Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1  
Autori: Subjekti: DIBRA DHE HISTORIA E SAJ.9-Malet e DIBRES.

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 12:59
DIBRA DHE HISTORIA E SAJ.9-Malet e DIBRES.


Dibra dhe Dibranet''me shtat krala ka vote zani, nuk e njeh Dibra sulltanin'' Pra sic shihet edhe nepermjet vargjeve Dibranet deshmojne qarte qe nuk e kane njohur asnjehere autroritetin zyrtar te administrates osmane ne Diber. Dibranet jane ndeshur me ushtrine Turke, sidomos gjate Rilindjes Kombetare Shqiptare (1830-1912) Ne vitet 1912-1921, Dibranet zhvilluan beteja te ashpra ne luftimet me ushtriet serbe, bullgare, austro-hung...areze e italiane. ''N`tan Evropen ka shkua fjala, qe nante vjet luftojne me krala'' Dibra, per mbrojtjen e tokave shqiptare ka qene e angazhuar ne nje lufte te gjate. Dibranet gjithnje e kane mbrojtur me dinjitet nderin e lirine, qe e kane mabjtur lart dhe zbukuruar me shume flamurin e shqipetareve. Dibranet, ne themel te beselidhjes, te qendereses e te luftes kane patur dashuri te madhe per token e atdheun dhe etjen e madhe per liri e pavaresi. Populli i dibres me shpirtin e tij luftarak, ndjenja liridashese, qendresa dhe patriotizmin e tyre e kane patur tradite qe nuk u eshte shtere asnjehere, neper te gjitha lufterat e zhvilluar ne shekuj per te mbrojtur lirine dhe pavaresine e Shqipetareve. Ne betejen e vitit 1844 kunder ushtrise turke me komandant Hajredin Pasha u luftua me heroizem e me nje vendosmeri te madhe sa qe edhe grate e femijet qene te reshtuar me luftetaret e lirise dhe pavaresise. ''mos na shtie ne ma ngushte, sepse ndryshe kemi pushke. kemi pushke jo besa pak, S`shkelen malet jo pa gjak''. ''pushka e shehit, nje #@!--)afile dyqind djem i ka pas pa hile''. ''T`na shkoje zani ne shtate krala ne shtate krala ne ballkan Lufte po bejne trimat per vatan''. ''Demir pasha po ben medet, per nizamet qe mu feruan krejt''. ''Ska te dhjeta as nizame, do mbajme arme do mbajme xhephane, Dibra mbetet sic ka qene''. ''Me toke teme mbreti c'ka? rob askujt skemi per tju ba''. ''Ne prizren kane lidh besen fjala e huta zjarr po qesin''. ''C'jemi shqiptare kemi dhene besen, faqe n'faqe gjithe do te vdesim''. ''Bini djem kush do me vdek, trojet tona kush ska me na i prek''. Dibra e male kuvendojne, pashane ktu ne se durojme malet tona cerdhe e lirise ju kujtonii zanin e Shqipnise ''Pushka e maleve vendin tundi, kadale turk se te ka ardh fundi'' HAXHI VEHBI DIBRA :alb: (1867-1937) Kongresi i Dibres 1909 zgjodhi vehbi dibren kryetar te kuvendit. Ai mbeshteti perpjekjet per arsimin ne gjuhen Shqipe mr alfabetin me shkronja latine. Ne krye te delegacionit te Dibres mori pjese ne kuvendin kombetar ne vlore me 28 nentor 1912. Kuvendi i vlores e zgjodhi ate Kryetar parlamenti. Ai zevendesonte kryeministrin Qemali kur mungonte. Kreu dhe detyren e kryemyftyut te Shqiperise. i mbrujtur me patriotizem ai vuri kombesine mbi fene dhe punoi per bashkimin e shqipetareve. NIKOLLE DON KACORI :alb: (1862-1917) Klerik, atdhetar dhe veprimtar i dalluar i rilindjes kombetare. Ishte nga Lura e Dibres sherbeu ne famulline katolike ne Durres per 20 vjet. Ne te njejten kohe u dalllua si nje veprimtar ne fushen politike e kulturore. Gjate viteve 1905-1907 drejtoi kryengritjen e armatosur te Kurbinit. Mori pjese ne kongresin e Manastirit 1908 dhe ne ate te Elbasanit 1909, si dhe ne kryengritjet e medha antiosmane 1910-1912. Perfaqesoi krahinen e Durresit ne kuvendin kombetar te vlores qe shpalli me 28 nentor 1912 pavaresine e Shqiperise. Kuvendi e zgjodhi ate nenkryetar te qeverise se pare te kryesuar nga Ismail Qemali.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 13:03


Krahina e DIBRES esht zemera e shqipeise e rrathuar nga nende male.

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 13:24


Historia dibrane,ne valle me burra: kjo esht tema jote? valle burash...?me HISTORINE e qytetit tim cfar lidhje ka.

nejse,te uroj shendet:)


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 13:32


Cituar: Postimi origjinal nga Rudi  
Ju lutem si kjo tem eshte hapur mos beni copy temat se jeni dhe te zgjuar mesa di une:love0061:


Historia dibrane,ne valle me burra: ti me kete tregim apo me ket titull teme tregon festivalin ODA DIBRANE!! dhe jo HISTORIN e qytetit tend dhe timit.

sa ndryshim ka ngjyra e bardhe me te zezen.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 20:43


Dikur ka qene Dibra e Madhe matane kufirit,
ndersa sot per nga madhesia Dibra e Madhe mbetet ne anen Shqiptare,
pasi Dibra e madhe ne Maqedoni ka ngele po ajo para clirimit dhe eshte kthyer si nje fshat i madh i Maqedonise.Rruga e Arberit do te jete zhvillim dhe zgjerim per(Dibren e Madhe.)


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6876
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 20:47


goni me sa e dij se dibra eshte ndare ne 1945 dhe dibra e madhe ngel ne Maqedonij jane qytete te bukura me historij te gjere:love0071:
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 21:06


po esht ndare ne dy pjese.DIBERA E MADHE qe e qeveris Maqedonia.dhe DIBERA E VOGEL E SHQIPERISE.

Por ne qoftase do te behet rruga e arberit.te gjith shqiptaret do jen te bashkuar ne Anen e Maqedonise.dhe ne DIbren e madhe perdoret leku shqiptar.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6876
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 14-11-2010 nė 21:31


KJO NDOSHTA DO BEHET KUR SDO KETE KUFIJ NE TER EROPEN KEMI SHPRESA SE SHPRESA VDES E FUNDIT:love0071:
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 15-11-2010 nė 11:39TE JESH OSE MOS JESH-NE VENDELINDJE APO MERGIM.
TE IKISH OSE MOS IKISH-NGA MERGIMI APO VENDELINDJA.
TE KESH OSE MOS KESH-PASURI OSE VARFERI.
TI JAPISH OSE MOS I JAPISH-NDIHMEN VENDI TUAJ APO NJE VENDI TE HUAJ!.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 16-12-2010 nė 09:49


http://www.youtube.com/watch?v=QMUisyVd6HE&playnext=1&list=P...

kliko


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 4-1-2011 nė 13:13


Edhe si e kan emrin malet e dibres? :smilie811
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 2520
Regjistruar: 11-11-2005
Vendndodhja: greqi

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 45
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 4-1-2011 nė 16:05


:smilie802:smilie802pse mi ste pelqen emri ty
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 4-1-2011 nė 16:38


Kultura e DIBRES, esht kultur shum e pasur edhe cilesore.....
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 5-1-2011 nė 10:55


Cituar: Postimi origjinal nga Rudi  
:smilie802:smilie802pse mi ste pelqen emri tyhahhahhahah skam qen ndonjeher ne diber,, po me eshte shtuar kureshtja tashi me ju ketu do shkoj mase ta vizitoj dhe dibren..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 14:53


dolce shko ne lligja:P qe te te sherohen kockat, dhe te jesh me e shnedosh ne gjdo pjes te trupit.:P
kjo esht DIBra:) kaq mire te ben.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 40
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 15:18


Sa i perket ne Macedoni kam shum Kontakte me Shqiptaret ne Macedoni , por Burrat nga Dibra jan me te vendosur te fjales etj etj gje qe me pelqejn kur ben nje llaf se dine me dredh e me zhdredh , por edhe nga Al e kam verejt se jan me intelegjent flasin me beteNjeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 15:19


hahahahha....e majr nje esht, dhe do lidh dicka me ndarjen, dhe bleta kur shumfishohet nje pjes del ne kosheren tjeter.dhe baba e ndan djalin, sepse te krijoje nje familje tjeter te shendoshe, dhe ta mesoj me te mirat dhe me te keqijat qe ka jeta. normale qe pjesa qe permende ti me siper, esht me e mire.
jam DIBRAN te haje me dhemb.:P


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 15:23


Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
hahahahha....e majr nje esht, dhe do lidh dicka me ndarjen, dhe bleta kur shumfishohet nje pjes del ne kosheren tjeter.dhe baba e ndan djalin, sepse te krijoje nje familje tjeter te shendoshe, dhe ta mesoj me te mirat dhe me te keqijat qe ka jeta. normale qe pjesa qe permende ti me siper, esht me e mire.
jam DIBRAN te haje me dhemb.:P
esht nje po prap sesh nje kur te behet tash ka koshine vet te bleteve po shumoet ne vendin e vet matica heheh jam dibrane ta fus me ket :2guns:2guns:Animation2:Animation2:Animation2:Animation2


pse nga je ti.?:O


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 40
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 15:26


Kujdes Goni , se Gjys Dibrane e gjys Amerikane kjo ........... me rovole ne shok .... hahahaha:happy0195:happy0195:happy0195Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 15:31


Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
hahahahha....e majr nje esht, dhe do lidh dicka me ndarjen, dhe bleta kur shumfishohet nje pjes del ne kosheren tjeter.dhe baba e ndan djalin, sepse te krijoje nje familje tjeter te shendoshe, dhe ta mesoj me te mirat dhe me te keqijat qe ka jeta. normale qe pjesa qe permende ti me siper, esht me e mire.
jam DIBRAN te haje me dhemb.:P
esht nje po prap sesh nje kur te behet tash ka koshine vet te bleteve po shumoet ne vendin e vet matica heheh jam dibrane ta fus me ket :2guns:2guns:Animation2:Animation2:Animation2:Animation2


pse nga je ti.?:O
hahahah sa keq me vjen gon e paske hupur posullen jam nga dibra e madhe me shtat minare


ah gz dhe un nga DIBERA e vogel.:

nje plak ne fund te qytetit, dhe tjetri ne krye te qyteti, pasi kishin mbushur nga 90 e ca vjec ishin takuarper here te pare nga je ti i beri pyetje njeri-tjetrit? ju pergjigj Nga DIBERA.po ty?dhe un Nga DIBERA. kaq esht dibera dhe kshu esht.Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 15:56


Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
hahahahha....e majr nje esht, dhe do lidh dicka me ndarjen, dhe bleta kur shumfishohet nje pjes del ne kosheren tjeter.dhe baba e ndan djalin, sepse te krijoje nje familje tjeter te shendoshe, dhe ta mesoj me te mirat dhe me te keqijat qe ka jeta. normale qe pjesa qe permende ti me siper, esht me e mire.
jam DIBRAN te haje me dhemb.:P
esht nje po prap sesh nje kur te behet tash ka koshine vet te bleteve po shumoet ne vendin e vet matica heheh jam dibrane ta fus me ket :2guns:2guns:Animation2:Animation2:Animation2:Animation2


pse nga je ti.?:O
hahahah sa keq me vjen gon e paske hupur posullen jam nga dibra e madhe me shtat minare


ah gz dhe un nga DIBERA e vogel.:

nje plak ne fund te qytetit, dhe tjetri ne krye te qyteti, pasi kishin mbushur nga 90 e ca vjec ishin takuarper here te pare nga je ti i beri pyetje njeri-tjetrit? ju pergjigj Nga DIBERA.po ty?dhe un Nga DIBERA. kaq esht dibera dhe kshu esht.

sa keq nga e vogla qenke


te raft e majra te rafte taj ishallah, un them kur kishin qen bashke e taj ja fajt kot:P


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 40
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 16:00


ehhh , ne dime se rreth 3 miljon eshte Shqiperia , dhe rreth 2.5 Miljon KSja , dhe sipas disa informacioneve Shqiptar ne 5 shtete ka 7 miljon , e ne ter boten rreth 18 miljon , e sheh saa e madhe eshte edhe Shqiptarija ????????Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 35
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 16:01


ik e fajtja nje saj gjum nje her se te majta per kraj tim.:P

se e bem historin tone pa kuptim.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****
Postime: 5946
Regjistruar: 20-11-2005
Vendndodhja: Prizren

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Mashkull
Mosha: 40
Jashtė Linje

Gjendja: Super

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 16:14


Cituar: Postimi origjinal nga amra=arta  
Cituar: Postimi origjinal nga limi  
ehhh , ne dime se rreth 3 miljon eshte Shqiperia , dhe rreth 2.5 Miljon KSja , dhe sipas disa informacioneve Shqiptar ne 5 shtete ka 7 miljon , e ne ter boten rreth 18 miljon , e sheh saa e madhe eshte edhe Shqiptarija ????????
hahaha shum shum limi e din ti qe stambolli ka 8 miljon edhe esht qytet e jo shtet hehehehe ne jemi pffffffffffffffff si goglat e vogla ndaj tyre


ke te drejt , por tani per tani dihet se Shqiptar ka 3 +2.5 =5.5 miljon dhe ne krahasim me 18 miljon ka nji dallim te madh aaa ?
edhe 12.5 miljon Shqiptar ku jan mer heeeejjjjj ????????
Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->


*****


Foto


Postime: 4782
Regjistruar: 16-7-2010
Vendndodhja: Tirane Shqiperi

Gjendja: Lucky
Lucky
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 46
Jashtė Linje

Gjendja: Drejt fatit tim

[*] postuar nė 13-2-2011 nė 02:32


Ore po tere dibrane jeni ju ketu....
Prandaj s'hecin punet mire ne kete forum se i qesim horrliqet njeri tjetrit...
Hajde mun puti :happy0195
Where ever I may roam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->
 Faqet:  1  

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11