Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1  
Autori: Subjekti: Ja se ēfarė thonė ngjyrat

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 12:53
Ja se ēfarė thonė ngjyrat
Ngjyrat dhe psikologjia kanė lidhje me njėra-tjetrėn, nga e bardha dhe e kuqja mund tė gjendet domethėnia qė fshihet pas ēdo ngjyre.

E kuqja- Nėse e kuqja ėshtė ngjyra juaj atėherė fshihni njė temperament pasional dhe ndonjėherė paksa agresiv; jeni kurajozė, spontanė, tė sigurt nė vetvete. Nė alkimi, e kuqja ėshtė simboli i Diellit, i njeriut dhe luftės dhe nė antikitet pėrdorej nga luftėtarėt pėr t'u mbrojtur nga zjarri. E kuqja ėshtė njė ngjyrė terapeutike, sepse stimulon organizmin. Nėse e zgjidhni nė veshje, atėherė e kuqja ju bėn mė tė hapur, mė pasionalė; adrenalina dhe euforia juaj rritet mė shpejt.

Portokallia- Ėshtė njė ngjyrė qė jep energji dhe vitalitet dhe simbolizon diellin e sapolindur dhe rritjen; nė kulturėn japoneze dhe kineze portokallia lidhet me dashurinė dhe gėzimin kėshtu qė konsiderohet edhe si ngjyrė anti-depresive. Nėse e zgjidhni pėr veshje, atėherė do tė thotė se jeni krijues, tė vendosur dhe nuk keni probleme pėr tė arritur suksesin. Ashtu sikurse tė gjitha ngjyrat e gjalla prodhon humor tė mirė pėr ata qė e shohin. I shkon shumė femrave brune dhe atyre me lėkurė tė zeshkėt, pėr tė gjithė tė tjerat ėshtė e ndaluar!

E verdha- Nėse ju pėlqen e verdha, atėherė do tė thotė se jeni tė gėzuar, e doni jetėn dhe ndiheni mirė me veten tuaj; kjo ngjyrė ėshtė e lidhur me sensin e identitetit me kapacitetet vetjake pėr tė patur raporte me tė tjerėt. E verdha tregon personalitet tė fortė dhe tė drejtė, por edhe dėshirėn pėr tė ndryshuar dhe pėr tė pėrqafuar tė rejat. Pėrfaqėson dritėn e diellit, arin dhe rritjen. Stimulon vėmendjen, rrit pėrqendrimin dhe energjinė muskulare. E vėshtirė pėr ta pėrdorur nė veshje, sepse kėrkon njė fizik tė tonifikuar, lėkurė tė nxirė, ndaj mė mirė ėshtė ta pėrdorni atė nė verė.

Jeshilja- Ėshtė ngjyra e natyrės e ekuilibrit energjetik, qetėsuese, freskuese. Pėr budistėt jeshilja pėrfaqėson jetėn dhe konsiderohet si dizintoksikuese pėr organizmin. U shkon shumė biondeve me lėkurė tė ēelėt, e po ashtu edhe femrave brune apo me flokė tė kuqe, me disa rezerva.

Bluja- Simbolizon harmoninė, tė vėrtetėn, qėndrueshmėrinė dhe intelektin; ėshtė njė ngjyrė e ftohtė dhe ndihmon qetėsimin e plotė dhe nė pėrqendrimin e fortė mendor. Pėr fuqinė e saj qetėsuese ėshtė shumė e mirė nė rast stresi, nervozizmi, ankthi, pagjumėsie dhe irritimi. Nėse ju pėlqen ta vishni shpesh do tė thotė se jeni njė person i rezervuar dhe diskret, por gjithnjė i vėmendshėm pėr stimujt dhe personat qė tė rrethojnė; ju pėlqen qė tė qėndroni i distancuar nga situatat kaotike dhe tė viheni nė provė pėr gjėra tė rėndėsishme. Tė zgjuar dhe tė kujdesshėm, mund tė jeni miq tė mirė me tė tjerėt.

Lejla- Sinonim i devocionit pėr besimin; vjollca arrin tė influencojė nė sistemin nervor dhe nuk kėshillohet nė rast ankthi dhe depresioni sepse evokon njė lloj nostalgjie. E lindur nga bashkimi i tė kuqes me blunė, kjo ngjyrė shpreh disi #@!--)akteristikat e tyre: sensualitet dhe spiritualitet. Ndalohet tė pėrdoret nga femrat me flokė tė kuq, duket bukur te biondet dhe brunet, sidomos nė raste formale.

Kafja-Kjo ėshtė ngjyra e tokės dhe e drurit, ndaj lidhet me forcėn, durimin nė situata me emotivitet tė lartė. Nėse e zgjidhni, atėherė jeni kokėfortė dhe ambiciozė, ju pėlqen tė zhvilloni lidhje tė thella dhe jeni tė qėndrueshėm pėr familjen dhe traditat e sė kaluarės. E vėshtirė tė pėrdoret nė veshje, sepse ju jep disa vite mė shumė nė moshė, i shkon biondeve sepse i jep njė ton tė ngrohtė, dhe u rri mirė edhe atyre femrave me flokė gėshtenjė.

E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.

E bardha- Pėrfaqėson pastėrtinė, pafajėsinė dhe freskinė, qartėson idetė dhe favorizon meditimin. E bardha pėrmbledh nė vete tė gjithė ngjyrat dhe pėr kėtė simbolikisht pėrdoret pėr tė shoqėruar pasazhe tė ndryshme nė jetė: nė perėndim ėshtė ngjyra e martesės, ndėrsa nė lindje e funeraleve. Bashkė me tė zezėn pėrfaqėson dualitetin, gjėrat e kundėrta, tė mirėn dhe tė keqen dhe ashtu si e zeza u shkon edhe biondeve edhe bruneve. Nėse e zgjidhni pėr veshje, kjo do tė thotė se jeni tė sinqertė dhe ju pėlqen ta shihni botėn tė paqtė dhe tė thjeshtė.

Ngjyra e gri (ngjyre hiri):

Kjo ngjyrė ėshtė mė tepėr e lidhur me gjėrat praktike, tė pėrjetshme, tė rėndomta dhe solide nė jetė. Grija e ekzagjeruar i bėn njerėzit tė mos ndjejnė thuajse asgjė. Megjithatė, qoftė edhe pak ngjyrė gri i shton produktit tuaj atė ndjenjėn e fortėsisė sė gurit. Disa nuanca tė grisė lidhen me moshėn e vjetėr, vdekjen, taksat, depresionin ose humbjen e sensit tė drejtimit.[Modifiko 20/10/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorNoRa
Administrator
Tema u Lėviz
20-10-2010 nė 13:27

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 20-10-2010 nė 16:49


Bluja- Simbolizon harmoninė, tė vėrtetėn, qėndrueshmėrinė dhe intelektin; ėshtė njė ngjyrė e ftohtė dhe ndihmon qetėsimin e plotė dhe nė pėrqendrimin e fortė mendor. Pėr fuqinė e saj qetėsuese ėshtė shumė e mirė nė rast stresi, nervozizmi, ankthi, pagjumėsie dhe irritimi. Nėse ju pėlqen ta vishni shpesh do tė thotė se jeni njė person i rezervuar dhe diskret, por gjithnjė i vėmendshėm pėr stimujt dhe personat qė tė rrethojnė; ju pėlqen qė tė qėndroni i distancuar nga situatat kaotike dhe tė viheni nė provė pėr gjėra tė rėndėsishme. Tė zgjuar dhe tė kujdesshėm, mund tė jeni miq tė mirė me tė tjerėt.Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 16:50


E kuqja- Nėse e kuqja ėshtė ngjyra juaj atėherė fshihni njė temperament pasional dhe ndonjėherė paksa agresiv; jeni kurajozė, spontanė, tė sigurt nė vetvete. Nė alkimi, e kuqja ėshtė simboli i Diellit, i njeriut dhe luftės dhe nė antikitet pėrdorej nga luftėtarėt pėr t'u mbrojtur nga zjarri. E kuqja ėshtė njė ngjyrė terapeutike, sepse stimulon organizmin. Nėse e zgjidhni nė veshje, atėherė e kuqja ju bėn mė tė hapur, mė pasionalė; adrenalina dhe euforia juaj rritet mė shpejt.

E bardha- Pėrfaqėson pastėrtinė, pafajėsinė dhe freskinė, qartėson idetė dhe favorizon meditimin. E bardha pėrmbledh nė vete tė gjithė ngjyrat dhe pėr kėtė simbolikisht pėrdoret pėr tė shoqėruar pasazhe tė ndryshme nė jetė: nė perėndim ėshtė ngjyra e martesės, ndėrsa nė lindje e funeraleve. Bashkė me tė zezėn pėrfaqėson dualitetin, gjėrat e kundėrta, tė mirėn dhe tė keqen dhe ashtu si e zeza u shkon edhe biondeve edhe bruneve. Nėse e zgjidhni pėr veshje, kjo do tė thotė se jeni tė sinqertė dhe ju pėlqen ta shihni botėn tė paqtė dhe tė thjeshtė.


[Modifiko 20/10/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 20-10-2010 nė 16:52


moj mike po nga i di keto lloj gjerash se na cmende mi fiks fare i ke qelluar je yllShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 16:53


Cituar: Postimi origjinal nga zeshkani_123  
moj mike po nga i di keto lloj gjerash se na cmende mi fiks fare i ke qelluar je yllHhahhaha po un mbrem gjer ne 4 te nates isha ne forum duke hulumtuar...

[Modifiko 20/10/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Webmaster
*********


Foto


Postime: 829
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: In you hard Disc!

Gjendja: Cool
Cool
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Mosha: 34
Jashtė Linje

Gjendja: Elektron i Lire

[*] postuar nė 20-10-2010 nė 16:57


Shum e bukur tema Nora ;)

E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.
Akullore Forum 24/7 Just for your pleasure!!
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

ø·.>קгเภςєร..๏Ŧ..l๏שє<·.ø
*****
Postime: 4705
Regjistruar: 2-9-2009
Vendndodhja: Tirane

Gjendja: Drunk
Drunk
Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: e kush e merr vesh?!

[*] postuar nė 20-10-2010 nė 19:39


Lejla- Sinonim i devocionit pėr besimin; vjollca arrin tė influencojė nė sistemin nervor dhe nuk kėshillohet nė rast ankthi dhe depresioni sepse evokon njė lloj nostalgjie. E lindur nga bashkimi i tė kuqes me blunė, kjo ngjyrė shpreh disi #@!--)akteristikat e tyre: sensualitet dhe spiritualitet. Ndalohet tė pėrdoret nga femrat me flokė tė kuq, duket bukur te biondet dhe brunet, sidomos nė raste formale.
E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 22:42


Cituar: Postimi origjinal nga JaNi  
Shum e bukur tema Nora ;)

E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.


:Thanks: yvi :th kez 05:
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 22:46


Po ngjyra gri? :icon exclaim:”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 22:48


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Po ngjyra gri? :icon exclaim:


Po ku ta gjej ngjyren gri mi ylle :love0061: Mos ngjyra gri eshte (hiri) mbase nuk jam gabim.
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Antar i Respektuar
****


Foto


Postime: 932
Regjistruar: 25-3-2010

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 20-10-2010 nė 22:54


E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.

E bardha- Pėrfaqėson pastėrtinė, pafajėsinė dhe freskinė, qartėson idetė dhe favorizon meditimin. E bardha pėrmbledh nė vete tė gjithė ngjyrat dhe pėr kėtė simbolikisht pėrdoret pėr tė shoqėruar pasazhe tė ndryshme nė jetė: nė perėndim ėshtė ngjyra e martesės, ndėrsa nė lindje e funeraleve. Bashkė me tė zezėn pėrfaqėson dualitetin, gjėrat e kundėrta, tė mirėn dhe tė keqen dhe ashtu si e zeza u shkon edhe biondeve edhe bruneve. Nėse e zgjidhni pėr veshje, kjo do tė thotė se jeni tė sinqertė dhe ju pėlqen ta shihni botėn tė paqtė dhe tė thjeshtė.

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 22:58


Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Po ngjyra gri? :icon exclaim:


Po ku ta gjej ngjyren gri mi ylle :love0061: Mos ngjyra gri eshte (hiri) mbase nuk jam gabim.


Se di une ate e di ti qe ke hap temen :P, une dua te di ēfare perfaqeson ngjyra gri, nese nuk e poston, do protestoj, do futem ne demostrata, dhe do bej si Edi Rama pastaj, besoj qe e kupton konkluzionin, S'DO BEJ ASGJE ME PAK FJALE DHE NESE NUK E GJEN SE ēFARE PERFAQESON NGJYRA GRI :D
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 23:00


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Po ngjyra gri? :icon exclaim:


Po ku ta gjej ngjyren gri mi ylle :love0061: Mos ngjyra gri eshte (hiri) mbase nuk jam gabim.


Se di une ate e di ti qe ke hap temen :P, une dua te di ēfare perfaqeson ngjyra gri, nese nuk e poston, do protestoj, do futem ne demostrata, dhe do bej si Edi Rama pastaj, besoj qe e kupton konkluzionin, S'DO BEJ ASGJE ME PAK FJALE DHE NESE NUK E GJEN SE ēFARE PERFAQESON NGJYRA GRI :D


Hhahhaha o ylle po tek ne nuk perdoret ngjyra gri per at e kam problem te di se si i thojm ne Kosovaret ngjyres Gri....Bo Bo do protestoj kjo :qifte
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 23:06


Ngjyra e gri (ngjyre hiri):

Kjo ngjyrė ėshtė mė tepėr e lidhur me gjėrat praktike, tė pėrjetshme, tė rėndomta dhe solide nė jetė. Grija e ekzagjeruar i bėn njerėzit tė mos ndjejnė thuajse asgjė. Megjithatė, qoftė edhe pak ngjyrė gri i shton produktit tuaj atė ndjenjėn e fortėsisė sė gurit. Disa nuanca tė grisė lidhen me moshėn e vjetėr, vdekjen, taksat, depresionin ose humbjen e sensit tė drejtimit.He lexoje tani se ta gjeta ngjyren tende............:party:

[Modifiko 20/10/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3321
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 23:11


Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Ngjyra e gri (ngjyre hiri):

Kjo ngjyrė ėshtė mė tepėr e lidhur me gjėrat praktike, tė pėrjetshme, tė rėndomta dhe solide nė jetė. Grija e ekzagjeruar i bėn njerėzit tė mos ndjejnė thuajse asgjė. Megjithatė, qoftė edhe pak ngjyrė gri i shton produktit tuaj atė ndjenjėn e fortėsisė sė gurit. Disa nuanca tė grisė lidhen me moshėn e vjetėr, vdekjen, taksat, depresionin ose humbjen e sensit tė drejtimit.He lexoje tani se ta gjeta ngjyren tende............:party:Thank u! :th kez 05: Fiks kete po kerkoja :cool0003:
”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 20-10-2010 nė 23:13


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Ngjyra e gri (ngjyre hiri):

Kjo ngjyrė ėshtė mė tepėr e lidhur me gjėrat praktike, tė pėrjetshme, tė rėndomta dhe solide nė jetė. Grija e ekzagjeruar i bėn njerėzit tė mos ndjejnė thuajse asgjė. Megjithatė, qoftė edhe pak ngjyrė gri i shton produktit tuaj atė ndjenjėn e fortėsisė sė gurit. Disa nuanca tė grisė lidhen me moshėn e vjetėr, vdekjen, taksat, depresionin ose humbjen e sensit tė drejtimit.He lexoje tani se ta gjeta ngjyren tende............:party:Thank u! :th kez 05: Fiks kete po kerkoja :cool0003:


No thing gezohem qe tu realizu deshira :th kez 05:
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorNoRa
Administrator
Tema u vendos nė Krye
20-10-2010 nė 23:28

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 21-10-2010 nė 02:43


E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.

Harova te cek se edhe ngjyr zeze eshte e preferuara ime,sidomos tani ne dimer...
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 14-1-2011 nė 10:18


E bardha- Pėrfaqėson pastėrtinė, pafajėsinė dhe freskinė, qartėson idetė dhe favorizon meditimin. E bardha pėrmbledh nė vete tė gjithė ngjyrat dhe pėr kėtė simbolikisht pėrdoret pėr tė shoqėruar pasazhe tė ndryshme nė jetė: nė perėndim ėshtė ngjyra e martesės, ndėrsa nė lindje e funeraleve. Bashkė me tė zezėn pėrfaqėson dualitetin, gjėrat e kundėrta, tė mirėn dhe tė keqen dhe ashtu si e zeza u shkon edhe biondeve edhe bruneve. Nėse e zgjidhni pėr veshje, kjo do tė thotė se jeni tė sinqertė dhe ju pėlqen ta shihni botėn tė paqtė dhe tė thjeshtė.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 27-3-2011 nė 06:02


Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Ngjyra e gri (ngjyre hiri):

Kjo ngjyrė ėshtė mė tepėr e lidhur me gjėrat praktike, tė pėrjetshme, tė rėndomta dhe solide nė jetė. Grija e ekzagjeruar i bėn njerėzit tė mos ndjejnė thuajse asgjė. Megjithatė, qoftė edhe pak ngjyrė gri i shton produktit tuaj atė ndjenjėn e fortėsisė sė gurit. Disa nuanca tė grisė lidhen me moshėn e vjetėr, vdekjen, taksat, depresionin ose humbjen e sensit tė drejtimit.


He lexoje tani se ta gjeta ngjyren tende............:party:Thank u! :th kez 05: Fiks kete po kerkoja :cool0003:Kjo qenka shum INTERESANTE, por nuk i perket muaa... sorry:S
''Zoti thot ruju pak qe te ruj shum''.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

VIP Member
*****
Postime: 4251
Regjistruar: 16-4-2007

Gjendja: Busy
Busy
Mosha: 29
Jashtė Linje


[*] postuar nė 27-3-2011 nė 16:06


Kafja-Kjo ėshtė ngjyra e tokės dhe e drurit, ndaj lidhet me forcėn, durimin nė situata me emotivitet tė lartė. Nėse e zgjidhni, atėherė jeni kokėfortė dhe ambiciozė, ju pėlqen tė zhvilloni lidhje tė thella dhe jeni tė qėndrueshėm pėr familjen dhe traditat e sė kaluarės. E vėshtirė tė pėrdoret nė veshje, sepse ju jep disa vite mė shumė nė moshė, i shkon biondeve sepse i jep njė ton tė ngrohtė, dhe u rri mirė edhe atyre femrave me flokė gėshtenjė

E zeza- Pėrfaqėson boshllėkun, errėsirėn, dhimbjen, anulimin e ēdo emocioni dhe konkluzionin mbi asgjėnė; e zeza ėshtė njė ngjyrė e ashpėr e lidhur me fuqinė dhe autoritetin. Nuk kėshillohet nė raste trishtimi dhe depresioni, sepse mund tė ndikojė te humori dhe dhuron gjithnjė njė mister tė thellė dhe sensual. Megjithatė nė veshje ėshtė shumė e pėrdorur sepse tregon gjithnjė elegancė dhe hijeshi, si dhe shkon mė tė gjitha ngjyrat e tjera.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Robi Dashuris
********


Foto


Postime: 3022
Regjistruar: 23-8-2009

Vendlindja: Albania
Albania
Mosha: 36
Jashtė Linje

Gjendja: Asnje vendosje

[*] postuar nė 29-4-2011 nė 17:01


Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Po ngjyra gri? :icon exclaim:


Po ku ta gjej ngjyren gri mi ylle :love0061: Mos ngjyra gri eshte (hiri) mbase nuk jam gabim.


po gri-ja esht ngjyra e hirit.
e mos ja fusni kot:P femra jeni e ngjyrat nuk i dini:(


Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 29-4-2011 nė 17:34


Cituar: Postimi origjinal nga GoNi  
Cituar: Postimi origjinal nga NoRa  
Cituar: Postimi origjinal nga Prohibited Illusion  
Po ngjyra gri? :icon exclaim:


Po ku ta gjej ngjyren gri mi ylle :love0061: Mos ngjyra gri eshte (hiri) mbase nuk jam gabim.


po gri-ja esht ngjyra e hirit.
e mos ja fusni kot:P femra jeni e ngjyrat nuk i dini:(

ore gon te vrava dhe ti ke mesuar ngjyrat:happy0195
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 29-4-2011 nė 17:35


:ashamed0005 si jap dum kesaj LOJE, me meson kush, edhe un ju MESOJ bixhozin :D''Zoti thot ruju pak qe te ruj shum''.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 29-4-2011 nė 17:43


un kam syt blu dhe e dua kete ngjyr, i dua gjith ngjyrat:girl_in_love
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
******


Foto


Postime: 3798
Regjistruar: 13-10-2009
Vendndodhja: FoRuM.AkuLLoRe.Com

Gjendja: Worried
Worried
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: I Mėrzitur

[*] postuar nė 29-4-2011 nė 17:44


Ngjyra blu esht ngjyr qe duken ne SHIKIM te par, edhe e RENDESISHMJA esht qe i paske SYT blu,, Mi le nje GJIRO :ashamed0005:ashamed0005''Zoti thot ruju pak qe te ruj shum''.
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->
 Faqet:  1  

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11