Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Familja e shiti te plaku maqedonas pėr 3500 euro

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 23-4-2012 nė 15:38
Familja e shiti te plaku maqedonas pėr 3500 euro

Nė qendėr tė Manastirit tek stacioni i autobusėve njė grua e re vrapon tė kapi autobusin e linjės urbane. Pėr fat tė keq tė saj ajo nuk e kapi, pėr pak metra. Gruaja mallkon nė gjuhėn shqipe shoferin e autobusit: “Edhe ti o i mallkuar pėr pak sekonda nuk mė prite”. Ajo ėshtė vetėm njėra nga qindra vajza shqiptare, tė cilat janė shitur nga familjet e tyre pėr burra tė moshuar maqedonas.

Marie N. ėshtė nga veriu i Shqipėrisė dhe familja e shiti tri vjet mė parė nė Maqedoni te njė burrė i moshuar, pėr 3500 euro. Ajo tanimė ėshtė 26 vjeē, ka njė fėmijė 3 vjeē dhe jeton zgjedhjen e prindėrve edhe pse pa dėshirė.

Thotė se ėshtė nga Malėsia e Shkodrės, kurse familja e martoi-shiti pėr njė burrė maqedonas 52-vjeēar nė veri tė krahinės sė Pellagonisė?

“U martova pėrmes disa sekserėve nga Shkodra qė merren me kėtė punė tė pistė, na shesin nė si lopėt nė pazar nėpėr fshatrat e thella tė Maqedonisė me burra tė moshuar”, rrėfen ajo pėr “Gazetėn Shqiptare”.

Ajo thotė se pėrjetime mė tė dhimbshme dhe jetė mė tė vėshtirė se kjo qė bėn nuk ka ku tė vejė.

“Jam e keqtrajtuar nga sllavo-maqedonasit ku shahet nėna shqiptare nė ēdo cep tė shtėpisė, djalit tim tre vjeēar nuk mund t‘i flas shqip asnjė fjalė, ai nuk duhet tė mėsojė gjuhėn shqipe edhe pse nėnė e ka shqiptare”, rrėfen Maria.

Thotė se ka marrė njė mesazh nė telefon se nėna ėshtė shumė e sėmurė. “Mė dhanė tre ditė lejė duke mė mbajtur djalin tim tė vogėl, i cili quhet Zoran”.

Ajo thotė se vetėm nė fshatrat e Pellagonisė sė Manastirit deri nė fshatrat malore tė Veleshit janė mbi 500 vajza shqiptare qė janė martuar me tė moshuar nga Maqedonia , tė cilat janė shitur nga kėta menaxherėt shkodranė me euro nga familjet e tyre tė varfra nė Shqipėri.

“Pjesa dėrrmuese e tyre janė nga Malėsia e Shkodrės, Dukagjini, Mirdita, Kruja..., kryesisht nga zonat e thella malore”.

Marie ka njė porosi pėr vajzat shqiptare, qė tė mos pėrjetojnė tė njėjtin fat si tė saj dhe atyre qindra shqiptareve qė janė martuar me burra tė moshuar maqedonas, por edhe shteti shqiptar tė ndalojė urgjent kėtė dukuri, kėtė tė shitjes sė femrave shqiptare si skllave. “Kėtu kemi tė bėjmė me njė krim tė organizuar dhe cenim tė rėndė tė lirisė sė femrės shqiptare”, thotė ajo.
Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 24-4-2012 nė 10:22


jan gjera te tilla qe sa vine e rriten ne AL , e leje qe te mendojme se koha po ecen perpara dhe gjera te tilla duhet te humbasin , por quditerisht Shqiperija po shkon njejt sikur Kosova vetem me koke teposhte .....Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

SaDneSS
*****


Foto


Postime: 861
Regjistruar: 21-11-2010
Vendndodhja: Ne ZeMreN TeNDe

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: ElektronILire

[*] postuar nė 24-4-2012 nė 16:53


Kjo eshte 1 gje per te ardh keq..Hedh Syt Dhe Veshtroj Larg
Shof Nje Drit Qe Po Vjen Po Vjen Ngadal
A eshte Fati Ime apo prap Sketerr ?
Tlutem Zot shifem Po shifem Mir Ket Her..
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 28-5-2012 nė 12:22


E pabesueshme & njekohesisht tmerresisht e trishte.
Kjo injorance kapercen ē'do limit.
Nuk ke kushte ekonomike, apo nuk di te edukosh nje femij, atehere jeto per veten edhe kaq, pse duhet te sjellesh ne jete nje qenie njerezore thjesht per te vuajtur.
STOP INJORANCES!!!
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Antar i Respektuar
****


Foto


Postime: 516
Regjistruar: 31-8-2009

Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 28-5-2012 nė 14:37


Nuk edi se cfar zemre kan pasur ato prinde qe kan shitur vajzen e tyre per lek..dhe me e keqa per Maqedonas...ato lloj njerzi qe bejn tregti me femra shqiptare duhen te varur te vorrosen per se gjalli.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 269
Regjistruar: 7-3-2011
Vendndodhja: Ne Boten e Cudirave!

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: United States
United States
Vendbanimi: USA
USA
Gjinia: Mashkull
Jashtė Linje

Gjendja: Akullore.Com

[*] postuar nė 29-5-2012 nė 03:34


E Ka Pas Nga Halli Familja Asaj Qe Ska Pas Qfar Ti Ushqej Femijt E Tjere!
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 29-5-2012 nė 06:34


Omg, se besoja se egzistonin te tilla gjera ne Shqiperi ... E pabesueshme!

░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 29-5-2012 nė 09:59


Kete gjee duhet besuar se jan gjerra qe egzistojn ne dokumente se 4 mij shqipatere jan te marturara (te shitura)per maqedon neper vende te ndryshme te maqedonis,Po ka dhe nje numer te madh te shqipatreve te martuara me Serbi ku numri atje dic me i madh ,por shqiperija num ka mare masa per kto gjera,Ndersa shteti i serbis doli me nje deklarat ku thuheshte te formulojn nje ligj serbet te mos martohen me shqipateret e shqiperris eshte rit numri i martesave me shqipatre. Per fat te keq kjo situat akoma po zbatohet cdo dite ku vajzat tona , motrat tona ,martohen me pleq ,ku shteti i Shqiperis nuk mer masa te duhura.:s
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 159
Regjistruar: 27-12-2011

Gjendja: Happy
Happy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje


[*] postuar nė 30-5-2012 nė 14:41


na kenaqet ju qe hapni keto tema, po pse ne fshatrat e kosoves shkembehen vajzat me lopet kur martohen dmth me te mira materiale, plaku te pakten paska paguar leke, nje fjale i thone shif cke perreth pastaj zgjerohu me tej... se kur mundohesh te peshtysh lart shum te bie mbi vete ;)Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 159
Regjistruar: 27-12-2011

Gjendja: Happy
Happy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje


[*] postuar nė 30-5-2012 nė 14:43


se harrova, ela se di mir historin e shqipris, ato vende qe ka permendur zonat e thella malore sic jane dukagjinisit etj si keto ka shum popullate sllave te ngelur ne shqipri, lexo moj ela pastaj hap tema per gjera te tilla...Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 269
Regjistruar: 7-3-2011
Vendndodhja: Ne Boten e Cudirave!

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: United States
United States
Vendbanimi: USA
USA
Gjinia: Mashkull
Jashtė Linje

Gjendja: Akullore.Com

[*] postuar nė 30-5-2012 nė 16:21


Nera Shum Argresive Je Kur Komenton??? Ma Ngadal Te Keqen Se Na Vret Syt!
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 30-5-2012 nė 17:14


Cituar: Postimi origjinal nga Nera  
na kenaqet ju qe hapni keto tema, po pse ne fshatrat e kosoves shkembehen vajzat me lopet kur martohen dmth me te mira materiale, plaku te pakten paska paguar leke, nje fjale i thone shif cke perreth pastaj zgjerohu me tej... se kur mundohesh te peshtysh lart shum te bie mbi vete ;)Une postova ate qe e lexova ne shtyp nuk genjeva asgje, pse te vje moj ty inat turp vertet per nje prind te shes femijen e tij e sa per fshatrat e kosoves je shume gabim se ketu tek ne nuk behen gjera te tilla per kte te garantoj e dashur:D
Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 159
Regjistruar: 27-12-2011

Gjendja: Happy
Happy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje


[*] postuar nė 4-6-2012 nė 10:51


Cituar: Postimi origjinal nga Ela Kiss  
Cituar: Postimi origjinal nga Nera  
na kenaqet ju qe hapni keto tema, po pse ne fshatrat e kosoves shkembehen vajzat me lopet kur martohen dmth me te mira materiale, plaku te pakten paska paguar leke, nje fjale i thone shif cke perreth pastaj zgjerohu me tej... se kur mundohesh te peshtysh lart shum te bie mbi vete ;)Une postova ate qe e lexova ne shtyp nuk genjeva asgje, pse te vje moj ty inat turp vertet per nje prind te shes femijen e tij e sa per fshatrat e kosoves je shume gabim se ketu tek ne nuk behen gjera te tilla per kte te garantoj e dashur:D
Jo jo ti sje mir e informuar, prandaj te them lexo dhe artikuj te tjere pasi te nxjerresh keto gjera ketu, sepse zonat e kosoves si dhe zonat e thella te shqipris sic ke permendur ti me siper vazhdojne ti shkembejn akoma femrat me te mira materiale, por ti lexon vetem ato qe te intereson ty si kunjaxhie qe je pak ;) dhe e dyta mua sme behet von fare kush shitet e kush blihet, sepse dhe kjo gje qe behet me keto vajza eshte nje lloj prostitucioni kudo qofte, kosove shqipri, apo dhe maqedoni ne keto zona te thella, dhe me e keqja nga familiet e tyre...dhe nuk jam gabim fare pasi ti ske dijenin e duhur mbi gjerat qe ndodhin ec ketej se te jap un fakte sa te duash pasi e kam then disa her ka te bej me punen time dhe i njoh keto gjera shum mir;)
Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 159
Regjistruar: 27-12-2011

Gjendja: Happy
Happy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje


[*] postuar nė 4-6-2012 nė 10:54


Cituar: Postimi origjinal nga boy_usa  
Nera Shum Argresive Je Kur Komenton??? Ma Ngadal Te Keqen Se Na Vret Syt!


Ty po ste pelqeu mos lexo i dashur se ste vriten as syte kshu:coool
Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 29-9-2014 nė 16:40


e tmerrshme,dicka e till as nje femre mos ti ndodhShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11