Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Si te postoni video nga youtube ne cdo kategori.

Super Administrator
*********


Foto


Postime: 63
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: www.Akullore.Com

Gjendja: Cool
Cool
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Ujori
Mosha: 37
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 11-2-2012 nė 16:04
Si te postoni video nga youtube ne cdo kategori.


Se shpejti do te fikim kodin HTML ne cdo kategori dhe videot e youtube nuk do te mund ti postoni duke kopjuar kodin "Embed" e duke e postuar ate direkt ne faqe!

Menyra e re per postimin e videove nga youtube do te jete kjo:
Kodi:
[youtube]Id-E-Videos-Ketu[/youtube]


Pra jo te gjith linkun por vetem ID e videos.

Si ta dallojme ID e videos??
Psh kemi nje link nga youtube te tille
Kodi:
www.youtube.com/watch?v=mpG0ax0uAdo

Cituar:
youtube.com/watch?v=mpG0ax0uAdo


Pjesa me te kuqe eshte ID e videos, pra ajo pjesa pas ?v= ksaj eshte gjithmon ID e videos.

Por nese ndodh qe linku mund te jete mjaft i gjate si ky:

youtube.com/watch?v=mbUeKyzAiqU&feature=g-logo&context=G246e9b4FOAAAAAAACAA

atehere ID e videos eshte e futur midis ?v=IDEVIDEOS&

Pra id e videos eshte:
youtube.com/watch?v=mbUeKyzAiqU&feature=g-logo&context=G246e9b4FOAAAAAAACAA
Me pas videon e postojme keshtu:
Kodi:
[youtube]mbUeKyzAiqU[/youtube]

Ose nese perdorni metoden duke klikuar tek butoni Pergjigju do te keni Ikonen e youtube dhe mund te klikoni direkt mbi te e te vendosni vetem Id e videos!
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->
Super AdministratorWebmaster
Super Administrator
Tema u vendos nė Krye
11-2-2012 nė 16:05

Smart Girl
*******


Foto


Postime: 3808
Regjistruar: 18-11-2009
Vendndodhja: I don't know

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Spain
Spain
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Silentium Est Aureum

[*] postuar nė 11-2-2012 nė 16:07


interesante kjo menyra e re, mbase pak me e gjate se ajo me copy paste :DI can and I will.... Watch me !
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11