Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1    3    5  ..  31
Autori: Subjekti: Barcoletat Te Gjitha Ketu

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:05


Mesazhi

ishin kon pas taku nji dit nji kinez nji amerikan dhe nji shqipėtarė dhe nė bisedė e sipėr kinezi fut gishtin nė vesh ne po flet diēka , pasi qė kreu iu drejtua shqiptari dhe e pyeti se ēfarė bėre ndėrsa ai ia ktheu fola me dike me telefon , kur u kthy kah amerikani ēka me pa po e shikonte thonin dhe fliste me dike dhe e shikonte nė njė ekran qė e kishte nė thua . Shqiptari i inatosur mendoi diēka dhe filloi tė goksoj , qė tė dy ju drejtuan e ti ēka po ban kėshtu , asgjė nji mesazh mė erdh nga gruaja...

Duhani

Ish kon pas shku nji her nji plak te nji mjek i veshve se nuk ndiente mirė pėr nji ko,troll dhe mjeku filloi ta kontrolloj pas kontrolle mjeku iu drejtua plakut " Agj a e pi duhanin " plaku i tha se po edhe ate kaēak , agj duhet me e lan se prej duhanit nuk po nien e pėr qata tź kan lan vesht , agja i habitur e shikoi mjekun e i tha po ti shok mjek se mė kan lan vesh ti po don me mė lan edhe ment aaaaaa

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:05


Sarme

-Ish kan nje katunare dhe krejt katuni e thirrnin "sarme",...mirdita "sarme"..mirembrama "sarme"..ku je "sarme", e kshtu me radhe qdo dite. -Nje dite katunari (sarmja), e kishte vendos kush ta therret "sarme" me ja thy hunt! -Del ne rruge e po pret , po pret, ...dikur po vjen nje kalimtare. -Miredita "sarme". -Ah ta q.fsha nanen, e nxjerre nje STUPC dhe e killave katunarin e shkrete. Mirpo ky tipi shkon drejt e ne Polici dhe tregon rastin . ..... mos me zgjat, vjen koha e dalin ne gjygj. Gjykatesi po e pyt viktimen:-Na tregoni rastin ne detaje. -Zoti Gjykates une e thirra me emrin qe e therrete krejt Katuni. -E cili eshte ai emer? -Po ai emer eshte (e shikonte "sarmen"), kur e zijme lakren,eee e mbushim me mish,eee e me oriz, eee e mandej,eee e mandej.... -MBSHTJELLE MBSHTJELLE SE TA KUM Q.. NANEN!!!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:05Qe nje ndodhi.

Jam i pamartuar.Isha i fejuar, mirpo martesa deshtoi.Qe PSE: -Per Vitin e Ri vendosa ti dhuroi te fejuares nje pale dorza te Dimrit, e bashke me dhurate edhe nje leter pershendetese. Aty ne shitore takova nje shoqe te kohes shkollore, e cila bleu brek(gaqica). Shitesja me pakujdesi , na i nderroi pakot, keshtu qe shoqja i kishte marre dorzat, e une brekt! TASH MUNDENI ME MARRE ME MENDE TE FEJUAREN TIME, KUR E HAPE PAKON ME DHURATE, DHE E LEXONE LETREN PERSHENDETESE. Qe edhe permbajtja e letres... "Me kete dhurate e dashur, dua te disponoj dhe ta baje me dije se te dua.Heren e fundit kam verejtur qka te mungon, pra tashe i ke ketu ne kete pako.Te deshiroje momente te kendeshme ne to.Deshta ti bleje te leshit, mirpo ishe ndjersite ndoshta, e kete e vrejta edhe te disa kolege te punes.Nuk e dita numrin e madhesise, keshtu qe me ndihmoi shitesja, e cila i provoi per mua.Deshta ti bleje te lekures, mirpo ato nuk mundesh me i deshe shpejt, sidomos kur te takohesh me kolege ne pune.E di qe do te perlyhen shpejte, sepse njerezit i kana duart e papasterta.Po mos u ben merak, se edhe pak e vjen Pranvera, e tani ski nevoje me i bajt. ...te puthe i dashuri i YT.

Kamarjeri

Ja sjell kamarieri nji supė nji musafiri,mysafiri e vėren qi gishti i kamarierit ishte mbrenda nė supė dhe fillon ta qorton ,pse a? Kamarieri i tregon se mjeku i kishte thanė qi gishtine e ke smut ,dhe duhesh gjithmon ta mbajshė nė vend tė nxehtė..! A? po a thot mysafiri..po mbaje gishtin nė bothė edhe aty e ki nxehtė...a nive a? Po zotri po aty ishte pak para se me ta sjellė supėn--bon apetit.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:06


Harresa

Zana e pyt shoqen e saj:
-Pse shkone ne stacion njo ore ma heret para se mu nis autobusi ?
-Qė te kem kohe te kthehem nese harroj diqka ..
ia ktheu shoqja.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:06


Te doktorri

-Doktorr, e theva doren ne dy vende...
E, pergjigjet doktorri,-mos shko ma ne ato vene.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:06


POLICI

Osht kon 1 Polic edhe tash nje
nxenes tu ec rruges e vet at Policin sa osht ora ?
Policii i thot edhe 10 minuta ne 20:00
nxenesi i thot toni Policit kur te bohet ora 20:00
hajde hama M.......?
tash Polici tu vrapu per me nxon at nxenesin
e shen 1 Polic tjeter edhe e vet?
he qka ke kshtu qe po e ndjek at nxenesin ?
Polici ja kthen se me tha kur te bohet ora 20:00
hajde hama M....?
Polici tjeter i thot -- ani mos u ngut pra se paske kohe edhe 5 minuta
, se edhe 5 minuta bohet ora 20:00

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:06


Mėsuesja
E pyet mesuesja nxenesin:Islam, numeroj pes kafshe te Afrikes. Islami:dy Luanė...
edhe tre krokodilla.


Mėsuesja e gjuhės:
- Kur unė them "Ardiani se donte tortėn", ēfarė ėshtė Ardiani nė kėtė rast ?
- Jo fort i zgjuar - pėrgjigjet nxėnėsiDisa fėmijė po grindeshin me njėri-tjetrin se kush e kishte gjyshin mė tė gjatė. I pari tha - Gjyshi im ėshtė i gjatė sa njė pallat pesėkatėsh !
I dyti tha: - I imi ėshtė i gjatė deri tek retė !
- A ka kapur diēka tė butė aty - e pyeti i treti ?
- Po - ia preu i dyti.
- Kanė qenė bolet e gjyshit tim - iu pėrgjigj i treti


Na ishte njėherė njė studente pėr metereologji. Kur bashkė me njė shokun e vet po shihte nivelin e shiut qė kishte rėnė atė ditė, me nder jush, i shpėtoi njė... pordhė. U shtrėngua e u shtrėngua dhe e bėri pa zė, por... era e tradhtoi. Pėr tė humbur gjurmėt e pyeti shokun:
-Si thua, si do tė jetė koha nesėr?
Shoku i vet, pasi nuhati njėherė majtas djathtas, tha:
-Nga era, duket se nesėr do te bjerė mut!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:06


Kishte qenė njėherė njė djalė qė vdiste pėr njė vajzė e cila ishte mendjemadhe dhe nuk e pėrfillte djalin. Njė ditė djali e ndalon nė rrugė dhe i kėrkon tė flasin mbi dashurinė.
Ajo i pėrgjigjet se pėr dashurinė tė shkojė tė flasė me nėnėn e saj.
Djali skuqet dhe nuk kishte se ēfarė tė thoshte pasi e kupton se nuk nė tė vėrtetė nuk ka ndėr mend tė martohet me tė ajo vajzė mendjemadhe, mendohet e mendohet, dhe njė ditė i thotė:
- Dėgjo Besmira do tė tregoj diēka shumė interesante.
Ajo i pėrgjigjet:
- Nuk ka nevojė se gjėrat interesante i di unė se jam e menēur vetė.
Megjithatė djali vazhdon tė tregojė me zė tė lartė nė mes tė klasės:
- Besmira kam parė nė ėndėrr sikur unė dhe ti po dilnim shėtitje nė pyll. Duke ecur papritur e pamenduar, ramė unė dhe ti nė dy gropa tė ndryshme. Nė gropėn time kishte m.. kurse ti re nė njė gropė me mjaltė.
Vajza i'a pret - ah sa mirė!
Djali vazhdon e nuk i'a ven veshin:
Dhe e din se ēfarė ndodhi pastaj moj e dashur ?!
Unė vazhdoja tė lepija ty, e ti vazhdoje tė mė lėpije mua.
Ēfarė do tė thonte tani vajza?

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:07Nė shtėpinė e pleqve njė plakė i thotė njė plaku:
- A e din se mund tė ia qėlloj nė tė se sa vjet i ke?
- Jo nuk mundesh - ia kthen plaku.
- Ēohu nė kėmbė ! - i thotė plaka.
Plaku me dy mendje dhe pak i nervozuar po ēohet.

- Vishi pantallonat!
Ai mė i nervozuar po i vesh.

- Rrotullohu njėherė!
Ai rrotullohet

- 82, - i thotė plaka.
Ai ēuditet dhe e pyet plakėn se si ia qėlloi nė tė.
- Ma ke treguar dje - ia kthen plaka.


- Mirė i dashur, sŽka gjė. Ia kalofsh mirė - tha ajo pėrpara se ta ulte telefonin.
- Kush ishte ? - tha burri qė ishte nė shtrat me tė.
- Burri im.
- ĒŽdonte ?
- Tha se do tė vonohej sepse po luan me letra me ty.
__________________

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:07


STRUJAGJIA

Shkon strujagjija te ni shpi edhe i del ni gru , i thot sosht burri ktu valla , vjen neser apet strujagjia i del ajo gruja veq ne bikini i thot sosht burri ktu edhe te nesrit menohet strujagjia thot me siguri um del cullak kur shkon te shpia e nxjerr K......? i mshon ziles kur hopa i del burri i asaj grus , ky k.....? n'dor ,I thot burri i asaj qka u ba bre Ky ja bon A PE PAGUN STRUJEN A TA PSh*** SAHATIN hahaahhaa

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:07


Ish kan njani i ka than djalit te vet shka bleji nja dy pula djali i vet shkon ne shitore dhe e vet shitsin sa kushton dy pula shitsi i ja kthen kemi pula 15 euro kemi 10 dhe kemi 5 po keto jan me sid shkon dajali te baba vet the i tho kish pula te 15 euro kish te 10 dhe 5 euro po keto te 5 euorov ishin me sid baba i vet i ja kthen djali shko merri qato te 5 eurov se sii kem njet mi Q......? po mi hanger
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:07


Nje djal i Mbretit kishte me vendos me u martuar ,dhe thot se do ta marr nje vajz qe nuk e din se qka esht k....? dhe e muar gruan e par e futi ne dhom dhe e urdheroj te deshet ,u desh edhe vet dhe e nxori e ja tregoi K... dhe i thot jemi burr e gru dhe nuk duhet te ket marre mes nesh ,por me trego se qka esht ky,ajo pak e ngushtuar dhe thot me vje keq ,ky iu drejtu trego trego dhe ajo foli ngadal k....? Ky ju drejtua e di qka esht ky a ? ,ti nuk mundesh me ka gru e imja se nuk koke serioze,e la ate grua dhe e mori te dyten ,ju perserit e njejta gje,e muar te treten dhe ajo ia dha nje pergjigje tjeter tha ky esht Krym,Ai burri ju drejtua jam krenar me ty ,ti je serioze,dhe do jesh gruaja e ime e tani po te tregoj se ky nuk esht krym por K...?!E gruaja tha nuk e besoj kete ky qenka krym se K.....? esht i
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:07


ELEFANTI ME PATENT SHOFER
Jon kane 4 elefanta edhe qysh me i nxon fiqa ata edhe cili prej tyre e ka vozit FIQEN jepni komente nese dini ?

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:08


Kishin qen nje her dy pleq ne nje kopsht duke pushuar dhe bisedonin, kur pa pritmaz vjen nje vaiz e re,dhe pleqt po i thoin:e more agj po e mira te koke po tishe kan pak ma e rritne se e re te kokea,ajo jau kthen atyne:e more agje pash a zotin deri te ju qohet juve une plakna
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:08


Kishin shku dhondrri me dy shoket e vet te miku i vet me nejt.Edhe miku i kthen drek me honger,miku veq dhondrrit po i qet mish sa po mundet.Po i thot nje shok i dhondrrit pse veq kti po i qet kaq shum mish(ai u pergjegj)se po ma q....? motren mir,aha tha (shoku )Po une ti q......? krejt familjen veq qitum me honger

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:08


Ish martu njani edhe nuk dike qa me ba.Hyni dhanderr,gruja kur e pa se nuk po din filloi vet te deshet,djali tuj pa nusen u desh edhe ai,nusja u shtri ne krevat ,edhe djali,tash po pret .Masi ma gruja nuk po lun ,djali po e pyet:Qka po pret tash?Gruja ju pergjigjo e pres mos po vjen kush me na q.....? dyve
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:08


DJALI & BABA
E pyti djali baben amunesh me rreh luan krasniqin ,ju kthy baba hiqmu qafes me luan krasniqin bre , pash zotin bab amun e rreh ajo i tha apet ju kthy baba i i tha djalit e rrehi e sosi bile, ju kthy djali i tha babes pse po rren se aj ti q** #@--)

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:08


PARASHUTA
Osht kan nje njeri edhe ushlu me parashut prej 200m edhe jan bo 100m se ka shlu parashutėn jan bo 50m se ka shlu parashutėn jan bo 30m se ka shlu parashutėn jan bo 10m se ka shlu parashutėn jan bo 5m se ka shlu parashutėn jan bo 2m edhe ja ban aj njeri ai une pi ktu kcej nkom

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:09


TRAKTORI
Njoni po jau bon shoqnis se vet "A e dini shtosin e traktorit" ata po ja kthejn "Jo Valla' E po tha nuk e dini se jeni kan en Prokolic

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:09


Nė vend tė parthėnies:

ĒKA DIMĖ (E ĒKA NUK DIMĖ) PĖR NASTRADIN HOXHĖN?

Dimė mirė se nė kohėn antike shtatė qytete u grindėn mes vete pėr tė dėshmuar se i cilit nga qytetet ėshtė Homeri (autori i „Iliadės" dhe i „Odiseut"), por e dimė gjithashtu se tri herė mė shumė popuj nė botė u grindėn pėr tė dėshmuar se i kujt ėshtė Nastradini!

E pra, Nastradini ka mundur mos tė ekzistoj fare.

Ku ta dimė ne tashti, ka ekzistuar apo nuk ka ekzistuar fare Nastradin Hoxha? Ne dimė dhe i kemi nė dorė anekdotat e tija tė shumta, dreqėsitė e marifetllėqet e tij. Ato edhe do t'i kemi dėgjuar shpesh, dhe na kanė bėrė tė qeshim, apo jo? Se, njė njeri i menēėm ka thėnė: „Pikėrisht pėr shkak se ėshtė aq e ngrohtė, qeshja ėshtė mė e bukur nga ēdo lule nė kėtė botė". E pėrse mos tė qeshim edhe ne me anekdotat e Nastradinit, kur dihet tanimė se me to qeshin njerėzit qė nga India e deri nė Spanjė?

Q'ėshtė e vėrteta, shkencėtarėt janė pėrpjekur tė zbulojnė personin historik qė do t'i pėrgjigjej Nastradinit tonė. Shkencėtarėt turq, sikur gjetėn dokumentin pėr tė dėshmuar Nastradinin si figurė historike. Ata thonė se ai (Nastradini) ishte nga qyteti Akshehir, qė ėshtė nė lindje tė Anadollisė, nė Azi tė Vogėl. I ati i Nastradinit, me emrin. Abdullah, thonė se ishte imam xhamie. Thonė gjithashtu se Nastradini i vogėl (sepse edhe njerėzit e mėdhenj - lindin tė vegjėl) u lind mė 1206 nė vendin e quajtur Horto, se u shkollua nė qytetin Konj (ne shtrojmė pyetjen: a thua ēfarė nxėnėsi do tė ketė qenė?), se punoi nė Kastamon (e sipas anekdotave ai nuk u dallua si punėtor i mirė, apo jo?) dhe se vdiq (megjithėse anekdotat janė tė pavdekshme) mė 1285 ose 1286! Por ec e beso se ka jetuar njė njeri i tillė, kur thuhet se edhe mbi pllakėn e varrit tė tij, viti i vdekjes shkruan sė prapthi: 6821 nė vend 1286?

Gojėdhėna pėr Nastradinin shkojnė edhe mė larg, hyjnė edhe mė thellė: thonė se ka varr nė katėr shtylla, pa rrethojė fare, po nė derė ka njė dry tė punuar nga druri! ... Tė tjerėt thonė se varri i tij i pėrmbysur ėshtė gati pėr t'u rrėzuar tatpjetė por ka njė ēandėrr nė anėn e sipėrme, - pikėrisht ku nuk duhet (qė tė rrėzohet mė shpejt?). Dhe tė tretėt thonė se varri i tij ėshtė aq qesharak, saqė kalimtari qė e sheh dhe nuk qesh me varrin e Nastradinit, i ngrihet qafa dhe i ngel koka e kthyer mėnjėanė, si dėnim!

Po, ē'rėndėsi ka nė ekzistoi ose jo Nastradini, kur ai na la njė thesar tė hareshėm, plot menēuri popullore dhe u bė pėrfaqėsues i shtresės sė varfėr duke vėnė nė lojė tė gjithė, qė nga mbreti e deri te gomari! Dreqėsitė e tij janė gjithherė tė pėrdorshme: ne me to ende vėmė nė thumb vese e #@!--)aktere tė dobėta njerėzore dhe i gėrgasim tė gjitha shtresat njerėzore. Figura e tillė si e Nastradinit sikur qe e domosdoshme edhe te popujt e tjerė, herėt a vonė- E patėn grekėt e vjetėr Diogjenin, e kanė gjermanėt Til Oelshpigelin,.. Njerėzit do tė kenė qeshur edhe mė parė, do tė qeshin e do tė thumbojnė edhe tash e tutje. Shumė popuj hokatarė, hokat e veta ia ndajmbathėn Nastradinit. Po hokat e tija edhe u pėrcollėn brez pas brezi, lėvizėn anekėnd: secili popull i mori dhe ua dha ngjyrėrat e veta, i veshi nė kostume tė veta. Ato u pėrvetėsuan nga tė gjithė.Nė Ballkan pėr shembull erdhėn me turqit osmanė, njėsoj si edhe nė shqipet, por Nastradini mbeti Nastradin: i vogėl, i mprehtė, syqelė, i shkathėt dhe, domosdo, i varfėr, — i hipur mbi njė gomar tė lig, qė bredh pėr tė vėnė nė lojė atė qė duhet vėnė nė lojė, qė tall ata qė e meritojnė talljen, qė gėrgat ata qė nuk duhet lėnė tė qetė. Pra, qėllimi duket fare qartė: me njė si marrash tė gjenden marrashėt e tjerė, sepse humori e satira qenė ushqim shekullor, sidomos pėr ata qė u mungonte buka e gojės. Kėtu edhe qėndron roli shoqėror i anekdotave tė Nastradinit, ky ėshtė misioni i tyre social, kjo ėshtė porosia humane.

Pavarėsisht nė ekzistoi a jo, Nastradini u bė figurė e rėndėsishme e letėrsisė gojore, qe me dreqėsitė e veta, me menēurinė, me drejtėsinė tė mėkėmbė pėrvojėn e popullit, pėrvojėn e kultivuar brez pas brezi. Ja, pra, si dhe pėrse u sajua edhe ky libėrth, lexues i nderuar.

U zgjodh nga shumė tė tjerė, pėr tė arritur nė duart e tua tė vogla, njomske, fėmijėrore. Ky ėshtė humor pėr ty, lexues i vogėl, por nuk bėn dėm nėse e lexojnė edhe prindėrit e tu, kujdestarėt e tu, mėsimdhėnėsit e tu. Pikė sė pari, nėse tė intereson kjo, pėr bazė u mor libri i parė i botuar kėtu e tridhjetė vjetė mė parė, libėr i hartuar nga Abdullah Zajmi, por qenė tė domosdoshme edhe „Proza popullore e Drenicės", „Anekdota" - vėllimi i parė nė botirn tė Institutit Albanologjik nė Prishtinė, poashtu disa edhe u pėrkthyen nga „Nastrudin Hoxha" nė botim tė „Svjetllostit" tė Sarajevės, pėr t'u rrumbullakėsuar sa mė mirė menēuria e Nastradin Hoxhės.

E kur t'i biesh nė fund kėtij botimi, ti lexues i vogėl, me thuaj - a ka farė rėndėsia nė ekzistoi ose jo Nastradin Hoxha? A nuk do tė tė mjaftojnė anekdotat e tij, mė nė fund? Sepse, njerėzit shkojnė e vijnė po pas lėnė veprat dhe nga tė gjitha veprat, hareja do tė jetė kryevepėr, apo jo? ... Se, sikur kjo botė tė kishte pasur mė shumė Nastradinė, do tė ishte mė e mirė - patjetėr.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:09


NASTRADINI DHE FĖMIJĖT

Kahdo shkonte Nastradin Hoxha, fėmijėt i shkonin pas, e tallnin, luanin me tė, e qortonin si askė tjetėr nė botė. Njėherė njė i rritur e qortoi Nastradinin:

— More Nastradin! Po ty fėmijėt nuk tė frikohen fare?

—As unė nuk frikohem prej tyre! — ia bėri Nastradini trim.

QĖ TĖ MOS E DI UNĖ

Nastradini njėherė u hidhėrua shumė nė gomarin e vet tė padėgjueshėm dhe urdhėroi tė birin:

— Ketij gomari mos i jep tė hajė, as tė pijė! Le tė ngordhė ky, sa mė parė!

Kur dolėn jashtė ahurit, Nastradini i pėshpėriti tė birit:

— Unė thashė ashtu qė ta tremb gomarin, qė mos tė mė hidhėrojė tash e tutje. Po ti jepi ujė e ushqim si zakonisht, por tė mos e di unė kėtė gjė!

SI SHKOJNĖ DITĖT KĖTU?

Nastradini arriti pėr herė tė parė nė Vuēitėrnė dhe derisa po shikonte me interesim, iu afrua njė i panjohur dhe e pyeti:

— A s'mė thua hoxhė, ē'ditė ėshtė sot, kėtu? Nastradini iu pėrgjigj:

— Mik i dashur, nuk jam nga kėtu. Pėr herė tė parė jam nė kėtė sheher, kėshtu qė ende nuk e di si shkojnė ditėt e javės kėtu. Mė mirė pyetė di-kėnd nga vendėsit!

NĖ ROL TĖ KĖNDESIT

U ngrit Nastradini nė mesnatė, doli jashtė e nisi tė kėndonte si kėndes. Fqinjėt qė e dėgjuan, e pyetėn ē'po ngjet me tė, ndėrsa ai u pėrgjigj:

— Paj, nesėr kam shumė punė dhe do tė dėshiroja tė agojė dita e re sa mė parė!

KUSH ĖSHTĖ MĖ I VJETĖR

E pyetėn Nastradinin:

— Cili jeni mė i vjetėr? Ti apo vėllai yt?

— Sivjet, unė jam pėr njė vit mė i vjetėr se ai, po nė vitin e ardhshėm do tė jemi moshatarė unė e vėllai!

NUK TĖ DON TY, NĖNĖ!

Njė lypės trokiti nė derėn e Nastradinit. Kėrkonte bukė ai. Nastradini ngau te e ėma qė ishte brenda dhe i tregoi. Nėna tha:

— Biro, i thuaj lypsit: nuk ėshtė nėna kėtu! Nastradini iu pėrgjigj nėnės:

— Po, ai nuk po tė kėrkon ty, por po kėrkon bukė, nėnė!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:10


NJĖ ME NJĖ

Nastradini ecte rrugės pas gomarit pėr midis tė Ferizajit, njė ditė vape. Kishte hequr dollomanė dhe e kishte vėnė mbi samar sepse bėnte vapė. Dikushi pėr ta tallur Nastradinit, ia vodhi dollomanė. Nastradini e pyeti gomarin:
— Ku ėshtė dollomaja ime?
Por gomari nuk fliste. Atėherė Nastradini i hidhėruar ia hoqi gomarit samarin dhe e vuri nė shpinė tė vet duke thėnė:
— Kur tė ma kthesh dollomanė time, ta kėthej samarin tėnd!

A RRITET LITARI?

Babai e dėrgoi Nastradinin nė pazar qė t'i blejė njė litar:
— Mė blej njė litar! — i tha.
Nastradini shkoi dhe u kthye saora. Kur i jati e pyeti ae kishte blerė litarin, ai iu pėrgjigj:
— Jo, nuk e bleva; ti vėrtetė mė tregove gjatėsinė e litarit por nuk mė the pėr sa kohė mund tė rritet litari aq sa e kėrkon ti!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:10


BĖJ ĒKA E KAM NĖ MENDĖ!

Nė njė fshat tė Gollakut Nastradini i mblodhi fshatarėt dhe u tha:
— Ose mė jepni ushqim, ose e bėj ēka e kam nė mend!
Fshatarėt u trembėn dhe i dhanė gjithė ē'patėn. Kur u ngop Nastradini mirė e mirė, ata s'u du-ruan pa e pyetur ē'kishte pasur ndėr mend t'i bėnte fshatit. Ai tha:
— Kam pasur ndėr mend tė shkoj nė fshatin tjetėr — nė Llap!

SI RUHET DERA E SHTĖPISĖ?

Nėna e Nastradinit vajti dikah dhe porositi tė birin ta ruante derėn e shtėpisė. Nastradini ndenji gjatė nė prag tė derės, u merzit, nisi tė luante me fėmijė dhe hajni e bėri atė qė kishte pasur ndėrmend. Kur u kthye nėna, e pa ē'kishte ngjarė dhe e pyeti tė birin:
— Pėrse nuk e ke ruajtur derėn e shtėpisė, Nastradin?
Nastradini u pėrgjigj:
— Po, besa, derėn nuk e ka gjetur gjė e ligė, e ti nuk mė the ta ruaj shtėpinė, po derėn!

DUKE KĖRKUAR GJUMIN

Nė Shkup ishte e ndaluar tė shėtisje rrugėve natėn vonė. Jeniēerėt silleshin rrugėve dhe merrnin masa kundėr bredhėsive. Njė natė e zunė Nastradinin.
— Ē'bėn kaq vonė qė sillesh rrugėve? — e pyetėn me hidhėrim.
Nastradinit iu mor goja dhe mezi tha:
— Paj, rashė tė flija, po e kisha lėnė derėn ēelė dhe gjumi mė kishte dalė jashtė, kėshtu qė dola ta kėrkoja!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:10


KUSHTI I FITUAR

Njėherė Nastradini nė lojė me fėmijė hasi njė dru tė lartė dhe u tha fėmijėve se do te hipte nė majė, nėse ata ia paguajnė njė gjysmė akēe (para e vjetėr). Fėmijėt mblodhėn sa patėn, bėne njė gjysmė akēe dhe Nastradini pasi i rrasi paratė nė xhep, tha:

— Sillmini shkallėt!

— Me shkallė ėshtė lehtė dhe ne nuk jemi marrė vesh qė tė hypėsh me shkallė, se me shkallė ia del gjithkush! — kundershtuan fėmijėt.

— E, as tė hip pa shkalle nuk jemi marrė vesh! — tha Nastradini dhe fitoi kushtin.

KOKA PA MISH

Babai i dha Nastradinit tė vogėl dy akēe pėr t'i blerė njė kokė qengji sepse babait i hahej shumė. Ai doli, e bleu, por kur kthehej rrugės e hėngri tėrė mishtė e kokės sė qengjit. Para tė jatit vuri vetėm rrashtėn e thatė tė qengjit.

— Ē'ėshtė kjo? — pyeti babai i hutuar. Ėshtė kokė qengji, baba! — tha Nastradini i vogėl.

— Po ku i ka veshėt? — pyeti ai.

— Kishte qenė e shurdhėr! — tha Nastradini.

— Po sytė — pyeti baba sėrish.

— E po, baba, kishte qenė qengj i verbėr! — tha ai.

— Besa, as gjuhė nuk paska, biro! — u hutua babai.

— Qengji ka qenė mėmec, baba! — tha vogėlushi.

— Ama, as njė grimė mish nuk e ka kjo kokė! — tha babai.

— E po, ka qenė njė qingj i ligė, baba! — tha ai.

— Atėherė pėrse e bleve kėshtu kėtė kokė qengji, — u hidhėrua babai.

— E bleva, baba, sepse i kishte dhėmbėt shumė tė mirė. I sheh sa tė mprehtė i ka? — ia bėri Nastradini dhe doli jashtė.

MĖ DHIMBSET ARA IME

Kau i huaj hyri nė arė tė Nastradinit. Nastradini mė kot e ndoqi kaun me hu: as e zu, as e qė-lloi. Po, pak mė vonė, tė njėjtin ka e pa tė zėnė nė zgjedhė tė fqinjit. Atėherė mori njė thupėr, u afrua dhe po e qėllon kaun.

— pėrse po e rrah kaun tim? — pyeti fqinji.

— Ti, hesht! E di kau vetė pėrse po e rrah! — tha Nastradini dhe vazhdoi ta qėllonte.

— Por, Nastradin, po mė dhimbset kau! — ia bėri fqinji.

— Mua po mė dhimbset ara ime! — tha Nastradini.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 26-10-2009 nė 02:10


DUA UJĖ E JO DAJAK!

Hyri hajni nė shtėpinė e Nastradinit. Familja e hetuan hajnin dhe i thanė Nastradinit qė ta kap-te.Ai ngau pas hajnit, e hajni me vrap u hodh pėrkrye murit tė oborrit. Nastradini mezi ia kapi opangėn hajnit, por ajo ishte e ndyrė dhe ia pėrleu duart.

Babai i Nastradinit po afrohej nga pas me njė stopėrlak dhe kur e pa Nastradini, duke u frikuar se babai do ta rrahte kėtė qė i shpėtoi hajni nga duart, tha:

— Nuk mė duhet dajaku, baba, po njė shtambė me ujė qė tė pastrohem se jam bėrė me baltė!

GOMARI ĖSHTĖ KTHYER MBRAPSHT

Nastradini deshi t'i hypte gomarit njė ditė, e ngreu kėmbėn dhe iu hodh nė shpinė mbrapsht: me kokė nga bishti. Ata qė ishin pranė, e panė dhe e pyetėn:

— Po pėrse je kthyer mbrapsht, Nastradin?

— Jo unė, jo, po gomari ėshtė kthyer si nuk duhet! — tha Nastradini.

NĖNA MĖ E RE SE I BIRI

Ishin mbledhur gratė nė shtėpinė e Nastradinit dhe me nėnėn e tij bėnin llafe, e herė pas herė e pyesnin shoqja-shoqen edhe pėr vjetėt. Nėna e Nastradinit thoshte se ka shtatė-tetėmbėdhjetė vjet, edhe pse Nastradini i kishte mbushur tė katėrmbėdhjetat. Kėtij mė nė fund nuk iu durua pa i thėnė nėnės:

— Ti nėna ime, vetėm edhe dy-tri vjet rri nė kėtė moshė qė thua se je, tė zė unė, e kur tė bėjmė vjet njėsoj, rritemi bashkėrisht!

PESHQIT E MĖDHENJ E DINĖ

Babai i Nastradinit kishte zėnė tre peshq nė Dri. Nėna i fėrgoi, por vetėm mė tė voglin e solli nė sofėr pėr drekė. Dy mė tė mėdhmjtė i fshehu nėn sofėr. Kur u ulėn, Nastradini i pėrshpėriti, diēka peshkut tė fėrguar qė ishte nė sofėr.

— Ēka po bėn ashtu, Nastradin? — pyeti babai.

— Po e pyes kėtė peshk kur ėshtė dita e kijametit! — tha ai.

— E po, ēka po tė thotė? — u hutua babai.

— Po mė thotė: jam peshk i vogėl unė, por pyeti ata dy peshqit e mėdhenj qė i ka fshehur nė-na nėn sofėr. Ata dinė mė shumė se unė, tha Nastradini.

NASTRADINI DHE MBRETI

Mbreti, qė shėtiste tebdil (i maskuar) e hasi Nastradinin e vogėl derisa shkonte nė shkollė dhe ia dha njė lirė.

— Merre kėtė lirė dhe blej sheqerka! — tha mbreti.

— Jo, nuk guxoj, se mė rrah babai! — tha vcgėlushi.

— Por, ti thuaj se ta ka dhėnė mbreti dhe ai nuk do tė tė rrahė, — tha mbreti.

— Nuk mund t'i them, se babai im e di se mbreti nuk e jep vetėm njė lirė. E nėse ju ma mbushni strajcėn me lira, baba im beson pastaj! — tha.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3    5  ..  31

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11