Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: BE: Mos bėni gabimet e Shqipėrisė

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 7-12-2010 nė 22:10
BE: Mos bėni gabimet e Shqipėrisė


Udhėheqėset e delegacionit tė Parlamentit Evropian, qė do tė vėzhgojė zgjedhjet e sė dielės nė Kosovė, deputetet Doris Pak dhe Ulrike Lunaēek, kanė bėrė thirrje pėr njė dalje sa mė masive tė qytetarėve tė Kosovės nė kėto zgjedhje, nė mėnyrė qė tė demonstrojnė se kosovarėt janė tė gatshėm tė marrin nė duart e tyre pėrgjegjėsinė pėr shtetin e tyre tė ri, raporton REL. Ato, nė njė konferencė pėr gazetarė nė Bruksel, janė shprehur tė bindura se kosovarėt do tė dinė t’i organizojnė si duhet kėto zgjedhje dhe t’i evitojnė parregullsitė, ndėrsa Kėshilli Zgjedhor, sipas tyre, do ta ketė pėrgjegjėsinė kryesore pėr kėtė. Doris Pak ka tėrhequr vėrejtjen pėr partitė politike nė Kosovė, qė tė mos i bėjnė gabimet qė bėhen nė Shqipėri. “Besojmė se ato nuk do tė kenė guxim tė bėjnė ēfarė bėhet nė Shqipėri, sepse e shohin se ēfarė pasojash ka Shqipėria. Nėse zgjedhjet do tė jenė tė rregullta, nėse Kėshilli Zgjedhor dhe ne si vėzhgues e themi kėtė, atėherė askush nga partitė politike nuk guxon tė mos i pranojė rezultatet”, ėshtė shprehur Pak. Ndėrkaq, Ulrike Lunaēek ka thėnė se partitė politike duhet tė heqin dorė nga tentimet pėr tė ndėrhyrė nė media. Sipas saj, ato nuk duhet tė bėjnė kurrfarė presionesh apo manipulimesh ilegale ndaj qytetarėve pėr tė fituar ndonjė votė. Faktin se do tė ketė dhjetėra-mijėra vėzhgues vendorė nė zgjedhjet e 12 dhjetorit, njė delegacion nga Parlamenti Evropian, njė vėzhgim diplomatik po ashtu, sikur edhe delegacione tė parlamentarėve tė vendeve anėtare tė Bashkimit Evropian, Doris Pak dhe Ulrike Lunaēek e kanė quajtur garanci qė zgjedhjet do tė kalojnė mirė dhe Kosova do ta kalojė njė provim tė rėndėsishėm tė pjekurisė sė saj politike si shtet i ri.

Parlamenti Evropian, siē u konfirmua tė martėn nė Bruksel, do tė ketė njė delegacion vėzhgues nė Kosovė nga dita e premte dhe ai do tė ndahet nė dy ekipe vėzhguesish. Do tė pėrqendrohemi kryesisht nė zonat, ku nė tė kaluarėn ka pasur tentime pėr parregullsi”, ka thėnė Lunaēek, e cila sė bashku me zonjėn Pak do tė udhėheqin delegacionin shtatė-anėtarėsh tė Parlamentit Evropian. Kėto dy deputete tė PE-sė e kanė pėrshėndetur faktin se nė kėto zgjedhje ka edhe tri subjekte tė reja politike qė garojnė. Po ashtu kanė shprehur pritjet qė edhe serbėt e Kosovės tė dalin nė kėto zgjedhje nė njė numėr sa mė tė madh.
Jeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 8-12-2010 nė 13:05


fjale me vendShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 30-3-2012 nė 08:51


po Shqiptari e ka ne gjake moi vajzee hajnin e dallaveret ........... , ja shih edhe ne KS nuk i vlersojne te huajt si te rregullta ...Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 30-3-2012 nė 23:49


je gabim o Limi se shqiptari qe e ka gjakun e paster nuk e ka ne gjak hajnin po cfar te bejme qe mjerishte eshte perzi gjaku i disave ne uj:madJeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 31-3-2012 nė 07:07


Hehe ti nuk e beson qe e prishem edhe boten ne ? me heret ne zvicer psh je fut ne pune pa asnje dallavere . kurse tani duhet te gjesh njifsi ose me vitamin B si e thon knej .... i mesuam ne Shqiptaret se si ta marrin ryshfetin ....Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 31-3-2012 nė 07:08


Hehe ti nuk e beson qe e prishem edhe boten ne ? me heret ne zvicer psh je fut ne pune pa asnje dallavere . kurse tani duhet te gjesh njifsi ose me vitamin B si e thon knej .... i mesuam ne Shqiptaret se si ta marrin ryshfetin ....Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 1-4-2012 nė 06:32


kisha deshir te them nje shprehje popullore :hehe:hehe '' ku ka shqiptar prishet pazari mor shok edhe shoqe ''''Zoti thot ruju pak qe te ruj shum''.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11