Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: A eshte jeta iluzion?

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 23:38
A eshte jeta iluzion?Cfar eshte jeta e njeriut? Thote qe gjithcka qe na rethon eshte thjesht nje iluzion, nje maske qe e fsheh te verteten dhe e ben njeriun ta akceptoje me kollaj jeten e tij. Kjo e verteta eshte qe jeta nuk ka kuptim, i vetmi "kuptim", nqs duam ta quajme keshtu, eshte se jeta kerkon thjesht vazhdimin e jetes, vazhdimin e njerezimit dhe te ciklin te natyres ashtu sic ka qene gjithmon.
Edhe une mendoj se jeta e njeriut nuk ka kuptim dhe as ndonje qellim te caktuar, mbi jeten tone mbreteron Haos, dhe gjithe ato ndertime qe ben njeriu mbi jeten e tij jan thjesht iluzione.

Ju si e mendoni?
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 23:43


Jeta eshte realitet qe ne e jetojme per dite...
Cdo dite provojme emocne te ndryshme: dashurojme, urrejme, embelsohemi per dicka, hidherohemi per dicka tjeter....Jeta eshte Tamam nje iluzjon , nje enderr qe jo te gjith e shikojen dhe e perjetojne.
Nje udhekryq qe se gjejme dot drejtim ....Tamam nje iluzion i pa fund.......
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

BaNi
*******


Foto


Postime: 1387
Regjistruar: 29-12-2008
Vendndodhja: torino (IT)

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Italy
Italy
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 37
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 21-10-2010 nė 02:22


cdo gje eshte eluzjon dhe jeta jemi vetem qeliza te kesaj toke
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 5-10-2014 nė 18:03


ka mendime qe thojn se ne jemi ne enderr dhe vdekja esht e vertetaShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11