Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: HOROSKOPI EROTIK

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 15:35
HOROSKOPI EROTIK


DASHI

GRUAJA
Ėshtė shumė temperamente, erotike dhe impulsive. E tėrheqin aventurat e dashurisė, kurse nė marrėdhėniet seksuale dėshiron tė bėjė eksperimente nė mėnyra tė ndryshme. Ka ambicie pėr dominim.

BURRI
Shumė i durueshėm dhe potent – me apetite tė gjera seksuale.Tek ai dominon pasioni, por edhe impulsi, ashtu qė “rrebeshi i
dashurisė” mund tė pėrsėritet ose i shpejtė – kohėshkurtėr.

Stili i dashurisė
Diktoni gjithmonė tempon, si nė shtrat, ashtu edhe jashtė tij! Saktėsisht dini se ēfarė kėrkoni dhe ēka ju kėnaq nė dashuri, si edhe ēfarė ju sjell deri tė befasitė; jeni tė gatshėm tė teproni. Pėr ju dashuria dhe seksi janė dy kategori tė ndryshme. Jeni shumė kėmbėngulės nė kėrkesa, ju befason paraloja aktive dhe kėnaqeni me secilėn pjesė tė trupit tuaj dhe tė partnerit.

Pozita
Ajo mund tė jetė njė pozė e cila juve ju qet nė pozitė dominuese: partneri ėshtė nė shpinė, kurse ju e keni kaluar (hipur si kalit) dhe jeni lėshuar nė gjunjė - pozitė nė tė cilėn mund tė kontrolloni lėvizjet dhe ritmin.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, qafa dhe veshėt.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: prekjet, aksioni, pasioni, provokimi ose erotika e dikujt – pamja e lirė.


DEMI

GRUAJA
Ajo ėshtė shumė e pasionuar dhe romantike, kurse pėr tė realizuar qėllimin kulmor tė dashurisė dhe tė seksit, duhet tė lirohet plotėsisht prej tė gjitha paragjykimeve. Kėnaqet nė begatinė e kushteve tė mira, pasionet dhe emocioneve qė shprehen nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė.

BURRI
Ai ėshtė dashnor i mirė, di tė jetė shumė tėrheqės dhe emocional. Ndikon seksi dhe romantik, kurse partneren e vet e mbulon me tė puthura, prekje dhe lajthitje tė ėmbla. Megjithatė, ėshtė i papėrmbajtur nė lojėrat e dashurisė - seksit.

Stili i dashurisė
Jeni jashtėzakonisht tė shkathtė nė dashuri dhe nė marrėdhėnie seksuale, shkėlqyeshėm e zbuloni mėnyrėn qė duart e partnerit dhe buzėt t’i vėni gjithmonė nė “vend tė pėrshtatshėm”, nė stilin: “Vė gjėrat nė vend tė vet - adekuat”. Kėnaqeni nė paralojė tė gjatė, d.m.th. lėshoheni furishėm nė kėnaqėsinė e marrėdhėnieve intime. Prekjet me pasion dhe puthjet e gjata ju shqetėsojnė jashtėzakonisht.

Pozita
Ju jeni nė disa pozita nė shpinė (gruaja), kurse partneri ka kalėruar, ndėrsa pėr burra vlen pozita e kundėrt (partnerja ėshtė nė shpinė). Preferoni pozitėn nė gjunjė, edhe pse te ju janė tė lejueshme tė gjitha pozitat tė cilat ju ofrojnė kėnaqėsinė maksimale.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, zverku dhe qafa.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin (tėrheqin, stimulojnė): prekjet, pamja ose erotika provokuese, “molla e ndaluar”.


BINJAKĖT

GRUAJA
Kėrkon pa u lodhur “binjakėt e vet kozmikė”, d.m.th., pėr loēkėn e tij tė lindur e cila duhet t’i dhurojė mbėshtetje dhe kuptim seksual. Pėr tė dashurin e saj ėshtė shumė tėrheqėse, spirtuoze, shpirtėrore, mendjehollė, e hareshme, kureshtare dhe “shejtane”.

BURRI
Ai ėshtė shumė aktiv, kureshtar edhe nė shikim tė parė “i pakapshėm”. Ka fantazi tė ndritshme pėr dashuri - seks, por nė disa raste ėshtė konfuz nė raport me partneren e vet – realizon vetėm aq sa partnerja i lejon.

Stili i dashurisė
Aventurat e dashurisė pėr ju janė tė domosdoshme pėr tė qenė tė kėnaqur gjatė aktit tė bėrjes sė dashurisė - seksit. Jua ēon zemrėn peshė zėri, dukja, buzėt – secili detaj nė kokėn tuaj ngashėnjen mendjen dhe krijon fantazinė e re seksuale. Keni nevojė: tė dėgjoni, tė veproni, tė merrni erė, tė lėpiheni, tė shijoni, tė provoni krejt ēka i takon kėnaqėsisė sė dashurisė seksuale.

Pozita
Disa nga pozitat e shtrira nė krah apo nė ijė, fytyrė pėr fytyrė, si edhe gjatė aktivitetit tė madh tė kėmbės dhe dorės gjatė pozitave tė ndryshme “akrobatike”.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, sidomos pjesa prej te gishti i vogėl i dorės dhe deri te bėrryli.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju tėrheq: biseda, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe detajet tjera tė ndryshme.


GAFORRJA

GRUAJA
Ajo ėshtė njė dashnore romantike, e cila bazohet krejt nė ndjenjat e saj tė thella, nganjėherė tė ēuditshme, por edhe sensibile. Lėshohet “majave” tė dashurisė dhe tė seksit vetėm kur ndjen se ėshtė e pėrkėdhelur, e kujdesshme, e respektuar dhe e dashuruar (e gatshme). Emocionet e forta e ushqejnė fantazinė dhe ėndjet e saja tė begata – ėndėrrimet.

BURRI
Di t’ju mashtrojė me shprehjen shpeshtė tė emocioneve tė tija tė thella, me butėsi tė pakufishme dhe ėshtė shumė romantik. Ka prirje pėr imagjinatė dhe di tė satisfaksionojė emocionet dhe tė kėnaqė seksualisht partneren e vet nė mėnyra tė ndryshme.

Stili i dashurisė
Adhuron mjaft zona tė ndjeshme dhe paralojėn e gjatė imagjinuese e cila ju ndez (kall) streset dhe afshet e ngrohta tė dashurisė. Kulmi i dashurisė – i seksit ėshtė pėr ta “akt i dorėzimit”, ėshtė e nevojshme tė ndjehet besimi i plotė i cili ēon kah lidhjet emocionale. Tė folurit e syve, njomėsia dhe tė shumė puthjeve, pėrkėdheljet dhe prekjet janė “dobėsitė” e tija. Secila pjesė e trupit ėshtė pikė e ndjeshme e saj, por vetėm nėn “rėnien e emocioneve tė forta”, sepse vetėm ndjenjat ēojnė kah afshet.

Pozita
Partneri juaj ėshtė nė pozitėn ulur, me kėmbė tė hapura gjerė e gjatė, kurse ju gjendeni nė krahun e tij (pėr gra, kurse pėr burra nė tė kundėrtėn), fytyrė pėr fytyrė, gjatė pėrqafimeve dhe puthjeve tė gjata, si edhe prekje. Pastaj, pozita nė shpinė dhe nė anė (krah), e cila ju lejon kontakt tė afėrt dhe shumė shprehje tė ndjenjave.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, sidomos gjiri, majat e sisėve dhe barku.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxit: butėsia – njomėsia, shikimi i ngrohtė, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe puthjet e afshuara.


LUANI

GRUAJA
Ajo ėshtė heroinė romantike, energjike dhe shumė temperamente – sipas nevojės di tė jetė edhe shumė e ndjeshme. Gjaku i ngrohtė “rrymon” nėpėr damarėt e saj, por nė pozitė tė caktuar di tė japė edhe efekte tė kundėrta. Kur marrin flakė afshet e saj ndaj partnerit ėshtė shumė kėmbėngulėse nė plotėsimin e kėrkesave tė veta seksuale. Ajo ėshtė edhe dashnore shpirtmadhe.

BURRI
Ai gjithmonė ėshtė “vetvetja”, i dalluar, “kalorės me zemėr luani” – dashuria ėshtė pasioni i tij i madh! Dėshiron tė jetė mė i miri nė gjithēka – ky ėshtė preokupimi i tij. Nė vepėr ėshtė shumė kryelartė, i pasionuar, romantik dhe zemėrmirė dhe shpirtmadh. Ai prin nė ēdo aspekt, dominon, por ka shumė kujdes ndaj dashnores, tė cilėn e ruan dhe e mbron shumė mirė.

Stili i dashurisė
Synimet i shfaqin drejtpėrdrejtė dhe me pasion ndjenjat e veta. Motivohen nga ledhatimet, shikimet, pamjet provokuese dhe mirėsjelljet. “Apetitin seksual” e kanė shumė tė theksuar, goxha shumė janė tė pėrmbajtur dhe kėmbėngulės.
Gjatė bėrjes dashuri dhe seks ēdo herė ndėrrohet energjinė dhe thellėsia e ndjeshmėrisė. Ata janė goxha shumė potentė dhe ėshtė lehtė t’i “kallesh” afshet e tyre, gjatė tė cilave ndahen qartė emocionet nga shtytja seksuale.

Pozita
Ai nė tė cilin uleni ballė pėr ballė partnerit tuaj, qė pastaj ju lejon variacione tė ndryshme tė pozave ulėse. Veēanėrisht ju motivojnė pozat e ndryshme nė tė cilat mund tė realizoni “epėrsinė seksuale” mbi partnerin.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, sidomos shpina, kofshėt dhe gilcat e kofshėve.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: “shikimet e zjarrta”, shkėndijat qė dalin nga ngjyra e zėrit tė dikujt ose tė lėvizjes, si edhe puthjet pasionuese.


VIRGJĖRESHA

GRUAJA
Nė shikim tė parė ėshtė shumė e ashpėr, e nozulluar (e pajisur) mirė me tė gjitha maniret e mundshme tė sjelljes. Natyrisht, pas kėtyre pozave tė ushtruara mirė fshihet dinjiteti dhe #@!--)akteri emocional Por, deri tek emocionet e saja subtile dhe pasioni pėr ēlirimin nga “shtrėngimet e rėnda” arrihet vetėm me durim tė pafund, me dėshmi tė pėrhershme dhe me dashuri pa rezervė.

BURRI
Vepron me rezervė dhe “i uritur”, natyrisht krejt nė tentim pėr tė kontrolluar mirė emocionet e veta dhe dėshirat e zjarrta qė ka. Megjithėkėtė, ėshtė e mundshme tė ikė nga ajo pozitė, nėse partnerja tregon ndjenja tė sinqerta, dėshirė tė madhe dhe stil tė lartė. Spirituoziteti (mendjemprehtėsia) i saj ėshtė shumė me rėndėsi, por as ai nuk ėshtė imun gjatė “vėrshimit tė dėshirave tė
flakta”.

Stili i dashurisė
Ka shumė kėrkesa – secili detaj ėshtė i rėndėsishėm! Adhuron ndjeshmėrinė e besimit tė afėrsisė. Posaēėrisht ka nevojė pėr t’u gjendur, gjegjėsisht pėr tė vendosur nė tė njėjtat valė me partnerin e vet. Stili dhe teknika e tė bėrit dashuri janė shumė tė rėndėsishme, por kanė detyrim “pėrmbajtjen” nė tė gjithēka – d.m.th., pa e tepruar.

Pozita
Pozita nė tė cilėn i uleni partnerit nė krah (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta), puqjet e trupit dhe tė duarve janė zakonisht tė rėndėsishme, veēanėrisht nė qafė dhe gjoks. Disa nga pozitat e shtrira fytyrė pėr fytyrė, si edhe mundėsia qė tė shihni qartė reagimet e fytyrės.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht barku dhe pjesa prej te kėrthiza e teposhtė.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: romantika, zėri i ėmbėl i partnerit, mimika dhe pamja e tėrėsishme e ambientit.


PESHORJA

GRUAJA
Ajo ėshtė tėrheqėse dhe artiste e kėndshme, sipas nevojės e pandashme dhe e pastėr, e turpshme dhe modeste. Kėnaqet nė bėrjen e lojės dhe mirė i njeh mrekullitė e ndryshme tė dashurisė pėr tė pushtuar partnerin. Ka “luks” tė rafiniruar dhe lehtė u dorėzohet ngacmimeve tė dashurisė dhe pasioneve tė mėdha. Pretendon shumė dhe pėr secilin shikim pret “trajtim tė posaēėm”.

BURRI
Ai ėshtė romantik i madh, pa dallim e tėrheqin dhe e ngacmojnė tė gjitha mrekullitė e grave. Partneres sė vet di t’i pėrgatisė mrekulli magjike dhe momente tė paharrueshme nė kombinim me ėmbėlsirat shpirtėrore, me afsh tė dashurisė dhe kėnaqėsi seksuale. Ėshtė shumė nur, tėrheqės, i kėndshėm dhe me menēuri shfrytėzon tė gjitha pėrparėsitė e veta gjatė vardisjes.

Stili i dashurisė
Preferohen stile fisnike, kurse marrėdhėniet me partnerin ēojnė kah “dalldisjet e dashurisė”, gjatė tė cilave di tė kanalizojė mirė afshet e veta. Synon harmonizimin e plotė tė shpirtit dhe tė trupit, tė emocioneve dhe tė afshit ose bashkimin e tėrėsishėm nė relacion me partnerin e vet tė dashur.

Pozita
Njėra prej pozitave ėshtė ajo qė ju jeni shtrirė nė shpinė, kurse partneri ju ėshtė gjunjėzuar pėrmbi (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta). Veēanėrisht ėshtė me rėndėsi pėrdorimi i ekstremiteteve dhe lėvizjet aktive.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht vendet pėrgjatė kurrizit, kofshėve dhe barkut.

Sugjestioni
Nė fantazinė seksuale ju nxisin: pamja e dikujt – pėrshtypja, rrjedhat e ndryshme tė sensibilitetit, shikimet e “nxehta”, lėvizjet dhe puthjet e pasionuara (me afsh).


AKREPI

GRUAJA
Ajo ėshtė mbretėreshė e transformimit nga shpėrkėndyesja (mashtruesja) e dashurisė, e pakundėrshtueshme ose e pushtueses sė pasionuar, deri te dashnorja delikate. Di tė jetė shumė misterioze (tinėzake) dhe provokuese, por edhe emocionale. Nėpėr damarėt e saj rrjedh gjaku i nxehtė, qė e bėn jashtėzakonisht tė ndjeshme, kurse nė anėn e dashurisė dhe seksit tė turpshme ose fatale. Ka kufi mes dashurisė dhe pasionit, por gjithmonė e zgjedh maksimumin.

BURRI
Ai ėshtė shumė i pasionuar. Pėrvetėsimi i ndonjė tė dashure ėshtė preokupimi kryesor i tij. Ndien nevojė pėr tė dominuar nė lojėrat e dashurisė dhe mbase mund tė bėjė ēdo gjė qė t’ju kėnaqė plotėsisht ose t’ju hutojė krejtėsisht me pasionet e veta. Madje, edhe fshehtėsia e saj ose mrekullia dinė tė hipnotizojnė, sepse me dinakėri dhe shkathtėsi shfrytėzon tė gjitha mrekullitė e dashurisė. Ėshtė mjeshtėr i vėrtetė nė pėrvetėsimin e femrave, kurse partneres sė vet i dhuron kėnaqėsi tė madhe gjatė seksit. Ėshtė shumė potent.

Stili i dashurisė
Adhuron provokime tė ndryshme qė ngrehin nivelin e trupit dhe adrenalinės. I dorėzohet tėrėsisht kulmit tė dashurisė vetėm atėherė kur e ndien se e ka pėrvetėsuar plotėsisht, e ka bėrė ose e ka kėnaqur partnerin. Disponon pasion tė jashtėzakonshėm me tė cilin me shkathtėsi e realizon qėllimin e pėrbashkėt. Ėshtė dashnor i shkėlqyeshėm, por edhe shumė i komplikuar.

Pozita
Pozita nė tė cilėn i uleni partnerit nė krah (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta),puqjet e trupit dhe tė duarve janė zakonisht tė rėndėsishme, veēanėrisht nė qafė dhe gjoks. Disa nga pozitat e shtrira fytyrė pėr fytyrė, si edhe mundėsia qė tė shihni qartė reagimet e fytyrės.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht barku dhe pjesa rreth kėrthizės e teposhtė.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: ngjyra e zėrit, gjestet ose mimika, pamja etėrėsishme dhe lėvizjet.


SHIGJETARI

GRUAJA
Ajo ėshtė shumė temperamente, impulsive, tėrheqėse dhe sipas nevojės provokuese. Di qartė se ēfarė dėshiron prej partnerit tė dashur dhe e dallon mirė dashurinė prej pasionit. Pėr sjelljet e saj ndjen nevojėn pėr pėrjetime aventuriere, dominimin, shqetėsimin shpirtėror qė ia ēon zemrėn peshė dhe mosbredhjen. Ėshtė goxha origjinale dhe shumė e drejtpėrdrejtė (shpesh i mungon ndjenja e baraspeshės) kur shpreh ndjenjat e veta tė pushtuara.

BURRI
Ai ėshtė shumė energjik dhe i gjindshėm gjatė takimit me tė dashurėn, vardisjes ose marrėdhėnies seksuale. Me sharmin e jashtėzakonshėm qė disponon di tė veprojė me mendjehollėsi (nė mėnyrė spirtuoze) dhe dėfryese – krejt ēka partneren e ēarmatos para nisjes sė pushtimit tė tij. Ėshtė impulsiv dhe shumė drejtpėrdrejt shpreh ndjenjat, dėshirat seksuale ose aspiratat. Pėr tė nuk ekziston “jo” ose “nuk mundi” – ai tė gjitha mundet nėse ėshtė i pasionuar me ndjenja.

Stili i dashurisė
Adhurojnė lirinė nė ēfarėdo pikėpamje, por jo edhe prangat, pengesat. Stili i tyre ėshtė origjinal dhe i drejtpėrdrejtė, nė pėrgjithėsi iu dorėzohen stuhive tė dashurisė dhe seksit. Ndonjėherė ndikojnė si “tė pafrenueshėm dhe tė egėr”, qė sjell deri tė brengosja motivuese, duke pėrkujtuar se klasikja tėrheq mė sė pakut.

Pozita
Disa nga pozitat nė kėmbė, me fytyrė ose me shpinė kah partneri. Veēmas
preferojnė dozėn e caktuar bashkėkohore ose origjinale nė aktin e dashurisė, si ekzibicionizėm

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, qafa, pas veshėve, ana sė brendshme e gjunjėve, gjoksi dhe fundbarku.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: ngjyra dhe lėvizjet e syve, mimika, shkrirja e tėrėsishme.


BRICJAPI

GRUAJA
Ka kritere shumė tė larta, tė cilat ia shtron partnerit tė vet, gjatė tė cilave e shton gjithnjė listėn e kėrkesave. Para shprehjes sė ndjenjave ėshtė parimore, e pėrmbajtur dhe “tepėr e rezervuar” – pėr tė gjitha ekzistojnė rregullat e caktuara. Megjithatė, di tė jetė edhe shumė emocionale ose e lėndueshme, e cila mbasi tė ndjejė sigurinė maksimale dhe besimin shpreh ndjenjat dhe pasionin e vet.

BURRI
Ai ėshtė besnik, i qėndrueshėm dhe kėmbėngulės nė qėllimet qė synon. Frenon ndjenjat e veta, por humb gjithmonė kontrollin kur ka para vetes partneren tėrheqėse, e cila nė shprehjen e vet veēon me kujdes emocionet, pasionet dhe aftėsitė praktike. Nė marrėdhėniet intime ėshtė i dhėnė me mish e shpirt, shumė kėmbėngulės pėr tė vendosur “kritere tė rrepta”.

Stili i dashurisė
Sipas stilit tė tyre janė shumė konservativė, preferojnė ēdo gjė qė motivon marrėdhėniet intime, sigurinė dhe besimin. Gjithnjė nė mėnyrė tė durueshme dhe tė sigurt, me doza tė recetave tė sprovuar vjen deri tek ajo qė dėshiron nė raport me dashurinė dhe seksin.

Pozita
Gjendeni nė njėrėn prej pozitave tė gjunjėzimit, kurse partneri juaj ka
rolin kryesor (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta). Veē e veē preferoni
pozitat klasike, p.sh. pozitėn nė shpinė ose anėsoren.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht ana e brendshme e gjunjėve, shputave, gjoksit dhe barkut.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: pėrzemėrsitė e ndryshme, shikimet e ngrohta, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe sjelljet e arsyeshme.


UJORI

GRUAJA
Ajo ėshtė dashnore jo e zakonshme dhe e kėndshme, tek e cila janė pėrziera mirė ndjenjat e ndryshme, forca e intelektit, prirja (instinkti, impulsi, nxitja, shkasi) dhe shtytja pėr Miqteėsi. Di tė jetė bandillė (mashtruese) e vėrtetė, e cila josh (ngacmon meshkujt) me paraqitjen e saj, me sharmin dhe origjinalitetin – me sjellje tė pagabueshme. Nganjėherė nuk ėshtė e vetėdijshme pėr epshin e vet, ndėrsa ndonjėherė secilin detaj ose lėvizje tė trupit e shfrytėzon nė shėrbim tė realizimit tė lidhjeve tė me ndonjė tė dashur

BURRI
Ai si fenomen ėshtė fascinant, le pėrshtypje me sjelljet e tija dhe gjatė tyre ėshtė befasisht dashnor inventiv. Di tė magjepsė me idetė e tija tė pazakonshme, me shprehje kreative, me gjerėsi emocionale dhe me njė fantazi tė begatė tė dashurisė dhe tė seksit. Ai partneren e vet nuk e le kurrė indiferente; nėse duhet, di ta bėjė shumė tė lumtur nė tė gjitha sferat.

Stili i dashurisė
Adhurojnė stimulimin intelektual! Pėr ta seksi paraqet lidhje tė veēantė tė pėrvojės erotike intelektuale dhe jashtėzakonisht emocionale. Meqė ėshtė term “jashtėzakonisht“ elastik – preferojnė origjinalitet, joshmangshmėri dhe njė dozė tė caktuar (mė e vogėl ose mė e madhe, varet nga pika e stimulimit, inspirimit (ose brengosjes emocionale) ekzibicionist.

Pozita
Disa nga pozitat nė kėmbė, fytyrė pėr fytyrė, ose me shpinė tė kthyer kah
partneri. Pozita qė lejon aktivitet maksimal, eksperimentim, akrobacion ose diēka tė pazakonshme – krejt varet nga entuziazmi, pasioni dhe inspirimi.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, gjymtyrėt (syri i kėmbės, flagana e gishtit, zokthi i dorės – i kėmbės, noēka), pjesa e brendshme e kofshės, gilcat e kofshės,shputat e kėmbėve, gjiri dhe majat e sisėve.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: shikimet e ėmbla, ngjyra e zėrit, mirėsjellja dhe maturia.


PESHQIT

GRUAJA
Ajo ėshtė heroinė romantike e cila paraqet sintezėn e imagjinatės dhe realitetit,ndjenjave dhe pasionit (afshit), zhgjėndrrės dhe fantazisė. Dashuria ėshtė ushqimi i saj shpirtėror dhe iu lėshohet plotėsisht ndjenjave tė veta, partnerit dhe stuhive tė dashurisė. Imagjinata e saj kapėrcen kornizat standarde, kurse nė kombinim me impulset e dashurisė dhe shtytjes kjo sjell kah realizimi i fantazisė ose kah fataliteti. Ėshtė e hershme dhe “bie lehtė” nė shprehje sentimentale, ndjeshmėrisė ose mashtrim tė dashurisė.

BURRI
Ai ėshtė jashtėzakonisht i motivuar dhe posedon sharm tė papėrballueshėm – Rome i vėrtetė. Imagjinata e tij dhe shprehjet e tija tė pafundme do t’ju qesin nė lartėsitė qiellore. Ai di tė magjepsė emocionet dhe tė bėjė fatlum partneren e vet.
Emocionet dhe pasionet janė gjithmonė tė ngjeshura dhe tė pandashme, tė cilat bien dhe ngrihen lehtė nga gjėrat e ėmbla, por befasinė mė tė madhe e ndjen nė marrėdhėniet e dashurisė – seksit. Janė shumė fisnikė, tolerantė dhe dashnorė tė
kujdesshėm.

Stili i dashurisė
Detyrimi qė tė ndikojė nė mėnyrė stimuluese nė secilėn pjesė tė trupit. Afshi i frymėzuar tė cilin e ndjeni liron ndjeshmėrinė tuaj, imagjinatėn dhe fantazinė erotike. Shkalla mė e lartė nė marrėdhėniet e dashurisė dhe seksit qė kanė lidhje me ju paraqet “ kapėrcimin nė dimensionin tjetėr kohor”. Begatia e ndjenjave, puthjet dhe prekjet ndikojnė nė mėnyrė stimuluese nė ju.

Pozita
Njėra nga pozitat e pazakonshme dhe mjaft e preferuar dhe e kėndshme ėshtė shtrirja anash, kurse partneri ėshtė mbas jush, pranė tė cilit ndjeni me ėndje prekjet, zėrin, frymėn dhe secilin stimulim tė mundshėm (pėr femra, kurse pėr meshkuj e kundėrta). Gjithmonė duhet tė ekzistojnė shprehjet e pakufizueshme tė ndjenjave, puthjet dhe ledhatimet e ndryshme.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, nė mėnyrė tė veēantė shputat e kėmbėve,
tabanėt, pulpat e kėmbėve, gjymtyrėt (kyēet, qafa e kėmbės, zokthat e dorės, syri i kėmbės), kėrdhokullat, pastaj gjiri, majat e sisėve dhe barku.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: shikimet e ėmbla, ngjyra e syve, mirėsjellja dhe lojėrat nė thellėsitė “ujore”
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 15:48


PESHQIT

BURRI
Ai ėshtė jashtėzakonisht i motivuar dhe posedon sharm tė papėrballueshėm – Rome i vėrtetė. Imagjinata e tij dhe shprehjet e tija tė pafundme do t’ju qesin nė lartėsitė qiellore. Ai di tė magjepsė emocionet dhe tė bėjė fatlum partneren e vet.
Emocionet dhe pasionet janė gjithmonė tė ngjeshura dhe tė pandashme, tė cilat bien dhe ngrihen lehtė nga gjėrat e ėmbla, por befasinė mė tė madhe e ndjen nė marrėdhėniet e dashurisė – seksit. Janė shumė fisnikė, tolerantė dhe dashnorė tė
kujdesshėm.

ahhhhhh ah ahhhhh ashtu eshte :P :girl in love:
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 15:59


edhe ti kathy Dashi qenke :P :love0061::love0061:Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 16:09


Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
edhe ti kathy Dashi qenke :P :love0061::love0061:


po Dashi :)

me sa prill e ke ditelindjen?
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 16:13


Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
edhe ti kathy Dashi qenke :P :love0061::love0061:


po Dashi :)

me sa prill e ke ditelindjen?


04.04 :P


edhe uneeeeeee :confused0068::confused0068: 04.04 pse nuk thua ti qe festojme te njejten dite :P
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 16:16


Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
edhe ti kathy Dashi qenke :P :love0061::love0061:


po Dashi :)

me sa prill e ke ditelindjen?


04.04 :P


hahahhahahahhahhaha ok do e kemi parasysh per vitin qe vjen :P :P
edhe uneeeeeee :confused0068::confused0068: 04.04 pse nuk thua ti qe festojme te njejten dite :Pahahahah ehe ..do hyjme ne forum ti urojme njera tjetres ditelindjen :P
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 16:19


Cituar: Postimi origjinal nga kathy  
ne fakt qe ne fillim kam vene re se me ngjan paksa ne tip..........kjo ndoshta jemi te te njejtes shenje :P :)
ahahahaha he pra ...e beson se edhe une e kam vene re te postimet ...te ngjaj pak se kam #@!--)akter dhe nga peshqit ...po ku e qon dhe te njetes dite se dhe kjo ka rendesi :PShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 16:37


Ai ėshtė besnik, i qėndrueshėm dhe kėmbėngulės nė qėllimet qė synon. Frenon ndjenjat e veta, por humb gjithmonė kontrollin kur ka para vetes partneren tėrheqėse, e cila nė shprehjen e vet veēon me kujdes emocionet, pasionet dhe aftėsitė praktike. Nė marrėdhėniet intime ėshtė i dhėnė me mish e shpirt, shumė kėmbėngulės pėr tė vendosur “kritere tė rrepta”.

Stili i dashurisė
Sipas stilit tė tyre janė shumė konservativė, preferojnė ēdo gjė qė motivon marrėdhėniet intime, sigurinė dhe besimin. Gjithnjė nė mėnyrė tė durueshme dhe tė sigurt, me doza tė recetave tė sprovuar vjen deri tek ajo qė dėshiron n kete te fundit se pranoj
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 36
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:12


GAFORRJA

GRUAJA
Ajo ėshtė njė dashnore romantike, e cila bazohet krejt nė ndjenjat e saj tė thella, nganjėherė tė ēuditshme, por edhe sensibile. Lėshohet “majave” tė dashurisė dhe tė seksit vetėm kur ndjen se ėshtė e pėrkėdhelur, e kujdesshme, e respektuar dhe e dashuruar (e gatshme). Emocionet e forta e ushqejnė fantazinė dhe ėndjet e saja tė begata – ėndėrrimet.

hajde dashnore romantike hajde.


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:19


Pse mo goni vetem nje ke ti????te lane gocat e tjera :P:P:PShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 36
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:21


:$ po sa kisha 4 cope,dha ata me lan.

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:24


Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
:$ po sa kisha 4 cope,dha ata me lan.
ahahahaha mire ta kane bere :PShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 36
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:25


faleminderit ne koken tate ishalla:P:tongue0023:

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:28


Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
faleminderit ne koken tate ishalla:P:tongue0023:
ahahahahaha mos u be merak se mua nuk me bien asgje ...:P:tongue0023::tongue0023: kujdes se mos te jap dhe ndonje katare se jam dhe savvatogennimeni :PShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 36
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:31


Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
faleminderit ne koken tate ishalla:P:tongue0023:
ahahahahaha mos u be merak se mua nuk me bien asgje ...:P:tongue0023::tongue0023: kujdes se mos te jap dhe ndonje katare se jam dhe savvatogennimeni :P


na fal,te kerkoj ndjese:$

por ne fund te fundit jam mesuar me 4-tera.:$


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:32


keshtu po :love0061:Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 36
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:38


cfar presioni me bejn femrat, dhe i them vetes burr DIBRAN(ONO)

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 2520
Regjistruar: 11-11-2005
Vendndodhja: greqi

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 45
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:40


Kujjt i perket dt lindja ime cfar shenje qenekem se spo i jap dum,ncncncncncncncnc
10 prilli se ekam humb si gjaferri simiten:dash2::dash2:
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 1-11-2010 nė 18:44


Cituar: Postimi origjinal nga Rudi  
Kujjt i perket dt lindja ime cfar shenje qenekem se spo i jap dum,ncncncncncncncnc
10 prilli se ekam humb si gjaferri simiten:dash2::dash2:
ditelindja jote i perket dashitShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6876
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 2-11-2010 nė 00:11


ASGJE SKAM TE PERBASHKET ME HOROSKOPIN :love0071:
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 2-11-2010 nė 00:31


Cituar: Postimi origjinal nga TrandafiLJa  
ASGJE SKAM TE PERBASHKET ME HOROSKOPIN :love0071:
bukuroshe shih mos ke te perbashket me ndonje shenje tjeter ..se une jam dashi po kam marrur dhe #@!--)akter nga peshqitShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 2520
Regjistruar: 11-11-2005
Vendndodhja: greqi

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 45
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 2-11-2010 nė 14:45


Cituar: Postimi origjinal nga ErsI  
Cituar: Postimi origjinal nga Rudi  
Kujjt i perket dt lindja ime cfar shenje qenekem se spo i jap dum,ncncncncncncncnc
10 prilli se ekam humb si gjaferri simiten:dash2::dash2:
ditelindja jote i perket dashitFlm per informimin Bukuroshe!!!
Se sjemi dhe aqe te zgjuar qe te marrim vesh kur kemi horoskopin ej zot na merziti kurbeti dhe sidoemos ketu ne selanik eshte dhe ftohet tani
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 12-6-2011 nė 13:07


GRUAJA
Ka kritere shumė tė larta, tė cilat ia shtron partnerit tė vet, gjatė tė cilave e shton gjithnjė listėn e kėrkesave. Para shprehjes sė ndjenjave ėshtė parimore, e pėrmbajtur dhe “tepėr e rezervuar” – pėr tė gjitha ekzistojnė rregullat e caktuara. Megjithatė, di tė jetė edhe shumė emocionale ose e lėndueshme, e cila mbasi tė ndjejė sigurinė maksimale dhe besimin shpreh ndjenjat dhe pasionin e vet.
Stili i dashurisė
Sipas stilit tė tyre janė shumė konservativė, preferojnė ēdo gjė qė motivon marrėdhėniet intime, sigurinė dhe besimin. Gjithnjė nė mėnyrė tė durueshme dhe tė sigurt, me doza tė recetave tė sprovuar vjen deri tek ajo qė dėshiron nė raport me dashurinė dhe seksin.

Pozita
Gjendeni nė njėrėn prej pozitave tė gjunjėzimit, kurse partneri juaj ka
rolin kryesor (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta). Veē e veē preferoni
pozitat klasike, p.sh. pozitėn nė shpinė ose anėsoren.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht ana e brendshme e gjunjėve, shputave, gjoksit dhe barkut.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: pėrzemėrsitė e ndryshme, shikimet e ngrohta, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe sjelljet e arsyeshme.

:$:S


░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 12-6-2011 nė 13:34


UJORI

GRUAJA
Ajo ėshtė dashnore jo e zakonshme dhe e kėndshme, tek e cila janė pėrziera mirė ndjenjat e ndryshme, forca e intelektit, prirja (instinkti, impulsi, nxitja, shkasi) dhe shtytja pėr Miqteėsi. Di tė jetė bandillė (mashtruese) e vėrtetė, e cila josh (ngacmon meshkujt) me paraqitjen e saj, me sharmin dhe origjinalitetin – me sjellje tė pagabueshme. Nganjėherė nuk ėshtė e vetėdijshme pėr epshin e vet, ndėrsa ndonjėherė secilin detaj ose lėvizje tė trupit e shfrytėzon nė shėrbim tė realizimit tė lidhjeve tė me ndonjė tė dashur

Stili i dashurisė
Adhurojnė stimulimin intelektual! Pėr ta seksi paraqet lidhje tė veēantė tė pėrvojės erotike intelektuale dhe jashtėzakonisht emocionale. Meqė ėshtė term “jashtėzakonisht“ elastik – preferojnė origjinalitet, joshmangshmėri dhe njė dozė tė caktuar (mė e vogėl ose mė e madhe, varet nga pika e stimulimit, inspirimit (ose brengosjes emocionale) ekzibicionist.

Pozita
Disa nga pozitat nė kėmbė, fytyrė pėr fytyrė, ose me shpinė tė kthyer kah
partneri. Pozita qė lejon aktivitet maksimal, eksperimentim, akrobacion ose diēka tė pazakonshme – krejt varet nga entuziazmi, pasioni dhe inspirimi.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, gjymtyrėt (syri i kėmbės, flagana e gishtit, zokthi i dorės – i kėmbės, noēka), pjesa e brendshme e kofshės, gilcat e kofshės,shputat e kėmbėve, gjiri dhe majat e sisėve.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: shikimet e ėmbla, ngjyra e zėrit, mirėsjellja dhe maturia.
Di tė jetė bandillė (mashtruese) e vėrtetė, e cila josh (ngacmon meshkujt) me paraqitjen e saj, me sharmin dhe origjinalitetin – me sjellje tė pagabueshme.

Kujdes me mu!!!!:coool
Mund tė pushtoj botėn me njė dorė... nqs ti mė mban tjetrėn...!!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-6-2011 nė 14:20


DEMI

GRUAJA

Ajo ėshtė shumė e pasionuar dhe romantike, kurse pėr tė realizuar qėllimin kulmor tė dashurisė dhe tė seksit, duhet tė lirohet plotėsisht prej tė gjitha paragjykimeve. Kėnaqet nė begatinė e kushteve tė mira, pasionet dhe emocioneve qė shprehen nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė.


Stili i dashurisė

Jeni jashtėzakonisht tė shkathtė nė dashuri dhe nė marrėdhėnie seksuale, shkėlqyeshėm e zbuloni mėnyrėn qė duart e partnerit dhe buzėt t’i vėni gjithmonė nė “vend tė pėrshtatshėm”, nė stilin: “Vė gjėrat nė vend tė vet - adekuat”. Kėnaqeni nė paralojė tė gjatė, d.m.th. lėshoheni furishėm nė kėnaqėsinė e marrėdhėnieve intime. Prekjet me pasion dhe puthjet e gjata ju shqetėsojnė jashtėzakonisht.

Pozita
Ju jeni nė disa pozita nė shpinė (gruaja), kurse partneri ka kalėruar, ndėrsa pėr burra vlen pozita e kundėrt (partnerja ėshtė nė shpinė). Preferoni pozitėn nė gjunjė, edhe pse te ju janė tė lejueshme tė gjitha pozitat tė cilat ju ofrojnė kėnaqėsinė maksimale.

Zonat erotike

Pėrveē zonave joshėse seksuale, zverku dhe qafa.

Sugjestioni

Nė fantazitė seksuale ju nxisin (tėrheqin, stimulojnė): prekjet, pamja ose erotika provokuese, “molla e ndaluar”.


Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11