Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1  ..  52    54    56  ..  78
Autori: Subjekti: Poezi Dashurie

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 13-5-2010 nė 22:08


TE DUA

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje cast e dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por cfar te them un tani,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 13-5-2010 nė 22:09


TI

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.

Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 13-5-2010 nė 22:11


SEKRETI...

Te dish nje gje qe nuk e di,
eshte e lehte qe ta kuptosh.
Dicka dua te te them,
ane mbi kete shenim,
shkruhet gjithe SEKRETI IME!!!
Une sekretin e ruaj fort,
rri mendoj e sta them dot
O mor djal mendje lehte,
je i zgjuar GJEJE VETE

Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 13-5-2010 nė 22:13


Dua veē njė ēast!
Veē njė ēast do doja,

veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,

do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,

do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,

do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shikoja,

do tė doja veē njė ēast dashurin ta kujtoja.


*---------------------------------------------------------------------------*
[Modifiko 13/5/2010 nga NoRa]
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 16-5-2010 nė 18:09


Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 16-5-2010 nė 18:29


Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 23-5-2010 nė 12:08


Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Yll fare
********


Foto


Postime: 4448
Regjistruar: 19-1-2010
Vendndodhja: Born To Make You Happy

Gjendja: In Love
In Love
Vendlindja: Albania
Albania
Vendbanimi: Albania
Albania
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Mosha: 32
Jashtė Linje

Gjendja: happy

[*] postuar nė 23-5-2010 nė 20:29


MBI FLETEN E BARDHE DORA IME SHKROI...
POEZI DASHURIE ZEMRES I KUSHTOI...
NJE EMER DOMETHENES BUZA QARTE SHQIPTOI...
PER NJERIUN QE ZEMRA IME DASHUROI...

,•’``’•,•’``’•,…..............…
’•,`’•,*,•’`,•’.
Ylli- Forumit- I love
Akullore
Forum ’•,`’•,*,•’`,•’
♥♥`’•,,•’`“Ø`*•.ø♥ø.•*“Ø*•.ø.•*`’•,,•


"Faleminderit" tė gjithė atyre qė mė kanė goditur me gurė pas shpine,sepse falė kėtyre gurėve ndėrtova kėshtjellėn time..!

http://www.youtube.com/watch?v=G9-tSFy4sqg&NR=1 :)
Shiko profilin e antarit Vizito faqen e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 26-5-2010 nė 22:04


Yjet

Yyjet ne qiell po ndriqojn
dhe po e ngrohin zemren time
Vetem ato yje ne na bashkonin
e me mbushen me kujtime.

A thuati per mua a mendon
A thua ti kto yje po i shikon
A thua me do edhe ti
Sikur une qe te dua ty

Me thoni se dua ta di
Pse vritet nje dashuri
Pse yjet u mbuluan me re
Pse bashk smund te jemi ne.
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 26-5-2010 nė 22:04


Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer
ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte
sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?
ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do …
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 26-5-2010 nė 22:11


Kurr mos genje!

Kurr mos genje se kjo dhemb
Mos thuaj kurr te dua ,nese ti keshtu se mendon!
Mos fol kurr per ndjenjen ,nese ti kete nuk e ke ne dore
Mos prek kurr doren time,nese ti deshiron zemren time ta thyesh!
Mos me shiko kurr ne sy ,nese ti gjithqka qka flet genjeshtra jan!
Mos thuaj kurr pershendetje , nese ti lamtumir e mendon!
dhe mos thuaj kurr pergjithmon,nese ti mua gjithmon me len te vajtoj!!!!!!
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 26-5-2010 nė 22:17


Ti

Ti mė mėsove vuajtjen dhe mallin
Ti mė mėsove se ēfarė do tė thot harresė
Ti mė mėsove se ē'ėshtė kujtim i dhimbshėm
Ti mė mėsove se cfarė do te thot largėsia
Ti mė mėsove se sa dashuri kam tė dhuroj
Ti mė mėsove se sa unė mund tė duroj
Ti mė mėsove se cfarė do tė thot dėshprimi
Ti mė mėsove se cfarė do tė thot dashuria
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:06


Shpresova qė koha
do mė shėronte ēdo plagė
Por dhimbjet mu shtuan
dhe zemra pikon gjak

Kėsaj zemre qė ti i bėre
shumė premtime
Kur mė thoje nė ēdo moment
do jemė me ty zemra ime

Ti pėr mua ishe njė dashuri e rrallė
I lutesha zotit
nga zemra ime
mos te me ndaj

Por ti nuk pate besė
nuk pate mėshirė
nuk pate kuraje
tė mė thoje Lamtumirė..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:06


QAJ

Qaj o bilbil qaj, me mallin tonė
Se ne u ndamė sonte e pėrgjithmonė

Do ta k'thej unazėn, qė nė gisht ma ke vėnė
C'mė duhet kujtimi, kur ti nuk je me mua,
ti gjithmonė mbete vetem nje pike loti
Se kur do tė thahesh e din vetem ZOTI ..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:06


Nė Emėr...

Nė emėr tė jetės, jeto me mua
nė emėr tė dhimbjes
vuaj me mua..

Nė emėr tė dashurisė
mė thuaj tė dua
edhe kur tė vdes
mos mė harro mua...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:07


MENDOJ

Mendoj shpesh,
a do ishim tė lumtur bashkė?

Ndoshta unė po ,
se ti kurrė nuk mė ke dasht

Nė ēdo moment tė kam shprehur dashurinė
Doja tė ndaja me ty , tė gjithė lumturinė
Dhe ti mė thoje se ishe i lumtur me mua

Sa herė mė telefonoje,
mė thoje se me ke munguar
Por edhe pse tė ndarė,
mua mė mungoje pėrsėri

Ishte si njė ėndėrr e shkurtėr
Qė e lumtur e jetova me ty...

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:07


THIRRE


Thirre emrin tim ,
kur etje ti tė kesh
Do tė dėrgoj lotėt e mi,
qė lagėshti nė buzė tė ndjesh

Thirre emrin tim
kur tė kesh nevojė pėr mua
Do tė dėrgoj shpirtin tim,
tė largosh vetminė e huaj

Thirre emrin tim
kur buzėt tė jenė tharė
Do tė dergoj njė puthje,
tė mė kujtosh me mallė...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:07


Sa ka deti ujė


Sa ka deti ujė, ka syri im lot
Se sa tė dua unė ty, ti nuk e din dot
Nėse ti pėr dicka mendon, mendo edhe pak pėr mua
Ti fort mirė e kupton
Mos mė lėr vetėm,
mos mė lėr tė qaj
Dije se vetėm pėr ty po vazhdon ky vaj.
Ti qėllove nė jetėn time krejt pa pritur e pa mendime
Ditėn kur tė pashė, oh sa fort nė dashuri me ty rashė
Atė ditė mė pikuan dy lotė,
Se pėr herė tė parė u dashurova me ty
Mė mirė tė varrosem gjallė sesa me vuajtje tė jetoj
Se pa ty unė jetėn nuk dua ta kaloj.
Ja, kaq unė pata pėr tė thėnė, dhe e di tani se kush tė dashuron
Eja tek unė se shumė TĖ DUA, Mos i le sytė e mi tė vajtojnė..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:09


Vetėm pėr Ty


Tė dua shumė tė dua,
kurrė sdo tė tė harroj
Sa i ėmbėl je pėr mua,
shumė tė adhuroj
Nė kujtime rri pėrherė,
por mėndja mė shkon tek ti
Mė lėndon zemra ime e mjerė,
se ndoshta nuk jam pėr ty
Qaj ditėn, loti mė pikon,
vetėm pėr ty mendoj
Qaj natėn, askush smė dėgjon
Qė ty smund tė tė takoj...

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:09


Sa tė dua

Tė dua shumė, ti kėtė e di dhe se di
Tė dua aq shumė sa edhe jetėn e bėra xheloze pėr ty
Oqeani u zemėrua me mua, kur shikoi fundėsin e thellėsisė
sė dashurisė pėr ty.
Kurse dielli u habit, ngeli i shtangur, pėrpara zjarrit tim
tė dashurisė pėr ty.
Tė dua , ti e din ,sepse ndjenja ime pėr ty ėshtė aq e madhe
saqė vetė dashuria ka zili.
Zemrėn ta fala se me ty ndjehem e lumtur
Zemrėm ta kėrkova se pa tė ndjehem e humbur...
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:09


MbiMbi dy sy tė trishtuar tė pėrlotur
Mbi dy buzė tė ngrira ,ku buyėqeshja ish ngrosur
Mbi yemėr tė vuajtur tė lėnduar
Mbi shpirtė tė vrarė tė dėnuar
Mbi trup tė lodhur , tė munduar
Fjala tė dua ėshtė shkruar..
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Kumanovare
***


Foto


Postime: 451
Regjistruar: 8-12-2006

Vendlindja: Switzerland
Switzerland
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Mosha: 30
Jashtė Linje

Gjendja: Permbi Tok

[*] postuar nė 27-5-2010 nė 00:10


Lotėt

Lotėt nė faqe rrodhėn ngadalė
Tė lutem tė thashė mos e thuaj atė fjalė
Pėse kėrkon shpirtin tė ma brenkosesh
Zemrėn tė ma coptosh
Kaq e vėshtirė ėshtė pėr ty valle
Qė ta lesh zemrėn tė lire
e tė dashurosh?
Mos e mbaj zemrėn tė mbyllur nė kuti
Lėre tė dashuroj ashtu si
Zemra ime tė dashuron ty..!
Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 1-6-2010 nė 13:41


MĖ VJEN NĖ ĖNDĖRR

Ik nė gjumin e natės, me mendjen tek ti
Njė dritė e fortė nė zemėr mė godet,
Ngadal thellėsit e mia tė errėta tė vuajtjes
Me dritėn e dashurisė provon ti vret!

Hyn nė kokėn time ngadal si puhi
Pastaj si vullkani merr hov dhe forcė,
Mė pėrshkon trupin, mendjen dhe kokėn
Nėn lėkur mė hyn dhe mė then ēdo koskė!

Hap sytė me trishtim errėsirėn vėshtroj
Sikur mbrenda vehtes time kam bėrė fole,
Errėsirė nga mbrenda, errėsirė nga jasht
Ėndrra mė bartė hapsirės si pelėn pa fre!

Pse kėshtu mė mundon, ēdo ditė dhe ēdo natė
Ėndrrat e mia kėshtu pse m’i vret?
Pse mė vjen ēdo natė vetėm nė ėndėrr
Dhe asnjėherė nuk mė erdhe nė jetė!
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 1-6-2010 nė 14:01


PER TY JAM NJE

Per ty
Ne majen me te larte te malit do te shkoja
Do te notoja ne oqeanin me te thelle
Dashurine tende do ta kerkoja

Per ty do te kaloja
Lumenjet me te gjere
Do te kaloja neper shkretetirat me te nxehta
Vetem e vetem qe te te gjej

Per ty jam nje
Te mbaj ne gjirin tim
Ti e ke kaluar zemren time
Dhe ke prekur shpirtin tim

Per ty jam nje
Ti ke kaluar ne enderrat e mia
Ma dhe nje shprese te re
Me tregove se q’ eshte dashuria

Ti erdhe ne jeten time
Dhe ma dhe premtimin
Qdo here kur te shoh ty
Zemra ime kapercen mundimin

Per ty , bukuri e percaktuar
Ne te dyjat , trupin dhe mendjen time
Fytyra jote e njome dhe e bute
Do te jesh ti , dashuria ime


Per ty jam nje
Zoti ma dergoi nga lart
Nje engjell ma dergoi mua
Ai me tha nje fjale
Me tha
Qe te te DUA
Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Administrator
********


Foto


Postime: 31372
Regjistruar: 16-9-2009
Vendndodhja: Diku E Humbur..

Gjendja: Angel
Angel
Vendlindja: Kosova
Kosova
Vendbanimi: Kosova
Kosova
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Demi
Jashtė Linje


[*] postuar nė 7-6-2010 nė 14:59


Æ`♥“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`♥WwW.AkulloreForum.CoM


Syt e saj nuk ishin me te njejte.. Kishte shikim ndryshe, dicka ishte thyer. Nuk dukej mir, kishte humbur ne mendimet e saj, me trup ishte aty, por syt e saj shikonin shume larg, diku tjeter, kerkonte 'ate'.. ate qe e zhduki shkelqimin e syve te saj...


Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1  ..  52    54    56  ..  78

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11