Akullore Forum

Nuk Di Si?

TuR - 15-9-2009 nė 07:29

E ndiej te nevoshme te sygjerojmedhe te ndimojme per perdorimin me se miri te forum,

Per Cfare do paqartesi mund te pyesni ?


TuR - 15-9-2009 nė 07:47

Kam ven re qe dikush nga ju, tek tema nje pershentje me nje kenge,, vendosni vetem linkun e youtube,
gje qe mund te nxiret dhe si obiket ketu ne forum, sic e bejen disa,
dhe mendova qe si fillim t'ju ndimoja se si mund ta nxirni dhe ju videon me kengen te cilet doni te pershendesni.


Athere : ne figuren e meposhtme eshte e qarkuar me rrethot nje LINK nese do e quaja keshtu, sepse ne fakt Ai eshte KOD HTML
pra ne fillim dua t'ju shpjegoj rendesine e tij... nese kopjohet i sakte dhe pa gacmuar asnje element te tij, ajo video mund te shfaqet ne forum, ne te kundert do dali nje gje zjgarravine keshtu :

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtuom/v/A380hOpnO5c&hl=it&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/A380hOpnO5c&hl=it&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">bed></object>


Pra ju nevoitete te klikoni tek linku qe eshte i qarkosur, ku kursoi te pulsoj mbi link, nese linku nuk ju selektohet automatikisht dmth te behet me blu, mbani CTRL shtypur dhe shtypni germen A ne tastieren tuaj, pasi ajo te selektohet , mbani serisht CTRL Shtypur dhe shtypni germen C, ne kete moment linku eshte i kopjuar, ju duhet vetem te shkoni dhe ta beni PASTE ne forum ,

JU KUJTOJ, KY LLOJ LINKU BEN PUNE VETEM NE DISA SEKSIONE TE FORUMIT, PRA ATJE KU ADMINISTRATORET KAN LENE TE LIRE KODET HTML,

Shpresoj ta keni te qarte, nese nuk e keni kuptuar , me pyesni

Xh_E_n_T_i_L - 15-9-2009 nė 07:48

nuk e di pse ndjen e mos perfillur kosovare...besoj se ketu nuk te ka thene njeri qe nuk i duam kosovaret...cfare jane keto diskutime tani...:flamury yne:

TuR - 15-9-2009 nė 07:51

Cituar: Postimi origjinal nga KoSoVaRe4eVeR  
Ka mundesi te ket tema shum me te bukura,shum me te mira,duhet te mesojm shum gjera te bejm me shum postime te ndryshme,,un si kosovare kam ber shum pak postime por nuk kam mar pergjigje nuk e di pse ju pengon se jam kosovare apo cfar.Apo edhe forumi shkon me te njoftur.
Kosovare4Ever
Nuk eshte e drejte ajo qe mendon, sepse ne kete forum eshte nje dnerthurje bukur, Shqipetare nga te gjitha trevat Kosova, Maqedonia, Mali zi etj Dhe nuk ke perse te ndihesh ashtu, ndoshta ti nuk njihesh akoma, pak nga pak do fillojne te tregohen me interesant per temat e tua :)

KoSoVaRe4eVeR - 15-9-2009 nė 07:53

nuk behen dallimet ne njerez un jam kjo qe jam kam respektin per te gjith te njejt,te gjith jemi shqiptar por edhe nese do jet nje i huaj do e respektoja.

KoSoVaRe4eVeR - 15-9-2009 nė 07:55

flm tur,njihem shum mir por po shikoj se edhe forumi qenka me dallavere.Pa keqkuptime ok.

TuR - 15-9-2009 nė 07:57

Cituar: Postimi origjinal nga KoSoVaRe4eVeR  
ja ta them pse,ne fillim kur u futa ne forum ne askush nuk kemi lindur te ditur,bera nje postim,dhe nuk e dija se postimin se ka ber tjeter kush nuk lejohet ta bej edhe nje antar tjeter.Me pas postimi im ishte fshir,ndersa te njejtin postim ka ber edhe nje antare tjeter asaj nuk eshte fshir vetem postimi im,kjo ishte epadrejt sepse un jam nje chatiste nuk kam pas nevoj ta vendos emrin,nuk kam nevoj te permend emrin se kush ma beri at,por nese nuk lejohet i njejti postim edhe pse nuk eshte i ngjajshem ateher fshij edhe te tjerave jo vetem mua ok.Kosovare4 Ever
Kjo teme ne fakt ishte per te mbuluar dicka tjeter ne fakt, pra anen e perdorimit, opsionet dhe mundesit qe te ofron forumi, jo per te bere keto diskutime, gjithsesi, jam koshient qe mund te ket ndodhur nje gje e tille,
mendojme se nuk duhet te jen 2 tema te nejta, sepse behet forumi i crregullt, dhe ai moderator qe ka pare nje teme te njete e ka fshire temen tende, dhe ndoshta ate temen e re qe eshte hapur po te njete me tenden, Moderatoret nuk e kan pare ende,
te siguroj qe nuk ka asgje personale,
nese mendoj se eshte keshtu, na thuaj emrin e personit qe e ka bere,

Xh_E_n_T_i_L - 15-9-2009 nė 07:58

kosovare

asnjeri ska te drejte te fshi postime e antareve mire po kur ti hap nje teme te ngjashme me ate qe ka postuar antari me para se ty atehere duhet fshire dhe pa keq kuptim duhet te mirekuptohemi...nese te jane fshire pergjigje te cila ke postuar ne tema atehere ke te drejt te thuash ankesen tende...po nese behet fjale per teme atehere dhe ti vete kuptoje qe mos te mbushet forumi me tema te njejta...

KoSoVaRe4eVeR - 15-9-2009 nė 08:01

Enki ma beri mua,edhe pse per mua nuk ka fare rendesi se kush me ben e kush jo,thjesht ketu jam per tu aregetuar per asgje tjeter Tur,te njejtin se e kam ber un beri edhe antarja tjeter asaj u lejua ta bej at postim ndersa mua jo.

TuR - 15-9-2009 nė 08:03

xhentil, nuk eshte kjo tema per te tilla diskutime, dhe aq me keq qe ty nuk te takojne, te sqarosh Anetaretm por stafit drejtues qe eshte pergjeqes per kete gje, por ti shiko :

Aty te firma ke nej link te cilen do te shfaqesh nje imazh, provo ti vendosesh kete [img]ne fillim te linkut dhene fund te linkut [/img]

Per keto gjera shte kjo tema !:dance:

KoSoVaRe4eVeR - 15-9-2009 nė 08:03

Xhentil un thash edhe me lart nuk dua shum te diskutoj pse i imi te fshihet e tjetri jo,per cfar arsye asaj i kishte dhen pergjigjeje e mua me thot me fal edhe me fshin postimin.

TuR - 15-9-2009 nė 08:06

Cituar: Postimi origjinal nga KoSoVaRe4eVeR  
Enki ma beri mua,edhe pse per mua nuk ka fare rendesi se kush me ben e kush jo,thjesht ketu jam per tu aregetuar per asgje tjeter Tur,te njejtin se e kam ber un beri edhe antarja tjeter asaj u lejua ta bej at postim ndersa mua jo.Nuk besoj te ket qen ajo, Nuk ben ajo Enki zakonisht nga keto gjera, Athere mbas keti postimit tend, Ajo do e shikoj edhe postimin e njete me tendin, por te ati personit tjeter, dhe te siguroj qe do e fshi edhe ate :)

KoSoVaRe4eVeR - 15-9-2009 nė 08:08

ok Tur flm per mirkuptim.

Xh_E_n_T_i_L - 16-9-2009 nė 19:07

Cituar: Postimi origjinal nga TuR  
xhentil, nuk eshte kjo tema per te tilla diskutime, dhe aq me keq qe ty nuk te takojne, te sqarosh Anetaretm por stafit drejtues qe eshte pergjeqes per kete gje, por ti shiko :

Aty te firma ke nej link te cilen do te shfaqesh nje imazh, provo ti vendosesh kete [img]ne fillim te linkut dhene fund te linkut [/img]

Per keto gjera shte kjo tema !:dance:
e kam leve vet linkun ashtu...
nejse zdoja ta prishja temen...

Kleo - 16-9-2009 nė 19:48

Nuk di Si Te Bashkoje Temat ... Mund te me Ndimoj Dikush ..?

Di pak deri Ketu : Opsionet e Adminit: --- Pastaje : Bashko Temat - Tani Sdi se Cafe Te Beje .:cray:

EnO ™ - 6-12-2009 nė 13:56

Cituar: Postimi origjinal nga Kleo..!!  
Nuk di Si Te Bashkoje Temat ... Mund te me Ndimoj Dikush ..?

Di pak deri Ketu : Opsionet e Adminit: --- Pastaje : Bashko Temat - Tani Sdi se Cafe Te Beje .:cray:

Mbasi klikove te bashko temat aty te del 1 si kuti bosh, aty duhet te vendosesh Nr e tid te faqes qe do te bashkosh.
Nr tid e gjen lart te linku !!:rolleyes:

NOUSERTEST123 - 6-12-2009 nė 14:12

Cituar: Postimi origjinal nga DIEGO.IT  
Cituar: Postimi origjinal nga Kleo..!!  
Nuk di Si Te Bashkoje Temat ... Mund te me Ndimoj Dikush ..?

Di pak deri Ketu : Opsionet e Adminit: --- Pastaje : Bashko Temat - Tani Sdi se Cafe Te Beje .:cray:

Mbasi klikove te bashko temat aty te del 1 si kuti bosh, aty duhet te vendosesh Nr e tid te faqes qe do te bashkosh.
Nr tid e gjen lart te linku !!:rolleyes:

Sa mire ja paske mare doren diego:happy0002:


[Modifiko 6-12-2009 nga DIEGO.IT]

[Modifiko 20-1-2010 nga EnO ™]

TronafiLJa - 7-12-2009 nė 01:04

per kete diskutim skam koment te gjithve ju dua:miresevini ne akullore forum

Arrogant Boy - 19-1-2010 nė 22:54

Vallaj un spo e mor vesht fare jam fut ktu mrena ne forum dhe jam bo lomsh fare....:sedi:lol:

visi rrugac - 20-1-2010 nė 21:06

hahahahahahaqifteqifteqifte :popo: vis ku mer vesht ti nga forumet :P

ESTABIEN - 21-1-2010 nė 12:25

nuk di si tja shpreh

Xh_E_n_T_i_L - 25-4-2010 nė 00:11

nuk di si te zbres lojrat,pasi kaq kohe jam munduar te zbres programet qe m`keni thene por prap nuk i pranon...ndoshta nuk ndjek rrugen e duhur...

me ka ngel fiksim loja Age Of Mythology Of The Titans :$

Belle_Fleur - 19-7-2010 nė 11:21

Thread cannot be merged. Invalid Thread ID (tid)

Nuk me funksionoi opsioni per te bashkuar 2 tema.Si ka mundesi sepse me ka punuar gjithmone...apo ndoshta sdi ta bej une...:((

Arseni.!! - 9-6-2011 nė 03:12

Nuk di si me e mbyt nje pesh ne uje :emotions-2