Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Mentor Zymberaj mė i miri nė “Aktori i Evropės”

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 12-10-2010 nė 10:29
Mentor Zymberaj mė i miri nė “Aktori i Evropės”
Prishtinė, 14 korrik- Mentor Zymberaj ėshtė shpallur aktori mė i mirė nė festivalin “Actor of Europe” (Aktori i Evropės), i cili pėr tė tetėn herė me radhė u mbajt nė Qendrėn e Kulturės nė Saraj, afėr liqenit tė Prespės nė Maqedoni.
Kryetari i jurisė ndėrkombėtare, Blagoj Stefanovski, ishte ai qė ia dorėzoi ēmimin Zymberajt pėr performancėn e tij nė monodramėn “Aktori nė kuti”, me regji dhe tekst tė vetė aktorit, pėrderisa aktorja mė e mirė e festivalit u emėrua aktorja ruse Irina Evdokimova, pėr rolin nė shfaqjen “Sad Night”.
Festivali “Aktori i Evropės”, i cili ėshtė themeluar me moton “Liqeni pa kufij” me qėllim tė krijimit tė njė atmosfere paqeje mes Maqedonisė, Shqipėrisė dhe Greqisė, nė edicionin e tetė ka qenė nikoqir i shfaqjeve nga vende tė ndryshme si Franca, Greqia, Maqedonia, Shqipėria, Bullgaria, Serbia, Rusia, Sllovenia, Mali i Zi dhe Maqedonia.
Aktori kosovar Mentor Zymberaj ėshtė shprehur i kėnaqur qė ėshtė nderuar me ēmimin pėr aktorin mė tė mirė.
“E vlerėsoj lart fillimisht pjesėmarrjen e shfaqjes nga Kosova dhe prezantimin e saj nė njė konkurrencė shumė tė madhe, pastaj edhe ēmimin kryesor tė festivalit, i cili ėshtė synim i tė gjithė artistėve dhe shteteve pjesėmarrėse”, ka thėnė Zymberaj.
Duke thėnė se “Aktori nė kuti” ka qenė shfaqja e vetme qė ka pėrfaqėsuar Kosovėn nė kėtė festival, Zymberaj ka shpjeguar edhe mėnyrėn se si i ėshtė bėrė ftesa.
“Kjo ftesė erdhi pas disa ēmimesh tė njėpasnjėshme qė ka marrė ‘Aktori nė kuti’ nė arenėn ndėrkombėtare”, ka thėnė Zymberaj duke precizuar se kjo shfaqje deri mė tani ka grumbulluar shtatė ēmime nė festivale ndėrkombėtare.
Ai po ashtu ka shtuar se “Aktori nė kuti” tashmė ka marrė ftesa edhe nga festivale tjera si Festivali Ndėrkombėtar i Monodramave nė Sllovaki, nė Vlorė, Bullgari etj.
Ēmime tė tjera qė u ndanė nė festivalin “Aktori i Evropės”, i cili u mbajt nga 6 deri mė 11 korrik, ishte edhe ai pėr shfaqjen mė tė mirė qė iu nda shfaqjes “Cassandra”, qė ėshtė bashkėprodhim i Shkupit, Lubjanės dhe Novi-Sadit. Ēmimi pėr arritje jetėsore iu nda aktorit shqiptar Dhimiter Orgockės, i cili pėrformoi nė shfaqjen “Vetėvrasja e luleve”.
Ēmimi special “Jacques Lacarriere” iu nda shfaqjes “Vaslav Nijinski, je t’aime mon toc toc” nga Franca.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Antar++
**
Postime: 2
Regjistruar: 12-12-2011

Jashtė Linje

Gjendja: in the end you`ll see [url=http://www.woweuvip.fr]wow gold[/url] true and would [url=http://www.woweuvip.fr]wow po[/url] risk it

[*] postuar nė 12-12-2011 nė 05:37


good:bravoin the end you`ll see wow gold true and would wow po risk it all
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
Super ModeratorESTABIEN
Super Moderator
Tema u Shkurtua
19-1-2012 nė 22:56

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11