Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Nėse nuk e keni ditur, mėsojeni:

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 30-8-2010 nė 23:35
Nėse nuk e keni ditur, mėsojeni:
- Nė Brazil gjatė shek. XX-tė ėshtė vrarė gjarpri mė i madh nė botė, Anakonda, gjatėsia e tė cilit arrinte nė 35 metra. Pėr ta vrarė kėtė gjigant u desh qė tė goditej me 500 plumba.

- Rusia ėshtė shteti mė i madh pėr nga sipėrfaqja me 17.075.000 km².

- Nė trupin e njeriut ka rreth 656 muskuj. Disa prej tyre janė 38 cm, e disa mezi arrijnė njė milimetėr.- Gjatė ndėrtimit tė kanalit tė Panamasė kanė humbur jetėn mė tepėr se 25 mijė njerėz.

- Nė qoftė se bėrtisni gjithmonė pėr 8 vjet, 7 muaj dhe 6 ditė, do tė krijoni aq energji sa mund tė ngrohni njė filxhan kafe.

- Pėrveē njeriut vetėm derri mund te digjet nga dielli.

- Foshnjat ėndėrrojnė pėrpara se tė lindin.

- Lopėt prodhojnė mė shumė qumėsht kur dėgjojnė muzikė.

- Gjuha e balenės blu ėshtė mė e rėndė se sa njė elefant mesatar.

- Njė njeri i rritur merr frymė afėrsisht 25.000 herė nė ditė.

- Gjysma e popullsisė sė botės ėshtė nėn moshėn 25 vjeē.

- Minjtė mund tė durojnė pa ujė me tepėr se devetė.

- Vetėm nė Texas krimineli nėse e paraqet viktimėn brenda 24 orėve me shkrim apo me gojė dhe i tregon shkaqet e krimit mund tė shpallet i pafajshėm dhe tė lihet i lirė.

- Numri 2 dhe 3 nė gjuhėn shqipe kanė aq shkronja sa edhe e kanė vlerėn.

- A e dini sa veze mund tė lėshojė njė bletė mbretėreshe Brenda njė dite? - 1200.

- Gruaja 29 vjeēare Emily Mabou nga fshati Aburi ėshtė martuar me qenin e saj 18-muajsh nė njė ceremoni nė tė cilėn kanė marrė pjesė dy priftėrinj.

- Dallga me e madhe e regjistruar deri mė sot ka qenė nė vitin 1971 ne Ishullin Ishigaki, Japoni, me lartėsi 85 m.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u vendos nė Krye
30-8-2010 nė 23:42

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 8-10-2014 nė 21:17


:$:$:$ lopet kshuShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11