna qanitun iqna na ji ja na qa naaaaaaaa
le per mu mama eshte i keq si duhani
prepotent kishe nifar don zhuani
ec knena honey une nxej si vullkani
kam zemer luani,s'kam urrjetje si ballkani
le per mu mama kpute me to honey
mos prit ma shume jepi fund ketij romani
zemren e kam te gjon sa krejt oqeani
le per mu mama le per mu honey
ty te duhet nje ma i mire jo si gej irani
te lutem mama leje thujum nihere ani
e kthehu knej ka une se mu shterr zani
se me djege si vullkani e me shkele si cunami.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:28


Tingulli 3nt ft Soni - Me mer 2008
ooo ouuuu hoouu me merr me merrr me merrr

Tingulli 3nt:Po dokesh mir qe menon edhe qaq sam don
Shum mir po tingllon veshur me lui vuiton
Mos lyp pi meje bejbi, qa po menon
Spo du mo telefon thuma live qe pom don Zemer
a munesh me dal niher veq me mu Krejt qa kom ti thom e
krejt qa ki mi thu
Zemer, un po thom kshtu, nuk muj me lon Thjesht
po du me nxon per tmir per teton po Du
o sa munesh me mo pershtat po du po du Se po du ma shum se per nje nat po du po du Me dal me ty po du met marr un ty
po du veq Me ty mi qel kta kater sy

Soni: Sa i sigurt je qe mund te vij ,
Sa i sigurt je qe mundem te humb
Sa e sigurt jam qfar je ti jee pse pres te me Japesh me shum
E di kush edhe me vjen te them mos me prit me
E di cfar mos vonoo dhe dil e me merr me merr

Reff:2x
Tngulli3nt: Zemer po ti them krejt nga e para
Soni:Jam tjeter dhe vetem nga ti
Tingulli 3nt:Mir po dokesh anash permas e perpara
Soni:Me thuaj dua ta di
Tingulli 3nt:Po ti kqyri buzt edhe fustanin me lara
Soni:Veten e gjeta tek ti
Tingulli 3nt:Cdo nat po bojm gara un perpas ti perpara
Soni: Ndaj me merr me merr

Tingulli 3nt:Gjithmon po menoj qe kemi nje Problem un, ti, shoqja jote edhe shoki jem
Keq, mir e verteta o rren deshtem a nuk Deshtem po menojm per ni sen,
Besom pa ty mdoket qyteti that,
Besom kam qef met pa cdo nat ,
Besom qa po flas po du ti mi pas te qart
Po du me pershpejtu sa ma pak mi zgjat
Zemer qashtu bon gjithqka meter xeher
Pom turbullon sa her pot sho en sheher
Fillimisht po shihemi veq un me ty
Perfundimisht besom gjithqka mir ka mu kry


Soni: Sa i sigurt je qe mund te vij ,
Sa i sigurt je qe mundem te humb
Sa e sigurt jam qfar ti jee pres te me Japesh me shum
E di kush edhe me vjen te them mos me prit me
E di cfar mos vonoo dhe dil e me merr me merr

Ref 1x
Tngulli3nt: Zemer po ti them krejt nga e para
Soni:Jam tjeter dhe vetem nga ti
Tingulli 3nt:Mir po dokesh anash permas e perpara
Soni:Me thuaj dua ta di
Tingulli 3nt:Po ti kqyri buzt edhe fustanin me lara
Soni:Veten e gjeta tek ti
Tingulli 3nt:Cdo nat po bojm gara un perpas ti perpara
Soni: Ndaj me merr me merr

Reff:1#

Tngulli3nt: Zemer po ti them krejt nga e para,
Mir po dokesh anash permas e perpara 2#

Po ti kqyri buzt edhe fustanin me lara,
Cdo nat po bojm gara un permas ti perpara 2#

Soni:Me merr me merr aaaaaaaaaaa
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:28


Zanfina Ismajli - Koha Kometees

ka shum koh qe dashuria m ka mungu
tash kur kur te kamm viti mrapsht ka perfundu
kur jam me ty t shoh e ende snjoh njeri
prej tani ora let trokas veq per ty

ref.

jeten time ti hyre si nje komete
boten e ndryshova e mua m dhe jete
dashuria ime je qdo gje qe kam
asgje sdua veq e lumtur me ty t jam

ne te dy e gjith bota na ka ne sy
skam faj un ska faj qe zemra m rrah per ty
ke tjeter fe dhe kjo aspak sme pengon
dhe zoti dashurin gjithmone e bekon

ref.x2

jeten time ti hyre si nje komete
boten e ndryshova e mua m dhe jete
dashuria ime je qdo gje qe kam
asgje sdua veq e lumtur me ty t jam

ojnanaa-nana ojnana-nana ojnanaa-nana ojnana-nana

[Modifiko 11/11/2009 nga NoRa-ks]
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:29


Ermajl Fejzullahu - Ti Prit Edhe Pak

Zemra smund t ndalet kaq thjesht vetm prit...
Ditt me djell dhe lutjet e miaa..
tt shoh srisht tt tkem...mbaj dorn tnde akull
Prit ti jo mos ik
Zoti m sheh je lott e mia,
Shpto nj drit shpto nj jet.

Ti prit edhe pak zgjohu ngadal hapi syt e zi
pr mua...
pr muaaaa....
TI prit edhe pak zgjohu ngadal
Dgjo veq nj fjal...
TE DUA...
TE DUAAA...

Zemra smund t ndalet kaq thjesht vetm prit...
Ditt me djell dhe lutjet e miaa..
tt shoh srisht tt tkem...mbaj dorn tnde akull
Prit ti jo mos ik
Zoti m sheh je lott e mia,
Shpto nj drit shpto nj jet.

Ti prit edhe pak zgjohu ngadal hapi syt e zi
pr mua...
pr muaaaa....
Ti prit edhe pak zgjohu ngadal
Dgjo veq nj fjal...
TE DUA...
TE DUAAA...
po nje automjet ka devijuar ka nje t'plagosur nj vajz dergo nje ambulanc
Prit edhe pak zgjohu ngadal hapi syt e zi
pr mua...
pr muaaaa....
Prit edhe pak zgjohu ngadal
Dgjo veq nj fjal...
TE DUA...
TE DUAAA...ohoh jeje te duaaa hohohoho
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:30


Altuna Sejdiu [ TUNA ] - Inati -

qeshen fytyrat nga ballinat kalimtaret bukur vesh
dhe ne honim nga vitrinat qesh ououo
mirmbrema bari i nates parad e qifteve
vetem une buzet ua dhash mallkimeve

ref:a nuk te vjen inat qe secili nai pat zili
ooo dashuri librin te puthjeve qytetit ne ja shkruam poezi dhe historin
a nuk te vje inat te quhemi disfat
a nuk te vjen inat a nuk te vjen inat

zhurmon nje kanaqe ndrydhur shishja e alkoholit ndur e dehur jam por nuk e gjuajta une
mirmbrema bari nates rrofsh o pa gjumsi
ska pastrues rruge qe fshien kete xheloziref:a nuk te vjen inat qe secili na pat zili
ooo dashuri librin te puthjeve qytetit, ne ja shkruam poezi dhe historin
a nuk te vje inat te quhemi disfat
a nuk te vjen inat a nuk te vjen inat


zbriti ashensori ska me as nj kat
ky pallati jone i dashuris pa fat sdo qaj sdo qaj sdo qaj por mvjen inat

ref:a nuk te vjen inat qe secili nai pat zili
ooo dashuri librin te puthjeve qytetit ne ja shkruam poezi dhe historin
a nuk te vje inat te quhemi disfat
a nuk te vjen inat a nuk te vjen inat
nuk te vjne inat a nuk te vjen iant

[Modifiko 11/11/2009 nga NoRa-ks]
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:31


Genta Ismaili - Nje Her Ne Vit

Si vullkan digjem e pervlohem
Dua tash ne kete qast t drzohem
M dgjo m kupto e mos luj me mu
m beso shpirti im se sa
shum t du ..
zemrat do t'i bashkonim
puthjet do t'na robronin
Hajde se ty te pres
Kembet le te na dridhen
Buzet le te na digjen
Shpirtrat le te na ndizen
E flaka le te na del.

N ndrr un t shoh
tronditem n kt shtrat
st kam ngat ndjej siklet
Kthehu shpejt lri krejt
NE DREQ LE TE SHKOJN
Se pa ty esht zi bashk te jetojm
......
zemrat do t'i bashkonim
puthjet do t'na robronin
Hajde se ty te pres
Kembet le te na dridhen
Buzet le te na digjen
Shpirtrat le te na ndizen
E flaka le te na del.

REF:2x
Nje her ne vit esht pak me u pa
larg jemi zemer larg sa ska po vuaj po vuaj
po vuaj un sikur te ishim afer pak me shum


.....
zemrat do t'i bashkonim
puthjet do t'na robronin
Hajde se ty te pres
Kembet le te na dridhen
Buzet le te na digjen
Shpirtrat le te na ndizen
E flaka le te na del.


ref:
Nje her ne vit esht pak me u pa
larg jemi zemer larg sa ska po vuaj
po vuaj un sikur te ishim afer pak me shum
Nje her ne vit esht pak me u pa
larg jemi zemer larg sa ska po vuaj
po vuaj un sikur te ishim afer pak me shum

po vuaj po vuaj po vuaj un
e flaka le te na deeeel.
__________________
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 11-11-2009 n 12:34


Orinda Huta ft Albani

(Feat. Albani i Produkt 28)

Albani---Ti po thua dikush me pa,
Nuk te duken bla bla bla,
tjeret flasin ti beson,
tjeret qeshin ti dyshon,
une e di qe s`jam shejntor,
sepse shume kam pas ne dore,
nuk kam kohe per ironi,
shu-, shume mire e di,
ti me thua je shume shpejt,
ti me thua jepem shpejt,
ti beson se kam ndryshuar,
ti me shan se kam harruar,
se sa vlen per mua ti,
se cfare je per mua ti,
se cfare thuhet nuk e di,
mos beso si nje femij,

Refreni
Orinda--Dikush me tha,
tjetren e pa,
Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
s`dua te qaj,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Ishte ne krahe,
dikush e pa,
Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua,
s`dua te qaj,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso ti me trego.

Dikush e pa ne krahet e tu se si e puthje ti,
te tjeret e pane ne krahet e tu se si buzeqeshje ti,
E jo besim me nuk ka,
E jo per mua nuk ka,
se cdo premtim qe ti me dhe do mbesi bla bla bla bla,
ti do qe une te shkel mbi veten dhe te t`fal ty,
ti do te hesht, e te besoj kur ti vetem me thua,
zemer skam faj, me thuaj te t`fal
nuk ka, nuk ka, nuk ka, aha nuk ka

Refreni
Orinda--Dikush me tha,
Tjetren e pa,
Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
s`dua te qaj,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Ishte ne krahe,
dikush e pa,
Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua,
s`dua te qaj,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso ti me trego.

Refreni
Vec mos harro,
se si me flinin, donim, qeshnim, luanim te dy zemer,
se si ne krahet e mij besoje, heshtje, qaje, zemer,
tani me paskan pare,
nje tjeter paskam marre,
se njerzit duan te flasin, ty kjo te paska vrare,
ku iku i gjithe besimi
Orinda--pergjigjen e pres nga ti
nuk ka jo tjeter per mua
Orinda--per mua ishe vec ti,
mos bej drame, genjyen kur te thane,
ti mbetesh shpirti im dhe vetem zoti zoti na ndan.

Refreni ( x2 )
Orinda--Dikush me tha,
Tjetren e pa,
Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
s`dua te qaj,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Ishte ne krahe,
dikush e pa,
Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua,
s`dua te qaj,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso
ti me trego,
Alban--Mos i beso beso beso beso beso ti me trego.


Mos i beso beso beso beso beso ( x4)
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar


*****


Foto


Postime: 1178
Regjistruar: 1-9-2009
Vendndodhja: Durres

Gjendja: Happy
Happy
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Jasht Linje

Gjendja: Crazy In My Way ....

[*] postuar n 3-12-2009 n 02:53


Shum Te Bukura :e:Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 3-12-2009 n 11:45


Cituar: Postimi origjinal nga Kleo..!!  
Shum Te Bukura :e:


Flm Kleo
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 20-12-2009 n 23:24


Poni - Si trendafil

Dashuria shuhet ne heshtje
si thahet trendafili ne etje
tani kam nevoje pr buzqeshje qe me fale ti
Pa ty shum I ftohte sht janari
Pa ty nuk me ngroh as zjarri
Ishe I pari qe zgjove ndjenjat pakufi

I heshtur sht momenti
I heshtur je dhe ti
E heshtur sht biseda qe humben ne te dy
Tani gjerat kuptohen ajo qe do te thuash kerkon shpjegim
se gjerat komplikohen dhe do fillim ka nj mbarim


shum e brishte sht dashuria
ndoshta shum e brishte jam une pr ty
Po ku ndodhtet lumturia qe une e kisha me ty
E kujtoj shpesh situaten ateher kur ish si trendafil
trendafili tani vyshket . vyshket pa jete

Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje
tani kam nevoje pr buzqeshje qe me fale ti
Pa ty shum I ftohte sht janari
Pa ty nuk me ngroh as zjarri
Ishe I pari qe zgjove ndjenjat pakufi (x2)


Shpresa le te vdes e fundit sdua te te harroj
dhe ne ujevaren e jetes e di ti ku do te te takoj
ndonse ne u deshem ne dashuri kurre nuk heshtem
tani e ngushelloj veten se dita dites pr ty po tretem

shum e brishte sht dashuria
ndoshta shum e brishte jam une pr ty
Po ku ndodhtet lumturia qe une e kisha me ty
E kujtoj shpesh situaten ateher kur ish si trendafil
trendafili tani vyshket , vyshket pa jete

Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje
tani kam nevoje pr buzqeshje qe me fale ti
Pa ty shum I ftohte sht janari
Pa ty nuk me ngroh as zjarri
Ishe I pari qe zgjove ndjenjat pakufi (x2)
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 20-12-2009 n 23:26


Soni-Te Dua Ty


tek ty jeton shpirt dashuriia ,tek buzet e tua gjeta jeet
kur me prek te them te dua, jan te miat buzt e tua ,
mere qiellin ta kam falur , me meer
Ti je bota ,ti je dielli
ti je deti, ti je qielli
ti je aii,Te dua tyy

Je gjysma ime ne kete jet,Gjithqkaa qe kam
Nese nj dit me nuk do jem,Me shkruajte nen tok e jotja jam
nj oqean qe na ndan tek un je sot
Nese nj dit qielli do te qaj,dielli do te dij te ngrohhh

tek ty jeton shpirt dashuriia ,tek buzet e tua gjeta jeet
kur me prek te them te dua jan te miat buzt e tua ,
mere qiellin ta kam falur , me mer
Ti je bota ,ti je dielli
ti je deti, ti je qielli
ti je aii,Te dua tyy

Je gjysma ime ne kete jet,Gjithqka qe kam
Nese nj dit me nuk do jem,Me shkruajte nen tok e jotja jam
nj oqean qe na ndan tek un je sot
Nese nj dit qielli do te qaj,dielli do te dij te ngrohhh
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 20-12-2009 n 23:26


IMAGINE OF YOU - ANJEZA SHAHINI


How strange the feeling in your soul
When love invades your very being
Another me or so Im told
And life takes on another meaning.

Day after day, I go through the motions,
Stumbling my way, life is a blur
Slave of my love, of my emotions
Youre in my eyes, youre in my heart

One kiss, one heartbeat, in time,
a kiss, the moment, is mine.
I close my eyes, I breathe
Im Queen of the world of Make Believe!!

You make me feel, a little crazy
You make me see your tears are true
You make my days and nights so hazy,
You make me feel the image of you.
Choir: You make me feel
Soloist: a little crazy
Choir: You make me see
Soloist: Your tears are true
Choir: You make me feel
Soloist: Image of you

I know its just a dream
I feel, l love, this life
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 21-12-2009 n 14:44


The Dreams- Prjetsisht miku yt


Si vegim, syt e tu i shikoj
Nj zhgnjim, jo nuk mund ta pranoj
Miku yt do t mbetem deri n prjet'si
Malli le t na djeg
pr nj puthje t brisht

Si kristal, loti n syt e mi
Do ndrioj deri n pafund'si
Si nj yll do tretem
T m shohsh dhe ti
Dhe me dritn e hns
N mes ndrrash do t vi

Ktu n qiell, si nj yll do t mbetem
Dhe nse m harron ather' do t tretem
Mikun m t mir mua do t m kesh
Premtimin e harruar srisht do ta rigjesh

Motivi kngs sime gjithmon do t jesh ti
Ritmi sht ndjenja, e imja fantazi
Nj histori ekstreme me ty kam prjetuar
Afshin m rrnqeths trupi yt e ka krijuar

Hej, hej, hej mikesha ime
Harroje ti harroje, harroje dashurin time
Harroji ti rrugicat ku kemi kaluar
T strukur nga frika m shum t dashuruar
...t dashuruar
Jo, joo
...t dashuruar
Nn nj cadr rrim t turbulluar...
Nj rrug pr t krkuar
Nj mendim pr t harruar
Nj varrim pr t shijuar

Si kristal, loti n syt e mi
Do ndrioj deri n pafund'si
Si nj yll do tretem
T m shohsh dhe ti
Dhe me dritn e hns
N mes ndrrash do t vi

Si vegim, syt e tu i shikoj
Nj zhgnjim, jo nuk mund ta pranoj
Miku yt do t mbetem deri n prjet'si
Malli le t na djeg
pr nj puthje t brisht

Si kristal, loti n syt e mi
Do ndrioj deri n pafund'si
Si nj yll do tretem
T m shohsh dhe ti
Dhe me dritn e hns
N mes ndrrash do t vi
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 21-12-2009 n 14:45


Produkt 28 - LargLARG....

Ne kinemane e harruar
E shoh jeten bardhe e zi
nj buzeqeshje te cilter qe sma jep dot njeri
Ate buzeqeshje qe me rriti
Ata sy qe me mesonin,
qortonin,tregonin,ndeshkonin
dhe prap me mbronin
Do ti shtregoj fort,se fati na tradhetoi
Gervishti dhe nj enderr,pakez jeten e copetoi
Nuk po kerkoj asgje,vec nj minute me shum
Te me shohesh dhe nj here,te shohesh veten tek une,
Te shohesh se jam rritur dhe koken lart e mbaj,
Te me shohesh qe gjej force,me ke mesuar te mos qaj
Se ndoshta keshtu duhej,por sme duket e drejte
Dalengadale edhe me ditet,qe kohapo I tret.
E di Zoti deshmi mbaj,i shpirtit qe do mbaj
Do ta bej ashtu te bute ne cast kerkon ta mbaj,
se sht njeriu im dhe e ndjej qe po renkon
ndja kerkoj ne bote une fjal,por as ajo nuk me ndihmon.

A do jemi,neser bashke a do te jemi?
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi?
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot sht shum vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne do hap do jem...

Sonte erdha vone,por ti zgjuar spo me prt
Sonte erdha vone,vec nj ore po me flet
Po flasin edhe muret,edhe fotot qe kam prane
Pershperisin disa kujtime qe me lotet u thane
ktu lame,ka thame,ti pse hesht dhe une hesht
Pse nuk vjen kur kam frike,
Kur kam ftohte jo mos ik,
Papritur nj jehone,nga larg afron ngadale
nj dallge e madhe,qe Brenda meje kthehet
Me vale,vale qe me mbron,ngroh,ledhaton
Me ndihmon te degjoj,ate ze qe me pershkon
jam me ty bir dhe kujtimet marrin jete,
muret me nuk po flasin dhe dy shpirtra ndizen lehte
Dhoma sht e ngrohte,dhimbja zhduket ne vaj
Ora tani ndalet,frymen tende ne dore mbaj
Dhe malli me perthan shuhet,buleza jete perseri
Nuk mjafton te jesh prap ti...

Sa here rrezohem,sa here do lendohem
Besoj se do jesh aty
Sa here frike do kem dhe bota me tremb
Dhe prap ti do jesh aty
Sa here do kerkoj nj shpatull ku dhe lotet do ti thaj
Nga larg vjen nj zed he Brenda meje
Ngrohte ngjall..

A do jemi,neser bashke a do te jemi?
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi?
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot sht shum vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne do hap do jem...

A do jemi,neser bashke a do te jemi?
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi?
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot sht shum vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne do hap do jem...
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 21-12-2009 n 14:45


Ndarja - Soni

Shpirti m thyhet kur shoh at shikim
syt t flasin dhe pr ndjenjn q ke n shpirt
lott m ty ste jan thar
i fsheh pr mos ti par
erdhi koha pr tu ndar
pr tu ndar pr tu ndar ("2x)

Duro zemr ti mos qaj
m jep forc q lott t ti mbaj
m puth m flit nga ngadal
si gjith zemr vetm ti

Ndarja sht shum e rnd
vret zemrn, lndon n shpirt
m puth m flit nga ngadal
si gjith zemr vetm ti
m puth m flit nga ngadal
si gjith zemr vetm ti (2x)
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 21-12-2009 n 14:49


Gentiana Ismaili - Pranoje

Me shikon nj here ne sy
dhe tregome a jame pr ty
nuk ke nevoj qe ta mundosh veten
ma jep nj puthje ti
asgje ne jete s'me ben me te lumtur
se sa kur jemi bashke

Se nuk me thua se c'fare ndjen pr mua
pse nuk me thua tani
une e pranoj qe ne zemren time
gjithmone do mbetesh ti
le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon(x2)

le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon

Me pak fjal e nj shikim
jetes ti mi jep gezim
ti je i vetmi qe kam takuar
dhe qe me meriton
ti je i vetmi qe kam takuar
dhe qe me meriton

Se nuk me thua se c'fare ndjen pr mua
pse nuk me thua tani
une e pranoj qe ne zemren time
gjithmone do mbetesh ti
le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon(x2)

le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3    5  ..  24

  Shko n fillim

Powered by XMB 1.9.11