Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Vendose Emrin tuaj ne Welcome Scren (pasi qe starton pc)


*****


Foto


Postime: 1178
Regjistruar: 1-9-2009
Vendndodhja: Durres

Gjendja: Happy
Happy
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Jashtė Linje

Gjendja: Crazy In My Way ....

[*] postuar nė 2-11-2012 nė 20:16
Vendose Emrin tuaj ne Welcome Scren (pasi qe starton pc)

Per ta e bere kete duhet ta kemi programin resource hacker ka edhe porgrame te tjera me te cilat mund te modifikoni por per momentin ju nevojitet ky dhe ate mund ta sh#@!--)kojm nga ky link:


http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

Pasi qe ta kemi sh#@!--)kuar programin e instalojm ate ne kompjuter...
Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File > Open tani shkojm tek: C:WINDOWSsystem32 dhe e gjejm fajllin logonoui.exe
Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033 tani te Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe ju e deshironi dhe e ruajm tek C:WINDOWSsystem32
dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi rregullu me lart
shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE pastaj -> Microsoft pastaj -> Windows NT pastaj -> Cu rrentVersion pastaj -> nga fundi ke -> Winlogon perseri ne fund ke -> UIHost dhe klikojm dy her ne te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni emrin si e keni ruajtur me pare
tani i bejm restart kompjuterit dhe e shihni funksionin ...
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11