Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

 
 Faqet:  1  ..  11    13    15  16
  Ikona: Subjekti: Autori: Pėrgjigjet: Shikime: Postimi i Fundit:
Dosje Cili shkencetar grek e studioi funksionimin e leves? Ylli Forumit 0 315
7-4-2010 nė 13:18
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Cilat ishin te parat qenie te gjalla qe fluturuan me nje makin te ndertuar nga njeriu? Ylli Forumit 0 288
7-4-2010 nė 12:39
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Si quhet avjoni i padukshem e aviacionit amerikan? Ylli Forumit 0 292
7-4-2010 nė 12:36
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Si fluturojne Aliantet? Ylli Forumit 0 289
7-4-2010 nė 12:18
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Cili ka qene avjoni i pare i linjes qe kaperceu shpejtesine e zerit? Ylli Forumit 0 312
7-4-2010 nė 12:15
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Si ishte ndertuar balona e pare? Ylli Forumit 0 314
7-4-2010 nė 12:09
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Ne cilin vit u fundos transoqeaniku Titanik? Ylli Forumit 0 479
7-4-2010 nė 11:47
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Si quhej piloti i pare qe ngriti avjonin nga nje anije? Ylli Forumit 0 296
7-4-2010 nė 11:39
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Si quhej anija e pare me avull? Ylli Forumit 0 619
7-4-2010 nė 11:35
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Cfare jane kliperat? Ylli Forumit 0 291
7-4-2010 nė 11:32
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Me cfare ishin te ndertuara anijet agjiptjane? Ylli Forumit 0 361
7-4-2010 nė 11:25
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Ku u ndertua hekurudha e pare Italiane...? Ylli Forumit 1 360
7-4-2010 nė 11:25
nga Odeta_vd
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Kur u zhvillua gara e pare me makina? Ylli Forumit 0 439
7-4-2010 nė 11:22
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje SI quhej kompjuteri i pare????? RoelaForever 0 361
6-4-2010 nė 10:38
nga RoelaForever
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Kush ka qene astronauti i pare qe fluturoi ne hapsire? Ylli Forumit 1 322
5-4-2010 nė 18:11
nga MarineLa
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Kush e beri vaksinimin e pare ? Ylli Forumit 2 360
5-4-2010 nė 15:36
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Per sa kohe qendroi MIR ne orbite? Ylli Forumit 0 263
5-4-2010 nė 14:28
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Sa e gjate duhet te jete pista ku ulet Space Shuttle? Ylli Forumit 0 294
5-4-2010 nė 14:24
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Sa peshonte kostumi qe kishin veshur astronautet per te zbritur ne hene? Ylli Forumit 0 296
5-4-2010 nė 14:21
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje KUR KA ZBRITUR NJERIU PER HERE TE PARE NE HENE? Ylli Forumit 0 365
5-4-2010 nė 14:17
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Si quhet sateliti i pare artificial i leshuar ne orbite ne vitin 1957? Ylli Forumit 0 931
5-4-2010 nė 14:09
nga Ylli Forumit
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Njė shqiptar drejt “Nobelit” Prohibited Illusion 2 443
4-4-2010 nė 23:37
nga tonitropojani
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Astronautėt amerikanė dhe rusė arritėn nė gjithėsi Prohibited Illusion 0 319
4-4-2010 nė 17:24
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Shkencėtarėt pėrplasėn pjesėt e protonit Prohibited Illusion 4 420
3-4-2010 nė 20:52
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Planeti X apo Nibiru mund tė jetė shkaktari i "fundit" Prohibited Illusion 0 279
3-4-2010 nė 19:59
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Nikola Tesla dhe dhuratat qė i ka bėrė njerėzimit Prohibited Illusion 1 301
27-3-2010 nė 17:18
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Shkencėtarėt mė tė suksesshėm tė kohėve tona Prohibited Illusion 1 302
25-3-2010 nė 10:25
nga ESTABIEN
 Shko tek postimi I fundit
Dosje A ekziston qytetėrimi nė Mars? Prohibited Illusion 2 370
21-3-2010 nė 21:50
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Viti 1000/Duke pritur apokalipsin e parė Prohibited Illusion 0 316
21-3-2010 nė 21:49
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Dosje Unazat e Saturnit, vėrtetohet shkencėrisht pėrbėrja Prohibited Illusion 0 314
20-3-2010 nė 20:21
nga Prohibited Illusion
 Shko tek postimi I fundit
Shfaq temat nga       dhe renditi ato sipas      
 Faqet:  1  ..  11    13    15  16
 

Dosje e Kuqe Njė temė e hapur me postime tė reja (  Dosje e Kuqe e Nxehtė mė shumė se 20 pėrgjigje )
*
Dosje Njė temė e hapur (  Dosje e Nxehtė mė shumė se 20 pėrgjigje )
*
Temė e Mbyllur Njė temė e mbyllur

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11