Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Spahiu: Zyrtarė Tė PD Dhe Diplomatė Tė Lartė Financohen Nga Al-Kaeda

VIP Member
*****


Foto


Postime: 51
Regjistruar: 7-3-2012
Vendndodhja: Nuk e di as vet

Gjendja: Flirty
Flirty
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Greece
Greece
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: Dont worry be happy

[*] postuar nė 2-4-2012 nė 15:40
Spahiu: Zyrtarė Tė PD Dhe Diplomatė Tė Lartė Financohen Nga Al-Kaeda


“Zyrtarė tė lartė tė PD-sė dhe diplomatė tė lartė tė kėtij shtetit janė financuar nga fondacione qė kanė financuar Al-Kaedėn”. Kjo ėshtė akuza e ngritur sot nė mbrėmje nga kryetari i Partisė Aleanca KuqeZi, Kreshnik Spahiu, gjatė intervistės qė zhvillohet nė emisionin “Debat”, nė Vizion Plus, tė gazetarit Alfred Peza. Mė poshtė botohen me shkurtime disa pjesė tė intervistės:

Aleanca KuqeZi sot ėshtė njė parti, nė cilėn fazė?

Aleanca Kuqezi ndryshe nga ēdo parti shqiptare, ėshtė pėr herė tė parė lėvizja politike mbarėshqiptare. Ndaj ne do tė bėjmė 1 milionė anėtarė aktivistė kudo qė jetojnė. Ne nuk kemi thėnė qė 1 milionė anėtarė do tė jenė votat tonė. Natyrisht energjitė tona do tė jenė tė fokusuara nė Shqipėri se ne do tė kėrkojmė tė marrim pushtetin. Ne kemi vetėm nė Elbasan qytetet 11 e 500 tė regjistruar me #@!--)ta. Praktikisht me aktivitetet qė ne kemi zhvilluar i tėrheqim njerėzit me anėtarė aktivist dhe jo me humorė

Sa anėtare keni?

Me database dhe formular kemi 145 mijė. Nuk e besoni kėtė?

Kjo i bie qė tė ju tė jeni partia mė e madhe nė Shqipėri?

Do tė na e dėgjoni krismėn e shpesh.

Nė kėtė numėr hyjnė edhe ato biznesnmeėnė qė beljnė nga 1 mijė #@!--)ta?

Ne nuk jemi njė lėvizje qė ėshtė nė pushtet, por ėshtė njė lėvizje politike mė e pasur pėr faktin se nė njė pushtet tė centralizuar politikisht

Si do tė detyroni partitė qė tė kufizojnė mandatin e kryetarit?

Pėr respekt tė audiencės por edhe tė tuajin, pėr ēdo qytet tė Shqipėrisė pėrfshirė edhe nė Tiranė ka dhjetėra tenda ku ndahet programi i shkurtuar i AK-sė. Janė 150 mijė kontrata qė janė nėnshkruar dhe janė shpėrndarė. Nė kėto 10 pika janė pika qė s’i gjen nė asnjė parti tjetėr. Unė mendoj se ajo qė do tė jetė suksesi, integriteti apo falsiteti do tė jetė njė veprim: Dita pas zgjedhjeve. Se ēfarė integriteti do tė tregojė nė kushtet qė do tė ketė me partnerėt dhe me kontratėn qė do tė afishojė. Qė do tė thotė s’ka koalicion me asnjė parti qė nuk pranon kufizimin e mandateve tė kryetarit tė partive, kryeministrit, kryetarėve tė komunave, nėse nuk pranojnė ne e ēojmė vendin nė zgjedhje tė parakohshme. Nėse nuk bihet dakord qė tė ndryshohet Kushtetuta apo ligji pėr partitė politike ku do tė vendoset kufizimi i mandateve dhe koha me tė cilėt duhet ushtruar, kjo ėshtė prerazi dhe e qartė. Ose tė dalin njė herė e mirė nė pension ose vendi tė shkojė nė zgjedhje tė parakohshme.

A ka partia juaj donacione qė vijnė nga Turqia dhe kush janė donatorėt mė tė rėndėsishėm qė mundėsojnė veprimtarinė tuaj?

Donacionet nga jashtė quhen tė kundraligjshme. Nė kėto kushte duhet tė ndodhin dy gjėra nė njė shtet juridik, ose tė mbyllej lėvizja ose tė bllokohej revista qė ka thėnė njė gjė tė tillė. Jemi ne njė shtet rrumpallė ndaj ndodh kjo qė ndodh.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11