Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Nje histori shume domethenese !!!

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 6-4-2012 nė 23:27
Nje histori shume domethenese !!!


Njė natė mora njė telefonatė nga njė mik i mirė .
U ndieva shumė mirė nga telefonata e tij. Gjėja e parė qė mė pyeti ishte :
- Si je ?
Nuk e di pse iu pėrgjigja :
- Ndihem i vetmuar !
Dėshiron tė flasim ? - mė tha .
Iu pėrgjigja - Po !
Dhe ai menjėherė mė tha : Dėshiron tė vi nė shtėpinė tėnde dhe tė flasim ?
Unė iu pėrgjigja - Po !
Ula telefonin dhe pėr 15 minuta shoku im ishte para derės duke i rėnė ziles .
I fola pėr orė tė tėra pėr gjithēka , pėr punėn time , familjen , tė fejuarėn , pėr dyshimet e mia , dhe ai mė dėgjonte gjithmonė me kujdes .
Pa kujtuar ishte zbardhur , ndihesha i shlodhur mendėrisht ,u ndieva mirė nga shoqėria e tij , mbi tė gjitha nga dėgjimi i tij ,mė bėri tė kuptoj gabimet e mia . Ndihesha shumė mė mirė , dhe kur ai e vuri re qė ndihesha mirė mė tha : - Mirė ! Tani qė ndihesh mė mirė , unė po iki nė punė .
U ēudita dhe i thashė : - Pėrse nuk mė lajmėrove qė do ikje nė punė ?
Shiko sa ėshtė ora dhe ti nuk ke flejtur fare , tė humba gjithė kohėn kėtė natė !
Ai qeshi dhe mė tha : - S'ka problem , pėr kėtė janė miqtė !
U ndieva i lumtur dhe krenar qė kisha njė mik tė tillė .
E pėrcolla deri te dera e jashtme e shtėpisė dhe ndėrsa ai po shkonte drejt makinės i bėrtita nga larg : - Tani ēdo gjė ėshtė nė rregull , po pėrse mė telefonove aq vonė mbrėmė ?
Ai u kthye drejt meje dhe mė tha me zė ulėt qė dėshironte tė mė jepte njė lajm , dhe unė i thashė : - Ēfarė ka ndodhur ?
Mu pėrgjigj : - Shkova tek doktori , dhe ai mė tha qė jam shumė sėmurė ..
Unė ngela pa fjalė , por ai buzėqeshi dhe mė tha : Do tė flasim pėrsėri , tė uroj njė ditė tė bukur !
Ktheu kurrizin dhe iku .Mu desh pak kohė qė tė vija nė vete dhe pyesja veten : Pėrse kur mė pyeti si isha , unė harrova ta pyes pėr veten e tij dhe fola vetėm pėr vete ?
Ku e gjeti forcėn tė mė buzėqeshte ,tė mė jepte kurajė ,tė mė thoshte gjithēka , nė atė situatė qė gjendej ? Kjo ėshtė e pabesueshme !
Qė nga ai moment jeta ime ndryshoi .
Tani jam mė pak dramatik pėr problemet e mia ,dhe luftoj shumė pėr gjėrat e bukura nė jetė .Tani iu kushtoj shumė kohė njerėzve qė dua dhe problemeve tė tyre ...
I uroj ata tė kenė njė ditė tė bukur dhe iu kujtoj se : Ai qė nuk rron pėr tė ndihmuar tė tjerėt , nuk ia vlen tė jetojė...

Jeta ėshtė si njė shkallė , nėse ti shikon lart do tė jesh gjithmonė i fundit nė rresht ,por nėse ti shikon poshtė do tė shohėsh qė janė tė shumtė njerėzit qė do tė dėshironin tė ishin nė vendin tėnd !
Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 28-5-2012 nė 11:38


Te qenurit humanist eshte detyre morale e ē'do kujt. Prandaj per kete duhet te perpiqemi te jemi te njerezishem dhe sa mė pak egoiste.”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 13-10-2014 nė 17:55


:$:$:$ miqt si puna ktij personit ne tregim jan shum te rralle ne ditet e sotshmeShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11