Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 2438
Regjistruar: 20-11-2006

Mosha: 99
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 29-4-2008 nė 22:29
Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale


Intimiteti nė ēift pėr t'u realizuar plotėsisht kėrkon bashkėpunimin e tė dy partnereve. Pėr shkak tė ndryshimeve fizike dhe biologjike kėnaqėsia seksuale nuk pėrjetohet nė tė njėjtėn mėnyrė dhe nė tė njėjtėn kohė nga tė dy partnerėt. Pėr femrat kjo ėshtė mė e vėshtirė, sidomos nė fillesat e marrėdhėnies. Pėr kėtė jepen njė sėrė kėshillash pėr tė ndihmuar nė shmangien e kėtyre problemeve sado tė vogla qofshin qė lindin nė jetėn nė ēift. Pėr tė mbajtur gjallė pasionin dhe jetėn e plotė seksuale ėshtė e nevojshme qė tė bisedoni me partnerin/en tuaj pėr ēdo problem qė ju shqetėson. Vetėm nė kėtė mėnyrė do tė mund tė "shėroheni" nga disa mendime qė nuk do t'iu lejojnė tė pėrjetoni plotėsisht raportin tuaj nė ēift.
1. Jepini kohė vetes
Seksi nuk ėshtė njė garė. As pėr njė femėr. Kulmi i eksitimit mund tė vijė nė fund pėr njė mashkull, ndėrsa pėr femrat duhet qė gjatė gjithė pėrvojės tė marrin kėnaqėsi qė tė arrijnė me tė vėrtetė pikėn mė kulmore tė epshit. Kėshtu qė, nėse doni tė bėni me tė vėrtetė pėrshtypje, merreni me ngadalė. "Ndėrroni marsh". Mendoni si njė breshkė dhe jo si njė lepur.
2. Komunikoni
Tė lidhesh fizikisht me njė femėr, nuk u garanton seks tė mirė. Intimiteti emocional do t'u vijė tė ndihmė tė dyja palėve. Ndani dėshirat dhe fantazitė tuaja dhe jini tė ndershėm me ato ēfarė u pėlqejnė dhe jo gjatė aktit. Sa mė shumė tė diskutoni pėr seksin aq mė i mirė do tė bėhet. Mbi tė gjitha dėgjojeni partneren tuaj.
3. Bėhuni pėrgjegjės
Djem, edhe pse kjo mund t'u duket e pabesueshme, por femrat nuk e pėlqejnė shumė njė mashkull i cili jep idenė e njė mashtruesi. Organi juaj mashkullor mund tė jetė pjesa mė sensuale e trupit, por pėrqendrimi vetėm nė nevojat tuaja dhe tė sajat, do tė bėjė qė partnerja juaj tė ndihet e ftohtė dhe tė mos tė mendojė mė pėr veten e saj.
4. Mos ndaloni
Nuk ėshtė aspak njė ide e mirė qė tė filloni tė bėni seks, tė arrini nė orgazėm dhe mė pas tė ndaloni. Herėn tjetėr merrni nė konsideratė situatėn, duke u nisur nga kėndvėshtrimi i saj. Femrat nuk kėrcejnė menjėherė nė kulmin seksual, por duke bėrė njė rrugė tė mbushur plot me kėnaqėsi. Nėse doni tė bėheni me tė vėrtetė mjeshtėr nė shtrat, mos e shikoni orgazmėn si pikėn kulmore dhe mė tė rėndėsishme tė raportit tuaj.
5. Kulmi i eksitimit
Kėto qė u thanė mė sipėr nuk nėnkuptojnė qė njė femėr nuk dėshiron tė arrijė nė orgazėm, por qė nuk ėshtė e nevojshme qė ajo tė arrijė gjithmonė kėtė pikė. Shumė pak femra arrijnė nė orgazėm vetėm nė sajė tė penetrimit nė vaginė tė organit mashkullor. Kjo do tė thotė se, nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve femrat arrijnė tė ndjejnė kulmin e kėnaqėsisė nė sajė tė stimulimit (prekjes, puthjes dhe fėrkimit) nė klitor.
6. Nėse gjithēka tjetėr dėshton
Edhe pse mungesa e orgazmės, shpesh nėnkupton se keni pėrdorur teknikat e gabuara, nė fakt pas saj mund tė qėndrojnė shumė arsye tė tjera serioze, si gjendja shėndetėsore apo ajo psikologjike. Nė kėtė rast duhet veēse t'i qėndroni sa mė pranė partneres suaj dhe ta bėni tė ndjejė se edhe pse gjėrat me seksin nuk po shkojnė ashtu si duhet, ju vazhdoni ta dashuroni si nė ditėn e parė.

Sjellja e meshkujve

Edhe pse duket sikur e kanė bezdi dhe shpesh herė duhet t'iu luteni me ditė pėr rubinetet, kanatat e dollapėve, suvanė e tavanit, qė ata mė nė fund pas shumė kundėrshtimesh, shtytjesh e harresash tė nisin punėn. Por kjo zvarritje nuk ėshtė asgjė mė shumė se njė lojė fėmijėsh, qė atyre u pėlqen. Sepse nė tė vėrtetė ata e kanė me qejf rregullimin e gjėrave. I bėn tė ndihen mirė kur nga duart e tyre rregullohet diēka, qė pa kėtė ndėrhyrje do mbetej e prishur pėrgjithmonė. Por qėllimi pse nuk e thonė kurrė kėtė ėshtė se gratė, sipas tyre, nuk e bėjnė dot ndryshimin ndėrmjet tė rregulluarit e njė rubineti me derdhjen plehrave, duke i quajtur tė dyja detyra tė meshkujve, qė duhet t'i kryejnė nė fundjavė, pak a shumė nė kohėn kur ka nisur ndonjė ndeshje futbolli apo garė makinash. Por ata e duan atė lutjen e partneres tė pėrsėritur, inatin dhe zbutjen pas pak minutash, ndonjė kompliment tė thėnė sh#@!--)azi.

Justifikimet dhe zėnkat

Ēdo vajzė kur ka qenė adoleshente, ka parė sesi i dashuri moshatar apo pak vite mė i madh, sigurisht qė ishte shumė i lumtur qė kishte nė krahė njė vajzė simpatike, tė zgjuar, tė ėmbėl, qė dukej shumė mirė me ato veshjet e thjeshta sa herė hynte nė shkollė. Po ja qė njė ditė me siguri ka kaluar njė nga to vajzat super-seksi tė qytetit dhe ai nuk e ka pasur problem tė kthente kokėn dhe t'iu linte me minuta tė tėra pėrballė atij spektakli tė pakėndshėm. Dhe kėtu fillojnė xhelozitė dhe zėnkat e para. Por vjen njė kohė nė jetėn e ēdo mashkulli kur ai zbulon dobinė qė ka fshehja e njė pjese tė madhe tė impulseve tė tij. Ai nis gati tė mėsojė pėrmendėsh ato kotėsitė dhe justifikimet e vogla qė femrat edhe pse i kuptojnė, kanė aq qejf t'i dėgjojnė. Dhe nė fakt kjo pėr ta nuk ėshtė njė gėnjeshtėr e pacipė, kjo ėshtė thjesht njė mėnyrė pėr t'i bėrė gjėrat mė tė lehta.

Vendimet e rėndėsishme

Mund tė ketė ndodhur qė disa prej tyre vendimin mė tė rėndėsishėm nė jetė pėr sa i pėrket martesės sė tyre e kanė marrė pas njė ēasti reflektimi, larg syve tė vajzės qė duan apo pėrkėdheljeve e tė saj. Ndoshta shtrirė nė bordin e njė varke qė vozit nė ujėrat e njė deti, ku ajo nuk e ka ndaluar tė shkojė, apo nė njė kasolle nė mal, ku ajo sėrish nuk ėshtė treguar dyshuese para se t'i uronte tė bėnte qejf. Ata e dinė se kjo i kushton njė femre dhe e vlerėsojnė. Kjo ėshtė gjėja mė e rėndėsishme qė njė mashkull nuk e thotė kurrė: nė rast se e lejon tė kalojė njė natė me shoqėrinė, tė harrohet nė njė mbrėmje pokeri, tė shkojė pėr peshk ose pėr vozitje vetėm, nuk do ta harrojė kurrė dhe do ta vlerėsojė mė tepėr se ē'pandehin femrat. Dhe rrallė do dojė tė lėrė vetėm njė partnere tė tillė. Kjo ėshtė e vėrteta. Por meshkujt do tė donin tė ishin gjithmonė 25 vjeē dhe nganjėherė nuk e kanė mendjen kur femrat flasin pėr probleme qė atyre nuk i zgjojnė shumė interes.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11