Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Stadiumi i ri si harta e Shqipėrisė...

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 21-10-2010 nė 03:12
Stadiumi i ri si harta e Shqipėrisė...


Studio arkitekturore spanjolle RFA ka marrė pėrsipėr projektin e stadiumit tė ri qė do tė ndėrtohet nė stadiumin kombėtar ekzistues “Qemal Stafa”. Kjo firmė prej disa muajsh ka studiuar mangėsitė kryesore tė kėtij stadiumi duke theksuar dhe konceptet qė ka ajo pėr projektin e stadiumit tė ri.

Nga vėzhgimet e tyre stadiumi aktual ka disa mangėsi vizuale, pėrveē faciliteteve e kushteve qė nuk plotėsojnė asnjė nga normat ndėrkombėtare tė UEFA-s dhe FIFA-s.

Sipas studios RFA stadiumi aktual pėrveēse ka njė kapacitet tė vogėl prej 19.000 vendesh, nuk ėshtė i paraqitshėm, fusha e atletikės qė e rrethon krijon njė hapsirė tė madhe dhe humbet atmosferėn qė krijojnė tifozėt, nuk ėshtė i mirėmbajtur, ndėrtesa e stadiumit ėshtė e ērregullt pa studim, me vėshtirėsi qarkullimi pėr rreth dhe me dyqane tė sajuara duke mos tė dhėnė mundėsinė e zhfrytėzimit tė hapsirave poshtė pėr dyqane restorante apo qėndra biznesi.
Projekti i tyre i ri ėshtė ndėrtuar nė bazė tė tre koncepteve, i pari lidhet me formėn e hartės sė Shqipėrisė, duke qenė se pozita jonė gjeografike ka njė orientim veri-jug, tė ngjashėm me orientimin e njė fushe futbolli. Koncepti i dytė lidhet me sfondin e thyer malor tė Tiranės, njė reliev i ashpėr dhe i fortė, gjithēka qė pėrfshihet nė kėtė projekt tė stadiumit dhe koncepti i tretė ka tė bėjė me ngjyrat e flamurit tonė, e kuqja dhe e zeza, qė do tė jenė dhe ngjyrat e fasadės sė kėtij stadiumi tė ri.

Ky stadium do tė ndėrtohet nė njė sipėrfaqe prej 41.500 metrash katrorė e do tė ketė mbi 30 mijė vende pėr tifozėt, 75% e tyre do tė jetė e mbuluar ndėrkohė qė janė projektuar edhe 330 vende parkimi. Ai do tė jetė i ndarė nė dy pjesė. Pjesa e poshtme e stadiumit mban mbi 17 mijė vende ku pėrfshihen 525 vende VIP, ndėrkohė qė pjesa e sipėrme do tė ketė rreth 16 mijė vende, ku pėrfshihen sėrish edhe 320 vende VIP.


Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 21-10-2010 nė 03:14
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorNoRa
Administrator
Tema u vendos nė Krye
21-10-2010 nė 03:15

Albanian Boy No Fear..!!
*****


Foto


Postime: 1792
Regjistruar: 26-7-2010
Vendndodhja: Aty Ku je Ti !!

Gjendja: Sad
Sad
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 22
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Shkolle

[*] postuar nė 8-12-2010 nė 11:13


shum bukur thnx per postin :D
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 8-12-2010 nė 13:04


shume fantastike aman te dime te hyjme nje here si ne perralle se ngelem duke hyre ne vende kotiShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 12-3-2011 nė 09:09


-"Studio arkitekturore spanjolle RFA ka marrė pėrsipėr projektin e stadiumit tė ri..."
Diku neper lajme degjova qe Zhozi na kish mbajt nje fjalim mallengjyes per ndertimin e parmalentit te ri nga disa firma te huaja...
Ore po kto firmat shqiptare pse dreqin nuk i afron njeri... apo jemi mesuar ne te presim nga jasht.. Madje edhe kur lajm assin duhet me pyt ate ambasadorin amerikan :- A e kena la mire ee?
-Jo jo- thot ai, - laheni i cik me shum ne mes se ngelet sa majtas e sa djathtas ...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 12-3-2011 nė 09:12


Zonja mushkonje ke shum te drejt per faktin, sepse gjithmon lakmohet gjeja e huaj, se e vendit te vet, sepse FIRMAT SHQIPTARE KU DO TI MARRIN GJITH ATO PARA per te MBUSHUR bythen e atyne qe jan ne QEVERI!
Kete QEVERIS mbarin gjera me PERQIndje edhe mbrapa e paguan KURRIZI i POPULLIT shqiptar, edhe keto qe jan ne QEVERI po tallin TRAPIn me Banoret qe ka SHQIPERIA! :girl_cray2:girl_cray2:girl_cray2
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

I Keq
****


Foto


Postime: 870
Regjistruar: 26-2-2011
Vendndodhja: MBRAPA TEJE...

Jashtė Linje

Gjendja: GJITHMONE ME TY...

[*] postuar nė 12-3-2011 nė 11:30


Shum stadium i bukur...dhe me shum fitore....:lollDy fytyra egzistojn,e eger dhe e varfer...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 12-3-2011 nė 13:19


Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
-"Studio arkitekturore spanjolle RFA ka marrė pėrsipėr projektin e stadiumit tė ri..."
Diku neper lajme degjova qe Zhozi na kish mbajt nje fjalim mallengjyes per ndertimin e parmalentit te ri nga disa firma te huaja...
Ore po kto firmat shqiptare pse dreqin nuk i afron njeri... apo jemi mesuar ne te presim nga jasht.. Madje edhe kur lajm assin duhet me pyt ate ambasadorin amerikan :- A e kena la mire ee?
-Jo jo- thot ai, - laheni i cik me shum ne mes se ngelet sa majtas e sa djathtas ...

ahahah LOL ca eshte assi mi shtrige :loll:loll


░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 179
Regjistruar: 8-7-2010
Vendndodhja: po sa kurjoza jeni re we kta :P

Gjendja: Innocent
Innocent
Vendlindja: European
European
Vendbanimi: European Union
European Union
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Shigjetari
Jashtė Linje

Gjendja: ore qen po si e ben :P

[*] postuar nė 12-3-2011 nė 13:20


Cituar: Postimi origjinal nga ERA  
Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
-"Studio arkitekturore spanjolle RFA ka marrė pėrsipėr projektin e stadiumit tė ri..."
Diku neper lajme degjova qe Zhozi na kish mbajt nje fjalim mallengjyes per ndertimin e parmalentit te ri nga disa firma te huaja...
Ore po kto firmat shqiptare pse dreqin nuk i afron njeri... apo jemi mesuar ne te presim nga jasht.. Madje edhe kur lajm assin duhet me pyt ate ambasadorin amerikan :- A e kena la mire ee?
-Jo jo- thot ai, - laheni i cik me shum ne mes se ngelet sa majtas e sa djathtas ...

ahahah LOL ca eshte assi mi shtrige :loll:loll


e ka fjalen per menderen me duket me ose then me shqip bythen :ashamed0005
Nese une do pikturoja Jeten time, te gjithe do ta pelqenin, por askush nuk do ta kuptonte....
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 12-3-2011 nė 13:21


:cekan:cekan:cekan:cekan:cekan:cekan:loll:loll:loll

░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 22-3-2011 nė 08:14


Cituar: Postimi origjinal nga Cun Per Shpi  
Cituar: Postimi origjinal nga ERA  
Cituar: Postimi origjinal nga muskonja  
-"Studio arkitekturore spanjolle RFA ka marrė pėrsipėr projektin e stadiumit tė ri..."
Diku neper lajme degjova qe Zhozi na kish mbajt nje fjalim mallengjyes per ndertimin e parmalentit te ri nga disa firma te huaja...
Ore po kto firmat shqiptare pse dreqin nuk i afron njeri... apo jemi mesuar ne te presim nga jasht.. Madje edhe kur lajm assin duhet me pyt ate ambasadorin amerikan :- A e kena la mire ee?
-Jo jo- thot ai, - laheni i cik me shum ne mes se ngelet sa majtas e sa djathtas ...

ahahah LOL ca eshte assi mi shtrige :loll:loll


e ka fjalen per menderen me duket me ose then me shqip bythen :ashamed0005


Erushe ja ta ka sqaru quni ... qe e ka kap prej ass-i kete jevgen ke avatari :P
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 22-3-2011 nė 09:08


ahahhaha o zot sa kam qesh ahahahha

░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 22-3-2011 nė 10:59


I bukur.. po nuk shof gje harte shqiprie une..??Mund tė pushtoj botėn me njė dorė... nqs ti mė mban tjetrėn...!!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
A-N-T-O-N-I DR

I Pa Regjistruar
Postime: N/A
Regjistruar: N/A

Jashtė Linje


[*] postuar nė 8-12-2011 nė 12:35


nuk eshte si harta e shqipris eshte si modeli i flokve te saliut:hehe

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 20-9-2014 nė 18:29


sdel gjoShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11