Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Sygjerim per host te ri ose...

XMB 2.0 Contributor
***
Postime: 431
Regjistruar: 12-1-2005

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje

Gjendja: Luv Ya

[*] postuar nė 1-4-2014 nė 17:30
Sygjerim per host te ri ose...


Meqe po shoh qe resurset e faqes harxhohen qe pa mbushur java e pare e muajit desha tju sugjeroja kalimin ne host te ri
tek HostGator ose NameCheap.
HostGator ka pak cmime te larta por sherbimi eshte i shkelqyer pothuajse 0 downtime.
Por dhe namecheap nuk ngelet pas me bussines expert shared plan hosting (shume rralle mund te kete downtime)
https://www.namecheap.com/hosting/shared.aspx .
Nje opsion tjeter eshte integrimi i CloudFlare ne menyre qe trafiku te shperndahet ne "Cloud" dhe ka shume opsione te mira per parandalimin e DOS & DDOS.
Kjo e fundit ka dhe versionin falas (kuptohet me disa limite Max 100TB - TeraByte / muaj trafik - bandwidth qe sbesoj se akullore i kalon) por qe ju sugjeroj ta provoni dhe do ngeleni te kenaqur!Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11