Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Tė pathėnat e zemrės suaj

VIP Member
*****


Foto


Postime: 769
Regjistruar: 11-5-2011

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Greece
Greece
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 29
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 21-5-2011 nė 15:37
Tė pathėnat e zemrės suaj


Dashuria nuk shndėrron vetėm botėn e ndjenjave dhe atė shpirtėrore tek njeriu, por sjell ndryshime tė rėndėsishme edhe nė trupin e tij.
• Shqetėsimi dhe ankthi ndikojnė nė qarkullimin e gjakut, nė funksionimin e gjendrave, gjithė sistemin nervor, por mė tepėr ngarkojnė zemrėn.
• Zemra e njeriut pamend gjendet nė gojėn e tij, kurse e tė menēurit, nė zemrėn e tij.
• Nėse nė zemrėn tėnde nuk ka vend pėr ndjenjat e dashurisė dhe dhembshurisė pėr tė afėrmin tėnd, atėherė sigurisht vuan nga ‘sėmundja mė e keqe e zemrės’.


• Qė tė pėrgjojė dikush atė qė thotė zemra e tij, nuk ėshtė e lehtė. Qė tė zbulojė se kush ėshtė nė tė vėrtetė, nuk ėshtė e lehtė. Duhet shumė punė dhe kėmbėngulje qė tė njohė njeriu se kush ėshtė dhe se ē’farė kėrkon nė tė vėrtetė.
• Burgu mė i keq, ėshtė zemra e mbyllur.


• Nė njė zemėr tė mbushur ka vend pėr tė gjithė. Zemra boshe nuk nxė asnjė.
• Mirėnjohja ėshtė kujtesa e zemrės.
• Pasuria dhe varfėria, gjithashtu ashpėrsojnė zemrėn e njeriut.
• Tė kesh mendje tė fortė dhe zemėr tė butė.
• Buzėqeshja ėshtė ēelėsi qė hap ēdo zemėr njerėzore.
• Nėse nis ditėn tėnde me dashuri nė zemėr, me paqe dhe tė vėrtetė nė mendjen tėnde, nuk do tė dalėsh vetėm ti i fituar. Do tė bekohen tė gjithė ata me tė cilėt do tė kesh kontakt gjatė ditės.


• Tė mos humbim moralin tonė ndėrsa bėjmė mirė, sepse nėse nuk do tė humbim kurajon deri nė fund, do tė korrim nė kohėn e duhur. (Galatasve 6:9)
• Ata qė nuk mėsuan tė qajnė dhe tė dhembin me zemrėn e tyre, nuk dinė as tė qeshin.


• Burrė i pjekur ėshtė ai i cili arrin tė fitojė zemrėn e fėmijės sė tij.
• Njė zemėr plot gėzim ėshtė padyshim rezultat i njė zemre nė tė cilėn digjet flaka e dashurisė.


• Zemra qė do, mbetet gjithmonė e re
• “Na mėso, pra, tė numėrojmė ditėt tona pėr tė pasur njė zemėr tė urtė.”- Psalmi 90:12
• Kur mungon zemra e pasur, pasuria materiale ngjan tmerrėsisht e varfėr!
• Dy gjėra janė tė kėqija pėr zemrėn: ngjitja e shpejtė e shkallėve dhe pakujdesia jote tė zhgėnjesh ata qė tė rrethojnė.


• Dėshpėrimi udhėheq njeriun nė vetėkontroll, rrit mirėkuptimin dhe dhembshurinė e tij dhe zbut zemrėn e tij.


• Lumturia gjendet nė zemėr dhe jo nė rrethanat.
• Mendja mund harrojė dikur, por zemra. Asnjėherė.
• Njė zemėr e mirė dhe e sjellshme ėshtė burim gėzimi dhe rreth saj ēelin buzėqeshje.
• Kur krijoj diēka me zemėr, ajo ngjan e mrrekullueshme. Por kur thjesht vendos mendjen, rezultati ėshtė i varfėr.


• Zemra e nėnės. ėshtė shkolla e fėmijės sė vogėl.

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 5-10-2014 nė 17:47


Zemra e neses,esht shkolla e femijes se vogel
shum e bukur
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11