Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Kriza nė eurozonė, Kina premton ndihmė


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 1-4-2012 nė 15:26
Kriza nė eurozonė, Kina premton ndihmė
Kina premton ndihmė pėr krizėn e eurozonės. Pak detaje ofrohen nė lidhje me kėtė situatė, por bėhet e ditur se kjo ndihmė ėshtė ofruar sot nė samitin ndėrmjet BE-sė dhe Kinės, nė Pekin.

Kryeministri kinez, Ven Jiabao, deklaroi se Kina, partner udhėheqės ekonomik i BE-sė ėshtė e gatshme pėr tė ofruar ndihmė, kjo nė pėrpjekje pėr stabilizim tė vendeve tė Europės tė goditura nga borxhet.

Presidenti i BE-sė, Herman Van Rompoj, u tha reporterėve se “i takon Kinės pėr t’i marrė vendimet e veta, me qėllim qė tė kontribuoj nė stabilitetin e eurozonės”.

Shekulli
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 159
Regjistruar: 27-12-2011

Gjendja: Happy
Happy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje


[*] postuar nė 1-4-2012 nė 20:52


sa qesharake, kina varet ne drejtim do te ndihmoj, pasi kina ka vite qe financohet nga vendet europiane, standarti jeteses eshte shum me i ulet, nese mendon tju uli rrogen femijve qe punojne ne fabrikat e kines per 50 cent oren, me mir pak me pak un se sa ndihme nga kina..Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11