Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko n fund

Antart q po shikojn kt faqe: Asnj - 1 Vizitor

Versioni i Printueshm  
Autori: Subjekti: Rikthehet ora dimerore

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jasht Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar n 28-10-2012 n 11:01
Rikthehet ora dimerore


Naten e se shtunes duke u gdhire e diel akrepat do te shkojne prapa nje ore, pra ora 03:00 do te jete ora 02:00 pas mesnate. Ndryshimi i ores behet dy here ne vit ne javen e fundit te tetorit dhe ne te dielen e fundit te marsit me qellim shfrytezimin sa me mire te energjise diellore.

Zhvendosja me 60 minuta para ose pas e akrepave nisi te behej thuajse i njetrajtshem ne Europe nga viti 1974, pas krizes se pare te naftes kur disa vende vendosen te ojne perpara oren ne menyre qe te shfrytezonin me shume driten e diellit dhe te konsumonin me pak energji elektrike.

Megjithate mbi efikasitetin e ketij ndryshimi ka shume debat. Ne disa vende ndryshimi i ores nuk aplikohet, nderkohe qe Rusia po shqyrton mundesine qe te mos e ndryshoje me oren zyrtare. Perve kesaj, nga studimet sociologe, ndryshimi i ores shoqerohet me ankth dhe rritje stresi per mjaft persona. topchannel.
I can and I will.... Watch me !
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014
Vendndodhja: Ne Zemren E Tij

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 22
Jasht Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar n 13-10-2014 n 17:50


sa shpejt kalojn vitet aq te mira qofshin
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te muar..........
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>> ~ Jetmira ~
"""""""""
Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko n fillim

Powered by XMB 1.9.11