Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Mozilla po pėrgatit debutimin e Firefox 4 RC

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 10-3-2011 nė 21:18
Mozilla po pėrgatit debutimin e Firefox 4 RC
Sipas asaj qė ėshtė raportuar sė fundi, Mozilla duket se ka hequr qafe tė gjitha telashet me beta versionin e Firefox 4 dhe ėshtė gati pėr tė paraqitur RC-nė e parė.
Raportet sugjerojnė se Mozilla do tė shpalos versionin Release Candidate me 9 mars, por se datė zyrtare nė kėtė drejtim ende nuk ka. Njė zėdhėnėse e Moilla megjithatė ka konfirmuar se versioni RC do tė jetė nė treg gjatė javės sė ardhshme.

Zhvilluesi Benjamin Smedberg ka thėnė nė njė mesazh pėr koduesit e ekipit tė Mozilla se “gjėrat janė nė pėrfundim e sipėr dhe se inxhinierėt mund tė pėrgatisin Firefox 4 Release Candidate”. Ai ka thėnė se Mozilla ishte duke punuar nė njė ambient tė hapur pėr ndryshime qė do tė prekin Firefox Mobile 4 e edhe pėr Firefox 5 pėr desktop.

Kjo sugjeron se versioni mobil nuk do tė jetė gati pėr tu paraqitur paralel me Firefox 4. Shfletuesi mobil ėshtė i bazuar nė tė njėjtėn platformė si versioni i plotė dhe do tė sinkronizohet nė tė njėjtėn formė sikurse ai. Mozilla ka thėnė pėr PC Pro mė herėt gjatė kėsaj jave se do tė shpejtojė ciklin e paraqitjes sė versioneve tė reja, duke emituar nė njėfarė forme debutimet e kohėpaskohshme tė versioneve tė ndryshme tė Chrome. Zhvilluesit presin qė Firefox 5 tė paraqitet brenda tre muajve. /pcworldalbanian/

Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11