Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
Autori: Subjekti: Ēfarė ushqimi pėr secilėn shenjė ??

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 14-6-2010 nė 02:14
Ēfarė ushqimi pėr secilėn shenjė ??


TextDashi

Udhėheqės, luftėtar, ose euforik ose depresiv, temperamentin e tij tė fortė mund ta zbusė me ushqim tė lehtė, kryesisht me perime, me pak mish, pa pije tė forta alkoolike dhe pa duhan.
Perimet e gjelbra dhe tė kuqe, spinaqin, lakrat, rrepat e vegjėl, panxharin e kuq duhet t’i kemi nė racionet tona tė pėrditshme, sepse pėrmbajnė hekur, i cili i nevojitet aq shumė dashit qė ka predispozita potenciale pėr anemi. Pėr tė njėjtin shkak duhet ngrėnė sa mė shumė pemė tė kuqe: qershi, vishnjė, kumbulla tė kuqe, rrush serezi.
Pėr shtendosje mė sė miri ėshtė tė hahen rrushi i kaltėr, kumbullat e kaltra, pemėt me ngjyrė tė kaltėr pėrgjithėsisht.


Demi
Me temperament melankolik, por me shėndet tė mirė, demi i do sportet, por edhe jetėn e qetė e komode. Demi ka apetit tė mirė, e do ushqimin, nganjėherė ėshtė grykės, e do alkoolin, nė mėnyrė tė veēantė pijet luksoze.
Demat e duan kuzhinėn dhe ėshtė interesante e dhėna, kundruar nga aspekti historik, sipas sė cilės helmueset mė tė njohura kanė qenė tė lindura pikėrisht nė kėtė shenjė.
Duke e lėnė anash shakanė, lirisht uluni pranė tavolinės, tė cilėn me shkathtėsi tė madhe e ka pėrgatitur demi. Meqenėse ėshtė i prirė tė trashet, sidomos nė vitet e pjekurisė, i rekomandohet qė ta kufizojė apetitin.
Demave u pėrgjigjen jashtėzakonisht pemėt e kaltra: kumbullat, manaferrat, rrushi...


Binjaket
Fėmijėt e Merkurit, me gjithė paqėndrueshmėrinė e tyre, janė shumė simpatikė, vitalė, rinorė dhe pėrplot energji fizike. Me njė fjalė kjo shenjė pėrjetėsisht u takon njerėzve tė rinj, tė shpejtė, tė cilėt nė mėnyrė imperative ecin nė hap me kohėn, ndaj para tė gjithėve ata do ta pranojnė makrobiotikėn, vegjetarinė dhe secilin trend tjetėr nutricionistik.
Binjakėt e duan zierjen, i duan gjellėt e reja dhe recetat e reja, por nė aspektin e tė ushqyerit janė shumė nazeli. Pasi qė nuk pėlqejnė tė qėndrojnė gjatė ulur rreth tavolinės, mė me kėnaqėsi pėrcaktohen pėr shujta tė pakta dhe tė shpeshta tė cilat ta kujtojnė koktejin. Sidomos i pėlqejnė kuzhinat ekzotike tė vendeve tė largėta.
Nga prodhimet e vendit duhet tė pėrdorin sa mė shumė perime dhe pemė tė ngjyrės indigo, si pėr shembull; patėllxhanin, rrushin, manaferrat, qershitė e murrme.
Rreptėsisht u ndalohet duhani dhe u rekomandohet pushimi.


Gaforja
Gaforrja sensibile e adhuron vatrėn e shtėpisė, pastat dhe ėmbėlsirat, me ēka i kompenson vuajtjet e dashurisė dhe problemet e jetės.
Nė pikėpamje tė ushqimit nuk ėshtė nazelie – ha gjithēka, por pėr shkak tė barkut tė ndjeshėm duhet qė t’i shmangė pijet e forta alkoolike, duhanin dhe ushqimin djegės, me gjithė apetitin e mirė. Rėndom trashja ėshtė pasojė e situatave fatkeqe emocionale.
Gaforreve u rekomandohen perimet dhe pemėt me mbėshtjellės tė verdhė, si: speci, patatja, kungulli, banania, ananasi, dardha, grejpi, limoni.


Luani
Zjarri, Dielli, drita, bollėku, janė simbole tė luanit, shenjės mė kėrkuese tė Zodiakut. Ai do nga jeta mė tė mirėn, sepse mendon se kjo i pėrket, ndaj pėr kėtė harxhon shumė para pėr tė gjitha llojet e kėnaqėsive, duke pėrfshirė kėtu edhe ushqimin.
Luani nė tryezė ėshtė mjaft nazeli dhe kėrkues, e ēmon cilėsinė mė shumė se ēdo shenjė tjetėr e Zodiakut. Ushqimin e vet duhet ta organizojė nė varėsi nga fakti se a ka probleme me shtypjen e lartė apo me shtypjen e ulėt. Kjo, kuptohet, ka tė bėjė edhe me kafenė. Duhanin duhet ta shmangė.
Klorofili ėshtė ai qė i duhet luanit, ndaj pėr kėtė ėshtė e nevojshme qė nė ushqim tė pėrfshijė sasi mė tė mėdha tė perimeve tė gjelbra: lakrės me gjethe, lakrės, radhiqes...


Virgjeresha
Virgjėresha precize e mat me gram ēdo zarzavate qė pėrfshihet nė shujtėn ditore, e cila nuk ka kufizime nė pikėpamje tė shumėllojshmėrisė, por ka kufizime nė aspektin e sasisė: pėr shkak tė sistemit tė ndjeshėm tė tretjes Virgjėresha nuk bėn tė hajė shumė ushqim pėrnjėherė dhe as tė konsumojė pije tė forta alkoolike.
Perimet e gjelbra gjethore dhe, pėrgjithėsisht perimet e shumta janė ato qė u duhet patjetėr tė lindurve nė kėtė shenjė.
Gjatė kohės sė tė ushqyerit do tė duhej pirė njė gotė ujė, e cila paraprakisht kishte qėndruar nė dritė tė gjelbėr (poē i gjelbėr) tė paktėn 30 minuta.


Peshorja
Ajo qė mund tė supozohet pėr shenjat e tjera tė Zodiakut, pėr peshoren dihet botėrisht: fjala ėshtė pėr helmet tė cilat i merr nėpėrmjet ushqimit, me ēka e shkatėrron shėndetin e vet, paēka se mund tė thuhet se ėshtė shumė i mirė. Pėr kėtė peshoret duhet t’i shmangin duhanin, alkoolin dhe ushqimin e rėndė, sidomos biberin, kafenė e zezė, ēokollatėn, sheqerin e bardhė dhe kripėn industriale. Do tė thotė, duhet tė konsumojnė kripė deti dhe mjaltė nė vend sheqerit (madje nė pije tė nxehta – vetėm se duhet tė pritet ftohja e tyre, sepse nxehtėsia i shkatėrron pėrbėrėsit e dobishėm tė mjaltit).
Nga zarzavatet e tjera peshoreve u pėlqejnė: vaji i ullirit, mishi i pulės dhe mishi i viēit. Pemėt me ngjyrė portokalli: mango, ftoi japonez, mandarina, pjeshka e verdhė, kajsia, pjepri, molla, #@!--)ota, do tė duhej tė ishin pėrherė nė tryezėn e peshores.


Akrepi
Akrepi i fortė e do ushqimin pikant, nė gjithēka e tepron, madje edhe pi shumė. Pėr shkak tė problemeve tė mundshme me zorrėn e trashė, nė vend tė ushqimit tė rėndė e tė biberosur, tė cilin e ka aq pėr qejf kjo shenjė, rekomandohet ushqimi i lehtė.
Pemėt tė cilat i rekomandohen akrepit janė: rrushi, manaferrat, kumbullat e kaltra, kungulli, banania, ananasi, dardha, limoni, grejpi.
Perimet tė cilat akrepi duhet t’i ketė gjithnjė nė tavolinė janė: patatja, speci i verdhė, patėllxhani.


Shigjetari
Shigjetari i pabrenga lehtė mund tė vuajė nga mbipesha ne qoftė se nuk ia ndal hovin apetitit tė mirė, ndėrsa trashet kryesisht nė pjesėn e kofshėve dhe tė brinjėve.
Kjo shenjė e horoskopit kėnaqet me ushqimin, prandaj dietat, tė cilat duhet t’i mbajė sipas udhėzimit tė mjekut, asaj i shkaktojnė zemėrim.
Ushqimin e shigjetarit duhet ta pasurojmė me perime e pemė me ngjyrė vjollce: patėllxhanin, panxharin e kuq dhe rrushin e murrmė.
Ėshtė mirė qė shigjetari, gjatė ushqimit tė tij, ta pijė edhe njė gotė ujė e cila paraprakisht kishte qėndruar 30 minuta nė dritėn me ngjyrė vjollce.


Bricjapi
Pasi qė nė jetėn e bricjapit nuk ka vend pėr ndonjė gjė pa tė cilėn nuk mundet, ai ėshtė mjaft modest nė kėrkesat e tij lidhur me ushqimin dhe mėnyrėn e jetės. Pėrgjithėsisht, bricjapi e merr vetėm atė qė ėshtė mė e domosdoshme pėr jetė: nuk pi kafe tė zezė dhe pije tė shtrenjta, nuk ushqehet ne restorantet luksoze.
Bricjapi ka konstruksion eshtėror dhe nė parim nuk do tė duhej tė kishte probleme me kilogramėt, megjithatė do tė duhej tė merrte ushqim qė pėrmban pak yndyra pėr shkak tė kolesterolit. Ushqimi ideal: gjithēka qė ėshtė e bardhė - djathi, qumėshti, mishi i zogut...
Perimet dhe pemėt tė cilat rekomandohen nė mėnyrė tė veēantė pėr bricjapin janė spinaqi, rrepa e vogėl, panxhari i kuq dhe rrushi i kuq.


Ujori
Ujori, i ēmuar si Promethe pėr shkak tė lartėsive tė tij spirituale e intelektuale, ėshtė mbėshtetės i kuzhinės vegjetariane dhe makrobiotike me dėshirėn qė gjallesat tė mos vuajnė pėr shkak tė tij.
Ujori ka forcėn e mendjes, por jo edhe shumė energji fizike (Dielli nė ekzil), prandaj ka nevojė pėr mė shumė pushim, gjumė, ritėm tė rregullt jetese dhe ushqimi.
Megjithėse nuk ka kufizime nė pikėpamje tė tė ushqyerit, veē atyre qė ia imponojnė vetvetes, ujori do tė duhej tė hante pemė dhe perime tė tė gjitha llojeve, pėrveē atyre qė janė tė tharta. Nga erėzat mė e dobishme ėshtė kripa e detit.


Peshqit
Shenja mė komplekse e Zodiakut, peshqit, ikėn nga jeta e pėrditshme edhe sa i pėrket tė ushqyerit. Bashkėsundimtari Jupiteri i krijon apetit tė mirė, ndaj mes peshqve ka shumė njerėz tė trashė, madje tepėr tė trashė.
Rruga e dytė e ikjes ėshtė nė alkoolizėm, pilulomani dhe drogė, prandaj psikiatri ėshtė mjeku mė i vizituar nga kjo shenjė.
Peshqve sė tepėrmi u bėjnė mirė perimet e ziera taze dhe pemėt e ngjyrės indigo nė tė kaltėr dhe pemėt e kaltra: patėllxhani, kumbullat, rrushi, manaferrat...


Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 22-6-2010 nė 16:54


Demi

Me temperament melankolik, por me shėndet tė mirė, demi i do sportet, por edhe jetėn e qetė e komode. Demi ka apetit tė mirė, e do ushqimin, nganjėherė ėshtė grykės, e do alkoolin, nė mėnyrė tė veēantė pijet luksoze.
Demat e duan kuzhinėn dhe ėshtė interesante e dhėna, kundruar nga aspekti historik, sipas sė cilės helmueset mė tė njohura kanė qenė tė lindura pikėrisht nė kėtė shenjė.
Duke e lėnė anash shakanė, lirisht uluni pranė tavolinės, tė cilėn me shkathtėsi tė madhe e ka pėrgatitur demi. Meqenėse ėshtė i prirė tė trashet, sidomos nė vitet e pjekurisė, i rekomandohet qė ta kufizojė apetitin.
Demave u pėrgjigjen jashtėzakonisht pemėt e kaltra: kumbullat, manaferrat, rrushi...

Sa interesant kjo :love0061:
[Modifiko 1/10/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 22-6-2010 nė 22:51


Peshorja
Ajo qė mund tė supozohet pėr shenjat e tjera tė Zodiakut, pėr peshoren dihet botėrisht: fjala ėshtė pėr helmet tė cilat i merr nėpėrmjet ushqimit, me ēka e shkatėrron shėndetin e vet, paēka se mund tė thuhet se ėshtė shumė i mirė. Pėr kėtė peshoret duhet t’i shmangin duhanin, alkoolin dhe ushqimin e rėndė, sidomos biberin, kafenė e zezė, ēokollatėn, sheqerin e bardhė dhe kripėn industriale. Do tė thotė, duhet tė konsumojnė kripė deti dhe mjaltė nė vend sheqerit (madje nė pije tė nxehta – vetėm se duhet tė pritet ftohja e tyre, sepse nxehtėsia i shkatėrron pėrbėrėsit e dobishėm tė mjaltit).
Nga zarzavatet e tjera peshoreve u pėlqejnė: vaji i ullirit, mishi i pulės dhe mishi i viēit. Pemėt me ngjyrė portokalli: mango, ftoi japonez, mandarina, pjeshka e verdhė, kajsia, pjepri, molla, #@!--)ota, do tė duhej tė ishin pėrherė nė tryezėn e peshores.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 23-6-2010 nė 21:25


Demi
Me temperament melankolik, por me shėndet tė mirė, demi i do sportet, por edhe jetėn e qetė e komode. Demi ka apetit tė mirė, e do ushqimin, nganjėherė ėshtė grykės, e do alkoolin, nė mėnyrė tė veēantė pijet luksoze.
Demat e duan kuzhinėn dhe ėshtė interesante e dhėna, kundruar nga aspekti historik, sipas sė cilės helmueset mė tė njohura kanė qenė tė lindura pikėrisht nė kėtė shenjė.
Duke e lėnė anash shakanė, lirisht uluni pranė tavolinės, tė cilėn me shkathtėsi tė madhe e ka pėrgatitur demi. Meqenėse ėshtė i prirė tė trashet, sidomos nė vitet e pjekurisė, i rekomandohet qė ta kufizojė apetitin.
Demave u pėrgjigjen jashtėzakonisht pemėt e kaltra: kumbullat, manaferrat, rrushi...

ESHTE SHENJA IME NDAJ ESHTE KAQ INTERESANTE
:cool0003:

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*******


Foto


Postime: 3329
Regjistruar: 30-8-2009
Vendndodhja: Somewhere!

Gjendja: Fine
Fine
Vendlindja: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Jashtė Linje


[*] postuar nė 23-6-2010 nė 22:53


une i perkas shenjes se luanit, por qe nuk besoj ne broēkulla te tilla!!!”On ne construit pas sur le vide!”

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u Lėviz
28-6-2010 nė 04:02
AdministratorEnkelejda
Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
Tema u vendos nė Krye
28-6-2010 nė 04:03

Gulugutka e Forumit
***


Foto


Postime: 135
Regjistruar: 29-7-2008
Vendndodhja: In Your Hearts

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Ujori
Jashtė Linje

Gjendja: Me mire ska ku te shkoj

[*] postuar nė 28-6-2010 nė 22:45


Ujori
Ujori, i ēmuar si Promethe pėr shkak tė lartėsive tė tij spirituale e intelektuale, ėshtė mbėshtetės i kuzhinės vegjetariane dhe makrobiotike me dėshirėn qė gjallesat tė mos vuajnė pėr shkak tė tij.
Ujori ka forcėn e mendjes, por jo edhe shumė energji fizike (Dielli nė ekzil), prandaj ka nevojė pėr mė shumė pushim, gjumė, ritėm tė rregullt jetese dhe ushqimi.
Megjithėse nuk ka kufizime nė pikėpamje tė tė ushqyerit, veē atyre qė ia imponojnė vetvetes, ujori do tė duhej tė hante pemė dhe perime tė tė gjitha llojeve, pėrveē atyre qė janė tė tharta. Nga erėzat mė e dobishme ėshtė kripa e detit.
I am Who I am And Your Opinion Isn't Needed!!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

VIP Member
*****


Foto


Postime: 6887
Regjistruar: 29-9-2009

Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Akrepi
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: KUR FAKTET FLASIN ENGJUJT HESHTIN

[*] postuar nė 1-9-2010 nė 03:55


jo un nuk i haj keta gjera si ka gjet
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ƴℓℓι ρσℓαя
*****
Postime: 32224
Regjistruar: 17-3-2010
Vendndodhja: ks

Vendlindja: dardan.jpg
dardan.jpg
Vendbanimi: dardan
dardan
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 28
Jashtė Linje

Gjendja: Ne Gjakun e zemres te Mamit

[*] postuar nė 1-9-2010 nė 09:29


NUK U BESOJ KETYRE GJERAVE, HA CFAR ME HAHETJeta me ofroj batica dhe zbatica, fat dhe fatkeqesi, gezim dhe hidherim, por me e rendesishmja eshte se nga keto mesova tre fjale "UNE VAZHDOJ PERPARA"
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Super Moderator
*******


Foto


Postime: 11608
Regjistruar: 2-12-2009
Vendndodhja: Diku neper bote!!!

Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Mosha: 41
Jashtė Linje

Gjendja: Asnjė Gjendje

[*] postuar nė 22-12-2010 nė 10:57


Bricjapi
Pasi qė nė jetėn e bricjapit nuk ka vend pėr ndonjė gjė pa tė cilėn nuk mundet, ai ėshtė mjaft modest nė kėrkesat e tij lidhur me ushqimin dhe mėnyrėn e jetės. Pėrgjithėsisht, bricjapi e merr vetėm atė qė ėshtė mė e domosdoshme pėr jetė: nuk pi kafe tė zezė dhe pije tė shtrenjta, nuk ushqehet ne restorantet luksoze.
Bricjapi ka konstruksion eshtėror dhe nė parim nuk do tė duhej tė kishte probleme me kilogramėt, megjithatė do tė duhej tė merrte ushqim qė pėrmban pak yndyra pėr shkak tė kolesterolit. Ushqimi ideal: gjithēka qė ėshtė e bardhė - djathi, qumėshti, mishi i zogut...
Perimet dhe pemėt tė cilat rekomandohen nė mėnyrė tė veēantė pėr bricjapin janė spinaqi, rrepa e vogėl, panxhari i kuq dhe rrushi i kuq.
goxha reflektues
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Bukuroshja E Fjetur

Postime: 5134
Regjistruar: 16-5-2008
Vendndodhja: Ne boten e endrrave te mia

Vendlindja: Albania
Albania
Jashtė Linje

Gjendja: Sot, me mir, se dje...

[*] postuar nė 22-12-2010 nė 11:12


Ujori
Ujori, i ēmuar si Promethe pėr shkak tė lartėsive tė tij spirituale e intelektuale, ėshtė mbėshtetės i kuzhinės vegjetariane dhe makrobiotike me dėshirėn qė gjallesat tė mos vuajnė pėr shkak tė tij.
Ujori ka forcėn e mendjes, por jo edhe shumė energji fizike (Dielli nė ekzil), prandaj ka nevojė pėr mė shumė pushim, gjumė, ritėm tė rregullt jetese dhe ushqimi.
Megjithėse nuk ka kufizime nė pikėpamje tė tė ushqyerit, veē atyre qė ia imponojnė vetvetes, ujori do tė duhej tė hante pemė dhe perime tė tė gjitha llojeve, pėrveē atyre qė janė tė tharta. Nga erėzat mė e dobishme ėshtė kripa e detit.


nuk i pershtatem dhe aq kesaj..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Erushe!
*****


Foto


Postime: 8675
Regjistruar: 22-8-2009
Vendndodhja: Lost In My Thoughts

Gjendja: Lonely
Lonely
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Antarctica
Antarctica
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Bricjapi
Jashtė Linje

Gjendja: Seduce My Mind And You Can Have My Body..Find My Soul And I'm Yours FOREVER!!!

[*] postuar nė 22-12-2010 nė 11:14


Bricjapi
Pasi qė nė jetėn e bricjapit nuk ka vend pėr ndonjė gjė pa tė cilėn nuk mundet, ai ėshtė mjaft modest nė kėrkesat e tij lidhur me ushqimin dhe mėnyrėn e jetės. Pėrgjithėsisht, bricjapi e merr vetėm atė qė ėshtė mė e domosdoshme pėr jetė: nuk pi kafe tė zezė dhe pije tė shtrenjta, nuk ushqehet ne restorantet luksoze.
Bricjapi ka konstruksion eshtėror dhe nė parim nuk do tė duhej tė kishte probleme me kilogramėt, megjithatė do tė duhej tė merrte ushqim qė pėrmban pak yndyra pėr shkak tė kolesterolit. Ushqimi ideal: gjithēka qė ėshtė e bardhė - djathi, qumėshti, mishi i zogut...
Perimet dhe pemėt tė cilat rekomandohen nė mėnyrė tė veēantė pėr bricjapin janė spinaqi, rrepa e vogėl, panxhari i kuq dhe rrushi i kuq.░E░R░U░S░H░Eღ░ღ░ღ░ღ░ ♪ღ♪
❥✫✫✫...ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫✫..ø.•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
❥✫..•°*”˜˜”*°•.ƸӜƷ
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

αɳɠҽʅιƚα
*******


Foto


Postime: 9957
Regjistruar: 8-1-2009

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Albania
Albania
Shenja e Horoskopit: Gaforja
Jashtė Linje


[*] postuar nė 22-12-2010 nė 11:37


Gaforja
Gaforrja sensibile e adhuron vatrėn e shtėpisė, pastat dhe ėmbėlsirat, me ēka i kompenson vuajtjet e dashurisė dhe problemet e jetės.
Nė pikėpamje tė ushqimit nuk ėshtė nazelie – ha gjithēka, por pėr shkak tė barkut tė ndjeshėm duhet qė t’i shmangė pijet e forta alkoolike, duhanin dhe ushqimin djegės, me gjithė apetitin e mirė. Rėndom trashja ėshtė pasojė e situatave fatkeqe emocionale.
Gaforreve u rekomandohen perimet dhe pemėt me mbėshtjellės tė verdhė, si: speci, patatja, kungulli, banania, ananasi, dardha, grejpi, limoni.

ka shume gjera qe me pershtaten por disa dhe jo si psh se nk jam nazelie ne ushqime pasi une jam shuuummee nazelie :P
•...Lumturine e shpiken Budallenjte ne menyre qe edhe te Mencurit te behen si Ata...○
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Dancing Lady
*******


Foto


Postime: 1790
Regjistruar: 25-4-2007
Vendndodhja: with my baby ..(E+E=ONE)

Gjendja: In Love
In Love
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Mosha: 31
Jashtė Linje

Gjendja: erwta m ...aparaititi m anapnoi

[*] postuar nė 11-2-2011 nė 23:22


hmmmmm do e kem parasysh :)


TextDashi

Udhėheqės, luftėtar, ose euforik ose depresiv, temperamentin e tij tė fortė mund ta zbusė me ushqim tė lehtė, kryesisht me perime, me pak mish, pa pije tė forta alkoolike dhe pa duhan.
Perimet e gjelbra dhe tė kuqe, spinaqin, lakrat, rrepat e vegjėl, panxharin e kuq duhet t’i kemi nė racionet tona tė pėrditshme, sepse pėrmbajnė hekur, i cili i nevojitet aq shumė dashit qė ka predispozita potenciale pėr anemi. Pėr tė njėjtin shkak duhet ngrėnė sa mė shumė pemė tė kuqe: qershi, vishnjė, kumbulla tė kuqe, rrush serezi.
Pėr shtendosje mė sė miri ėshtė tė hahen rrushi i kaltėr, kumbullat e kaltra, pemėt me ngjyrė tė kaltėr pėrgjithėsisht.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*****


Foto


Postime: 4782
Regjistruar: 16-7-2010
Vendndodhja: Tirane Shqiperi

Gjendja: Lucky
Lucky
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 46
Jashtė Linje

Gjendja: Drejt fatit tim

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:07


Peshqit
Shenja mė komplekse e Zodiakut, peshqit, ikėn nga jeta e pėrditshme edhe sa i pėrket tė ushqyerit. Bashkėsundimtari Jupiteri i krijon apetit tė mirė, ndaj mes peshqve ka shumė njerėz tė trashė, madje tepėr tė trashė.
Rruga e dytė e ikjes ėshtė nė alkoolizėm, pilulomani dhe drogė, prandaj psikiatri ėshtė mjeku mė i vizituar nga kjo shenjė.
Peshqve sė tepėrmi u bėjnė mirė perimet e ziera taze dhe pemėt e ngjyrės indigo nė tė kaltėr dhe pemėt e kaltra: patėllxhani, kumbullat, rrushi, manaferrat...

Per pune peshe e droge spaska gjet gje...
Where ever I may roam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

CraZy
*****
Postime: 5775
Regjistruar: 15-12-2010

Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:09


Cituar: Postimi origjinal nga Ela Kiss  
NUK U BESOJ KETYRE GJERAVE, HA CFAR ME HAHET


pffffffffffffffffff o zot......................
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

CraZy
*****
Postime: 5775
Regjistruar: 15-12-2010

Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:10


TextDashi

Udhėheqės, luftėtar, ose euforik ose depresiv, temperamentin e tij tė fortė mund ta zbusė me ushqim tė lehtė, kryesisht me perime, me pak mish, pa pije tė forta alkoolike dhe pa duhan.
Perimet e gjelbra dhe tė kuqe, spinaqin, lakrat, rrepat e vegjėl, panxharin e kuq duhet t’i kemi nė racionet tona tė pėrditshme, sepse pėrmbajnė hekur, i cili i nevojitet aq shumė dashit qė ka predispozita potenciale pėr anemi. Pėr tė njėjtin shkak duhet ngrėnė sa mė shumė pemė tė kuqe: qershi, vishnjė, kumbulla tė kuqe, rrush serezi.
Pėr shtendosje mė sė miri ėshtė tė hahen rrushi i kaltėr, kumbullat e kaltra, pemėt me ngjyrė tė kaltėr pėrgjithėsisht.
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*****


Foto


Postime: 4782
Regjistruar: 16-7-2010
Vendndodhja: Tirane Shqiperi

Gjendja: Lucky
Lucky
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 46
Jashtė Linje

Gjendja: Drejt fatit tim

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:10


Pse me cke ti ka lloj lloj tipash pse te ngel hatri ty...Where ever I may roam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

CraZy
*****
Postime: 5775
Regjistruar: 15-12-2010

Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:11


Cituar: Postimi origjinal nga Hektor  
Pse me cke ti ka lloj lloj tipash pse te ngel hatri ty...


e kam vene re sidomos kohet e fundit...njerez qe zgerdhihen kot ;) bejne mire te hane ca me shume perime , se ju duhen energji ;)
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*****


Foto


Postime: 4782
Regjistruar: 16-7-2010
Vendndodhja: Tirane Shqiperi

Gjendja: Lucky
Lucky
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 46
Jashtė Linje

Gjendja: Drejt fatit tim

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:15


Kur sdo tjetri cke ti ...
ti mire me spinaqin eee :loll
Where ever I may roam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

CraZy
*****
Postime: 5775
Regjistruar: 15-12-2010

Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:15


Cituar: Postimi origjinal nga Hektor  
Kur sdo tjetri cke ti ...
ti mire me spinaqin eee :loll


une si gjithmone mire ......... e di ti ;)
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*****


Foto


Postime: 4782
Regjistruar: 16-7-2010
Vendndodhja: Tirane Shqiperi

Gjendja: Lucky
Lucky
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 46
Jashtė Linje

Gjendja: Drejt fatit tim

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:17


Me behet qejfi...
Po mu pse s'mi shkruante se me pelqen xaxiqi me kerrnacka...

[Modifiko 11-2-2011 nga Hektor]
Where ever I may roam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

CraZy
*****
Postime: 5775
Regjistruar: 15-12-2010

Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Dashi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:18


Cituar: Postimi origjinal nga Hektor  
Me behet qejfi...
Po mu pse s'mi shkruante se me pelqen xaxiqi me kerrnacka...

[Modifiko 11-2-2011 nga Hektor]


shif mire mos ka ngaterru shenje...se ti ne pergjithesi preferon taven me koran ;)
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar


*****


Foto


Postime: 4782
Regjistruar: 16-7-2010
Vendndodhja: Tirane Shqiperi

Gjendja: Lucky
Lucky
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Mashkull
Shenja e Horoskopit: Peshqit
Mosha: 46
Jashtė Linje

Gjendja: Drejt fatit tim

[*] postuar nė 12-2-2011 nė 01:20


Flas per pak ato jane luks lale...
E kisha per te shoqeruar birren si shpejt e shpejt.
Po normal shenje peshku prodhime deti do ha une...

[Modifiko 11-2-2011 nga Hektor]
Where ever I may roam
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar Ky antar ka MSN Messenger site End -->

Super Antar
***


Foto


Postime: 125
Regjistruar: 3-5-2012
Vendndodhja: gjermani

Gjendja: Happy
Happy
Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Thumbs.db
Mosha: 27
Jashtė Linje

Gjendja: liebe, was Sie haben, sollten Sie nicht haben, dass das Leben das ist, nicht was sein sollte ...

[*] postuar nė 4-5-2012 nė 13:25


Gaforja
Gaforrja sensibile e adhuron vatrėn e shtėpisė, pastat dhe ėmbėlsirat, me ēka i kompenson vuajtjet e dashurisė dhe problemet e jetės.
Nė pikėpamje tė ushqimit nuk ėshtė nazelie – ha gjithēka, por pėr shkak tė barkut tė ndjeshėm duhet qė t’i shmangė pijet e forta alkoolike, duhanin dhe ushqimin djegės, me gjithė apetitin e mirė. Rėndom trashja ėshtė pasojė e situatave fatkeqe emocionale.
Gaforreve u rekomandohen perimet dhe pemėt me mbėshtjellės tė verdhė, si: speci, patatja, kungulli, banania, ananasi, dardha, grejpi, limoni.


interesante po disa gjeranuk jan ashtu hmmm
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Moderator
******


Foto


Postime: 2040
Regjistruar: 12-9-2014

Gjendja: Sleepy
Sleepy
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Mosha: 23
Jashtė Linje

Gjendja: ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥

[*] postuar nė 16-9-2014 nė 07:53
e vertet ajo per gaforren


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11