Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Darwini ka te drejte, ja ku ka lindur jeta

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 16-2-2012 nė 14:33
Darwini ka te drejte, ja ku ka lindur jeta
Charles Darwin, hartuesi i teorise se evolucionit, e cila edhe sot vazhdon te perēaje studiuesit, kishte te drejte rreth faktit qe jeta ne Toke nuk ka nisur ne uje, por ne toke.

Te pakten keshtu argumentohet nga nje studim i publikuar ne “National Academy of Science”, pasi disa kerkues realizuan disa prova mbi perberesit kimike te disa prej shkembinjve me te vjeter te planetit.

Profesori Armen Mulkidjanian dhe koleget e tij, pas analizave disa mujore, arriten ne perfundimin se oqeani dhe mjediset e tjera ujore nuk kane balancen e duhur te perberesve qe favorizojne krijimin e jetes.

Per here te pare, nje pretendim i tille eshte ngritur nga “babai i evolucionit”, Darwin, ne shekullin XIX.

Megjithate, teoria e tij, e shumekritikuar nga kisha dhe teoria e Mulkidjanian, kane gjetur kundershtare te forte ne sferat e larta shkencore.

Disa studiues te tjere vune ne dukje se ne kohen kur referohet studimi, 3,8 miliarde vjet me pare, Toka ishte e bombarduar nga meteore, prandaj do te kishte qene e pamundur qe gjallesat te mbijetonin ne siperfaqe dhe jo ne thellesi te ujit.
I can and I will.... Watch me !
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3309
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 17-2-2012 nė 16:08


Ne fakt, pro-t edhe contra-t jane kaq te larmishme saqe shume aspekte te teorise Darwiniane jane vertetuar absolutisht te paverteta. Por edhe hipotezat kreacioniste nuk kane marre nje drite jeshile nga shkencetaret qe
t'bėn t'jesh jesh gjithemone kritik dhe ne oshilim mendimesh.
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 17-2-2012 nė 21:13


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Ne fakt, pro-t edhe contra-t jane kaq te larmishme saqe shume aspekte te teorise Darwiniane jane vertetuar absolutisht te paverteta. Por edhe hipotezat kreacioniste nuk kane marre nje drite jeshile nga shkencetaret qe
t'bėn t'jesh jesh gjithemone kritik dhe ne oshilim mendimesh.


Ne fakt per mendimin tim eshte bere nje shumellojshmeri hipotezash , sa dhe vete shkenctaret kane mbetur mes tyre , dhe nuk dine te vertetojne tashme cila eshte e sakte apo jo,,, pavaresisht se mungojne dhe burimet e vertetesise.... sikur ti zbulonim njeher e mir , e slodheshim kaq shume me :P
I can and I will.... Watch me !
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3309
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 28-5-2012 nė 11:49


Problemi qendron perpara Big-Bang. Kjo eshte absolutisht e erret per ē'do shkencetar.

Por per pas shperthimit ka fakte te bollshme shkencore ne lidhje me evoluimin.
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 13-10-2014 nė 17:52


vetem kot e qujn veten shkencctar kur sdin tshpjegojn ate cka thojn,kur thuhet 1 mendim duhet me pas vertetimet rreth hipotezes jo kshu kot.....Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11