Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Provoni tė testoni veten dhe marrėdhėnien tuaj nė ēift

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:20
Provoni tė testoni veten dhe marrėdhėnien tuaj nė ēift


Ka kaluar pak kohė qė kur ju keni filluar njė lidhje bashkė dhe pėr fat tė keq, nuk keni bėrė gjė tjetėr vetėm se keni perfeksionuar metodėn tuaj tė mashtrimeve.

Disa prej tyre kanė qenė tė mėdha, ndėrkohė qė disa tė tjera kanė qenė tė vogla. Nė tė vėrtetė, ju nuk ėshtė se keni gėnjyer, por mė tepėr keni fshehur pak a shumė atė qė ndieni e nuk i keni thėnė hapur ndjenjat tuaja. Qėllimi i atyre gėnjeshtrave ka qenė qė tė mbroni veten dhe partnerin nga vuajtjet.

Por tani duket se kėto gjėra ju kanė bėrė shumė normale dhe nuk mund tė flisni hapur pėr to, pasi keni vendosur tė zbatoni njė formė tė tillė komunikimi. Duket se gjėja mė e lehtė ėshtė qė tė filloni njė lidhje tė re me njė partner tjetėr. Me njė njeri me tė cilin nuk do tė duhej tė fillonit tė justifikoheshit e tė mashtronit, njė me tė cilin do tė mund tė komunikonit pa pasur frikė pėr asgjė.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:21


Ēfarė pyetjesh do tė bėnit nė tė tilla raste:

A ėshtė ndershmėria nė lidhjen tuaj njė hap i gabuar?
A e besoni vėrtet njė gjė tė tillė, pse?
A keni guxim tė thoni hapur atė qė mendoni?
Ēfarė do tė ndodhte nėse ju do ta bėnit vėrtet njė gjė tė tillė?
Cila ėshtė gjėja mė e keqe qė do tė mund tė ndodhte?
A jeni nė gjendje ta pėrballoni atė?
Pėrse, ose pėrse jo?
Mundohuni tė kuptoni se cila ėshtė ajo gjė tė cilės i druheni nėse do tė tregoheshit tė ndershėm me partnerin tuaj?

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:24


Biseda nė ēift

Flisni me partnerin tuaj dhe tregojini atij se ju keni nevojė tė tregoheni tėrėsisht i ndershėm nė kėtė lidhje dhe qė tė njėjtėn gjė prisni edhe nga ai. Pėrqendrohuni tek ajo qė ndieni ju, e jo tek ajo se si sillet ai. Gjeni guximin qė t'i tregoni atij se pėr ēfarė e keni gėnjyer. Pėrsėritini vetes disa herė "Tė ndodhė ēfarė tė ndodhė, unė dua qė tė jem nė rregull." Njė rol shumė tė rėndėsishėm nė lidhjen e njė ēifti zėnė edhe gjėrat qė ju prisni nga kjo lidhje, por qė nė tė vėrtetė nuk i thoni apo i shprehni hapur.

Shumė shpesh ju mendoni se nėse partneri do t'i bėjė gjėrat ashtu siē ju pėlqen juve, apo ashtu si prisni ju qė ai t'i bėjė, do tė thotė se ai kujdeset dhe interesohet pėr ju. Nė tė tilla raste ndodh qė nėse gjerat nuk bėhen ashtu si i doni apo prisni ju, filloni tė mendoni mė tė kėqijat e botės, e filloni tė mendoni se gjerat po shkojnė keq. Po a ėshtė kjo e vėrtetė?

Ja disa pyetje qė mund tė bėni nė situata tė tilla:
A duhet qė partneri juaj tė bėjė ato qė ju prisni nė mėnyrė qė ju tė ndjeheni tė pėrmbushur e tė lumtur?
Nėse po,pse?

A prisni qė partneri juaj t'jua plotėsojė tė gjitha dėshirat? Ēfarė do tė bėnit nėse ai nuk e bėn kėtė gjė?
A keni vendosur rregulla nė lidhjen tuaj? Nėse po cilat janė ato dhe pse?
A mendoni ndonjėherė ēfarė duhet tė bėjė ai pėr ju?
A mendoni ndonjėherė me veten tuaj "Po tė mė dashuronte, ai do tė bėnte kėtė, kėtė, kėtė..."? Nėse po cilat janė ato?
A ėshtė e drejtė?

A mund tė mendoni pėr ndonjė situatė kur ju nuk keni bėrė atė qė tė tjerėt kanė pritur nga ju?
Por a i keni dashur ata njėsoj si mė parė, pavarėsisht nga kjo gjė? Pėrse nuk mendoni tė njėjtėn edhe pėr partnerin tuaj?

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:25


Dashuria pa kushte

Tė duash dikė, pavarėsisht gjėrave qė ai bėn, i bėn apo jo ato qė prisni ju prej tij, do tė thotė ta duash atė pa kushte. Testoni pritshmėritė tuaja dhe bėni mirė, nėse doni qė lidhja juaj tė funksionojė, t'i diskutoni ato me partnerin tuaj. Mėnyra mė e mire qė tė bėsh njė person tė vuajė ėshtė tė tregohesh indiferent ndaj tij. Tė mos tregosh asnjė lloj interesimi, apo tė mos reagosh ndaj veprimeve apo mosveprimeve tė tij, do tė thotė ta injorosh atė plotėsisht. Nėse njė person i pėrgjigjet njė reagimi tuaj do tė thotė se ai interesohet pėr ju, nėse atij nuk i bėn pėrshtypje, do tė thotė se asgjė nuk i intereson mė tek ju.

"Nėse vėrtet do tė mė donte, -do tė mendonte dikush, -do t'i kishte bėrė pėrshtypje heshtja ime." Nėse ju do tė qėndroni tė heshtur, tė tjerėt do tė kuptojnė sesa ju kanė lėnduar. Ndoshta duke parė se sa shume ju kanė prekur nuk do tė veprojnė mė ashtu. Nėse ju do tė filloni t'i injoroni ata, tė jeni tė sigurt qė do tė pėrpiqen tė tregohen mė tė kėndshėm me ju dhe do tė pėrpiqen qė t'ju bėjnė pėr vete. Kjo tregon se ata ju duan vėrtet.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:26


Heshtja dhe ndjenjat

Mundohuni ta keni shumė tė qartė atė qė po thoni e ta dini mirė kuptimin e fjalėve tuaja. Heshtjen tuaj pėrdoreni pėr tė thėnė "Tani do tė tė jap njė mėsim tė mirė!" Nėse partneri juaj pėr shembull mėrzitet nėse ju kaloni shumė kohė para kompjuterit, do tė bėnit mirė qė tė qėndroni mė shumė para tij nė rastin kur ju jeni tė mėrzitur, qė t'i tregoni atij se duhet tė mėsohet me kėtė ide. Kėshtu, ju do tė arrini t'i tregoni atij se nuk duhet tė kėrkojė tė jetė aq i prerė nė ato qė kėrkon. Ju kur jeni tė mėrzitur me njė sjellje tė tijėn, bėni pikėrisht atė qė atij nuk i pėlqen nė mėnyrė qė tė tregoni se ai nuk mund t'ju manipulojė kollaj.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:27


Flisni hapur e shumė sinqerisht

Testoni gjerat qė do tė donit qė partneri juaj t'i bėnte ndryshe e mė pas tė vlerėsoni se ēfarė tė mirash do t'ju vinin ju nga njė gjė e tillė. "Mė lėndove. Tani ėshtė radha ime." Kjo nuk ėshtė gjė e mirė, pasi ju bėn qė tė jeni hakmarrės, gjė qė nė vetvete nuk ėshtė e mirė, por e rėndėsishme ėshtė qė ju t'i jepni njė mėsim tė mirė partnerit tuaj. Ju duhet t'i bėni ata tė ndjejnė dhimbjen qė ndjetė edhe ju. Nėse ju vuani nga njė sjellje e tij, do tė kuptoni se edhe nėse ju veproni ashtu, do ta bėni atė tė vuajė, ndaj kjo shėrben edhe si eksperiencė pėr tė pėrmirėsuar marrėdhėnien tuaj. Merrni pėrsipėr tė gjitha pėrgjegjėsitė pėr ato qe ndjeni. Kush ėshtė pėrgjegjėsi nėse ju ndjeni inat? Flisni pa dorashka e diskutoni gjėrat mes jush.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:28


Teoria e plotėsimit

Teoria e plotėsimit, pra tė qenit ēift, shpeshherė kundėrshtohet dhe nga faktet qė shumė persona mund tė kenė parė dikė dhe pėr shkak tė aftėsisė sė tij tė kujtesės, apo tė gjendjes sė tij emocionale, ai e "kyē" atė deri nė momentin nė fjalė. Tė jetė e vėrtetė? Nėse bėhet fjalė pėr ata persona "kujtesa" e tė cilėve ėshtė "shumė e mirė", atėherė kjo teori bie.

Ēfarė mund tė jenė vallė kėto ndjesi nė tė cilat personi ndihet krejtėsisht i hutuar, i shpėrqendruar, i emocionuar dhe shpesh drithėrima tė vazhdueshme pėrshkojnė trupin ndėrsa ėshtė nė pamje vizive apo nė afėrsi tė personit nė fjalė? Pėrse pikėrisht ky person dhe jo njė tjetėr qė ėshtė mė tej? Pėrse sot dhe jo njė ditė tjetėr? Pėrse nė atė moment dhe jo nė njė moment tjetėr? Pėrse nė atė vend, atė ēast, atė ditė? Astrologėt do tė thonė se yjet janė pozicionuar nė njė trajektore tė tillė qė kanė krijuar momentin ideal qė kėta dy persona tė gjenin njėri-tjetrin.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:28


Xhelozia dhe dyshimi

Gjithēka ėshtė e shkruar nė yje, madje dhe dita e lindjes dhe e vdekjes. Fjalėt e tyre shpesh janė "tepėr tė pabindshme" pėr dikė, i cili nuk beson tek fati, nuk beson nė Zot, nuk beson nė fenomene hyjnore, apo tė pashpjegueshme. Njeriu ėshtė qenia me e "pabindur", qė duke u mbėshtetur nė kapacitetin e tij tė tė konceptuarit tė gjėrave, dyshon nė ēdo gjė qė thuhet apo shkruhet. Ndonjėherė themi "Pėrse duhet tė besoj nė teorira tė tilla, pėrse duhet tė mendoj se pėr mua qenka e shkruar qė do tė lidhem me dikė dhe qė ai/ajo plotėson boshllėkun tim?"

Pyetje kjo qė e gjen pėrgjigjen nė gjithsecilin prej jush. Jam e lumtur, mund tė thotė dikush, kam gjetur personin ideal pėr mua, kam gjetur zemrėn apo shpirtin tim, jam pranė partnerit tė jetės. Po nėse ėshtė kjo gjė e vėrtetė, nėse vėrtet ke gjetur shpirtin tėnd binjak, atėherė pėrse gjithė ai dyshim nė zemrėn e tuaj? Nė momentin e pėrputhjes me partnerin e duhur ēdo ndjenjė e tillė zhduket.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 12-12-2010 nė 00:29


#@!--)akteret e njėjta

Realisht nuk ėshtė mirė qė nė lidhje tė gjenden dy persona me struktura tė njėjta tė personalitetit. Sepse lidhja e dy tipave depresivė ėshtė katastrofė e vėrtetė. Paramendoni vetėm se si njėri pėrherė ankohet se jeta nuk ėshtė e lehtė, kurse tjetri ankohet se jeta ėshtė e rėndė. Personit depresiv mė tepėr i pėrshtatet tipi histerik i cili e nxjerr prej krizės shpirtėrore. Nė anėn tjetėr, depresivi i ndihmon histerikut, qė madje vetėm pėr njėherė tė qėndroj mbi tokė, duke marrė parasysh atė se tipat e tillė e kanė zakon qė tė "fluturojnė" pėrherė diku.

Variacionet dhe kombinacionet me kėtė rast janė ta pafundme dhe ėshtė e vėshtirė qė tė shpjegohen tė gjitha, por ėshtė mė se e qartė se bashkimi i dy #@!--)aktereve tė ndryshme paraqet betejėn e parė prej sė cilės mund tė varet edhe e tėrė e ardhmja e lidhjes martesore. Grindjet janė pasojė e moskuptimit, por edhe janė tė mirėpritura nė lidhje. Grindja paraqet, nė shumicėn e rasteve, njė dukuri konstruktive dhe tė mirė pėr martesėn.

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorYlli Forumit
Yll fare
Tema u vendos nė Krye
12-12-2010 nė 00:35

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11