Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Thaēi: Vetėvendosje po vetėfundoset

Antar++
**
Postime: 13
Regjistruar: 5-1-2012

Gjendja: Asleep
Asleep
Gjinia: Mashkull
Mosha: 28
Jashtė Linje


[*] postuar nė 11-1-2012 nė 16:25
Thaēi: Vetėvendosje po vetėfundoset


Kryeministri i vendit, Hashim Thaēi e ka akuzuar lėvizjen Vetėvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmėrimet pėr bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur kėtė lėvizje “Vetėfundosje”, ndėrkaq Aleancėn Kuq e Zi qė mbėshtet kėto aktivitete si “Faqezi”.

Kryeministri i vendit pas mbledhjes sė Qeverisė sė Kosovės shprehu besimin se qytetarėt e Kosovės nuk do t’i pėrgjigjen ftesės sė Vetėvendosjes pėr t’i bllokuar pikat kufitare, ndėrkohė qė paralajmėroi kėtė lėvizje se veprimet e dhunshme do tė jenė tė papranueshme.

Patriotizmi sot, siē tha Thaēi, ėshtė respektimi i Kushtetueses dhe ligjeve tė Kosovės dhe jo bllokimi i rrugėve dhe pikave kufitare.

Kreu i Qeverisė sė Kosovės, pas akuzave ndaj Vetėvendosjes, e quajti kėtė lėvizje “Vetėfundosje”, ndėrsa Aleancėn Kuq e Zi, qė mbėshtet kėto aktivitete i quajti faqezi.

Ai tha se pushteti nė Kosovė nuk do tė merret me dhunė por pėrmes votės sė lirė.

Ndėrkohė, ministri i Punėve tė Brendshme, Bajram Rexhepi nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė e pėrdorimit tė forcės nga ana e Policisė sė Kosovės nė rast se kjo do tė provokohet nga protestuesit.

Ai tha se Policia e Kosovės nuk do t’i lejojė as afėr pikave kufitare protestuesit, e as pėrgjatė rrugės qė shpie te kėto pika.

Ndėrkohė, ministrja e Tregtisė dhe Industrisė, Mimoza Kusari-Lila tha se bllokimi i pikave kufitare pėrpos qė kufizon lėvizjen e mallrave dhe qytetarėve, e dėmton edhe buxhetin e Kosovės.

Ajo bėri tė ditur se nga kėto dy pikat kufitare, gjegjėsisht nga pika kufitare Merdare dhe Dheu i Bardhė, brenda ditės alokohen 50-60 mijė euro.
Nuk lejohen reklamat e faqeve tuaja personale ne firme. Ju lutem lexoni rregulloren here pas here. Shenim nga Administratori!
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 11-1-2012 nė 17:35


dua te theksoj kete koment zoti thaqi ti po del kundra shqiptareve!''Zoti thot ruju pak qe te ruj shum''.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6888
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 11-1-2012 nė 21:35


Mjerisht per shqiptaret punet i kan zi e ma zi meren mes veti ske pun tjeter z. thaci
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 12-1-2012 nė 10:48


Paska qen bish dhe kafshe njeri ky thaci dje rastesisht ne tp canel degjova qe kishe foli shume shume keq pisi legeni i mutit ytttttttttttttttttttt te vrafshin hijet e nates plere njeriShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3309
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-1-2012 nė 12:40


Cituar: Postimi origjinal nga ESTABIEN  
Paska qen bish dhe kafshe njeri ky thaci dje rastesisht ne tp canel degjova qe kishe foli shume shume keq pisi legeni i mutit ytttttttttttttttttttt te vrafshin hijet e nates plere njeri


Kuptoj shqetesimin tend. Pasi eshte e pashembullt t'pranosh te jesh kukull e nderkombetareve.
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 12-1-2012 nė 13:03


nuk e ka te lehte edhe ai , eshte e leht te jesh opozite dhe te vlasesh pa kontrolle , por fjala e tije ka peshe dhe per cdo fjale duhet te pergjigjet ai , dhe llogaritni qe meshume se gjyysmen e botes e kemi kundra nesh.Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 13-1-2012 nė 02:09


Thaqi sesht asgje me shume se nje servil i nderkombetareve, nje person si ky qe sdi te lidh dy fjale bashk u duhet atyreJeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 13-1-2012 nė 11:44


Cituar: Postimi origjinal nga Ela Kiss  
Thaqi sesht asgje me shume se nje servil i nderkombetareve, nje person si ky qe sdi te lidh dy fjale bashk u duhet atyre


po praaa mir e ke ti ... ti ma mir se ai po dish , pse nuk shkon te ja zen vendin ? Luften diti mir me bere e qliroi vendin , tani kur te vie koha per #@!--)rige prap ai nuk din por din komunistat e Rugovessss
Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 13-1-2012 nė 16:31


Cituar: Postimi origjinal nga limi  
Cituar: Postimi origjinal nga Ela Kiss  
Thaqi sesht asgje me shume se nje servil i nderkombetareve, nje person si ky qe sdi te lidh dy fjale bashk u duhet atyre


po praaa mir e ke ti ... ti ma mir se ai po dish , pse nuk shkon te ja zen vendin ? Luften diti mir me bere e qliroi vendin , tani kur te vie koha per #@!--)rige prap ai nuk din por din komunistat e RugovessssJo o Limi un smundem tia ze vendin Thaqit sepse ai vend eshte i rezervuar vetem per hajna, po mos te ishte ashtu ate vend e meriton Albin Kurti e askush tjeter:)
Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6888
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 13-1-2012 nė 18:23


Po i lexoj lajmet me vemendje kohet e fundit me interesoj ca gjerra ne ato vende ku jetojne shqiptaret,,,,,,,,, mar si shembull Krahinen e Presheves kur politikane t shqiptar shkojn per biseda me ta ato nuk meren me hallet dhe problemet qe i kan mes serbeve po meren mes veti ,ashtu ndodh edhe ne Kosov ne vend te meren me hallet ato meren mes partive shqiptare mes veti ashtu ndodh ne Maqedonij ndhodh ne Greqi Shqiperija ka problem e tjerra cpo ndodh mes nesh ..............si popull sjemi te gatshem per nje ardhmeri pa ndihmen e nderkomtarve apo.................
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 14-1-2012 nė 13:09


Cituar: Postimi origjinal nga TronafiLJa  
Po i lexoj lajmet me vemendje kohet e fundit me interesoj ca gjerra ne ato vende ku jetojne shqiptaret,,,,,,,,, mar si shembull Krahinen e Presheves kur politikane t shqiptar shkojn per biseda me ta ato nuk meren me hallet dhe problemet qe i kan mes serbeve po meren mes veti ,ashtu ndodh edhe ne Kosov ne vend te meren me hallet ato meren mes partive shqiptare mes veti ashtu ndodh ne Maqedonij ndhodh ne Greqi Shqiperija ka problem e tjerra cpo ndodh mes nesh ..............si popull sjemi te gatshem per nje ardhmeri pa ndihmen e nderkomtarve apo.................


Lule , si gjithmone qe fjalet e tua s'i luan as Topi , edhe kesaj radhe njejt ke fole ,
me duket se Vaso Pasha e ka thene nje fjale HASMI I SHQIPTARIT KAQENE GJITHMONE VET SHQIPTARI.
tani politika ne kohet e fundit eshte bere biznis , u more me politik ke hap nje firme. harrojne interesat shtetrore duke menduar interesat personale
Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->
Super ModeratorESTABIEN
Super Moderator
Tema u Shkurtua
19-1-2012 nė 22:55

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11