Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko n fund

Antart q po shikojn kt faqe: Asnj - 1 Vizitor

Versioni i Printueshm  
Autori: Subjekti: E meta e femres...

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jasht Linje


[*] postuar n 18-10-2010 n 23:50
E meta e femres...


Kur zoti e krijoi femren ishte ne ditn e gjashte te kryerjes se punes se tij te mrekullueshme. Shfaqet nj engjell dhe i thote: - Si keshtu, po harxhon kaq shum koh me kete?
Zoti i pergjigjet: "A e ke pare projektin tim pr te? Duhet te jete krejtesisht e levizshme,prej mishi e kockash dhe do te kete me shum se 200 pjese te levizshme te gjitha te pazevendesueshme dhe te mundshme te funksionojne para do veshtiresie. Do te kete nj puthje qe mund te sheroje nj gju te plagosur dhe nj zemer te copetuar, gjithcka vetem me dy duar.
Dhe engjelli mrekullohet nga ajo qe sheh : Vetem me dy duar...e pamundur! Ky sht vec modeli baze? sht shum pun vetem pr nj dite...prit deri neser pr ta perfunduar".
Jo ne asnje menyre protestoi Zoti. Jam shum afer mbarimit te krijimit te kesaj krijese ku po vendos gjith zemren time. Ajo do te kurohet vetem kur sht e semur dhe mund te punoje 18 ore ne dite.
Engjelli afrohet dhe e prek femren: "Por e ke br kaq delikate Zot?
sht delikate"- pergjigjet Zoti, por e kam br dhe te fuqishme. Nuk e ke idene se c'sht ne gjendje te duroje apo mbaje...
A do jete ne gjendje te mendoje? - pyet Engjelli.
Zoti pergjigjet: "Jo vec qe do jete ne gjendje te mendoje, por edhe te gjykoje dhe arsyetoje.
Engjelli atehere ndjeu dicka ne dore teksa prekte mollezat e faqes se femres me doren e tij...Zot perse ky model qe ke br paska nj humbje...
"TE PATA THENE QE shum GJERA TE SAJ DO JENE TE CUDITSHME. Nuk sht asnje humbje,sht nj lot"-e korrigjoi Zoti.
Perse sherben loti? - pyeti Engjelli.
Dhe Zoti tha : Lotet jane menyra e saj e te shprehurit te gezimit, te shpirtit, dashurise, vuajtjes,vetmise dhe krenarise se saj.
Keto i bene shum pershtypje engjellit: Je nj gjeni Zot, ke menduar pr te gjitha...Femra sht me te vertete e mrekullueshme".
ASHTU sht! Femrat kane energji qe i mrekullojne meshkujt. Perballen me veshtiresi,mbajne pesha te renda, por kane lumturi,dashuri dhe gezim. Qeshin kur duhet te bertasin, kendojne kur duhet te qajne, qajne kur jane te lumtura dhe buzeqeshin kur jane nervoze. Luftojne pr ate ne te cilen besojne, ngrejne krye ndaj padrejtesive. Nuk pranojne nj JO pr pergjigje kur besojne se ka nj zgjidhje me te mir. DASHUROJNE PA KUSHTE...BEHEN COPE QE TE MBAJNE FAMILJEN NE KEMBE.QAJNE KUR FEMIJET E TYRE KANE SUKSES DHE UROJNE pr FAT MIQTE E TYRE. JANE TE LUMTURA KUR DEGJOJNE TE FLITET pr nj MARTESE. NUK KA DYSHIM QE FEMRA KA nj TE METE : AJO HARRON SE SA VLEN !


[Modifiko 18/10/2010 nga NoRa]
`♥)
`*..*
..*) .*)
(. (. . .`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014
Vendndodhja: Ne Zemren E Tij

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 22
Jasht Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar n 13-9-2014 n 15:17
Femer... E godet,duron...E vret...Mbijeton...E lendon...Reziston...Ka dhimbje..Sherohet...Rrezohet, por vazhdon te eci perseri...Qan, por i than dhe
lotet..Shembet....Ringrihet.Humbet shpresat, por i rigjen ato...Fundoset, por arrin te al ne siperfaqe pe
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te muar..........
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>> ~ Jetmira ~
"""""""""
Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014
Vendndodhja: Ne Zemren E Tij

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 22
Jasht Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar n 13-9-2014 n 15:18
Ti mund te mos jesh i pari i saj, i fundit apo i vetmi...Ajo ka dashuruar me perpara dhe do dashuroje serish...,por nqs te do tani, cfare ka rendesi
tjeter? Ajo nuk eshte perfekte, as ti s'je dhe ju te dy ndoshta nuk do te jeni perfekt bashke.., porKush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te muar..........
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>> ~ Jetmira ~
"""""""""
Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014
Vendndodhja: Ne Zemren E Tij

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 22
Jasht Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar n 13-9-2014 n 15:18
Femra...... Krijesa qe mbart, bukuri,dashuri, sakrifice, vuajtje e dhimbje gjate gjithe jetes. Eshte femra ajo qe le gjysmen e embelsires qe ta haj
vellai i saj me i vogel. Eshte femra ajo qe merr persiper gabimet e vellait qe ta shpetoje nga qortimet e pKush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te muar..........
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>> ~ Jetmira ~
"""""""""
Shiko profilin e antarit Shiko T Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko n fillim

Powered by XMB 1.9.11