Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Film hollyvoodian pėr modelin shqiptar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 14-10-2010 nė 21:55
Film hollyvoodian pėr modelin shqiptar
Tiranė, 14 tetor - Afrim Aliaj ka lindur nė Tropojė, por jeta e tij mori drejtim tjetėr qė nga viti 2003-2004, pas pjesėmarrjes nė disa sfilita nė Singapor e Hong-Kong, ku u vlerėsua me disa ēmime.
Qė nga shpallja e tij si mashkulli i vitit 2005 nga “Photo Magazine Competition”, falė fizikut perfekt tė mashkullit tipik shqiptar, arriti tė depėrtonte edhe nė botėn e modės edhe nė Evropė.
Por kjo ėshtė vetėm pjesa e bukur e jetės sė njė shqiptari qė e provon suksesin jo aty ku ka lindur. Tė gjitha momentet e errėta dhe peripecitė pėr t’ia dalė do tė zbulohen nė njė film artistik, sipas historisė sė shkruar nga Patrick K. Collins, emėr i njohur nė Hollywood.
Ai ka vizituar pas dy vjetėsh Tiranėn dhe nė njė intervistė pėr 'Panorama Plus', Afrimi ka treguar arsyen e vizitės sė tij nė Shqipėri: ""Njė arsye shumė e fortė ishte edhe njė udhėtim qė bėra nė zonat e Shqipėrisė sė veriut dhe tė jugut, pėr xhirimet e njė filmi artistik me nota autobiografike, ku unė do tė jem protagonist dhe ku luaj vetveten''.
''Nuk do kisha dėshirė tė zbuloja shumė detaje, por ajo ēfarė mund tė them tani ėshtė se do tė jetė njė film internacional dhe me destinacion Hollywoodin. Skenari bazohet nė historinė e tre shokėve nga Shqipėria, tre protagonistė realė, unė dhe dy shokė tė mi tė ngushtė. Aktorėt, tė cilėt do tė jenė shqiptarė dhe australianė, do tė luajnė aventurėn e vėrtetė tė jetės sonė, si kemi ecur pėrpara nė jetė nė tre profesione krejt tė ndryshme pasi u larguam nga Shqipėria'', ka shtuar ai


[Modifiko 14/10/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11