Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Publikohet traileri i filmit mbi vrasjen e Bin Laden (video)


*******


Foto


Postime: 3309
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 9-8-2012 nė 14:08
Publikohet traileri i filmit mbi vrasjen e Bin Laden (video)


Eshtė shfaqur nė internet traileri i filmit mbi fundin e Osama bin Laden, qė mban titullin "Zero Dark Thirty", vepėr e regjisores fituese tė ēmimit Oscar, Kathryn Bigelow.

Filmi ėshtė pėrqendruar nė operacionin e skuadrės sė Navy Seal, qė pasi bastisi kompleksin e sheikut tė terrorit nė Abotabad tė Pakistanit, mė 2 maj 2011, e vrau atė me dy plumba nė kokė.

Titulli, ka sqaruar vetė Bigelow, ėshtė njė term ushtarak qė do tė thotė "30 minuta pas mesnate", por qė i referohet edhe fshehtėsisė sė misionit qė nė tė vėrtetė ka zgjatur plot 10 vjet.

"Zero Dark Thirty" do tė dalė nė kinematė e Shteteve tė Bashkuara mė 19 dhjetor, posaēėrisht pas zgjedhjeve presidenciale, pėr tė shuar frikėn e politikanėve republikanė se filmi mund tė influencojė zgjedhėsit pėr tė votuar presidentin Obama.

Qė nė fillim tė vitit, kur filmi ishte ende nė fazėn embrionale, kishte nisur vala e kritikave tė sė djathtės pasi kishte zbuluar se administrata Obama i kishte dhėnė informacione tė rezervuara mbi operacionin e njėsisė "Team 6" producentėve tė filmit.

"Zero Dark Thirty" do tė shpėrndahet nė kinematė amerikane nga "Columbia Pictures" dhe nga "Universal" nė pjesėn tjetėr tė botės. Mes aktorėve spikasin Jessica Chastain, Joel Edgerton, Mark Duplass dhe Mark Strong.

TCh
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 9-8-2012 nė 21:11


ca te tjere thone se ai eshte ne burge .... e ca te tjere thone eqka nuk thone ...........Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11