Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Nevina Shtylla shpallet “Miss Shqipėria 2010”

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

zemer.gif postuar nė 4-7-2010 nė 01:31
Nevina Shtylla shpallet “Miss Shqipėria 2010”
Nevina Shtylla, 16-vjeēarja gjimnaziste e shkėlqyer nė mėsime nė vitin e dytė nė shkollėn "Ismail Qemali", me origjinė nga Korēa dhe banuese nė Tiranė, fitoi kurorėn e edicionit tė 12-tė tė konkursit tė bukurisė "Miss Shqipėria 2010", tė zhvilluar nė Kalanė e Gjirokastrės.

Sfilimi i 32 bukurosheve ēeli spektaklin "Miss Shqipėria", ku pėrzgjedhja e parė veēoi 10 vajzat mė tė vlerėsuara pėr sharmin e tyre, tė cilat vijuan konkurimin deri nė shpalljen e fitueseve.

Shoqėruese e dytė e "Miss Shqipėrisė" u shpall Xhesika Duni, 20 vjeē nga Vlora, ndėrsa shoqėruese e parė u shpall Viola Hoxha, 17 vjeē nga Elbasani.

Nė konkurs u ndanė edhe disa ēmime tė tjera, si "Miss Turizmi" e fitoi Silvi Adhami 20 vjeē nga Tirana, "Miss Buzėqeshja" nga Zhuje Neza 18 vjeē nga Kukėsi, "Miss Bikini" Blediana Bekteshi, 16 vjeē nga Prizreni (Kosova), "Miss Fotozhenia" Xheni Ēuni, 17 vjeē nga Fieri, "Miss Eleganca" Elva Pane 17 vjeē nga Tirana, "Miss Inteligjenca" Jola Canhas, 16 vjeē nga Tirana, "Miss Kinemaja" Anisa Mukaj, 17 vjeē nga Tirana, "Miss Interneti" nga Iva Kujofska, 16 vjeē nga Durrėsi dhe "Miss Press" u fitua nga Ines Riza, 19 vjeē nga Tirana.

Rreth 2000 spektatorė dhe mijėra tė tjerė qė e ndoqėn konkursin "Mis Shqipėria 2010" edhe pėrmes transmetimit tė drejtėpėrdrejt satelitor, tė mundėsuar nga TVSH, ndoqėn njė spektakėl plot variacion me sfilata, polifoni burimore nga folklori shqiptar, numra baleti, kėngė, pėrzgjedhur me mjaft mjeshtėri nga drejtori i muzikės, Fabian Basha.

Fituesja e Kurorės "Miss Shqipėria 2010", 16- vjeēarja nga Tirana, Nevila Shtylla mes emocioneve tė shumta tha pėr ATSH-nė: "ndihem shumė e lumturuar qė bukuria dhe fati u takuan tek unė. Ky ēmim mė takon jo vetėm mua, por edhe prindėrve tė mi, tė cilėt mė ndoqėn hap pas hapi, duke qenė prezent edhe nė kalanė e Gjirokastrės, bashkė me vėllain e vetėm Albi".

Shtylla mendon se pavarėsisht ēmimit ajo do tė jetė njėsoj, por ėshtė e ndėrgjegjshme se porta janė hapur.

"Jam akoma e pavendosur pėr tė ardhmen, pasi jam ende 16 vjeēe", thotė me modesti "Miss Shqipėria". "E nisi si lojė, por ia doli", thotė Sofia, nėna e "Miss Shqipėrisė".

Regjisori i spektaklit Petri Bozo tha se ndjehej i kėnaqur qė mundi t'i dhurojė Shqipėrisė njė spektakėl bukurie tė standarteve bashkėkohore, qė nisi nė Tiranė, pėr tė vazhduar nė Sarandė, Fier, Shkodėr, Vlorė, Berat, Lezhė, Elbasan, Prezė, Durrės e pėr tė ndaluar sivjet nė Gjirokastėr.

"Ju them me siguri se ėshtė emocion i veēantė tė shkelėsh nėpėr rrugicat e ngushta tė Gjirokastrės, qė dredhojnė pėr nė brendėsi tė saj e tė zgjosh rrėfenjat e lashtėsisė, tė cilat kanė lidhje me pashallarė, kronikanė, luftra, heronj, gra tė guximshme", tha Bozo.
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u vendos nė Krye
4-7-2010 nė 01:32

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 4-7-2010 nė 09:40


Keto jan fotot e Almenda Abazit Miss Shqiperia 2008

How can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Antar
***


Foto


Postime: 164
Regjistruar: 30-1-2009
Vendndodhja: ...:::ku rafsha mos u vrafsha

Gjendja: Cool
Cool
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 4-7-2010 nė 09:46


Nevina ShtyllaHow can I beLIEve...? If in ne middle of beLIEve is the word LIE ?!?!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 4-7-2010 nė 10:42


goca duket si kinezene fytyre:love0071:
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

ViP Ne Akullore
*****


Foto


Postime: 1063
Regjistruar: 19-5-2010
Vendndodhja: Ku te me doj kokrra e qefit

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: United States
United States
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha
Jashtė Linje

Gjendja: Happppppyyyy

[*] postuar nė 17-4-2011 nė 05:58


Kjo e dyta kot... ajo e para po
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 17-4-2011 nė 10:31


e mir..po jo per missMund tė pushtoj botėn me njė dorė... nqs ti mė mban tjetrėn...!!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
Super AdministratorWebmaster
Super Administrator
Tema u Ri-Aktivizua
7-2-2012 nė 22:38

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 8-2-2012 nė 12:49


Shqiperija ska misse te bukura ne shqiperij ka gpca shum te bukura por misset cdo her i zgje me te keqija :$
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 8-2-2012 nė 15:22


E bukur i uroj te konkuroj me dinjitet ne miss Univers :)Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Antar++
**
Postime: 25
Regjistruar: 25-10-2012
Vendndodhja: Burrel(QytetiGangove)

Gjendja: Angel
Angel
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: Nevrike

[*] postuar nė 25-10-2012 nė 09:21


sqenka gjo jom jom un 100000 her ma e mir sa kjo
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 17-9-2014 nė 09:50


e lezetshme qenkaShiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11