Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Nesėr 12.12.12, profecitė pėr datėn e veēantė


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 11-12-2012 nė 16:14
Nesėr 12.12.12, profecitė pėr datėn e veēantė
Fuqia e numrave. Dita e nesėrme ėshtė njė ditė e cila duhet mbajtur parasysh sepse numri 12 pėrsėritet tre herė, dita, muaji dhe viti 12.12.12.

Tė pasionuarit pas simboleve dhe profecive tė tilla e cilėsojnė ditėn e nesėrme si njė portė energjie e cila mund tė ēojė nė pastrimin e shpirtit, por gjithashtu edhe njė ditė fatsjellėse.

Pėrkufizimet pėr kėtė treshe janė tė shumta, si pėr shembull janė 12 nerva nė trupin njerėzor, njėlloj si 12 muaj tė vitit, njėlloj si shenjat zodiakale, numėrimi i orės etj.

12 ėshtė edhe mosha kur njeriu futet nė fazėn e pubertetit, fazė rritje dhe transformimi radikal i personit.

Skeptikėt siē raporton noa.al e cilėsojnė si njė rastėsi tė thjeshtė, ndėrsa tė tjerė tentojnė tė japin shpjegime efikase.

Kėshtu qė nėse 21 dhjetori ėshtė parashikuar dita e fundit tė botės, kjo ditė duhet shfrytėzuar sa mė mirė nė pėrdorimin energjisė sė duhur.

Ka nga ata qė besojnė dhe nga ata qė nuk besojė, zgjedhja ėshtė e lirė, megjithatė e mėrkura do jetė njė ditė e veēantė ku asteroidi Toutatis do tė kalojė pranė planetit tonė me 6.9 milionė kilometra distancė.

Gjithsesi astronomėt thonė se nuk ka asnjė rrezik apo kėrcėnim pėr sigurinė tonė, por gjithsesi duhet treguar kujdes sepse asteroidi hyn nė kategorinė e trupave qiellorė potencialisht tė rrezikshėm.
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 11-12-2012 nė 20:05


Interesante kjo dt e neserme :D Shpresojme te jet dicka e vecante per tu besuar (XD)I can and I will.... Watch me !
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11