Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Agnesa Vuthaj: Miss dhe Mister Kosova kėtė vit mė konkurues

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 13-10-2010 nė 09:18
Agnesa Vuthaj: Miss dhe Mister Kosova kėtė vit mė konkurues
Miss & Mister Kosova do tė mbahet nė fund tė muajit tetor dhe do tė jetė njė spektakėl shumė mė konkurrues se herėve tė tjera, ka deklaruar organizatorja e kėtij evenimenti Agnesa Vuthaj.

Konkursi ka qenė i hapur deri mė gjashtė tetor, ndėrsa numri i konkurrentėve ka qenė shumė i madh pėr tė dy gjinitė. Mirėpo e mira e gjithė kėsaj ka qenė se, pėrveē qė kanė konkurruar vajza dhe djem tė bukur, ata janė shumė tė talentuar, ka thėnė Agnesa .

“Numri i konkurrentėve ka qenė i madh, si nga vajzat, ashtu edhe pėr djemtė, por ajo qė ėshtė mė e rėndėsishmja kėtė vit, kanė konkurruar vajza dhe djem jo vetėm tė bukur, por edhe tė talentuar, dhe kjo ka ndikuar qė edhe pėrzgjedhja tė jetė me e lehtė pėr jurinė seleksionuese”, ėshtė shprehur Agnesa.

Agnesa ka pohuar se nuk ka qenė edhe shumė e vėshtirė tė bėhet pėrzgjedhja e konkurrentėve, por numri ka qenė i limituar.

“Nė fazėn fillestare zakonisht nuk ėshtė edhe shumė e vėshtirė tė pėrzgjedhėsh, por kėtė vit kemi pasur vajzat mė tė bukura qė kanė konkurruar ndonjėherė dhe numri ka qenė i kufizuar nė 20. Janė seleksionuar 20 vajza dhe 20 djem qė do tė jenė pjesėmarrės nė Miss & Mister Kosova 2010. Nė Jurinė pėrzgjedhėse pėr fazėn e parė, ishin: Mentor Zymberaj, Arta Prekazi, Labinot Gashi, Elza Marku, Ilir Geci”, ka thėnė Agnesa.

“Si do tė bėhet prezantimi i vajzave dhe djemve? Prezantimi i tyre do tė bėhet vazhdimisht nė media gjatė periudhės pėrgatitore, ku do tė kenė aktivitete tė shumta, pėrveē provave pėr natėn finale, do tė ketė edhe udhėtime, xhirime, fotografi e shumė angazhime tė tjera, qė pėr natėn finale tė jenė sa mė tė pėrgatitur”, ka pohuar mė tej Agnesa.

Derisa Miss Kosova 2010 do ta pėrfaqėsojė Kosovėn nė Miss Earth, Mister Kosova do ta pėrfaqėsoj vendin tonė nė Mister International nė Indonezi.

“Ėshtė duke u bėrė njė punė jashtėzakonisht e madhe nga njė staf profesionist, qė tashmė ėshtė dėshmuar pėr organizime cilėsore. Besojmė se ky do tė jetė organizmi mė i bukur qė kemi pasur deri mė tani”, ka shtuar Vuthaj.

Agnesa gjithashtu ka treguar se qė nga viti 2006 ajo merret me kėtė eveniment dhe nga pėrvoja qė ka ajo, ēdo vit vetėm pėrforcohet profesionalisht, dhe e ka mė tė lehtė ta organizojė kėtė spektakėl.

“Fillimi nė 2006 ka qenė i vėshtirė, por secili vit pėr mua personalisht ėshtė mė i lehtė qoftė nga pėrvoja qė krijohet, gjithashtu qė secilėn herė mundėsitė pėr tė bashkėpunuar me staf tė njė nivelit tė lartė janė mė tė lehta, pasi qė niveli i shoqėrisė tonė po ngrihet dhe perfeksionohet”, ka pėrfunduar Agnesa.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u vendos nė Krye
13-10-2010 nė 09:19

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 17-9-2014 nė 09:57


po nrm ndaj shkojn ne misse per tmarr famShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11