Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko n fund

Antart q po shikojn kt faqe: Asnj - 1 Vizitor

Versioni i Printueshm  
 Faqet:  1    3    5  ..  14
Autori: Subjekti: Poezi te ndryshme nga shkrimtaret Shqiptar..

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 11:47


MIGJENI

Ekstaza Pranverore

...dhe pranvera erdhi...
Npr ftyra tona rrshqiti nji gzim
dhe ndr zemra tona ngrehi nj fole,
e nj jet e bukur, e nj jet e re,
me dshira t shumta po buzqesh n lulzim.
...dhe dallndysha erdhi...
si shpirti n'ekstaz, n hovin e shejt shtri;
me qielln rroket, me diellin puthet,
dridhen kraht n hare mandej posht vrsulet
t'u dhurue n cicrim prshndetje nj mij.
...triumfon bylbyli...
kangtar plot magji n gemb t trandafiles,
n nj tempo t marr prkdheljet po shfre
e kanga kumbuese, kang' e tij pa fre,
asht si kang Orfeji ndr telat e lyrs.
...dhe vesa shklqen...
n nj pik t'argjant pasqyrohet jeta
trheqse si andrra dhe si vijzatimi
ndr ort e hyjzimit, kur shprthen agimi
e rrezet e arta rrshqasin ndr fleta.
... dhe pranvera erdhi...
Npr ftyra tona rrshqiti nj gzim
dhe ndr zemra tona ngrehi nj fole
e nj jet e bukur, e nj jet e re
me dshira t shumta po buzqesh n lulzim.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 11:48


MIGJENI

Vuejtja

Ka do dit
q po shof fare mir
se si nga vuejtja syt po m madhohen,
nepr ball dhe ftyr rrudhat po m shtohen
e si buzqeshja m'asht e hidhun...
... dhe po ndij
se si mngjeset e mia
nuk jan ma mngjese hovi e pune,
as ndrtimi, por t shtymt dita m dit
e nj jete q s'durohet.
Dalngadal po shof
si jeta nj nga nj
secilin ndjesi
me tradhti
po ma vulos
dhe s'po m mbet asgja
q me u nda
si shej gzimi,
prpara
nuk e dishe, ojet,
se kaq i tmerrt
asht grushti i yt
q mbyt
pa mshir.
Por kot
n pasqyr po shof
se si nga vuejtja syt po m madhohen
npr ball dhe n ftyr rrudhat po m shtohen,
dhe shpejt do t bahem
flamur i vjetruem
i rreckuem
ndrluftat e jets.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:28


MIGJENI


Dy Buze

Dy buz t kuqe,
dy dshira t flakta,
q afshin ma thithn,
gzimin ma fikn,
si fantazma ikn
ndr do bota t larta...
Dy buz t prgjakta,
dy dshira t flakta,
q afshin ma thithen
n buz kur m'u njitn
andjet m'i trazuen,
zemrn ma trbuen,
trunin ma helmuen
e n fund u mrguen...
Dy buz t kuqe,
bukuri fatale,
t nj grueje strzane
nj pranver t tan m morm
nj pjes zemre m nxorm,
dhe gzimin ma vodhn...
Ato dy buz t kuqe
dhe dy lot t mia
qen shenjat e dhimbjes
kur m vrau bukuria,
kur m zu dashunia
e m dogji rinia.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:29


MIGJENI

Zoti te dhashte

Dikush trokit ne dere...
- Kush a?
- A po na fal ndoj send, zoje?
- Zoti te dhashte!
- Me fal ndoj send, te dhashte Zoti shendet...
- Hajt! Zoti te dhashte!

Por lypesi e di se c'domethane "Zoti te dhashte": Mos me pas kurr, mos me ngran kurr. Prandej me ma teper fuqi i bie deres. E tash permrenda asht zani ma i rrepte:

- Hajt more! Zoti te dhashte! A merr vesht?

Lypsi doemos i duhet me marre vesht. E len ate dere, msyn te dyten, te treten, te katerten, e keshtu me rradhe, te gjitha dyert e asaj rruge. Kjo rruge sot per sot asht fusha e veprimit te tij. Neser asht ndoj rruge tjeter. Fushat e veprimit te qytetarit tone jane te ndryshme. Dhe ndryshojne njena nga tjetra, sic ndryshon parajsa nga ferri, me te gjithe variacionet piktoreske dhe mallengjyese. E lypsit, qe trokit nga dera ne dere, diku ia falin ndoj send, diku i thote zoja e shtepise: "s'kam besa" - dhe lypsi athere asht i bute, shkon tue mbajt mend kete dere, me ardhe ndoj dite tjeter. Por at "Zoti te dhashte" lypsi s'e duron; s'don ta degjoje. Ai e din mirfilli se c'do me thane "Zoti te dhashte". Edhe ate, i cili percjell me keto dy fjale, ai fillon ta mnije. Kurr ai s'i ka ndame keto dy fjale njenen nga tjetra. Kudo qe degjon fjalen "Zot", ai pa dashje ia shtonte ate "te dhashte" dhe ne tru te tij u krijonte dicka qe s'kuptohet e qe mnihet. Se ai ishte i sigurt se "Zoti te dhashte" domethane tallje.

Nje dite, me nje buzeqeshje ironike, duel lypsi nga nje ndertese me kryq ne maje, se aty kishte veshtrue keto fjale: "Zoti qe kujdeset per zoqte e qielles, s'ka me i lane njerezit te vdesin nga uja". Hee - thoshte lypsi tue dale - sot nuk asht njashtu. Zoti ndoshta kujdeset pet trumcake edhe priftent, por per mue s'e besoj. Mue dhe shoket e mi, po na harron bota e si mos te na harroje Zoti, qe s'na ka parasysh. Por thone, se Zoti... ketu lypsi preu mendimet dhe shpejtoi mbrapa nje plaku me bastun.

- Zotni, te lutem, me fal ndoj send...
- Zoti te dhashte!

Lypsi shtrengoi dhambet per ta ndale gjuhen, e cila ishte gati te kaloje kufirin e bjerzis. Shtrengoi dhe grushtat, e thonjt qe tash sa kohe nuk i kishte te preme, iu ngulen ne dhanat e duerve. Perpara vetes nuk shef asgja tjeter, vec objekte mnie. I bjen nder mend, koha kur s'ka pase nevoje me lype. Perkundra. Kujtohet si i ka ndihmue lypsat qe vijsnin dite shtune ne prakun e dyqanit te tij, kur ishte farktar... E sot? Atij pak kush i ndihmon, pse jane shume lypsa. Kujt i epet ma pare? Arsyetonte lypsi se fundi. Por mnia vetvetiu, pa arsye, rritej e pushtonte zemren e trunin e tij dhe m'at cast donte te shfreje ne nje menyre makatare tue rrahe hekurin e kuqun. E kur nuk ka hekur dhe cekic. Puna del e dyshimte dhe e rrezikshme.

Prandaj me taktik, zotni, mos thoni "Zoti te dhashte!".
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:45


Autor Naim Frashri


Ti, Shqipri, M Jep Nder

O malet e Shqipris dhe ju, o lisat e gjat,
fushat e gjera me lule, q ju kam ndr mend dit e nat.

Ju bregore bukuroshe dhe ju, lumenj t kulluar,
uka, kodra, brinja, grxhe dhe pyje t gjelbruar!

Do t kndoj bagtin q mbani ju e ushqeni,
o vendthit e bekuar, ju mendjen ma dfreni...
Ti, Shqipri, m jep nder, m jep emrin shqiptar,
zemrn ti ma gatove plot me dshir e me zjarr!
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:46


Autor Naim Frashri

Perndija

Rri mejtohem shum her
Tek perndon yll'i zjarrt,
Edhe hapet nj der,
Soje rrjeth nj drit' e art.
Ret, nga pak' e nga pak,
Marrn nj tjatr fytyr,
Bnen t kuqe flak,
E deti ndrin si pasqyr.
Oh! sa t bukura jan
Fushat q gjelbrojn,
Qiejt q s'kan an,
Lulet q lulzojn,
Zoqthit q flasin belbr
E fluturojn nd er,
Pyll'i veshur m t gjelbr,
Deti i qet' e i gjer,
Lumi q nxjerr oshtim,
Q bubullin npr male
Dhe ikn me fishllim
Npr fusha me ngadale,
Brigjet' e veshur me bar,
Me lule, me gjeth, me flet,
Rrahur n'ergjnt edhe n'ar,
Ahu me krye prpjet!
M do knt edhe m do vis
E m do uk' e do brinj
Shoh nj plep, nj vith a lis,
Nj qarr, nj bush, nj dllinj.
Hap syt dhe prqark shikonj
Fush, lim, brigje, male,
Edhe t shkuarat kujtonj
Nj nga nj, dalngadal.
Pr ata q jan ndar
Prej nesh, q rrinim gjith tok
Edhe m s'i kemi par,
Q i patm shpirt edhe shok,
Zmra m prvlohet
Edhe them vall 'u bn,
Kur shoh q koha po ndrrohet
Dhe t mugtit ka rn,
Po rrjeth npr hapsir
Edhe sa vete po shtohet,
Lint nata me errsir,
Dheu e qielli ndryshohet.
Kshtu rrotullohet moti,
Yjt' e hna syt hapin
Dhe pas nomit q'u vu Zoti
S'rrin, po gjithnj apin.
Lumi me nj pshertim
Ikn edhe vete n det,
Dgjohet nj bubullim,
Q prhapet prmbi dhet.
Duke shkuar dit' e net,
E duke ndrruar moti,
Vemi si lumi n det,
Nga Zoti, prap te Zoti.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:47


Autor Naim Frashri

Gjuha e zemres

Flet natyra ne do ast ne kete bote
Dhe te fshehten qe ka brenda, shkoqur thote.
Kush mund ti thote keto te fshehta me gjuhen e thashethemeve?!
Sepse kush me fjal ato shpjegon
ose nga te trupezuarit eshte ose vetveten shpreh.
Kaq te fshehta i thote era trendafilit,
Keto thote dhe renkimi i bilbilit.
Gjithe sendet dhe permban kjo gjithesi
Nxjerrin, shfaqin, kaq te fshehta dhe udi.
Reja, era, lumi, deti i shkumbezuar,
Malet, fushat dhe livadhet e bleruar,
Qielli, yjet dhe te tjera nje nga nje,
Flasin qarte, flasin bukur sa ska me.
Prandaj zemres kjo gjuh i eshte dhene
Qe ti thot asaj te fshehten e pathene.
Fjalet e kesaj gjuhe degjojini o dijetare,
O rrugenjohes te dijes, o zbulimtare.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:49


JULIJA GJIKA

STUHIA


Nuk duket kmb zogu,
jan strukur n fole.
Sdgjohet asnj zhurm,
bota sikur fle.

Nj er e leht fryn,
pastaj mrmritje gjethesh,
s largu frshllima,
dgjohen krcitje degsh.

N qiell shkreptima,
gjmimet t shurdhojn.
Errsohet dita, nxihet.
Stuhia ja fillon.

Cdo gj q gjen prpara,
e shkul e flak e hedh.
Degt m t dobta,
i thyen i bn prshesh.

E lodhur, pa marr frym,
kur sheh cdo gj prdhe,
trhiqet duke ln,
qetesi q t gnjen.

Me lot curg, qan qielli,
derdh shiun papushim.
Cfar rafshoi stuhia,
harron sakaq njeriu.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:50


JULIJA GJIKA


AH!


Kujtimin e nj dite e thrras.
Era e oqeanit e shtyn larg
edhe m larg,
Prtej ujrave, nn nj qiell gri,
ku skishte diell,
Vetm nj pal sy.
Shpirti m pikonte lot.
Nj lamtumir m ndjek,
si pulbardh
M pyet:
-Sa larg sht rrezja e mngjezit?
m thot,:-Mos shiko pas,
si gruaja e Lotit,
mos qaj kujtimin e dits,
q pas mbeti.
Mbi ujra ahet po vrapojn
Shkojn drejt nj bregu,
ku thrmohet dhimbja.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:52


JULIJA GJIKA

PRANVERA ESHTE KTHIM


Gjithmone kendoj per nje cati
Ku dallendyshet perseri ngriten folete
mengjeset zgjojne me cucuritje
Per ison llafazane qe ngrihet lart ne rete.
Gjithmone mendoj kthimin tim.
Nje ze nga larg me peshperit ne vesh
Gjaku yt, eshte yni.
Eja, pragu te therret
Te pret, sic e ke lene.
Gjithmone kendoj nje kenge
Qe pikellimin mund.
Eshte shpresa, nuk jam vetem,
Dhe syri nenes hapur
Te lule radhiqja e Marsit
era e perkund.
Pranvera eshte kthim,
Gjithmone na therret.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:54


JERONIM DE RADA

Kenga III


Ish te mbremja e shen Merise.
Vashat kishin lene lodrat
E te dyert kuvendonin,
se nuk qene ne shtepi
eterit e vrenjtur.
Kudo niste nje nxitim:
ndaheshin ar e kandile,
tek ne pritej nata.
Bija madheshtore zonjash
perdorez do luanin
me te nderem bij bujaresh.
ashtu si engjejt ne qiell,
me te mir` nga njerezit,
bejne vec harene e tyre.
Dola ne Rodh e , te kopshti,
ku po frushullonte elbi,
eca nen ullinjte.
Posht` te kroi, me kater vasha,
me te bardhe cip kreit,
erdh e bije e Kollogrese.
Dukeshin kallez te pjekur.
Vajza : -Fatmirosh ai qe na del,

mbi Rodhen fushamir
si vantilje Arberit!
Fanemir ajo kopilje
ka e jema e puthurez,,
ce te kragu t`i pushonj!
Ka te niset e magjepsur?
Ka vorea si dejti,
o ka e bardha mjezedit?
Mbi Rodhen e gjetheruar
si flamur i Arberit!
Fatmiroshe ajo cupe ,
qe, e puthur nga e ema,
do pushoje n`at krah!
Nga do niset, e magjepsur?
Nga veriu si deti,
Apo nga e bardha Juge?
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:55


JERONIM DE RADA

Kenge e rinise


Kndoi lauresha, e qiellit fluturoi,
E lart m'u ngrit e gjumin ma largoi.
Si e pafajme u vesha she u shtrova,
E zgjuhem, e knaqur q u zgjova.
E freskt era, e mua fatgzuar
M duket ky pallat kaq ballgjer,
Ku fle nj yll dhe tash qjellit vetmuar.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:56


JERONIM DE RADA

Luleve q valvit era


Fryu era e maleve
dhe rrzoi hijen e lisit:
gjaku im mbetet lumit t'Vodhit!
Ushtar, m'hapni shtatoren
q t shoh edhe nj her
Shkodren dhe time motr
te dritarja prkundruall.
M atje nuk do t zgjohem
Luleve q valvit era,
posi val q s'kan mbarim
Do t mblidhen shokt mbrmjes
brenda vatrash n atdhe:
Un i l si ndrz.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 12:59


Per ty


Per ty
zgjohet enderra ime e fjeture
te dua paturpesisht!
largesia po i mendka te dashuruarit
e une,
pjese e kesaj njerzie
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:00**ENDRA**

Ne fund te rruges takova nje shtepi
Hapa deren dhe hyra isha jasht
mbylla deren,prap isha jasht.
Ne fustanin time te bardhe
ishin disa shkronja te egera
Me vinte nje fllad i ftoft po shpirtin ,
ma ngrohte
Doja te therrisja zeri me kishte humbur
lart qielli ishte nxier nje yll
zbriti ne doren me beri
pellumbesh pa krah.
Lotet me rrodhen pa pritur gjdo lote qe binte
ne faqet e mija behej guri i muar .
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:01


Larg teje po qaj!


Qe sot edhe neser sdo jem me ketu,
nje vend I huaj me pret, I ngateruar kuturu.
Ti sot plot lumturi veshtroi syte e mi,
e neser tendit do jene plot nostalgji.
Perse do te duhet mos njihnim me lumturine,
qerpiket te na lageshin nga loti per lavdine,
me shih me sa dhimbje flasin keta syte e mi,
e do njohesh boten brenda qe tretet si qiri!
Kam njohur yjet plot drite qe flisnin syte e tu,
dhe lumturine ne to ngateruar kuturu.
Ti si dje edhe sot veshtrove syte e mi
i lumtur ne heshtje fole per dashuri!
Ah! Shpirti im i gjore qe eshte plot deshperim!
Ti qeshe kur me pe, e une shpertheva ne vajtim.
Sa dhemb ky lot i gjore kur del nga syri im,
se e di se dashuria do jete pambarim!
Se neser une do kem ikur e do qajme qe te dy,
ky eshte mankth I vetem qe kane tonit sy.
Se dashuria jone do jete kot me kot
kur larg nga njeri tjetri ne do te rrjedhim lot.
Te pashe, sot te pashe plot me dhembshuri,
Ndersa ti me pe padashur, si dje plot lumturi.
Do ecim larg duke folur si apel i jetes sone
dhe fjalet do ti degjojne yjet naten vone,
sepse ky malli jone sdo kete perfundim,
se do degjojme nje kenge e do zhytemi ne enderrim!
Per syte qe perplaseshin ne do kujtojme kurkund,
se ish nje dashuri dhe do jete e pafund.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:01


Per nje cast


Pak lot rrjedhin ne boten e reshkitshme te xhamit ,e dikush godet padashur flaten e barit.Nje enderr eshte shuar, pasi e shkeli kemba balten e njomet e ja prishi siperfaqen e lemuar.Eshte nje heshtje e pakthyeshme brenda nje qenieje njerzore qe capit dritat e qytetit lakmues, por qe sot ka pushuar nga shiu.Dikush lengoi thyeshem e habitshem mes vete horizontit te perhershem qe krijoi shpirti njerzor.Bota hesht nen dritherimat e buzeve qe kane minuta qe kane ngecur nga pikat e shiut, ku pervec buzeve lagte dhe floket e pafajshme .As yje por as hene, ashtu sic po mungonte gjithe diten dielli ,kishte ngrire dhe nje buzeqeshje gjithe diten e pakujdesur per te rrezuar shpirtin e sotem.Cuditerisht,. syte shikonin qiellin, ndoshta kerkonin te verboheshin nga vetetimat ose ndoshta nuk i dihej arsyeja e vertete e gjithe kesaj.Kishte lendim kudo ku shkelte plaga e pikave te shiut,e mes tyre dhe asaj bote te heshtur qe cafkiste mbi rrjedhen e ngjarjeve.Dukej qarte se ne mes te gjitha ketyre duhej nje pse e nje pergjigje e lidhur me shkencen, e brendesine e shpirtit.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:02


Legjende e pakujtuar

Bindu! Vdekja jote u tret
nga pakenaqesia e zemres se vuajtur.
Ky shpirt ndali dhe mendjen
dhe trupin nga gezimi te zhvatur!
A kam pasur guxim te kujtoj lotet e mi
kur ty fillova te te dua?
Qenkam legjende jo njeri
qe heshtja goditi tek mua.
As kam pyetur e pritur me kurre
si skllave e trembur nga syte
i mban dot ti lotet si dikur
dhe fjalet qe kam dashur ti mbyt?
Mendoje veten tende te shuajtur
si atehere dikur edhe une
skllav i frikes se humbjes ke mbetur
e pervec qarjes snjeh tjeter pune.
Bindu! Qe mbive mbi Mars,
planeti i zjarrit te pashuar.
Une nje engjell si dikur sjam me,
qe ti ke luajtur duke mohuar.
U trete, o legjende lojrash
dhe formova legjenden time.
Trupi yt eshte fund hojnash
qe gezon sot zemra ime!
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:03


Do te mungoj!


Me mungon,
kur nata fillon qan nga rete,
e buza dridhet nga loti.
Kur zemra renkon dridhshem
e ta ndreqe,
askush nuk eshte i zoti.
Me mungon,
kur buzeqeshja merrte fjalet e tua
dhe syte shiheshin
dhe thoshin TE DUA!
Me mungon,
aty ku buza
s'gjen sherim nga plasja
e ku endrrat sngrohen,
por dalengadale akull ftohen!
Me mungon,
ne perkushtimin e plogesht, te zi,
qe spati lidhje
me butesine e nje casti
ndaj qepallat mbyllen,
se me kujtohesh i harueshem.
Por..prape me mungon,
ne ekzistencen tende,
brenda harrimit tim.
E une therras henen, pastaj,
si te vetmin shpetim!
Por, me mungon,
ende sot deri ne thellesine e shpirtit,
ne harresen e harrimit
ne duart, qe duhen shtrenguar
ne plaget, qe jane duke lotuar,
e duhen sheruar...
me mungon ...me mungon....
te me thuash te dua
e pastaj te mendoj,
se ne cmendurine e vdekjes...
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:04


Valixhja e mallit...


E zbraza garderoben,rremuje bera shtepine
Ne shtigjet e enderres,notova per nje cast...
Ne sirtarin e vjeter,gjeta nje #@!--)toline
Shkruar me te kuqe,"Te pres me shume Mall...!"

Valixhja e mallit,ngarkuar me dhimbje'
Ne doren time te njome,mori arratine!
Ne aeroportin e zemres,ishte ndjenja ime...
Shkodrani i qeshur,ne shpirtin plot kujtime!
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:05


**Mall qe kurre nuk fiket**Ne ekranin e kujteses, si nje zog pa krahe
ndalova frymen sante, vendlindjen me pa...
Rrrugice e lagjes sime, shtruar me kalldrem
E mbytur nga shiu, -ne shpirt po me dhemb!

Ne balkonin e bardhe,dallendyshja kish` folene!
Ciceronte trishtueshem, -kur braktiste Atdhene`!
Ashtu dhe kjo zemra ime, sante eshte e trishte!
Me krahe malli keputur, -krijese teper e brishte!

Me shume mall dhe dashuri, kujtoj qytetin tim te Lindjes!
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:06


Cuditerisht te dua!


Ti me ben te te dua,...cuditerisht,valle pse?
me ben te kuptoj jeten ne momente trishtimi,
ne castet kur ngrin zemra ,e qesh pastaj,
ne lotet qe vetem shpirti yt mund ti mbaje,
e ato rrjedhin te kristalta......
I ngrin dora jote... i shperben,
i thyen...dhe i jep leje diellit,haha,
ai i shkrin.... te copezuara.
Dhe ja!....mi thave lotet,!Cuditerisht,
ma ndryshove shpirtin,...zemren,...boten...
qe e njihja,.. e di si?Te perhumbur,
pa bere dicka te dobishme.
Por...kuptova qe bota do zemer,
e une...zemren tende ,veten tende.
Si njeriu pa ajer ,jam pa ty!
Si qenia pa shpirtin ,jam pa ty!
Si lule pa rrenjen ,jam pa ty!
Se me ben te te dua.
Te te kujtoj cdo mengjes ,sa cel syte,
sapo te ndjej se jam gjalle,
nga rrahjet e zemres tende,
nga shpirti i unit tend,qe me cmendi!
E di qe brenda lotit,nuk njoh bukuri tjeter?
Se ai rrjedh per ty se jam larg,
e qesh duke rrjedhur per ty ,se te dua!
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:07


Pa ty ne pamundesi.

Ja nje zemer qe po pikon,
mbi pragjet e luftes qendron.
Ja plaget qe njeri I hapi
dhe qe per nje cast rrahjet ndalon!
Ku me treten flaket e shtrenjta,
si demon ne perdhet e fshehta,
dermova nje gju, nje krah,
nje buze nga dora jote u vra!
Dhe rend per te kapur guximin,
si shenje e luftes per clirimin.
Por brenda mekatit sguxoj
qe larg nje djalli te qendroj.
Dhe hapat e tretin dhe rrymen,
qe kjo plage ne zemer mbart frymen.
Ne shpirt me je ngjitur e di,
dhe kjo eshte nje barbari!
Se smundem te ndaj une gezimin,
ndaj endem dhe gjej vec trishtimin,
si fajtore se jam mekatare,
per veten ndihem tradhtare.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:07


Peisazh dashurie te lene pas


Gjethet tremben nga era
dhe hijet e tyre dritherojne.
Qyteti eshte i erret si ngahera,
e yjet per naten deshmojne!
Dhe neper gure copeza te mbetura
dy duar jane shtrenguar dikur
dhe ngelen buzeqeshjet e tretura,
si natyre e gozhduar ne mur.
Mbi pllaka trotuaresh dy gjurme,
kane dashur te mbysin vetmine,
por ato su ngjallen kurre me,
sapo largimi mbyti dashurine!
Ne naten kur gjethet perdridhen,
era pluhurin e gjurmeve fshin,
dhe neper faqe lotet hidhen,
ndersa qielli fillon vetetin!
Neonet kane trembur erresiren,
por drita e shpirtit u shuajt.
Kjo nate tremb edhe ndjenjen,
qe nga zemra ne yjet u mbajt.
U ftohen besimet e lena,
ato qe I ngrysi nje vit,
premtimin qe lehtas la hena,
u shuajt nga meteoret nje dite!
Se preki me buzen e plasur,
as ditet su kthyen me,
vec nata e erret cipeplasur,
shijon ne plaget qe ajo le!
Iu trembem dhe ne dashurise,
si gjethet nga era e ftohte,
si trilli deshires se largesise,
sot yjet nga dielli skane ngrohte!
Kujtimet u treten ne letrat,
qe tregonte sa here shpirti yne,
vec natyra e prishur nga ndjenjat,
brenda teje si mekatare po hyn!
Jane oret qe foli largesia,
por yjet jane larg qe ti mar
dhe trondisin gjithe mendimet e mia,
qe syte dhe zemra kane pare!
Gjethet perseri u tremben nga era
dhe syte ende lot pikojn
nuk jemi me kurre si ngahera
dhe rruget te shkuaren na kujtojne.
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 12-11-2009 n 13:08


Nese e sheh mike, se e di qe e ke prane


Nqs e shikon I thuaj se kam humbur per te gjetur lirine e zemres,por qe mos e genjesh e ti thuash qe nuk e dua me.Nqs e shikon i thuaj qe do te pres derisa te vije agimi e te perendoje perseri dielli e te linde perseri ai nje dashuri te re.Nqs e shikon thoi qe kam te incizuar gjithe fjalet e tua qe brengosen kete qenie,sepse kjo qenie te adhuron.Nqs e shikon thuaji qe po te shkruaj leter me fjale shekspiriane e qe neser do ta lexoje perseri per ta grisur sepse nuk ia vlen qe te mendosh me qindra here per ate qe do.Mikja ime e dashur gjithe lirizmin tim po ta shpreh e po te flas si pa e kuptuar per personin e zemres.E di ,qe do te te them se edhe per kete gje thoi nqs e shikon.
Nqs e shikon I thuaj qe po te ndjeje dhimbje ne shpirtin e tij te vije tek une se do ta kuptoj dhimbjen e tij me mire se vetja e tij se do te jete dyfish ky shpirt I lenduar . Nqs e shikon I thuaj qe kam pare ne enderr gjtihe lumturine tone qe ka shkuar, se ka qene vec enderr.
Nqs e shikon thoi qe nje zemer do I uroje gjithe ato cka deshiron pa e kuptuar perse do ta beje gjithe kete.Nqs e shikon I thuaj qe keni mare nje shpirt peng e spo kupton fare shkakun,perse eshte ende I varur nga ai.
E di?
Nqs e shikon mos harrosh ti thuash asgje!Ose thuaji qe te flas gjithmone per nje tjeter qe deshiroj ta dua sa ty,se nuk mund te dua tjeter sa ai.Mikja ime ,nqs e shikon I thuaj qe cdo pjesez e zemres sime turret te te harroje por dhe harrimi mbart syte e tu,qe cdo mengjes pres e kerkoj te gjej falje per gabimet e pafajshme.Mike ti qe e ke afer, thoi qe e dua shume aq sa spres te lidh qenien time me kerkend askend!
Ah sikur ta dinte qe kam besuar se cdo gje mund te ishte prfekte,por nuk kam besuar se ai perfeksion do te ngelej zhgenjimi me I madh I imi.Mike I thuaj se e humba se nuk kam dashur te luftoj per fitore,ne fund te fundit keshtu eshte e shkruarCrealitet I hidhur!
Mungesa e nje njeriu, mungesa e nje pjese te vetes sime!
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3    5  ..  14

  Shko n fillim

Powered by XMB 1.9.11